Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
02.09.2022 18:32 - Какви са шансовете? САЩ, Европа, Африка и Китай едновременно изпитват суши с епични размери
Автор: zahariada Категория: Политика   
Прочетен: 746 Коментари: 0 Гласове:
2

Последна промяна: 02.09.2022 18:33

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
  Какви са шансовете? САЩ, Европа, Африка и Китай едновременно изпитват суши с епични размери

23 август 2022 г от Майкъл

http://endoftheamericandream.com/what-are-the-odds-the-u-s-europe-africa-and-china-are-all-simultaneously-experiencing-droughts-of-epic-proportions/?fbclid=IwAR2DfKKXhOQK3iZm0CBz-nqqbvGas1cfZNCXnwkif9-l3_9DrPeb_DrvITM
 

image


Вярвате ли в "случайностите"? Винаги е имало суши през цялата човешка история. Така че, ако имаше няколко изолирани суши през 2022 г., нямаше да е голяма работа. Но не това е, пред което сме изправени. Вместо това в момента Съединените щати, Европа, Африка и Китай изпитват суши с епични размери. В резултат на това културите се провалят в ключови земеделски райони по целия свят. Разбира се, ако само една държава или един регион е преживял „историческа суша“, селскостопанската продукция от останалия свят може да компенсира това. За съжаление, това, на което сме свидетели в момента, е наистина безпрецедентно. За първи път в съвременната история почти всички най-големи икономики на цялата планета бяха засегнати едновременно от условия на екстремна суша и това означава, че световното селскостопанско производство ще бъде далеч под очакванията през 2022 г.

В тази статия бих искал да започна дискусията си, като разгледам какво се случва в Китай в момента.

Благодарение на безкрайната суша, обхванала нацията, могъщата река Яндзъ спадна до „най-ниското ниво за това време на годината от началото на записите през 1865 г.“ …

Уан Джинджун, 62-годишен пенсионер, който е преплувал река Яндзъ почти всеки ден през последното десетилетие в Ухан, каза, че никога преди не е виждал суша като тази.

Едно екстремно лято взе жертва за най-дългата река в Азия, която тече около 3900 мили (6300 километра) през Китай и захранва ферми, които осигуряват голяма част от храната на страната и масивни водноелектрически централи, включително язовир Трите клисури - най-голямата електроцентрала в света. Преди година водата се плиска почти толкова високо, колкото брега на реката, където Уан плува. Сега нивото е на най-ниското ниво за това време на годината от началото на записите през 1865 г., разкривайки участъци от пясък, скали и изтичаща кафява тиня, която мирише на гниеща риба.

Съобщава се, че валежите по река Яндзъ са с 45 процента под нормалните нива и това е изключително тревожно.

Междувременно, абсолютно чудовищна гореща вълна изгаря Китай през последните два месеца ...

Хората в големи части на Китай преживяха два месеца екстремни горещини. Стотици места са докладвали температури над 40°C (104°F) и много рекорди са счупени. Метростанциите са обособили зони за почивка,  където хората могат да се възстановят от жегата.

На 18 август температурата в Чунцин в провинция Съчуан  достигна 45°C  (113°F), най-високата, регистрирана някога в Китай извън доминирания от пустинята регион Синдзян. На 20 август температурата в града  не падна под 34,9°C  (94,8°F), най-високата минимална температура, регистрирана някога в Китай през август. Максималната температура беше 43,7°C (110,7°F).

Това е горещо!

Всъщност учените ни казват, че това, което Китай преживява в момента, е „най-тежката гореща вълна“ в историята...

Това е най-дългата и най-гореща гореща вълна в Китай от началото на националните рекорди през 1961 г. Според метеорологичния историк Максимилиано Ерера, който следи екстремните температури по света, това е най-тежката гореща вълна, регистрирана навсякъде.

