Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
17.03.2022 17:31 - „Превантивна ядрена война“: Историческата битка за мир и демокрация. Трета световна война заплашва бъдещето на човечеството
Автор: zahariada Категория: Политика   
Прочетен: 944 Коментари: 0 Гласове:
1

Последна промяна: 17.03.2022 17:33

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
  „Превантивна ядрена война“: Историческата битка за мир и демокрация. Трета световна война заплашва бъдещето на човечеството

От проф. Мишел Чосудовски Глобални изследвания, 09 март 2022 г

https://www.youtube.com/watch?v=1onjIjDD_1M
https://www.youtube.com/watch?v=tWjrZLyhRJ4

Регион: Русия и FSU , САЩ Тема: Милитаризация и ОМУ , Военен дневен ред на САЩ на НАТО Задълбочен доклад: Ядрена война , ДОКЛАД ЗА УКРАИНА

image

 @ globalresearch_crg .

Днес опасностите от военна ескалация са неописани.

Това, което се случва сега в Украйна, има сериозни геополитически последици. Това може да ни доведе до сценарий за Трета световна война .

Важно е да се започне мирен процес с оглед предотвратяване на ескалация. 

Global Research не подкрепя нахлуването на Русия в Украйна.

Историята на тази война трябва да се разбере.

Бомбардировките и обстрелите, водени от въоръжените сили на Украйна, насочени срещу жителите на Донбас, започнаха преди осем години, което доведе до унищожаване на жилищни райони и над 10 000 цивилни жертви.

Изисква се двустранно мирно споразумение.

  Мишел Чосудовски , Глобални изследвания, 1 март 2022 г     Въведение

В нито един момент откакто първата атомна бомба беше хвърлена над Хирошима на 6 август 1945 г. , човечеството не е било по-близо до немислимото. Всички предпазни мерки от ерата на Студената война, които категоризираха ядрената бомба като „оръжие от последна инстанция“, бяха премахнати.

Изявлението на Владимир Путин от 21 февруари 2022 г. беше отговор на заплахите на САЩ да използват ядрено оръжие на превантивна основа срещу Русия, въпреки „успокоението“ на Джо Байдън, че САЩ няма да прибягват до ядрена атака „първи удар“ срещу враг на Америка: 

„Нека [Путин] обясня, че американските документи за стратегическо планиране съдържат възможността за така наречения превантивен удар срещу вражески ракетни системи . И кой е главният враг за САЩ и НАТО? Това също го знаем. Това е Русия. В документите на НАТО страната ни официално и директно е обявена за основна заплаха за сигурността на Северния Атлантик. А Украйна ще служи като трамплин за удара." ( Реч на Путин , 21 февруари 2022 г., ударение добавено)

Миналия юли 2021 г. администрацията на Байдън стартира своя преглед на ядрената позиция (NPR) за 2021  г., който трябва да бъде завършен и официално обявен през 2022 г. NPR за 2021 г. трябва да включва това, което се описва като „ядрена декларативна политика на Съединените щати“.

Малко вероятно е NPR от 2021 г. да отмени ядрените опции на администрациите на Обама и Буш, които до голяма степен се основават на идеята за превантивна ядрена война , повдигната в речта на президента Путин.

Основната ядрена доктрина на САЩ се състои в представянето на ядрените оръжия  като средство за „самозащита“ , а не като „оръжие за масово унищожение“. 

Освен това зад NPR има мощни финансови интереси, които са свързани с програмата за ядрени оръжия на стойност 1,3 трилиона долара, започната при президента Обама. 

Въпреки че конфликтът в Украйна досега беше ограничен до конвенционални оръжия, съчетани с „икономическа война“, използването на голям набор от сложни оръжия за масово унищожение, включително ядрени оръжия, е на чертожната дъска на Пентагона.

Според Федерацията на американските учени общият брой на ядрените бойни глави по света е от порядъка на 13 000. Русия и Съединените щати „всеки имат около 4000 бойни глави във военните си запаси“.

