Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
06.11.2021 18:45 - Разкриване На Дневния Ред От 150 Трилиона Долара Зад „Кръстоносния Поход“ Срещу Изменението На Климата
Автор: zahariada Категория: Политика   
Прочетен: 397 Коментари: 0 Гласове:
2

Последна промяна: 06.11.2021 18:48

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
Разкриване На Дневния Ред От 150 Трилиона Долара Зад „Кръстоносния Поход“ Срещу Изменението На Климата

imageHAF15 Октомври 2021 Г

Сега живеем в свят, където странни заглавия като тези по-долу са се превърнали в ежедневно, ако не и на час:

  • СЪКНАТА ЗА ПРОУЧВАНЕ НА ВЪЗДЕЙСТВИЕТО НА КЛИМАТА ВЪРХУ ДОМКАНСТВАТА, ОБЩНИТЕ
  • КАЗНИЧЕСТВОТО ПОЛОЖИ УСИЛИЯ ПО ФИНАНСОВИТЕ РИСКОВЕ, СВЪРЗАНИ С КЛИМАТА
  • BRAINARD: АНАЛИЗЪТ НА КЛИМАТА-СЦЕНАРИЯ ЩЕ ПОМОГНЕ ЗА ИДЕНТИФИКАЦИЯ НА РИСКОВЕТЕ
  • BRAINARD: ИЗМЕНЕНИЕТО НА КЛИМАТА МОЖЕ ДА ИМА ДЪЛБОКИ ИКОНОМИЧЕСКИ ЕФЕКТИ
  • МЕСТЪР: ФЕД РАЗГЛЕДА ИЗМЕНЕНИЕТО НА КЛИМАТА ОТ ПРЕГЛЕД НА РИСКОВЕТЕ ЗА БАНКИТЕ
  • FED ВЗЕМА ПРАВИЛНИЯ КУРС ЗА МОНИТОРИНГ НА ИЗМЕНЕНИЕТО НА КЛИМАТА
  • ФЕД ТРЯБВА ДА РАЗГЛЕДА РИСКА ОТ ИЗМЕНЕНИЕ НА КЛИМАТА ЗА ФИНАНСОВАТА СИСТЕМА

image

Сега, в случай че някой все още е объркан, никоя от тези институции и нито един от ерудираните служители, които ги управляват, не се занимават с климата, за рисковете от изменението на климата или за съдбата на бъдещите поколения американци (и със сигурност не за покачващото се ниво на водата, което помита огромните им имения на брега): ако го направиха, общият дълг на САЩ и недостатъчно финансираните задължения нямаше да са само 160 трилиона долара .

И така, какво се случва и защо почти всяка тема в наши дни е свързана с изменението на климата, „нетната нула“, зелената енергия и ESG?

Причината – както правилно може да се предположи – са парите. Около 150 трилиона долара от него .

По-рано днес Bank of America публикува един от своите масивни томове „ Тематични изследвания “, този път обхващащи „ Презатоплящия се“ свят и служи като огромен пример за днешната реалност Net Zero. Докладът всъщност е задължителен за четене, интересен, пълен с данни и диаграми като тези...

image

… и удобни измамници…

image

… никой от които не споменава ролята на Китай в кризата с „глобалното изменение на климата“, разбира се (в края на краищата, не можем да обидим Пекин и да загубим най-големия поток от приходи, може ли) и идва в много несигурен момент за зелената кауза, точно когато покачването на цените на енергията по целия свят в резултат на ескалиращата световна енергийна криза заплашва да смаже всякаква подкрепа за борба с „глобалното затопляне“. Както пише авторът на доклада Хаим Израел:

Това е десетилетието на действия в областта на климата и COP26 ще бъде повратната точка в надпреварата за достигане на нетни нулеви емисии – балансът на намаляването и премахването на въглеродните емисии от атмосферата. За постигането му ще е необходим преход към чисти технологии във всички сектори с безпрецедентни темпове, с ръководството на правителствата и желанието на обществото. Това е последното десетилетие за действие. Абсолютният недостиг на вода е вероятно за 1,8 милиарда души, 100 милиона са изправени пред бедност, а 800 милиона са изложени на риск от повишаване на морското равнище до 2025 г. Миграцията на климата може да достигне 143 милиона от нововъзникващите пазари, движена от екстремни метеорологични условия.