„Това съчетава най-екстремната интензивност с най-екстремната дължина с невероятно огромна площ едновременно“, казва той. „Няма нищо в световната климатична история, което да е дори минимално сравнимо с това, което се случва в Китай.“

През последните дни фабрики бяха затворени в някои райони на Китай, тъй като бяха въведени задължителни ограничения на захранването.

Дано скоро дойде облекчение, защото китайците отчаяно се нуждаят от него.

Междувременно Европа издържа на най-лошата суша, която е преживявала „поне от 500 години“ ...

Европа е изправена пред най-лошата си суша от най-малко 500 години, като две трети от континента са в състояние на тревога или предупреждение, намалявайки вътрешното корабоплаване, производството на електроенергия и добивите на определени култури, съобщи агенция на Европейския съюз във вторник.

По-рано този месец написах статия за осакатяващите загуби на реколта , пред които е изправена Европа в резултат на тази суша.

А днес получихме още по-лоши новини. Според Zero Hedge производството на царевица за целия ЕС може да бъде намалено с около една пета тази година поради липса на влага...

Освен новините за рекордно високите цени на електроенергията, в понеделник беше публикуван тревожен нов доклад за провал на реколтата за предстоящата реколта в Европа. Мониторингът на селскостопанските ресурси на блока прогнозира, че добивите на царевица може да спаднат с близо една пета поради опустошителна суша, според  Bloomberg .

Преди да се потопим в доклада за реколтата, вековните „камъни на глада“ на Европа наскоро бяха разкрити в река Елба, която тече от планините на Чехия през Германия до Северно море. Камъните датират от суша през 1616 г. и гласят:  „Wenn du mich siehst, dann weine“.  Това се превежда като „ако ме видиш, плачи“.

През последната година безкрайната суша доведе до смъртта на най-малко седем милиона животни ...

Седем милиона добитък в Етиопия, Кения и Сомалия са умрели от септември миналата година поради условия на тежка суша, според неотдавнашен доклад на Мрежата за ранно предупреждение за глад на Американската агенция за международно развитие (USAID).

"Вашингтон пост" съобщи миналата година, че труповете на жирафи, кози, камили и стада говеда са били открити в села, след като са умрели от глад в Северна Кения. Такива загуби могат да бъдат пагубни за семействата, които в резултат на това са изправени пред несигурност на храните.

Но виждали ли сте снимки на тези мъртви животни във вечерните новини?

Разбира се, че не.

Те не ви казват какво наистина се случва там.

Преди да завърша тази статия, искам да ви дам актуална информация за това, което се случва в Съединените щати.

Най-тежката мегасуша от 1200 години има желязна хватка върху западната половина на страната и оказва огромно въздействие върху селскостопанското производство.

Всъщност се съобщава , че в някои райони царевицата е под такъв стрес, че растенията дори не произвеждат зърнени класове...

В части от Небраска и Южна Дакота е толкова сухо, че царевичните растения правят нещо наистина странно: не произвеждат зърнени класове.

Стъблата, които трябва да са високи около 8 фута (2,4 метра) по това време на годината, са изсъхнали, покафеняващи и къси - някои са само на около 5 фута. Скаутите на културите се заеха тази седмица да анализират добивите и в някои изолирани участъци те всъщност имаха проблеми с намирането на достатъчно царевични класове за измерване. Въпреки че не е широко разпространен проблем, шокиращото развитие е индикатор за това колко сурово е горещото и сухо време беше.

Всичко, което споделям в тази статия, не е нормално.

Това е така, защото навлизаме във времена, които ще бъдат изключително необичайни .

Всяка година винаги има няколко части на земното кълбо, които се борят с производството на храни.

Но никога не сме виждали това да се случва едновременно на толкова много ключови области по цялата планета.

Наистина ли смятате, че това, на което сме свидетели, е просто „съвпадение“?

Ако желаете да повярвате на това, има гигантски мост на западния бряг, който бих искал да ви продам.




Гласувай:
2



Спечели и ти от своя блог!
Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39992576
Постинги: 21940
Коментари: 21634
Гласове: 31042
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930