Опасностите от ядрена война са реални. Насочена към печалба. Два трилиона долара

При Джо Байдън публичните средства, разпределени за ядрени оръжия, се предвижда да се увеличат до 2 трилиона до 2030 г.  , както се твърди, че са средство за опазване на мира и националната сигурност за сметка на данъкоплатците . (Колко училища и болници бихте могли да финансирате с 2 трилиона долара?):

Съединените щати поддържат арсенал от около 1700 стратегически ядрени бойни глави , разположени върху междуконтинентални балистични ракети (ICBM) и балистични ракети, изстрелвани от подводници (SLBM) и в бази за стратегически бомбардировачи. Приблизително има още 100 нестратегически или тактически ядрени оръжия в бомбардировачи в пет европейски държави и около 2000 ядрени бойни глави на склад . [вижте нашия анализ на B61-11 и B61-12 по-долу]

Бюджетната служба на Конгреса (CBO) изчисли през май 2021 г., че Съединените щати ще похарчат общо 634 милиарда долара през следващите 10 години, за да поддържат и модернизират своя ядрен арсенал, ... През следващите 30 години общите разходи за поддържане и модернизация на САЩ ядрените сили могат да достигнат 2 трилиона долара. ( Контрол на въоръженията)

В тази статия първо ще се съсредоточа върху промяната в ядрената доктрина на САЩ след Студената война, последвано от кратък преглед на историята на ядрените оръжия, започвайки от проекта Манхатън, започнат през 1939 г. с участието както на Канада, така и на Обединеното кралство.  

Бележка за историята на отношенията между САЩ и Русия. Забравената война от 1918 г

От историческа гледна точка САЩ и техните съюзници заплашват Русия повече от 104 години , започвайки по време на Първата световна война с разполагането на американски и съюзнически сили срещу Съветска Русия на 12 януари 1918 г. (в подкрепа на руската имперска армия). 

Инвазията на съюзниците на САЩ и Великобритания през 1918 г. в Русия е забележителност в руската история, често погрешно представяна като част от Гражданска война. 

Той продължи повече от две години, включвайки разполагането на повече от 200 000 войници , от които 11 000 бяха от САЩ, 59 000 от Обединеното кралство. Япония, която беше съюзник на Великобритания и Америка по време на Първата световна война, изпрати 70 000 войници. 

 

Окупационни войски на САЩ във Владивосток 1918 г

image

Американските и съюзническите войски във Владивосток през 1918 г

Заплахата от ядрена война

Заплахата на САЩ от ядрена война срещу Русия беше формулирана преди повече от 76 години през септември 1945 г. , когато САЩ и Съветският съюз бяха съюзници. Той се състоеше в „ план за Третата световна война“ за ядрена война срещу СССР, насочен към 66 града с повече от 200 атомни бомби. Този дяволски проект по проекта Манхатън беше важен за отключването на Студената война и надпреварата в ядрените оръжия. (Вижте анализа по-долу).

Хронология

1918-1920:  Първите сили на САЩ и съюзници водят война срещу Съветска Русия с повече от 10 държави, изпращащи войски да се бият заедно с бялата имперска руска армия. Това се случи точно два месеца след Октомврийската революция, на 12 януари 1918 г., и продължи до началото на 2020 г.

Проектът Манхатън стартира през 1939 г. с участието на Обединеното кралство и Канада. Разработване на атомна бомба. 

Операция Барбароса, юни 1941 г. Нацистка инвазия в Съветския съюз. Standard Oil of New Jersey продаваше петрол на нацистка Германия.

Февруари 1945 г.: Ялтинската конференция. Срещата на Рузвелт, Чърчил и Сталин.

„Операция немислимо“: Таен план за атака срещу Съветския съюз, формулиран от Уинстън Чърчил непосредствено след конференцията в Ялта. Той е бракуван през юни 1945 г.

12 април 1945 г.: Потсдамската конференция . Президентът Хари Труман  и премиерът Уинстън Чърчил одобряват атомната бомбардировка на Япония.