Нищо от това, разбира се, не е ново – и въпреки че е удобно да имате централизиран сборник на данните, 5-минутно търсене в Google може да предостави всички отговори, които са „приети“ догми от зеленото лоби.

Но макар да не ни пука за диаграмите, тези измамници или пропагандата, това, което ни интересуваше, беше крайната линия – колко би струвала тази зелена утопия, защото ако „нетната нула“, „ESG“, „ зеленият” разказ е толкова усилен 24/7, че знаете, че ще струва много.

Оказва се, че е така. Много, много.

Отговаряйки риторично на ключовия въпрос „ колко ще струва това ?“, BofA прекратява случая и пише 150 трилиона долара за 30 години – около 5 трилиона долара годишни инвестиции – което е два пъти повече от текущия глобален БВП! 

В този момент докладът става добър, защото тъй като трябва да бъде взет сериозно, той също трябва да бъде поне повърхностно обективен. И ето, подробностите зад числата, най-накрая научаваме ли защо лобито с нулеви нулеви точки е толкова устремено да прокара тази зелена утопия – прост отговор: защото осигурява безкраен поток от данъкоплатци и финансирани от дългове „инвестиции“, които от своя страна се нуждаят от също толкова постоянна степен на монетизация на дълга от централните банки.

Помислете за това: пандемията на Covid досега доведе до около 30 трилиона долара фискални и парични стимули в развития свят. И все пак, дори и две години по-късно, ефектът от тези 30 трилиона долара отшумява, въпреки че администраторът на Байдън да държи на разстояние Covid кризата, заплашвайки да заключи обществото във всеки момент с помощта на съучастническата преса, населението даде да се разбере, че вече няма да се съобразява с това, което е ясна тирания на малцинството.

И така, заведението се нуждае от нов постоянен източник (и използване) на финансиране, своеобразна криза, но обвита в добродетелна, благородна фасада. Тук идва кръстоносният поход срещу изменението на климата.

Много цифрово мастило е разлято върху философията и дебата зад зеленото движение и няма да ви отегчаваме с подробности, а вместо това ще се съсредоточим върху много ясните и много осезаеми финансови последици от свят, в който истеблишмът е съгласен, независимо дали с демократична подкрепа или не, да отдели 5 трилиона долара в нов капитал за някаква мъглявина кауза за „борба с глобалното затопляне“. Ето акцентите от Bank of America:

  • Ще бъде ли инфлационно? Да, очаквайте шок от 1-3% годишно. Това е за следващите 30 години... над всяка вече налична инфлация!
  • Какви са тесните места ? Геополитика, климатични войни и EM.
  • Имаме ли ресурси ? Никел и литий са само две, които могат да бъдат в дефицит още през 2024 г.
  • Зелената технология наистина ли е зелена ? Всъщност не (вижте по-долу).

Разбиването на абсолютно невероятните разходи, възлизащи на приблизително 150 трилиона долара за 30 години, увеличаването на източниците на финансиране до 5 трилиона долара годишно е еквивалентно на цялата данъчна основа на САЩ или 3 пъти повече от стимула на COVID-19 през това десетилетие. Ето подробностите:

Енергийният преход към икономика с нулеви парникови газове (ПГ) до 2050 г. ще бъде много скъпо упражнение, оценено от МАЕ на 150 трилиона долара от общите инвестиции за период от 30 години. При 5 трилиона долара годишно, МАЕ смята, че струва толкова, колкото цялата данъчна основа на САЩ всяка година в продължение на 30 години.

Не е достатъчно високо за вас? Чакай тогава, защото…

BNEF има по-висока оценка, че общата инвестиция, необходима за енергийно снабдяване и инфраструктура, може да достигне до 173 трилиона долара до 2050 г., или до 5,8 трилиона долара годишно , което е почти три пъти повече от сумата, инвестирана на годишна база днес.

