Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
08.09.2022 09:05 - Russia's Great Reset: Facing realityГолямото рестартиране на Русия: Изправяне пред реалността
Автор: zahariada Категория: Политика   
Прочетен: 795 Коментари: 0 Гласове:
0

Последна промяна: 08.09.2022 09:10

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
  Russia"s Great Reset: Facing realityГолямото рестартиране на Русия: Изправяне пред реалността

A response to the "Russian technocracy is good technocracy" argumentОтговор на аргумента „руската технокрация е добра технокрация“.

image

https://www.youtube.com/watch?v=sIIS-UgixGE&feature=emb_imp_woyt



Edward SlavsquatЕдуард Славскут Aug 2828 авг 7878 107107   Напред.

https://edwardslavsquat.substack.com/p/russias-great-reset-facing-reality?fbclid=IwAR0ljfEqev51G1pc79sE_9roCIRNDquDziqPM8fNa8hVyKacnIH0ISZ8s44
Читател наскоро ме алармира за 
интригуваща статия, публикувана от Томас Рьопер, куратор на Anti-Spiegel.

В него Рьопер твърди, че Ернст Волф – авторитетен глас за измамите на Голямото рестартиране – греши, като посочи Русия като активен участник в новото нормално, предизвикано от COVID.

Бих искал да предложа различна гледна точка по този въпрос, особено защото много от аргументите, изложени от Rцper, са станали обичайни в Twitter, Telegram и подкасти, които никой не слуша. За чест на Рьопер, той отдели време, за да напише мислите си.

Rцper и аз сме разменяли „критики в блогове“ в миналото; през декември той критикува статия, която написах, посочвайки връзките между Давос и финансистите и разработчиците зад Sputnik V. След това аз критикувах неговата критика. Блогът е много вълнуващ.

Искам да подчертая, че тази статия не е замислена като лична атака срещу Рьопер; Интересувам се само да проуча неговите идеи.

Всъщност харесвам Rцper. Той притежава рядко качество — той е отворен за диалог. Той дори актуализира статията си от декември, за да включи моя отговор на неговата критика. Доста спортно от негова страна – практически нечувано в ерата на егото, задвижвано, безсмислено Интернет Punditry.

Моята (вероятно наивна) надежда е, че тази статия ще насърчи „наблюдателите на Русия“ да мислят по-задълбочено по темите, обсъждани по-долу.

Путин и Световният икономически форум  

Рьопер започва , като очертава възгледите си за това как работят западните глобални силови структури и защо не смята, че Путин (или Русия) е част от тази мрежа. Ще се върна към тази част от неговия аргумент по-късно.

Той продължава, като посочва, че Волф неправилно твърди, че Путин е възпитаник на програмата на WEF за млад глобален лидер.

Твърдението на Волф вероятно произтича от вирусно видео от 2019 г., в което Клаус Шваб изброява Тони Блеър, Ангела Меркел и Владимир Путин като възпитаници на неговия клуб Young Global Leaders.

Всички налични доказателства сочат, че Шваб е сгрешил. Както Anti-Empire съобщи през декември 2021 г.:

„Младите глобални лидери“ трябва да са навършили 38 години, когато бъдат допуснати. На 38 години Путин все още щеше да е в КГБ в края на СССР през 1990 г. 

 

Освен това WEF не стартира програмата Young Global Leaders (като „Глобални лидери за бъдещето“) до 1993 г. , когато Путин вече беше на 41.

 

Рьопер правилно отбелязва, че Путин не е посочен на уебсайта на програмата. И с добра причина: президентът на Русия беше твърде стар, за да отговаря на условията, когато WEF започна своята скандална инициатива за подготвяне на лидери през 1993 г.

„Тъй като Путин не е включен в списъците с програмите на Шваб и изявлението на Шваб също може да се тълкува по различен начин, не виждам доказателство или дори сериозна индикация, че Путин е бил в тези програми“, пише Рьопер.

Не съм съгласен; но това, което Рьопер пропуска да спомене е, че връзката на Путин с Клаус Шваб предшества създаването на програмата Young Global Leaders.

Говорейки на онлайн форума „Програма на Давос“ на 29 януари 2021 г., президентът на Русия поздрави председателя на WEF като „скъпи Клаус“ и припомни тяхната десетилетна връзка:

Бил съм много пъти в Давос, присъствал съм на събитията, организирани от г-н Шваб, дори през 90-те години. Клаус [Шваб] току-що си спомни, че се срещнахме през 1992 г. Наистина, по време на престоя ми в Санкт Петербург, посетих този важен форум много пъти.

 

Владимир Путин не беше млад световен лидер и е подвеждащо да го определяме като такъв. Но е също толкова подвеждащо да се преструваме, че Путин няма дълга история с Шваб и Световния икономически форум. Всъщност тази връзка започна една година преди програмата Young Global Leaders изобщо да съществува.

