Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
24.01.2014 10:58 - Как да се помогне на децата изнесени в САЩ,
Автор: zahariada Категория: Други   
Прочетен: 11269 Коментари: 0 Гласове:
1


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
Как да се помогне на децата изнесени в САЩ Редакция, 29 декември 2013

image
  В Америка са загубили ума на децата тормозят повече и по-сложни , отколкото на животни. Децата , приети в Съединените щати , а не като граждани на страни, които не попадат в областта на местните закони и остават напълно беззащитни ...

 

Истината за руските деца, осиновени в САЩ - фактите

Информация война водена срещу руските либерали петата колона и техните куратори от Вашингтон и Брюксел , има свои собствени закони . Каквото и Русия направи - ​​трябва да оклевети , да злепоставя и прашка кал. Когато Русия прие " Закона за Дима Яковлев " , които подкрепят нашата партия , и идеята, която събра съмишленици чрез заместник Евгений Фьодоров под формата на законопроекта " На децата забрана за износ , " либерали се противопоставиха . В края на краищата , от тяхна гледна точка на руските деца на трябва да се евакуират .

Времето минаваше и либералната преса започна нов кръг от спекулации по темата за забрана на осиновяване на деца в Съединените щати . По това време, либералите са избрани като средство за натиск върху гражданското общество руската тема " сираци, лишени от надежда за семейството. " " Crocodile Tears " либерали изобилно течаха чрез страниците на вестници и списания. Ярък пример за фалшиви либерална спекулации е една статия , публикувана в списание "Power ". Аз няма да прекарват времето си на цитата . Всеки може да чете самостоятелно.

Но , в действителност е така, напълно изрази упълномощен руското външно министерство . Цитирам думите му напълно , защото тя отговори изчерпателно на всички въпроси, и обясни какво съвестен журналисти от " Комерсант " , разбира се, " забравил " да спомене .

" Руското външно министерство Коментар комисар по правата на човека , демокрацията и върховенството на закона KK Dolgov , във връзка с публикацията в списание "Power ".

Обърна внимание на публикацията на " Основното нещо , че обществеността не е разрешено служители да забравят това, което са обещали ", на 23-ти декември в списание "Power ". Тя е достатъчно емоционално към примера на " трагичните истории на отделните деца" силно поддържани идея , че въведените в края на миналата година забрана за осиновяване на руски деца от американски граждани ( " право на Дима Яковлев " ) направи шансовете за едно семейство , и следователно по-добър живот , стотици руските сираци. В тази статия, че самият закон беше посочен като " antisirotsky " и " Ирод . "

Няма за цел Руското министерство на външните работи , за да влезе в кореспонденция с автора на скандалната публикация. Когато става въпрос за децата, особено сираците , може би, е трудно да се контролират емоциите си. В крайна сметка, в едно демократично общество , всеки има право на собствено мнение и техните процеси за оценка , които се провеждат в него . Основното нещо е да се проучи в името на неговата позиция няма да се изкуши да mythologize различни аспекти на проблема в процес на обсъждане , за да се свободи с фактите - и изпъкнали сам казва нищо за другия. Ето защо, за да се направи продължаващия дебат по въпроса за приемане (поне в своето международно измерение ) по-обективен характер бих искал да обърна внимание на някои факти от различен вид , също се основава на трагичните истории на отделни деца.

Добре е да припомним , че Дима Яковлев , в памет на които е бил наречен , каза законът бе приет през февруари 2008 г. Майлс съпрузи и Карол Lynn Harrison с надеждата за по- щастлив живот в Съединените щати , и след 4 месеца момчето умира . Все още не е две години. Приемен баща го остави в заключена кола в 32 градусовата жега ( в кабината е повече от 50 градуса) и забравих за него в 9:00 . Съгласно американското законодателство , прилагащо МСФО за лица до 10 години затвор за непредумишлено убийство , но той бе оправдан от съда на САЩ .

