2. radostinalassa
3. varg1
4. wonder
5. kvg55
6. mt46
7. iw69
8. zahariada
9. laval
10. reporter
11. kunchev
12. getmans1
13. djani
14. hadjito
2. wonder
3. katan
4. leonleonovpom2
5. mt46
6. dobrota
7. milena6
8. ambroziia
9. ka4ak
10. donkatoneva
2. radostinalassa
3. sarang
4. hadjito
5. wrappedinflames
6. djani
7. savaarhimandrit
8. iw69
9. mimogarcia
10. vesonai

Половината от европеидната раса е склонна да възприема живота в мрачни тонове.
Ако човек е изпълнен основно с отрицателни емоции, а положителните го посещават рядко, то той е мутант.
При него и нему подобните е изменен генът ADRA2b, който отговаря за изработването на хормона норадреналин, мобилизиращ организма в моменти на опасности.
Мутантите изработват мобилизиращия хормон повече от другите. И в резултат буквално винаги са нащрек, винаги са готови, което влияе на отношението им към околната действителност. До този извод са стигнали учените от университета на Британска Колумбия (Канада).
В експерименти, които ръководила Ребека Тод, двеста доброволци мутанти и толкова „нормални“ следили думи, появяващи се на екрана. Те имали различна емоционална окраска, грубо казано, „лошите“ се редували с „хубавите“. Така мутантите различавали доста повече „лоши“ думи, отколкото „хубави“. А нормалните доброволци – обратното.
„За първи път демонстрирахме, че хората, отличаващи се генетично, различно виждат околния свят и съответно реагират на него различно“, коментира получените резултати Тод.
Според изследователката носителите на изменения ген са склонни да възприемат живота в мрачни тонове, като виждат недостатъците. Присъща им е подозрителност, в тълпата те обръщат внимание основно на сърдитите, агресивни лица и не забелязват радостните. Принципно и самите мутанти са мрачни.
Анализите показват – носители на дефектния ген са почти половината европеиди. При другите раси делът на мрачните по природа не надвишава 10%.
Намусени ли сте? Чудесно!
За учудване, да си подозрителен мутант, не е толкова лошо. Както подчертава Ребека Тод, такива хора, оказвайки се сред природата, първо обръщат внимание не на красотата на пейзажа, а на потенциалните опасности, като по този начин предпазват по-жизнерадостните си другари.
Мутантите имат по-бърза реакция. А постоянното очакване на неприятности повишава способността им да им противостоят. Но с това преимуществата не завършват.
Специалисти от Йейлския университет, университета на Денвър в САЩ и Еврейския университет в Йерусалим твърдят: прекаленото веселите и безгрижните обикновено не живеят дълго. Средно продължителността на техния живот е по-кратка, отколкото на мрачните им събратя. Причината – склонността към необмислени постъпки.
Както обясняват учените, преливащото веселие опиянява ума и хората стават по-безгрижни, склонни са към риск, без изобщо да са подготвени за него. А след риска, както е известно, следват и неприятности, включително и доста опасни за живота.
Виж повече ТУК