Източник: Kremlin.ru

През 1992 г. Путин работи за кмета на Санкт Петербург Анатолий Собчак като ръководител на градския комитет за външни връзки - пост, който заема, докато Собчак губи изборите за губернатор на Санкт Петербург през 1996 г.

Част от работата му включваше насърчаване на международни конференции и привличане на чуждестранни инвестиции в Санкт Петербург. Разумно е да се предположи, че това е начинът, по който Путин за първи път се появи на радара на Шваб.

В същото време нека не забравяме, че Путин не беше точно високопоставен служител по време на престоя си в Санкт Петербург. Всъщност руският президент твърди, че работи на непълен работен ден като таксиметров шофьор, за да свързва двата края.

Източник: РБК

Нищо от това нямаше да има значение, ако Путин – който за период от три години премина от второстепенен служител, работещ на странична работа, до действащ президент на Руската федерация – беше открит критик и противник на Давос. Уви, вярно е точно обратното.

На среща с Шваб в Санкт Петербург през ноември 2019 г. Путин каза, че Световният икономически форум „подкрепя хората, които се стремят да работят открито и в съответствие с действащото международно право, и насърчава контактите между бизнеса и държавни служители“.

Президентът на Русия добави:

Затова винаги сме подкрепяли и ще поддържаме отношенията си с форума, който създадохте. Естествено, руски представители винаги са присъствали и ще присъстват на вашите събития.

 

Ние от своя страна провеждаме подобни събития, които са насочени предимно към установяване на бизнес контакти с руските партньори. Знаете, че имаме икономическия форум тук в Санкт Петербург, както и различни събития в Далечния изток, Сибир и Южна Русия. Така че ние следваме вашия пример. Надявам се, че не ви подвеждаме и работим в унисон.

 

Рьопер подчертава една техническа особеност (Путин не е бил млад световен лидер), като същевременно пренебрегва факта, че Шваб и Путин се връщат около тридесет години назад – когато Путин не е бил субект в руската политика. И така, какво точно спори Рьопер?

Руската цифрова рубла: различна от другите CBDC?  

След това Рьопер насочва вниманието си към критиките на Волф към дигиталната рубла, като твърди, че централизираната цифрова монета на Русия е фундаментално различна от това, което предлага Европейската централна банка (ЕЦБ).

Според Рьопер въвеждането на монета на ЕЦБ би довело до „държава на тотално наблюдение, защото не можете дори да си купите пакет дъвка, без да е регистрирана... Монетата на ЕЦБ – заедно със забраната за пари в брой – не само ще било състояние на тотално наблюдение, то би било и крайно репресивно състояние.“

Но в Русия ситуацията е различна, твърди Рьопер.

„В Русия никой не мисли за премахване на парите в брой, а използването на пари в брой в Русия – за разлика от Запада – е неограничено... Няма ограничения за използването на пари в брой в Русия“, пише той.

Това не е вярно. В Русия вече има забрани за пари в брой – част от агресивния натиск към „дигитализиране“ на икономиката.

Източник: Интерфакс

От юни 2022 г. на пътуващите до работното място е забранено да използват пари в брой за плащане на автобусни билети в района на Москва.

Властите посочиха опасенията за безопасността (шофьорите на автобуси не трябва да броят ресто, докато са на път) като основен мотиватор зад тази забрана. Но имаше и други оправдания.

Лидер на регионален профсъюз заяви, че „пандемията“ на коронавируса показва, че вирусите могат лесно да се предават чрез пари в брой и че новата забрана за плащане в брой ще помогне „да се избегне разпространението на различни инфекции и болести“.

Това не е уникална политика за района на Москва.

През март 2022 г. руски медии разкриха , че градове в цялата страна въвеждат забрани за пари в брой в обществения транспорт.

  Източник: tr.ru

„Тенденцията за преминаване на тарифите към безкасово плащане може да се проследи в цялата страна. В Санкт Петербург тази година по-голямата част от автобусните маршрути ще бъдат изцяло прехвърлени на безконтактно плащане“, съобщи tr.ru.

В някои региони пътуващите се наказват, когато се опитват да използват пари в брой. Вологодска област обяви през януари 2022 г., че цената на билета за тролейбуси ще струва 30 рубли, но 32 рубли, ако плащате в брой.

Русия всъщност е пионер в разработването на системи за безналични плащания.

През 2015 г. Сбербанк, най-голямата банка в страната, стартира Ladoshki („Малки палми“), биометрична система за плащане за ученици: „За да плати обяда, ученикът поставя ръката си на скенера на специална машина, избира ястие от меню и парите автоматично се дебитират от сметката, прикрепена към биометричните данни.“

Източник: Ведомости

През юли 2022 г. Москва разкри планове за разширяване на своята биометрична система Face Pay за пътуващите в метрото.