Ilya Kargyntsev . Приет на възраст от осемнадесет месеца , май 2000 на 14 август на същата година той умря. Осиновител , Brian Dykstra обвинен в убийство , но веднага освободен под гаранция . През ноември 2011 г. B.Dikstra убеди журито , че нараняванията по тялото на детето, включително счупена глава, свързана с случайно падане надолу по стълбите . American бе оправдан , няма ден , прекарани в затвора .

Иван Skorobogatov . Приет през 2003 г. , почина през август 2009 г. , на възраст от 7 години на редовни побои и глад. Първоначално американската прокуратура поиска за осиновители , четири CRAVER , смъртното наказание, но след това ограничен заряд на " убийство " . Pennsylvania съд осъди CRAVER съпрузи само до 16 месеца затвор . Този термин те са останали в ареста , тъй като веднага след присъдата отиде у дома си .

Ксения Антонова . Приемане през есента на 2001 през 2009 г. на 15-годишна възраст е изнасилил приемен баща си Майкъл Grizmorom . При започването на разследването , той каза , че "всичко е направено доброволно ", и представил подправен сертификат , според който на момичето по време на предполагаемото престъпление е 16 години ( възрастта на пълнолетието в щата Джорджия ) . В момента , защитата на обвиняемия силно стяга производството в съда , без да остави опити да я дискредитират и да се представят така, тъй като , ако това се е случило поради нейната " психично заболяване " , получена в сиропиталище в Кемерово .

Елена , Сергей , Кристина и Леонид Zhivodrovy . Приет от семейна двойка от САЩ Мартин и Катлийн О"Брайън през 2004 г., след като стигна до Уисконсин полицията и съобщи, че в продължение на няколко години страдаше от побои и други злоупотреби от американски осиновители . За каквито и да било грешки те бяха вързани , бити с пръчка , ритна в слабините , се задави , отровен от сълзотворен газ , изложени голи в студа. В приемен дом те не бяха допуснати в училище и не се предоставят дрехи и храна.

Според прокурор проучване Uoluort County ( Уисконсин ) разследване май 2012 O"Brien двойка бяха официално обвинен по 17 точки , включително и умишлено причиняване на телесна повреда на непълнолетни. Показателно е, че след тази садистични осиновители са били освободени под гаранция. През октомври тази година след две години на спорове в съда , Мартин и Катлийн O"Brien отказа родителски права над децата от Русия. В момента бившият осиновителката се опитва да блокира разглеждането на обвиненията срещу тях наказателни такси чрез процедурни хватки , включително обжалване пред Върховния съд да иска да прекрати делото , защото на " неопределеност " деца свидетелство.

Алексей , Анастасия и Светлана Klimova . Приет през 2003 г. от едно американско семейство Dekkertov . Осиновителите са систематично подложени на физическо и психическо насилие . Те са били бити , лишавани от храна , заключени в една стая с една кофа с фекалии . Foster майка , Penny Dekkert , почука Алексей зъби , заплаши, че ще стреля момчето. Това го принуди да избяга от дома си и да се скрие , докато достигнат зряла възраст.

Ние все още остават сериозни въпроси за американската страна във връзка със смъртта през януари на тази година приети в тригодишната руски Максим Кузмин . Когато се гледа по тялото на детето разкри многобройни наранявания по главата и крака . Патолози аутопсията открити повреди на корема и вътрешните органи , които могат да бъдат причинени от силен удар . Въпреки това, властите на Тексас реши да прекрати разследването на смъртта му и напълно да освободи американски осиновители , съпрузи Shatto , от наказателна и гражданска отговорност . Наскоро Псков окръжен съд реши да премахне няколко приемането, Shatto малкият му брат Кирил Кузмин , който все още живее в САЩ приемната грижа .

Това - не всички примери на факта , че въпросът за приемане на руските сираци от гражданите на САЩ , за да го меко казано, не е толкова лесно, както той се опита да си представи автора на споменатата статия . Ние многократно подчерта , че забраната за приемането на руски деца от американски граждани, се превърна за нас една необходима мярка. Това е отражение на нашата оценка на ситуацията в областта на осиновяването в Съединените щати .