15 септември 1945 г.: Сценарий за Трета световна война, формулиран от военното министерство на САЩ: План за бомбардиране на 66 града на Съветския съюз с 204 атомни бомби, когато САЩ и СССР бяха съюзници. Тайният план (разсекретен), формулиран по време на Втората световна война, публикуван по-малко от две седмици след официалния край на Втората световна война на 2 септември 1945 г.

1949 : Съветският съюз обявява тестването на своята ядрена бомба.

Доктрина след Студената война: „Превантивна ядрена война“

Доктрината за взаимно гарантирано унищожение (MAD) от ерата на Студената война вече не преобладава. Той беше заменен в началото на администрацията на Джордж У. Буш с доктрината за превантивна ядрена война, а именно използването на ядрени оръжия като средство за „самозащита“ както срещу ядрени, така и срещу неядрени държави.

В началото на 2002 г. текстът на прегледа на ядрената позиция на Джордж У. Буш вече беше изтекъл, няколко месеца преди публикуването на Стратегията за национална сигурност (NSS) от септември 2002 г. , която дефинира „Превенция“  като:

„изпреварващото използване на сила в лицето на предстояща атака“. 

А именно като акт на война на основание самозащита

Доктрината MAD беше премахната. Прегледът на ядрената позиция от 2001 г. не само предефинира използването на ядрени оръжия, така наречените тактически ядрени оръжия или бомби за разрушаване на бункери (мини-ядрени бомби) могат оттук нататък да се използват в конвенционалния театър на войната без разрешението на главнокомандващия, а именно президента на САЩ..

Седем държави бяха идентифицирани в NPR от 2001 г. (приет през 2002 г.) като потенциални цели за превантивна ядрена атака 

Обсъждайки „изискванията за способности за ядрени удари“, докладът изброява Иран, Ирак, Либия, Северна Корея и Сирия като „сред страните, които биха могли да бъдат въвлечени в непосредствени, потенциални или неочаквани непредвидени ситуации“. …

Три от тези страни (Ирак, Либия и Сирия) оттогава са обект на водени от САЩ войни. NPR от 2002 г. също потвърди продължаващата подготовка за ядрена война срещу Китай и Русия.

„Прегледът на Буш също така показва, че Съединените щати трябва да бъдат готови да използват ядрени оръжия срещу Китай , позовавайки се на „комбинацията от все още развиващите се стратегически цели на Китай и неговата текуща модернизация на ядрените и неядрените си сили“.

„Накрая, въпреки че прегледът повтаря твърденията на администрацията на Буш, че Русия вече не е враг , той казва, че Съединените щати трябва да бъдат подготвени за ядрени непредвидени ситуации с Русия и отбелязва, че ако „отношенията на САЩ с Русия значително се влошат в бъдеще, САЩ може трябва да преразгледа нивата и позицията на ядрените си сили." В крайна сметка прегледът заключава, че ядрен конфликт с Русия е „правдоподобен“, но „не се очаква“. (  Контрол на въоръженията ) е добавен акцент.

Обмисля се ядрена война както срещу Китай, така и срещу Русия

Русия е маркирана като   „правдоподобна“, но „неочаквана“ . Това беше през далечната 2002 г.

imageДнес, в разгара на кризата в Украйна, превантивна ядрена атака срещу Русия е върху чертежа на Пентагона. Това обаче не означава, че ще бъде приложено.

Не може ли да бъде спечелена ядрена война?

Припомняме историческото изявление на Рейгън: „ Ядрената война не може да бъде спечелена и никога не трябва да се води. Единствената ценност в нашите две нации, които притежават ядрени оръжия, е да сме сигурни, че те никога няма да бъдат използвани."

Независимо от това, в американското естаблишмънт има гласове, които са убедени, че „ядрена война е спечелена“.

Ретроспекция към Втората световна война: „Операция Барбароса“ Има достатъчно доказателства, че както САЩ, така и техният британски съюзник са имали намерение нацистка Германия да спечели войната на Източния фронт с оглед унищожаването на Съветския съюз: .

