Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
13.11.2021 21:00 - Как ведическата философия повлия на идеята на Никола Тесла за свободна енергия
Автор: zahariada Категория: История   
Прочетен: 901 Коментари: 0 Гласове:
2

Последна промяна: 13.11.2021 21:01

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
Как ведическата философия повлия на идеята на Никола Тесла за свободна енергия

imageОТАРДЖУН ВАЛИА 6 НОЕМВРИ 2021 Г

  image

Пауза - задайте своя пулс...

Поеми си дъх. Освободете напрежението в тялото си. Обърнете внимание на физическото си сърце. Дишайте бавно в областта за 60 секунди, като се фокусирате върху усещането за лекота. Щракнете тук, за да научите защо предлагаме това.

„И те позволиха на Аполоний да задава въпроси; и той ги попита от какво смятат, че е съставен космосът; но те отговориха; "От елементи." — Тогава четирима ли са? попита той. — Не четири — каза Лархас, — а пет. "И как може да има пета - каза Аполоний - наред с вода и въздух, земя и огън?" „Има етер“, отвърна другият, „който трябва да разглеждаме като материал, от който са направени боговете; защото както всички смъртни създания вдишват жицата, така и безсмъртните и божествени натури вдишват етера.” „Нима аз – каза Аполоний – трябва да гледам на Вселената като на живо същество? — Да — каза другият.

Животът на Аполоний от Тиана, Филострат, 220 г. сл. Хр

Пространството не е празно, то е изпълнено с енергия и субстанция, които не се възприемат от нашите човешки сетива. Това е нещо, което е постулирано през цялата история, от древните философи чак до наши дни. През 60-те години на миналия век изследовател от лабораторията на Хюз на име Робърт Л. Форуърд демонстрира, че тази енергия в действителност може да бъде използвана.

Регистрирайте се за нашия бюлетин Big Tech цензурира независими медии, останете свързани с нас чрез нашия бюлетин. Щракнете тук, за да се присъедините.

„Електрическата енергия присъства навсякъде в неограничени количества и може да задвижва световните машини без нужда от въглища, нефт, газ или което и да е друго от обичайните горива.“

Никола Тесла

Това е нещо, за което Никола Тесла е говорил много пъти, използвайки тази енергия и я използвайки за генериране на електрическа енергия.

„След като изминат много поколения, нашите машини ще бъдат задвижвани от енергия, която може да се получи във всяка точка на вселената. Тази идея не е нова… Намираме я във възхитителния мит за Антей, който черпи сила от земята; намираме го сред фините спекулации на един от вашите великолепни математици....В пространството има енергия...просто е въпрос на време, когато хората ще успеят да прикрепят своите машини към самата колела на природата."

Никола Тесла, списание на Института на електроинженерите

Идеята на Тесла за така наречената „свободна енергия“ е силно повлияна от ведическата философия. Това е „безплатно“ предвид факта, че тази енергия не е оскъдна, не може да бъде изчерпана и е налична в неограничени количества. Понякога се нарича и „енергия от нулева точка“.

„Цялата видима материя произлиза от първична субстанция, или тънкост отвъд концепцията, запълваща цялото пространство, акаша или светлинен етер, върху който действа даващата живот Прана или творческа сила, извиквайки в съществуване в безкрайни цикли всички неща и явления.”

Никола Тесла, Най-голямото постижение на човека, 1907 г

Никола Тесла е имал корелации със Свами Вивекананда (1863-1902), който е един от най-известните и влиятелни духовни водачи на философията на Веданта (една от шестте школи на индуистката философия, терминът първоначално се отнася до упанишадите, колекция от философски текстове в индуизма) и йога. Той беше главният ученик на Рамакришна Парамахамса и основател на Рамакришна Матх и Рамакришна мисия. Той е гигантска фигура в историята на хиндуистките реформаторски движения.

"Г-н. Тесла смята, че може да демонстрира математически, че силата и материята са сведени до потенциална енергия. Трябва да отида да го видя следващата седмица, за да получа тази нова математическа демонстрация. В този случай ведантската космология ще бъде поставена върху най-сигурните основи. Сега работя доста върху космологията и есхатологията на Веданта. Виждам ясно съвършения им съюз със съвременната наука и изясняването на едното ще бъде последвано от това на другото.” 

Свами Вивекананда (Пълен сбор от съчинения, Т. V, пето издание, 1347 г., стр. 77).

Цитатът по-горе от Вивекананда намеква за среща с Тесла. Не е ясно колко пъти са се срещали, но трябва да е било някъде между 1893 и 1897 или 1899-1902. Това са годините, които прекарва, посещавайки западния свят.

Историята на първата им среща е добре известна. През 1896 г. актрисата Сара Бернхард участва в пиеса, наречена  Изиел . Това беше френски прочит на живота на Буда. Пиесата беше за куртизанка Изиел, която се опита да съблазни Буда, докато той медитира в подножието на легендарното смокиново дърво, където постига просветление. Буда се възползва от напредъка на Изиел, за да проповядва за суетата на света. Пиесата беше един от многото западни изрази на интерес за Веданта, една от шестте индуистки философски школи, базирани на Ведите.