В същото време федералните власти на САЩ са били в състояние да гарантира, че в пълна степен от САЩ и Русия двустранно споразумение за сътрудничество в областта на международното осиновяване, които, както се очакваше, беше да се гарантира ефективен контрол над живота на руски деца в САЩ приемната грижа . Почти всеки път, когато узнал за нарушенията на правата на руските осиновени деца , ние бяхме изправени пред посредствено ниво на сътрудничество от страна на федералните и местните власти в Съединените щати по отношение на навременното ни информира за такива случаи и предоставяне на руските консулски персонал безпрепятствен достъп до засегнатите деца . На нашите съответните разследвания в Държавния департамент ( изпълнителен орган на посоченото споразумение ) , обикновено се измъкне : че държавата има персоналът има собствени правила и закони , които са над американското разбиране на международните задължения. С една дума , от властите на САЩ , ние не съм виждал истинско желание да ни помогне по някакъв начин.

Заслужава да се отбележи , че проблемите в областта usynovlencheskoy подобни на тези, пред които сме изправени в САЩ , ние вече няма да има с всяка друга страна. Ние се опитваме да намерим решения, чрез диалог със страната по въпроси usynovlencheskoy на САЩ , която се развива чрез специализирани агенции на двете страни . Въпреки това , без осезаеми резултати за коригиране на ситуацията , ние не виждаме.

Нещо повече , откри нови нарушения на правата на децата в Съединените щати , включително приет в Русия. Достатъчно е да се припомни резултатите направени публично достояние през септември журналистическо разследване агенция " Ройтерс ", която разкри текущата САЩ нелегалната мрежа от дилъри и непълнолетни. Оказа се, че стотици биологични и осиновители , предлагани на потребителите на затворените общности в социални мрежи на децата си като стока . В някои случаи децата дадоха педофили , които ги използват за производство на порнография. В резултат на това , според " Ройтерс " 261 деца са пуснати за продажба или замяна . По-голямата част от децата (70 на сто. ), Който се опита да се отърве от родителите пристига в САЩ от чужбина, най-малко 26 сираци бяха приети в Русия.

Показателно е, че нашите постоянни усилия чрез оторизирани агенции в САЩ, за да се изясни съдбата на руските деца, които са жертви на това "Internet Exchange ", прието до никакви резултати.

Според Държавния департамент , общият брой на официално възприет в САЩ руснаците в продължение на години 1992-2012 . е 61 625 души. В същото време , тъй като от 1 януари тази година , при консулство в руските мисии в чужбина ( FPS ) в Съединените щати се състои от 37 438 души. ( 60.8% от всички осиновени ) . Това показва, че почти 40 % от американските осиновители не са изпълнили задълженията си да се регистрират приемни деца в руското консулство , като по този начин се нарушават изискванията на руските съдилища да се вземе решение за приемане на руските граждани, чужденци.

В ръцете на осиновителите са били убити най-малко 20 руски деца ( и това е - само в случаи, за които знаем ) . През последните 5 години , нашата FPS в САЩ се занимават с молби за консулска и правна помощ на около 500 руснаци непълнолетни, които са жертви на злоупотреба от страна на американските осиновители . Според американски неправителствени организации , на всеки четвърти или пети случай на приемане на чуждестранни деца от американци не успее .

Един от факторите, на ниска правна защита на осиновените деца от Русия остава тяхната дискриминация на американската съдебна система . Нито едно от лицата, отговорни за смъртта на 20 руски деца, които не са били осъдени на смърт или доживотен затвор , който се практикува в САЩ в случай на убийство на малолетни и непълнолетни. Средната присъда затвор за убиеца на американците на руски деца - 8.5 години. За лицата, отговорни за смъртта на американски деца , над средното живот - 13 години ( с изключение на доживотни присъди ) . Много руснаци осиновители могат да постигнат помилване или избягване на наказание.