„Нарастващите подозрения на Сталин и неговото обкръжение, че англо-американските сили се надяват нацистко-съветската война да продължи години, се основават на добре обосновани опасения.  Това желание вече беше изразено отчасти от Хари С. Труман , бъдещ президент на САЩ, часове след като Вермахтът нахлу в Съветския съюз.

Труман, тогава американски сенатор, каза, че иска да види как съветите и германците „убиват колкото се може повече“ помежду си, отношение, което New York Times по-късно нарече „твърда политика“ . По-рано The Times публикува забележките на Труман на 24 юни 1941 г. и в резултат на това възгледите му най-вероятно не биха убягнали от вниманието на Съветите. ( Шейн Куин, Глобални изследвания, март 2022 г. )

Операцията на Хитлер „ Барбароса“ ,  започната през юни 1941 г., би се провалила от самото начало, ако не беше подкрепата на Standard Oil от Ню Джърси (собственост на Рокфелер), която рутинно доставяше достатъчно петролни доставки на Третия райх. Докато Германия успя да превърне въглищата в гориво, това синтетично производство беше недостатъчно. Освен това петролните ресурси на Румъния в Плоещ (под нацистки контрол до 1944 г.) са минимални. Нацистка Германия до голяма степен зависи от доставките на петрол от US Standard Oil. .

Търговията със законодателството на врага (1917), официално въведено след влизането на Америка във Втората световна война, не попречи на Standard Oil от Ню Джърси да продава петрол на нацистка Германия. Това въпреки разследването на US Standard Oil от Сената от 1942 г.

Докато директните доставки на петрол от САЩ бяха ограничени, Standard Oil ще продава американски петрол през трети страни. Американският петрол беше изпратен до окупирана Франция през Швейцария, а от Франция беше изпратен до Германия:

„...по време на Втората световна война, Standard Oil, съгласно сделките, които Тийгъл е наблюдавал , продължи да доставя петрол на нацистка Германия. Пратките преминаха през Испания, колониите на Виши Франция в Западна Индия и Швейцария.

Без тези петролни доставки, инструментирани от Standard Oil и Рокфелерите, нацистка Германия не би могла да изпълни военната си програма. Без гориво източният фронт на Третия райх по време на операция Барбароса най-вероятно нямаше да се осъществи, спасявайки милиони животи . Западният фронт, включително военната окупация на Франция, Белгия и Холандия, без съмнение също би бил засегнат.

СССР всъщност спечели войната срещу нацистка Германия с 27 милиона смъртни случая, което отчасти е резултат от грубото нарушение на търговията с врага от Standard Oil. . „Операция немислима“: сценарий за Трета световна война, формулиран по време на Втората световна война . Сценарий за Трета световна война срещу Съветския съюз вече е бил предвиден в началото на 1945 г., в рамките на така наречената   операция Немислимо , която трябва да започне преди официалния край на Втората световна война на 2 септември 1945 г. . Рузвелт, Чърчил и Сталин се срещнаха в Ялта в началото на февруари 1945 г. до голяма степен с оглед на преговорите за следвоенната окупация на Германия и Япония.  .image   Видео: Конференция в Ялта .

 

 . Междувременно след конференцията в Ялта  Уинстън Чърчил обмисля таен план за водене на война срещу Съветския съюз:  .  . „ Ако смятате, че Студената война между Изтока и Запада е достигнала своя връх през 1950-те и 1960-те, тогава помислете отново. 1945 беше годината, когато Европа беше тигелът за Трета световна война.  . Планът предвижда масивно нападение на съюзниците на 1 юли 1945 г. от британски, американски, полски и германски – да немски – сили срещу Червената армия. Те имаха за цел да ги изтласкат обратно от окупираните от СССР Източна Германия и Полша, да дадат на Сталин и кървав нос и да го принудят да преосмисли господството си в Източна Европа. … В крайна сметка през юни 1945 г. военните съветници на Чърчил го предупреждават да не прилага плана, но той все още остава план за Трета световна война.  … Американците току-що бяха изпробвали успешно атомна бомба и сега имаше последното изкушение да заличат съветските центрове на население“

.

imageОперацията на Чърчил „Немислимо ” срещу съветските сили в Източна Европа (виж по-горе) е изоставена през юни 1945 г.