Максим Ликсутов, заместник-кмет на Москва, се похвали, че „в Китай се внедряват системи за събиране на такса с лицево разпознаване, но ние сме по-напред“.

Сега системата Face Pay се тества в Санкт Петербург. Самара обмисля и въвеждането на биометрична система за плащане в градския транспорт.

Face Pay все още е доброволен, разбира се. За сега.

Какво точно прави Rцper толкова уверен, че парите в брой никога няма да бъдат забранени в Русия? Ограниченията върху парите в брой вече са налице - той вярва ли, че тази тенденция внезапно ще се обърне?

Дори в „най-безкешовите“ страни (Швеция и други странни места), парите в брой не са напълно забранени . Пълното премахване на парите в брой вероятно ще отнеме години, но отново, къде са доказателствата, че Русия се съпротивлява на (глобалния) преход към безкасови системи?

Rцper твърди, че Русия няма ограничения за използването на пари в брой – въпреки че го има и въпреки че агресивно преследва биометрични платежни системи – и следователно цифровата рубла ще бъде по-малко потискаща от другите CBDC. Не намирам този аргумент за много убедителен.

Едуард Славскут Обвързаната със злато рубла: Системен срив Огледайте се около себе си: светът е пълен с грешки. Но има едно място, където въпреки всичките ни постоянни човешки пропуски, грешките никога не пускат корени. Това място се нарича “indy” media. Indy media е специална, защото няма програма и се е ангажирала да надушва Истината, не... Прочетете още преди 4 дни · 46 харесвания · 47 коментара · Edward Slavsquat

След това Рьопер обяснява защо смята, че дигиталната рубла не може да се сравни с други токени на централната банка: „Руската рубла на централната банка, която се разглежда, трябва да стане покрита валута. Зад всяка рубла на централната банка трябва да стои кошница със стоки (злато, петрол и т.н.).“

За съжаление няма такива гаранции от Банката на Русия. (Ако има, моля, намерете ми съобщението за пресата.)

В името на спора, нека приемем, че цифровата рубла – която ще започне пилотна програма, използваща „реални клиенти и реални операции“ през следващата година, без да е обвързана със стоки – ще бъде свързана с благородни метали или други ресурси.

Как това ще отхвърли посегателството върху личните свободи и неприкосновеността на личния живот, което неизбежно ще се случи с всеки друг CBDC? Цифровата рубла, подобно на всички CBDC, е централизирана програмируема цифрова валута, която може да се използва за контрол на хората. Rцper предполага ли друго?

През декември 2021 г. блокчейн консултантът и изследовател на криптовалута Денис Смирнов  каза пред  Ведомости, че за обикновените руснаци „въвеждането на цифровата рубла е материализиране на най-ужасните сценарии, описани от писатели на научна фантастика в антиутопии“. 

„Според експерта [Смирнов], с навлизането на цифровата рубла, абсолютната прозрачност ще царува в областта на личните финанси, което означава, че човешкото право на неприкосновеност на личния живот ще бъде атакувано“, пише вестникът.

Според инструмента за проследяване на CBDC на Атлантическия съвет (lol), Русия печели надпреварата във въоръжаването на CBDC срещу САЩ/НАТО. ( източник )

Банката на Русия дори не се опитва да скрие ужасяващия „потенциал“ на своята цифрова рубла.

Руският CBDC „ще позволи по-добра проследимост на плащанията и паричния поток, а също така ще проучи възможността за определяне на условия за разрешените условия за използване на дадена валутна единица“, каза заместник-управителят на Банката на Русия Алексей Заботкин  докато говори на Cyber ​​Polygon 2021 ( който беше организиран съвместно от WEF и Сбербанк).

Според Рьопер цифровата валута на ЕЦБ вероятно ще представлява „най-добрият инструмент за контрол и потисничество“.

В Русия, от друга страна, „рублата на централната банка би била само доброволна алтернатива на парите в брой“, пише той.

Откъде Рьопер знае това?

Изказванията на Путин: Действията говорят повече от думите?  

И накрая, Рьопер посочва огнената реторика на Путин като доказателство, че в Русия не се случва призрачен забавен бизнес, вдъхновен от Давос.

„Русия открито обяви война на западната система, в която фондациите на олигарсите държат фактическата власт“, ​​пише той и добавя:

Има безброй изказвания, в които Путин е говорил против този западен икономически модел. Преди беше дипломатичен за това, но сега не проявява почти никакво внимание. На 16 август Путин изнесе реч, която преведох . В речта си той стана по-ясен от всякога.

 

Путин говори открито за факта, че политиците (демократично избрани) не управляват на Запад, вместо това той говори за „ западни глобалистки елити “ – ясна перифразиране на хората, които нарекох тук „западни олигарси“. Путин говори за тях като за модел, „ който прави възможно паразитирането на целия свят “ – на прост език той казваше, че няколко западни олигарси изсмукват („паразитират“) целия свят до сухо.