Има и друг важен аспект - комерсиализацията на обхвата на приемане . За някои " сирак въпрос " в Русия се превърна в много добър бизнес. По отношение на средната стойност на договора да осинови дете от Русия ( 50-55000 щатски долара ) , общата пазарна usynovlencheskogo продължение на 20 години може да бъде толкова висока , колкото $ 3 млрд. евро. Но да се каже , че приходите се използват ефективно usynovlencheskimi агенциите за изпълнение на задълженията си по контрола на руските деца, получаващи социални грижи, не е необходимо. Според Министерството на образованието на Руската , през последните 3 години, американските осиновители не даваха 1136 доклади за условията на живот и възпитание на 653 руски деца.

Всичко това ни води до тъжното заключение , че драматичните истории с нашите деца в САЩ не са специален случай . Ние говорим за сериозни системни пропуски , което показва, недостатъчната защита на правата на децата в Съединените щати като цяло. В този случай имаме впечатлението, че американските власти не са напълно наясно с това как да се справят с този проблем .

В тези условия , "виси етикети " обажда "закон на Дима Яковлев " " antisirotskim " или " Ирод " би , най-малко , не е наред.

26 Декември, 2013 . "

източник

 

Две думи за младежко правосъдие


Сенаторите наскоро предложиха да лиши родител или настойник за правото на детето да обида , присмех , тормоз или сплашване на децата (източник) . Очевидно , нашите депутати не могат да си почиват , и се опитват да се защитят децата от дори приказки за Баба Яга и Moidodir .

В отговор на разумна критика на тези действия се използва широко известно, " аргумент жена " : вместо да мисля за възможността на изнудване от страна на родителите yuvenalschikov , Yuyu поддръжници сочат към факта , че в някои семейства, деца и наистина победи , така се казва, по-добре премахване на дете от нормално семейство , нищо да отнеме ненормалното .

Тъй като депутати сериозно са решили да реформира законодателството в областта на защитата на децата , всички врагове на тези действия предлагам малко да се коригира тактиката. От една страна, е необходимо да се продължи да се образова населението по въпросите на заплахите Yuyu решение във всичките му " слава" , и от друга страна, има изобилие от възможности , за да покаже истинското лице на депутатите поддръжници отстраняване на деца за най-малките " нарушения " , което предполага (чрез същия сайт ROI ) някои изменения към законопроекта .

Например : никой не би се съгласил , че домовете за деца - рай на земята и там е постоянно някой се бити , тормозени , осмиван , и така нататък , и така нататък . . Следователно , необходимостта за борба с тях . НО ! Тъй като децата са били взети от родителите си не съседи или други родители, и обществени услуги , контролът не би трябвало да доведе onymi същата обществена услуга , както и едни и същи родители , чиито деца са били отстранени от семейството. Не ги подкупват и не се заблуждавайте .

Нещо повече , след като от всяка от идентифицираните случаи на " сплашване, унижение , подигравки , " директора на държавните институции и всички, които участват в този човек трябва да бъде лишен от правото да заемат сходни позиции и да ги върне на това право трябва да се спазват същите правила , които се върнаха родителски права.

Заявленията за нарушение на правата на децата трябва да се провеждат по абсолютно същия начин, както в случая на родители. Т.е. Всеки сиропиталище трябва да бъде инсталиран с гореща телефонна линия на основната комисия , която наблюдава данните на децата вкъщи, основната комисия може да изготви психолог и говори с всеки ученик , докато , докато някой не признава нарушения на правата на най-малко едно дете. Тъй като институцията е факт, че е вид, " майка" , а след това и двете трябва да се лишава от правото да отглеждат децата си и всички деца следва да бъдат оттеглени от същите правила , които са отстранени от техните родители.

Ако депутатите са съгласни по тази мярка , аз вярвам , че намеренията са най- честни, но нещо ми подсказва , че такава система ще подкопае цялата идея yuvenalschikov , и те ще се противопоставят с равни отговорности на родителите до последно.