По време на мандата си като министър-председател (1940-45), Чърчил подкрепя проекта Манхатън. Той беше протагонист на ядрената война срещу Съветския съюз, която беше обмислена в рамките на проекта Манхатън още през 1942 г., когато САЩ и Съветският съюз бяха съюзници срещу нацистка Германия.

Планът за Трета световна война с използване на ядрени оръжия срещу 66 големи градски района на Съветския съюз е официално формулиран на 15 септември 1945 г. от военното министерство на САЩ (вижте раздела по-долу).

Потсдамската конференция

imageВицепрезидентът Хари С. Труман положи клетва като президент на Съединените щати на 12 април 1945 г. след смъртта на Франклин Д. Рузвелт, който почина неочаквано от мозъчен кръвоизлив.  . На срещите в Потсдам президентът Труман влиза в дискусии (юли 1945 г.) със Сталин и Чърчил: (виж изображението вдясно). Дискусиите бяха от различен характер от тези в Ялта, по-специално по отношение на Труман и Чърчил, които и двамата бяха в полза на ядрената война: .

„[Британският] премиер [Чърчил] и аз ядохме сами. Обсъждани Манхатън (това е успех). Реших да кажа на Сталин за това . Сталин беше казал на премиера [Чърчил] за телеграма от японския император с молба за мир. Сталин също ми прочете отговора си. Беше задоволително. Повярвайте, че японците ще се откажат, преди Русия да влезе.  Сигурен съм, че ще го направят, когато Манхатън се появи над родината им. Ще уведомя Сталин за това в подходящ момент. ( Дневникът на Труман , 17 юли 1945 г., добавен акцент)

Това, което потвърждава това изявление от Дневника на Труман, е, че Япония ще се „сгъне“ и ще се предаде на САЩ, „преди Русия да влезе“ . В крайна сметка това беше целта на атомните бомби, хвърлени над Хирошима и Нагасаки.

Докато Сталин е бил случайно информиран от Труман относно проекта Манхатън през юли 1945 г., източниците предполагат, че Съветският съюз е знаел за проекта Манхатън още през 1942 г. Труман каза ли на Сталин, че атомната бомба е предназначена за Япония?

„Срещнахме се в 11.00 ч. днес [тоест Сталин, Чърчил и президентът на САЩ].

Но имах най-важната сесия [без Сталин?] с лорд Маунтбатън и генерал Маршал [ обединените началници на щабовете на САЩ] преди това.  [ Тази среща не беше част от официалния дневен ред ]  Открихме най-ужасната бомба в историята на света.Може да е унищожаването на огъня, пророкувано в ерата на долината на Ефрат, след Ной и неговия приказен ковчег. Както и да е, смятаме, че сме намерили начин да предизвикаме разпадане на атома. Експеримент в пустинята в Ню Мексико беше меко казано стряскащ. Тринадесет паунда от експлозията предизвикаха кратер шестстотин фута дълбок и хилядастотин фута в диаметър, събориха стоманена кула на половин миля и събориха хората на десет хиляди ярда. Експлозията се виждаше на повече от двеста мили и се чува на четиридесет мили и повече.

Това оръжие ще бъде използвано срещу Япония от сега до 10 август. Казах на военния секретар, г-н Стимсън, да го използва, така че военните цели и войниците и моряците да бъдат целта, а не жените и децата. Дори ако японците са диваци, безмилостни, безмилостни и фанатични, ние като лидер на света за общото благосъстояние не можем да хвърлим тази ужасна бомба върху старата столица или новата. Той и аз сме в съгласие. Целта ще бъде чисто военна и ние ще издадем предупредително изявление, в което ще помолим японците да се предадат и да спасят животи. Сигурен съм, че няма да го направят, но ние ще им дадем шанс.Със сигурност е добре за света, че тълпата на Хитлер или Сталин не откриха тази атомна бомба. Изглежда, че е най-ужасното нещо, открито някога, но може да се направи най-полезното." ( Дневникът на Труман, среща в Потсдам на 18 юли 1945 г. )

Дискусията за проекта Манхатън не фигурира в официалните протоколи от срещите.