 

Речта на Путин от 16 август беше доста силна и няма съмнение, че казаното от него е абсолютна истина. Въпросът ми е: как това променя нещо в Русия?

Приказките са евтини – Путин също толкова ли е отдаден на извикването и извличането на гнилото в собствената си страна? Тъй като напредъкът на този фронт е изненадващо бавен.

Както Katyusha.org – консервативна, про-Путин руска медия – оплака по- рано този месец:

Всички приказки за „специалната военна операция промени страната“ и „можем да очакваме елитът да бъде национализиран“ могат да бъдат забравени. Нищо от това не е възможно, докато патриотите са все още на фронта [в Украйна] и се насочват натам. Прозападният „елит“ току-що си взе малка почивка и продължава да гради Запада в Русия, въпреки отказа на Запада да ни смята за хора.

 

От „устойчивост“ до генетични ваксини до централизирани цифрови валути, Русия продължава да възприема същите антиутопични политики, насърчавани от лудия Запад. В някои случаи Русия е много по-напред от западните нации в прилагането на Новото нормално.

Ако Путин се противопоставя на тази античовешка система – а може би е така – защо й позволява да пусне корени в Русия? За мен това е много по-важен въпрос от това дали Путин одобрява или не западните елити.

Същата система под друго име  

Рьопер изглежда има подробна теория за това кой (и какво) дърпа конците на световната сцена. Не съм чел двете му книги, така че не съм в позиция да критикувам тази теория.

Но мисля, че неговата похвала за руската „безопасна и ефективна“ ваксина срещу COVID-19 разкрива защо теорията му може да не е толкова херметична, колкото си я представя.

„Към днешна дата не е имало случай на тежки странични ефекти от Sputnik V. Съобщени са само обичайните странични ефекти от ваксинациите, това са лека болка на мястото на инжектиране и лека треска, но и двете не се появяват при всички ваксинирани хора“, написа Рьопер на 30 март 2021 г.

Едно просто търсене в интернет ще разкрие множество други статии за Anti-Spiegel, които са еднакво похвални за Sputnik V.

За съжаление, розовата оценка на Рьопер за напълно недоказания генетичен експеримент на Русия не издържа много добре.

Както написах за неограничен разговор:

Русия не разполага с база данни, подобна на VAERS, която обществеността да може да използва, за да докладва и разглежда предполагаеми усложнения след ваксинация. Въпреки това, изобилие от доказателства поражда съмнения относно твърдението на руското правителство, че Sputnik V е „безопасен и ефективен“.

 

През септември 2021 г. д-р Виталий Зверев, професор по вирусология и член на Руската академия на науките, установи  тясна връзка  между увеличаването на ваксинацията и увеличаването на заболеваемостта и смъртността от COVID-19 в Русия.

 

„Никой не знае за дългосрочните последици [от ваксините]. Следователно към момента е невъзможно да се ваксинират три пъти с векторната аденовирусна ваксина, която се използва активно в Русия [Спутник V]“,  заключи Зверев .

 

Отделен анализ на руската  Красная Весна , който инспектира данните за безопасност на Sputnik V в страни, които съобщават за нежелани реакции,  установи  , че „по отношение на честотата на очакваните леки и тежки (изискващи хоспитализация) странични ефекти [Sputnik V] е сравним с чуждестранните аналози .”

 

Въпреки че Rцper бързо защити Sputnik V, той беше яростен критик на изстрела на AstraZeneca.

На 2 февруари 2021 г. той заяви:

Тъй като ваксината на AstraZeneca е с толкова ниска ефикасност, AstraZeneca иска да работи с руснаците и да използва руската ваксина за втората ваксинация. AstraZeneca и руснаците в момента проучват дали това ще увеличи ефективността на Astra-Zeneca. Когато този доклад стана публичен през декември, обратът в германските медии, които внезапно имаха задачата да докладват по-положително за руската ваксина, беше забележителен.

 

Това не е точен преразказ на отношенията на Русия с британско-шведската фирма. AstraZeneca си партнира с руското правителство (чрез Руския фонд за преки инвестиции и партньорството му с R-Pharm, руска фармацевтична компания) през юли 2020 г.

„Всичко необходимо за производството на британската ваксина вече е прехвърлено на R-Pharm“, разкри главният изпълнителен директор на RDIF Кирил Дмитриев ( млад глобален лидер , клас 2009) на 20 юли 2022 г. „AstraZeneca вече е подписала ангажименти за прехвърляне на цялото производство на британската ваксина на R-Pharm.

Приблизително по същото време AstraZeneca 






Гласувай:
0



Спечели и ти от своя блог!
Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 40015241
Постинги: 21940
Коментари: 21634
Гласове: 31043
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930