източник

image

В лишившейся разума Америке над детьми издеваются чаще и изощрённее, чем над животными. Дети, усыновлённые в США, не являясь гражданами страны, не попадают в поле действия местных законов и остаются полностью беззащитными...

 

Правда о русских детях, усыновлённых в США – факты

Информационная война, которую ведут против России Пятая колонна либералов и их кураторы из Вашингтона и Брюсселя, имеет свои законы. Чтобы ни сделала Россия – это нужно порочить, очернять и поливать грязью. Когда в России был принят «Закон Димы Яковлева», который наша партия поддерживала, и идею которого внесла вместе с единомышленниками через депутата Евгения Фёдорова в виде законопроекта «О запрете экспорта детей», либералы были против. Ведь с их точки зрения детей должны из России вывозить.

Прошло время и либеральная пресса начал новый раунд спекуляций на теме запрета усыновления детей в США. На этот раз либералы выбрали в качестве средства давления на гражданское общество России тему «сирот, лишённых надежды на семью». «Крокодиловы слёзы» либералов обильно потекли по страницам газет и журналов. Ярким образцом лживой либеральной спекуляции является статья, вышедшая в журнале «Власть». Не буду тратить время на её цитирование. Каждый может прочитать самостоятельно.

А вот, как на самом деле обстоит дело, прекрасно высказался уполномоченный МИД России. Привожу его слова полностью, ибо он исчерпывающе ответил на все вопросы и рассказал то, о чём совестливые журналисты «Коммерсанта», разумеется, «позабыли» упомянуть.

«Комментарий Уполномоченного МИД России по вопросам прав человека, демократии и верховенства права К.К. Долгова в связи с публикацией в журнале «Власть».

Обратили внимание на публикацию «Главное, чтобы общество не позволило чиновникам забыть о том, что они обещали» от 23 декабря с.г. в журнале «Власть». В ней достаточно эмоционально на примере «трагических историй конкретных детей» настойчиво проводится мысль о том, что введённый в конце прошлого года запрет на усыновление российских детей гражданами США («закон Димы Яковлева») лишил шансов на семью, а следовательно и лучшую жизнь, сотни российских сирот. При этом сам закон в статье называется не иначе, как «антисиротский» и «иродовый».

В МИД России не ставят перед собой цель вступать в заочную полемику с автором данной публикации. Когда речь заходит о детях, тем более сиротах, наверно, трудно сдерживать эмоции. В конце концов, в демократическом обществе каждый имеет право на собственное мнение и свои оценки происходящих в нём процессов. Главное, чтобы в угоду обоснования своей позиции не было соблазна мифологизировать те или иные аспекты обсуждаемой проблемы, вольно обращаться с фактами – выпячивая одни и умалчивая о других. Поэтому в целях придания продолжающейся дискуссии по вопросу усыновления (во всяком случае, в её международном измерении) более объективного характера хотели бы привлечь внимание к некоторым фактам иного рода, также основанным на трагических историях конкретных детей.

Стоит напомнить, что Дима Яковлев, в память о котором был назван упомянутый закон, был усыновлён в феврале 2008 г. супругами Майлсом и Кэрол Линн Харрисон с надеждой на счастливую жизнь в США, а через 4 месяца мальчик погиб. Ему ещё не было двух лет. Приёмный отец оставил его в запертой машине при 32 градусной жаре (в салоне было больше 50 градусов) и забыл про него на 9 часов. По американскому законодательству усыновителю грозило до 10 лет лишения свободы за непреднамеренное убийство, но он был полностью оправдан американским судом.

Илья Каргынцев. Усыновлён в полуторагодовалом возрасте в мае 2000 г. 14 августа того же года он погиб. Приёмного отца Брайана Дикстру обвинили в убийстве, но сразу освободили под залог. В ноябре 2011 г. Б.Дикстра убедил присяжных, что травмы на теле ребёнка, в том числе разбитая голова, связаны со случайным падением с лестницы. Американец был оправдан, ни дня не проведя в тюрьме.