Следва задължителното изложение от BofA, което напомня на сталински колхозен разговор от 50-те години на миналия век, а именно:

… Но това може да бъде направено, като обединят усилията си технологии, икономика, пазари и ESG. Експоненциалното намаляване на разходите за технологиите за вятър, слънчева енергия и батерии направи възобновяемите енергийни източници най-евтината форма на енергия в райони, произвеждащи >90% от световната електроенергия. Пазарният апетит също се засилва. Етикетираните облигации и заеми скочиха до > 3 трилиона долара тази година, като 3 долара на всеки 10 долара потоци в глобални акции отиват в ESG, което ще подкрепи инвестиции, благоприятстващи климата, както и финансиране на нови, необходими за по-нататъшно декарбонизиране на нашата планета, като зелено добив, зелен водород или улавяне на въглерод.

Оставяме най-доброто за последно, защото в крайна сметка тук винаги ставаше дума за повече дългове и повече приходи, процес, който вече дори и чистачът на обувки знае, че прави богатите по-богати, а бедните по-бедни. Само този път най-богатият план в света за ограбване на малкото останало от средната класа под прикритието на благороден кръстоносен поход за победа на глобалното затопляне... кръстоносен поход, който ще изисква над 500 милиарда долара годишна монетизация на дълга от централните банки всяка година, водеща до хиперинфлация или в рисковите активи, или в по-широката икономика, или и в двете.

Така че, ако звучи като „кръстоносният поход срещу изменението на климата“ е една гигантска измамническа игра, предназначена да обогати шепа клептократи тук и сега, докато мъглявините ползи – и твърде сигурният дълг и хиперинфлация – от тази революционна реформа на глобалната икономика са наследени от бъдещите поколения, защото е точно това.

Ето изумителното признание на BofA за горното, както е извлечено от въпросите и отговори на доклада на Конференцията по изменението на климата (COP 26):

Въпрос: Какво е икономическото въздействие на нетната нула?  

О: Въздействието на повишеното нетно нулево финансиране върху инфлацията няма да е незначително, но въздействието изглежда управляемо от 1% до 3% годишно в зависимост от процентите на монетизация на централната банка, особено ако държавните разходи са насочени и допринасят за ускоряване на темпа на растеж на световния БВП . МАЕ също има продуктивна перспектива за техния нетен нулев сценарий, при който промяната в годишния темп на растеж на БВП се ускорява с някъде между 0,3% и 0,5% на устойчива основа през следващите 10 години в резултат на преминаване към зелено икономика.

Толкова повече QE за следващите 30 години, проверете. Ами инфлацията? О, и това ще има много. Както признава BofA, „ покупките на зелени облигации могат да доведат до 1% до 3% инфлация на годишна база“

За да отговорим на този въпрос, разглеждаме три отделни случая. В първия ни случай Фед, ЕЦБ и други централни банки ще субсидират всички необходими инфраструктурни разходи за декарбонизиране (превод: отпечатате парите) При втори сценарий предполагаме, че те ще поемат само половината от новата емисия на облигации. И в трети случай предполагаме, че централните банки поемат само една пета от всички разходи за декарбонизация в своя баланс. Какво е нашето основно откритие? Ако централните банки трябва да поемат само 20% от сметката или по-малко, въздействието на декарбонизацията изглежда доста управляемо по отношение на инфлацията (Приложение 108).

И само за да знаят читателите какво според BofA изглежда „управляемо“ ето го: това е инфлация в допълнение към инфлацията, която вече е в икономиката. Разбира се, ако централните банки трябва да „задигнат” 50%, 80% или повече, добре… става много по-зле.

image

И тук стигаме до същността: както признава BofA, всичко е за зелено осветление на най-големия QE епизод в историята!

Просто виждаме пик от




Гласувай:
2



Спечели и ти от своя блог!
Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39749132
Постинги: 21940
Коментари: 21633
Гласове: 31017
Архив
Календар
«  Март, 2024  
ПВСЧПСН
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031