Вивекананда присъстваше и Бернхард се приближи след шоуто. Тесла също присъстваше и през нощта Вивекананда и Тесла се срещнаха и започнаха да говорят. 

За изненада и на двамата разговорът премина към теми от взаимен интерес.

Наред с други неща, Вивекананда и Тесла обсъждат понятията  прана, акаша  и  калпа , три елементарни концепции на ведантичната доктрина. Съответно те могат да се разбират като жизнена енергия, етер и идеята за еона. Прана  може да се разбира като единица енергия,  акаша  като материя и  калпа  като време. Според Вивекананда точно тази нощ Тесла го уверил, че идеите за толкова дълга традиция в индуизма могат да намерят отзвук в съвременната западна наука.

Йогинът и изобретателят: Приятелството на Свами Вивекананда и Никола Тесла. Фаена Алеф.

Вивекананда се среща с много забележителни учени по това време, включително физикът лорд Келвин. (Нихилананда, Свами, Вивекананда, Йогите и други произведения, Рамакришна-Вивекананда център, Ню Йорк, 1973 г. ).

Както можете да видите, Тесла е бил наясно с древните концепции и връзката им с науката, върху която е работил, използвайки санскритски думи като „акаша“ и „прана“, за да опише силата и материята, които съществуват навсякъде около нас. Тези думи идват от Упанишадите (колекция от ведически текстове).

„Аакашът не е разрушим, той е първичният абсолютен субстрат, който създава космическа материя и следователно свойствата на аакаш не се намират в материалните свойства, които в известен смисъл са относителни. Аакашът е вечно съществуващата, свръхтечна реалност, за която създаването и унищожаването са неприложими.”

Парамахамса Тевари , инженер, физик и изобретател. Духовни основи

Тевари, преди да премине , изобретява машина, базирана на тези принципи, които описва в статия, която публикува в Physics Essays . Можете да видите кратък клип от неговата машина в този документален трейлър.

Това са машини, които произвеждат повече енергия, отколкото поемат, и могат да работят постоянно за неограничен период от време, като постоянно използват нефизическите свойства на природата. Някои все още се позовават на идеята, че тези технологии са измислени като теория на конспирацията, но кой знае?

Според бившия астронавт на НАСА и професор по физика д-р Брайън О"Лиъри,

„Тези концепции са доказани в стотици лаборатории по целия свят и въпреки това те всъщност не са видели бял свят. Ако тези технологии трябваше да бъдат освободени по целия свят, промяната щеше да бъде дълбока, щеше да е приложима навсякъде. Тези технологии са абсолютно най-важното нещо, което се е случило в историята на света.”

Можете да го видите да прави това изявление в този кратък клип от THRIVE , както и да видите снимка на него и Тевари заедно.

„Това не са само периферни учени с идеи за научна фантастика. Те са основни идеи, публикувани в масови списания по физика и се приемат сериозно от основните военни и финансиращи от НАСА. Изкарах ме на самолетоносачи от ВМС и ми показаха какво трябва да заменим, ако имаме нови източници на енергия, за да осигурим нови методи за гориво. 

д-р Харолд Е. Путхоф . Дългогодишен учен от правителството на САЩ

Тези и други концепции в областта на квантовата физика разглеждат реалността на нефизичния феномен. Според Тесла „в деня, в който науката започне да изучава нефизически явления, тя ще постигне по-голям напредък за едно десетилетие, отколкото през всички предишни векове на своето съществуване“.

Но „въпреки ненадминатия емпиричен успех на квантовата теория, самото предположение, че тя може да е буквално вярно като описание на природата, все още се приветства с цинизъм, неразбиране и дори гняв“.  (Т. Фолгер, „Квантов шмантум“; Discover 22:37-43, 2001)

Това е така, защото този тип явления предизвикват нашите дългогодишни системи от вярвания и това, което смятаме за истина. Това е нещо, което винаги е съществувало през цялата история на науката.

Вземете, например, видния физик лорд Келвин, който през 1900 г. заяви, че „В момента във физиката няма нищо ново да се открие. Всичко, което остава, е все по-прецизно измерване." Не след дълго след това изявление Айнщайн публикува своята статия за специалната теория на относителността. Теориите на Айнщайн оспориха приетата рамка на знанието по това време и принудиха научната общност да се отвори към алтернативен възглед за реалността.

„Това служи като чудесен пример за това как понятията, които се приемат за абсолютна истина, са податливи на промяна. Физиците се страхуват от истината, защото истината е толкова чужда на ежедневната физика… Вселената е нематериално-ментална и духовна.”

RC Хенри, професор по физика и астрономия в университета Джон Хопкинс. Менталната Вселена.



Гласувай:
3



Спечели и ти от своя блог!
Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 40030412
Постинги: 21940
Коментари: 21634
Гласове: 31043
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930