Иван Скоробогатов. Усыновлён в 2003 г., погиб в августе 2009 г. в возрасте 7 лет от регулярных побоев и голода. Первоначально американская прокуратура требовала для приёмных родителей, четы Крейверов, смертной казни, но затем ограничилась обвинением в «непредумышленном убийстве». Суд Пенсильвании приговорил супругов Крейверов всего к 16 месяцам тюрьмы. Этот срок они отсидели в предварительном заключении и потому сразу после оглашения приговора отправились домой.

Ксения Антонова. Удочерена в 2001 г. Осенью 2009 г. в 15-летнем возрасте изнасилована приёмным отцом Майклом Гризмором. Когда началось следствие, он заявил, что «всё происходило добровольно», и предъявил поддельную справку, согласно которой девочке на момент преступления якобы было 16 лет (возраст совершеннолетия в штате Джорджия). В настоящее время защита обвиняемого всячески затягивает рассмотрение дела в суде, не оставляя попыток дискредитировать девушку и представить дело так, будто случившееся с ней вызвано её «психическими заболеваниями», полученными в детском доме в Кемерово.

Елена, Сергей, Кристина и Леонид Живодровы. Усыновлены супружеской парой из США Мартином и Кэтлин О’Брайан в 2004 г. Однажды они пришли в полицию штата Висконсин и сообщили, что в течение нескольких лет подвергались побоям и другим издевательствам со стороны американских усыновителей. За любые провинности их связывали, били палкой, пинали в пах, душили, травили слезоточивым газом, выставляли голыми на мороз. В приёмной семье их не пускали в школу и не обеспечивали одеждой и едой.

По итогам проведённого прокуратурой округа Уолуорт (штат Висконсин) расследования, в мае 2012 г. чете О’Брайан были предъявлены официальные обвинения по 17 пунктам, включая преднамеренное нанесение телесных повреждений несовершеннолетним. Показательно, что после этого садисты-усыновители были отпущены под залог. В октябре с.г. после двухлетних препирательств в суде Мартин и Кэтлин О’Брайан отказались от родительских прав в отношении детей из России. В настоящее время бывшие усыновители пытаются заблокировать рассмотрение выдвинутых против них уголовных обвинений через процедурные уловки, включая обращение в Верховный суд штата с требованием закрыть дело по причине «недостоверности» свидетельских показаний детей.

Алексей, Анастасия и Светлана Климовы. Усыновлены в 2003 г. американской семьёй Деккертов. Приёмные родители систематически подвергали их физическому и психологическому насилию. Их избивали, лишали пищи, запирали в комнате с ведром для испражнений. Приёмная мать, Пенни Деккерт, выбила Алексею зубы, угрожала застрелить мальчика. Это вынудило его бежать из дома и скрываться до достижения им совершеннолетия.

У нас по-прежнему сохраняются серьёзные вопросы к американской стороне в связи со смертью в январе с.г. усыновленного в России трёхлетнего Максима Кузьмина. При осмотре на теле ребёнка были выявлены многочисленные повреждения головы и ног. В ходе вскрытия патологоанатомы обнаружили повреждения брюшной полости и внутренних органов, которые могли быть вызваны сильным ударом. Однако власти штата Техас приняли решение прекратить расследование его гибели и полностью освободить американских приёмных родителей, супругов Шатто, от уголовной и гражданско-правовой ответственности. Недавно Псковский областной суд принял решение об отмене усыновления четой Шатто его младшего брата, Кирилла Кузьмина, который по-прежнему проживает в американской приёмной семье.

Это – далеко не все примеры, свидетельствующие о том, что в вопросе усыновления российских сирот американскими гражданами, мягко говоря, не так всё однозначно, как это попыталась представить автор упомянутой статьи. Мы неоднократно подчёркивали, что введение запрета на усыновление российских детей американскими гражданами стало для нас вынужденной мерой. Данный шаг отражает нашу оценку положения дел в сфере усыновления в США.

