2. mt46
3. kvg55
4. zahariada
5. varg1
6. planinitenabulgaria
7. wonder
8. getmans1
9. iw69
10. yuliya2006
11. rosiela
12. leonleonovpom2
13. apollon
14. tili
2. shtaparov
3. wonder
4. leonleonovpom2
5. lamb
6. mt46
7. dobrota
8. vidima
9. donkatoneva
10. ambroziia
2. jelliana
3. radostinalassa
4. lamb
5. lordmdobrev
6. toni1956
7. varg1
8. hadjito
9. alisa77
10. kvg55

Прочетен: 1416 Коментари: 0 Гласове:
Последна промяна: 18.08.2022 15:47



Докато ситуацията в Украйна се обръща, готви ли се САЩ да хвърлят Зеленски под автобуса.
.
Джонас Е. Алексис, помощник редактор - 9 авгу
От Глен Дизен
В знак на подкрепа САЩ защитиха украинския президент Владимир Зеленски от всякакви критики, откакто Русия нападна Украйна през февруари. Тъй като става ясно, че войната е загубена, някой ще трябва да поеме падането и изглежда, че Вашингтон се готви да хвърли лидера в Киев на вълците.
Началото на краяПрокси войната на САЩ срещу Русия беше от полза за Вашингтон, докато имаше задънена улица, която изтощаваше военните, икономическите и човешките ресурси на Москва, дори заплашвайки да понижи Русия от ранга на велика сила. Например конгресменът Дан Креншоу оправда подкрепата си за процеса с аргумента, че „да инвестираме в унищожаването на армията на нашия противник, без да загубим нито една американска войска, ми се струва добра идея“.
След повече от пет месеца унищожаване на украинската армия, цялата фронтова линия се пропуква. С пробиването на силно укрепената отбрана в Маринка, Пески, Авдеевка изглежда, че Москва е решила съдбата на Донбас. Тъй като боевете се преместват от гъсто населени индустриални зони към по-открит пейзаж, териториалният напредък на Русия вероятно ще се засили. Освен това санкциите имаха ужасен обратен ефект върху Запада, причинявайки политическа криза.
Прочетете ощеГерманските медии хвърлят светлина върху „тайните сделки“ на Зеленски
Междувременно в Източна Азия възникна нова криза в сигурността, която повече заслужава вниманието и ресурсите на САЩ. САЩ и Обединеното кралство изградиха разказ за победа, когато убедиха Зеленски да се откаже от мирните преговори с Русия през март, но сега Вашингтон трябва да адаптира разказа за предстоящата загуба на Киев.
Подготвяте сцената за края на Зеленски?Доскоро САЩ успешно поддържаха международния имидж на Зеленски като някакво превъплъщение на Уинстън Чърчил. Вашингтон доминира в информационната война, в която сложността на прокси битката беше опростена с дихотомични образи на двамата лидери. Зеленски и Путин бяха успешно представени като добродетелен демократ срещу порочен диктатор, победител Давид срещу провалящ се Голиат. Представянето на конфликтите като борба между доброто и злото е идеална стратегия за мобилизиране на обществена подкрепа и за изобразяване на липсата на компромис като морална позиция.
Въпреки това, когато войната е загубена и е необходим компромис, разказът трябва да бъде променен. Президентът Джо Байдън трябва да защитава слабата си политическа позиция у дома и съюзниците трябва да бъдат уверени в американската решителност, следователно трябва да има пропаднал човек, който да поеме вината за предстоящото бедствие. Докато Вашингтон ще продължи да изпраща повече оръжия, за да обезкърви Русия, той изглежда същевременно се готви за поражение, като вече не предпазва Зеленски от критики.