Прословутият „план от Втората световна война“ за извършване на ядрена атака срещу Съветския съюз (15 септември 1945 г.)

Едва две седмици след официалния край на Втората световна война (2 септември 1945 г.), военното министерство на САЩ издава директива (15 септември 1945 г.) за „Изтриване на Съветския съюз от картата“ (66 града с 204 атомни бомби), когато САЩ и СССР бяха съюзници, потвърдено от разсекретени документи. (За повече подробности вижте Chossudovsky, 2017 )

Според секретен (разсекретен) документ от  15 септември 1945 г. „ Пентагонът е предвиждал да взриви Съветския съюз  с координирана ядрена атака, насочена срещу големи градски райони.

Всички големи градове на Съветския съюз бяха включени в списъка от 66 „стратегически“ цели. Иронията е, че този план е пуснат от военното министерство преди началото на Студената война.

 

image

image

Достъп до всички документи от операцията от 15 септември 1945 г

 

Епохата на Студената война

Надпреварата в ядрените оръжия е пряк резултат от плана на Америка от септември 1945 г. за „взривяване на Съветския съюз“, формулиран от военното министерство на САЩ.

Съветският съюз тества първата си ядрена бомба през 1949 г. Без Манхатънския проект и „плана на Третата световна война“ от 15 септември 1945 г. на Министерството на войната, надпреварата във въоръжаването нямаше да се случи.

Военното министерство от 15 септември 1945 г. постави началото на многобройни планове за водене на Трета световна война срещу Русия и Китай:

Списъкът на Студената война с 1200 целеви градове

Този първоначален списък от 1945 г. от шестдесет и шест града е актуализиран в хода на Студената война (1956 г.), за да включва около 1200 града в СССР и съветските блокови страни от Източна Европа ( вижте разсекретените документи по-долу) . Бомби, предвидени за употреба, бяха по-мощни по отношение на експлозивния капацитет от тези, хвърлени върху Хирошима и Нагасаки.

image

Източник: Архив за национална сигурност

„Според плана от 1956 г. водородните бомби трябваше да бъдат използвани срещу приоритетни „въздушни“ цели в Съветския съюз, Китай и Източна Европа. Големите градове в съветския блок, включително Източен Берлин, бяха с висок приоритет в „систематично унищожаване“ за атомни бомбардировки. (Уилям Бър, Списък с цели за ядрена атака на САЩ от Студената война от 1200 градове от съветския блок „От Източна Германия до Китай”,  Национална сигурност Архив Електронна книга за брифинг № 538 , декември 2015 г.

image

Източник: Архив за национална сигурност

 

image

Rand Corporation

По време на Студената война преобладава доктрината за взаимно гарантирано унищожение (MAD), а именно, че използването на ядрени оръжия ще доведе до „унищожаване както на нападателя, така и на защитника“.

В ерата след Студената война ядрената доктрина на САЩ беше предефинирана. „Офанзивните“ военни действия с ядрени бойни глави сега се описват като действия на „самозащита“.

Хуманитарна ядрена война под ръководството на Джо Байдън

image Военните интервенции на САЩ-НАТО (Югославия, Афганистан, Ирак, Либия, Сирия, Йемен), които са довели до милиони цивилни жертви, са обявени като хуманитарни войни, като средство за гарантиране на мира.

Това е и дискурсът, който стои в основата на намесата на САЩ-НАТО в Украйна.

„Просто искам да знаете, че когато говорим за война, ние наистина говорим за мир“, каза Джордж У. Буш

"Хуманитарни ядрени бомби"

Този вид декорация на „хуманитарни ядрени бомби“ не само е вградена във външната политика на Джо Байдън, тя представлява основата на американската военна доктрина, а именно така наречения преглед на ядрената позиция, да не говорим за стартиралата програма за ядрени оръжия от 1,2 трилиона по време на администрацията на Обама.