При этом федеральные власти США оказались неспособны в полной степени обеспечить выполнение двустороннего российско-американского соглашения о сотрудничестве в области международного усыновления, которое, как мы рассчитывали, должно было обеспечить эффективный контроль за жизнью российских детей в американских приёмных семьях. Практически каждый раз, когда нам становилось известно о случаях нарушения прав российских усыновлённых детей, мы сталкивались с неадекватным уровнем взаимодействия со стороны федеральных и местных властей США как в плане своевременного информирования нас о подобных случаях, так и предоставления российским консульским работникам беспрепятственного доступа к пострадавшим детям. На наши соответствующие запросы в Госдепартаменте США (является исполнительным органом по упомянутому соглашению), как правило, разводили руками: дескать, штат есть штат, там свои порядки и законы, которые в американском понимании стоят выше международных обязательств. Одним словом, со стороны американских властей мы не видели искреннего желания как-то нам помочь.

Стоит отметить, что проблем в усыновленческой сфере, аналогичных тем, с которыми мы сталкиваемся в США, у нас больше нет ни с одной другой страной. Мы пытаемся найти пути их решения через диалог с американской стороной по усыновленческой проблематике, который развивается по линии профильных ведомств двух стран. Однако каких-либо ощутимых результатов по выправлению ситуации мы пока не видим.

Более того, вскрываются всё новые факты нарушения в США прав детей, в том числе усыновлённых в России. Достаточно вспомнить результаты обнародованного в сентябре с.г. журналистского расследования агентства «Рейтер», которое выявило действующую в США нелегальную сеть посредников и торговцев несовершеннолетними. Выяснилось, что сотни биологических и приёмных родителей предлагали пользователям закрытых сообществ в социальных сетях своих детей в качестве товара. В ряде случаев детей отдавали педофилам, которые использовали их для производства порнографии. В результате, по данным «Рейтер», 261 ребёнок выставлялся на обмен или продажу. Абсолютное большинство детей (70 проц.), от которых пытались избавиться родители, попали в США из-за границы, как минимум, 26 сирот были усыновлены в России.

Показательно, что наши настойчивые попытки через уполномоченные органы США прояснить судьбу российских детей, оказавшихся жертвами этой «интернет-биржи» усыновлённых, пока никаких результатов не дали.

По данным Госдепартамента, общее число официально усыновлённых в США россиян за 1992-2012 гг. составило 61 625 человек. При этом, по состоянию на 1 января с.г., на консульском учёте в российских загранучреждениях (РЗУ) в США состояли 37 438 чел. (60,8% всех усыновлённых). Это свидетельствует о том, что почти 40% американских усыновителей не выполнили обязательства зарегистрировать приёмных детей в российских консульствах, нарушив тем самым требования российских судов, принявших решение об усыновлении граждан России иностранцами.

От рук усыновителей погибли, как минимум, 20 российских детей (и это – только случаи, о которых нам стало известно). За последние 5 лет наши РЗУ в США занимались вопросами оказания консульской и юридической помощи порядка 500 несовершеннолетних россиян, ставших жертвами жестокого обращения со стороны американских усыновителей. По оценкам американских НПО, каждый четвёртый-пятый случай усыновления иностранных детей американцами заканчивается неудачно.

Одним из факторов низкой правовой защищённости приёмных детей из России остаётся их дискриминация американской судебной системой. Ни один из виновных в смерти 20 российских детей не был приговорён к смертной казни или пожизненному заключению, что практикуется в США в случае убийства несовершеннолетних. Средний срок тюремного заключения для американцев-убийц российских детей – 8,5 лет. Для лиц, виновных в гибели американских детей, средний срок выше – 13 лет (не считая пожизненного заключения). Многим усыновителям россиян удаётся добиться условно-досрочного освобождения или полностью избежать наказания.