Това беше изключително труден месец досега за Зеленски в западните медии, които преди това въздържаха всякаква критика. Колумнистът на New York Times Томас Фридман, тясно свързан с Белия дом, съобщи , че „ има дълбоко недоверие между Белия дом и президента на Украйна Володимир Зеленски – значително повече, отколкото се съобщава. Фридман също описа нарастващата загриженост на Вашингтон относно украинската корупция и лошо управление, тема, която беше заклеймена като руска пропаганда от февруари. Това е същата медия, която доскоро повтаряше всяка реплика на Зеленски, включително определяйки масовата капитулация в Мариупол като „евакуация“. Няма повече.
Прочетете ощеГерманският бивш канцлер предлага начин за прекратяване на украинския конфликт
Изглежда вече не е табу да се съобщава за вътрешните разделения в Украйна като източник на провал. New York Times съобщава за безразсъдната чистка на Зеленски в армията и службите за сигурност, докато Washington Post обвинява Зеленски, че отстранява кметовете и централизира контрола върху цялата помощ за възстановяване, „за да отслаби всички бъдещи политически съперници“.
Sky News, силно антируска новинарска агенция, също излъчи сегмент със заглавие „ Зеленски „не е всичко, за което е представян“ от западните медии“. Водещ обвини Зеленски, че демонтира украинската демокрация, като пое контрола върху националните медии, забрани политическите опозиционни партии и арестува опозиционния лидер. Всичко е вярно, но преди е било табу.
След това Amnesty International съобщи , че Украйна нарушава правилата на войната и международното хуманитарно право, като установява военни позиции в гъсто населени жилищни райони, училища и болници. По-късно той частично отстъпи след атака в Twitter от прокиевски медийни фигури, но остана зад общите си констатации.
National Review спекулира, че Белият дом тихо се дистанцира от Зеленски, за да подготви разказ, който да обясни преминаването от безкомпромисна позиция към приемане на отстъпки. По този начин прогнозира, че разказът на Байдън ще бъде „ Направихме всичко възможно, за да помогнем на украинците да се защитят, но в крайна сметка те бяха твърде некомпетентни, твърде корумпирани и твърде обхванати от вътрешни борби. Подобна изкупителна жертва би последвала прецедентите, създадени в Ирак и Афганистан, където неадекватността и неспособността на протектората бяха обвинени за провала.
Естеството на прокси войните: Използване на Зеленски и УкрайнаСтрува си да се припомни, че в края на 2013 г. предишно правителство в Киев помоли Брюксел да замени споразумението ЕС-Украйна с тристранно споразумение ЕС-Украйна-Русия, тъй като тогавашният президент Виктор Янукович призна, че принуждаването на Киев да избира между Запада и Русия ще разцепи държавата.
Прочетете ощеФотосесията на Зеленски във Vogue повдига вежди
След като отказаха Споразумението за асоцииране на ЕС, САЩ подкрепиха смяната на режима в Киев, за да се установи по-отстъпчиво правителство. По-късно Вашингтон подкрепи „антитерористичната операция “ срещу онези в Източна Украйна, които се противопоставиха на новите власти в Киев. И след като новите украински власти загубиха тази битка, американците работиха за подкопаване на мирните споразумения от Минск през следващите седем години.
Историята на Зеленски също е казус в трагедията на конфликтите на прокси. Като цивилен Зеленски често се появяваше по телевизията, спорейки страстно срещу драконовските закони, насочени към руския език и култура, тъй като биха разпокъсали Украйна. Неговата президентска кампания също беше мирна платформа, обещавайки да говори с лидерите в Донбас и да търси мир с Русия. Украинският народ му даде огромен мандат за това, като го възнагради със 73% от гласовете в съкрушителна победа. И все пак, след натиск от Вашингтон и заплахи от националистите, които САЩ въоръжиха и овластиха, Зеленски обърна цялата си позиция.
Прокси войната между НАТО и Русия в Украйна беше трагична грешка, донесла огромни страдания. След като подтикнаха Украйна към опустошителен конфликт с Русия, сега САЩ настояват Зеленски да поеме вината.
ИЗТОЧНИКРусия днесАМЕРИКАНСКИТЕ СУПЕРСАМОЛЕТИ Ф -35 - КАПУ...
© Китай премина към системен тормоз над ...