 

Мини-ядрените бомби B61, разположени в Западна Европа

Най-новата „мини ядрена бомба“ B61-12 се планира да бъде разположена в Западна Европа, насочена към Русия и Близкия изток (замяна на съществуващите ядрени бомби B61).

B-61-12 е изобразен като „по-използваема“, „хуманитарна бомба“ с нисък добив“ „безвредна за цивилните“. Това е идеологията. Реалността е „Взаимно гарантирано унищожение“ (MAD).

B61-12 има максимален добив от 50 килотона , което е повече от три пъти повече от  бомба в Хирошима (15 килотона) , която доведе до над 100 000 смъртни случая за броени минути.

Ако превантивна атака, използваща така наречената мини ядрена бомба, успее, насочена срещу Русия или Иран, това потенциално може да доведе човечеството до сценарий на Третата световна война. Разбира се, тези подробности не са подчертани в репортажи на масовите медии.

F-15E Eagle Strike Eagle Fighter за доставката на B-61-12 

 

Ядрени оръжия с нисък добив: хуманитарната война започва на живо

И когато характеристиките на тази „безобидна“ ядрена бомба с малък добив се вмъкнат във военните наръчници, „хуманитарната война“ се задейства: „Тя е с ниска мощност и е безопасна за цивилните, нека я използваме“ [парафраз].

Американският арсенал от ядрени бомби B61, насочени срещу Руската федерация, в момента се намира под националното командване на 5 неядрени държави (Италия, Германия, Холандия, Белгия, Турция). Командната структура, отнасяща се до B61-12, все още не е потвърдена. Ситуацията с турската база Инджирлик не е ясна.

image

Поддържането на ОМУ като инструменти на мира е опасен трик През цялата история „Грешките“ са играли ключова роля  Ние сме на опасен кръстопът. Не се вижда истинско антивоенно движение.

Защо? Защото войната е добра за бизнеса!

А правомощията на Големите пари, които стоят зад водените от САЩ и НАТО войни, контролират както антивоенното движение, така и медийното отразяване на водените от САЩ войни. Това не е нищо ново. Тя се връща към така наречената съветско-афганистанска война (1979-), която беше оглавена от американския съветник по националната сигурност Збигнев Бжежински. 

Чрез своите „филантропски“ фондации (Форд, Рокфелер, Сорос и др.) през годините финансовите елити са насочвали милиони долари за финансиране на така наречените „прогресивни движения“, включително Световния социален форум (WSF)

Нарича се „Произведено несъгласие“: Големите пари също стоят зад многобройни държавни преврати и цветни революции.

Междувременно важни сектори на левицата, включително ангажирани антивоенни активисти, одобриха мандатите на Covid, без да проверяват или признават фактите и историята на така наречената пандемия.

Трябва да се разбере, че политиките за блокиране, както и Covid-19 „убийствената ваксина“ са неразделна част от „по-широкия арсенал“ на финансовия елит. Те са инструменти на подчинение и тирания. 

Голямото възстановяване на Световния икономически форум е неразделна част от сценария за Третата световна война, който се състои в установяване чрез военни и невоенни средства на имперска система за „глобално управление“.

Същите мощни финансови интереси (Рокфелер, Ротшилд, БлекРок, Авангард и др.), които подкрепят военния дневен ред на САЩ-НАТО, твърдо стоят зад  „Операцията за пандемията на Covid“.

***

Историческата битка за мир и демокрация. Трета световна война означава края на човечеството?

Безмилостната военна пропаганда и медийната дезинформация са движещата сила. Трябва да се сблъска. 

Вариант ли са „мирното съвместно съществуване“ и дипломацията между Русия и САЩ? 

„Войната е добра за бизнеса“: корумпираните правителства, които отстояват интересите на големите пари, трябва да бъдат оспорени








Гласувай:
1



Спечели и ти от своя блог!
Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39746464
Постинги: 21940
Коментари: 21633
Гласове: 31017
Архив
Календар
«  Март, 2024  
ПВСЧПСН
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031