Есть ещё один немаловажный аспект – коммерциализация сферы усыновления. Для некоторых «сиротский вопрос» в России стал очень хорошим бизнесом. С учётом средней стоимости контракта на усыновление ребёнка из России (50-55 тыс. долл. США), общий объем усыновленческого рынка за 20 лет мог составить порядка 3 млрд. долл. США. Однако говорить о том, что вырученные средства эффективно использовались усыновленческими агентствами для реализации своих обязательств по контролю над благополучием приёмных российских детей, не приходится. По данным Минобрнауки России, только за последние 3 года американские усыновители не предоставили 1136 отчётов об условиях жизни и воспитания 653 российских детей.

Всё это приводит нас к неутешительному заключению о том, что драматические истории с нашими детьми в США являются далеко не частным случаем. Речь идёт о серьёзных системных пробелах, свидетельствующих о недостаточной защите прав детей в США в целом. При этом у нас складывается впечатление, что американские власти до конца не знают, как с данной проблемой справиться.

В этих условиях «вешать ярлыки», называя «закон Димы Яковлева» «антисиротским» или «иродовым» было бы, по меньшей мере, неправильно.

26 декабря 2013».

Источник

 

Два слова о ювенальной юстиции

На днях сенаторы предложили лишать родителей или опекунов прав на ребёнка за оскорбление, осмеяние, травлю или запугивание детей (источник). Судя по всему, наши законотворцы никак не успокоятся и пытаются защитить детей даже от сказок про бабу Ягу и мойдодыра.

В ответ на разумную критику данных действий используется широко известный «бабий аргумент»: вместо того, чтобы задуматься о возможности шантажа родителей со стороны ювенальщиков, сторонники ЮЮ обращают внимание на то, что в некоторых семьях детей и вправду бьют, так что, дескать, лучше отобрать ребёнка у нормальной семьи, чем не отобрать у ненормальной.

Раз уж депутаты всерьёз решили провести реформу законодательства по охране детей, всем противникам данных действий я предлагаю немного подкорректировать тактику. С одной стороны, стоит продолжить просветительскую работу среди населения по угрозам принятия ЮЮ во всей её «красе», а с другой, есть множество возможностей показать истинное лицо депутатов-сторонников изъятия детей за мельчайшие «нарушения», предложив (через тот же сайт РОИ) некоторые поправки в законопроекты.

Например: никто не будет возражать, что детские дома – не рай на Земле и там постоянно кого-то бьют, запугивают, осмеивают и проч., и проч. Следовательно, за ними необходим контроль. НО! Поскольку детей у родителей отбирают не соседи или другие родители, а государственные службы, то контроль над оными должны вести не государственные же службы, а те же родители, чьи дети были изъяты из семьи. Их не подкупишь и не обманешь.

Более того: после каждого выявленного случая «запугивания, оскорбления, осмеяния» директор данного госучреждения и все причастные к этому лица должны быть лишены права занимать аналогичные должности и возвращаться им это право должно по тем же правилам, по которым возвращаются родительские права.

Приём заявлений о нарушении прав ребёнка должен вестись точно таким же образом, как и в случае с родителями. Т.е. в каждом детдоме должен быть установлен телефон доверия с номером родительского комитета, осуществляющего надзор за данным детдомом, родительский комитет может привлечь психолога и беседовать с каждым воспитанником до того момента, пока кто-то не признается в фактах нарушения прав хоть одного ребёнка. Поскольку учреждение по факту является эдаким «родителем», то и само оно должно быть лишено права воспитывать детей и ВСЕ дети должны быть изъяты, по тем же правилам, что изымаются у родителей.

Если депутаты согласятся на данную меру, я поверю, что намерения у них самые честные, но что-то мне подсказывает, что подобная система подорвёт всю задумку ювенальщиков, и они будут сопротивляться равным обязанностям с родителями до последнего.

Источник

 




Тагове:   как,   Да,   НИ,   САЩ,   СЕ,   децата,   изнесени,   НА,   помотне,


Гласувай:
1



Спечели и ти от своя блог!
Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 40014891
Постинги: 21940
Коментари: 21634
Гласове: 31043
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930