Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
03.07.2021 19:09 - „Скок“ към унищожението на човечеството
Автор: zahariada Категория: Политика   
Прочетен: 1052 Коментари: 1 Гласове:
4

Последна промяна: 03.07.2021 19:10

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
„Скок“ към унищожението на човечеството

Най-богатата фондация за медицински изследвания в света, Wellcome Trust, се обедини с двойка бивши директори на DARPA, които изградиха скункс на Силициевата долина, за да въведат епоха на кошмарно наблюдение, включително за бебета на възраст от три месеца. Техният дневен ред може да напредне само ако ние го позволим.

ОТУИТНИ УЕБ 25 ЮНИ 2021 Г.
 image

Британска организация с нестопанска цел, свързана с глобалната корупция по време на кризата с COVID-19, както и исторически и настоящи връзки с евгеничното движение на Обединеното кралство, стартира глобален здравен еквивалент на DARPA миналата година. Този ход остана до голяма степен незабелязан както от масовите, така и от независимите медии.

Тръстът Wellcome Trust, който може би е на второ място след Бил Гейтс в способността си да влияе на събитията по време на кризата и кампанията за ваксинация COVID-19, стартира собствен глобален еквивалент на тайната изследователска агенция на Пентагона миналата година, официално за борба с „най-належащите“ предизвикателства за здравето на нашето време. " Макар и за първи път замислена през 2018 г., тази конкретна инициатива на Wellcome Trust беше отделена от Trust миналия май с първоначално финансиране от 300 милиона долара. Той бързо привлече двама бивши ръководители на DARPA, които преди това бяха служили в горните етажи на Силициевата долина, да управляват и планират портфолиото си от проекти. 

Този глобален здравен DARPA, известен като Wellcome Leap, се стреми да постигне „пробивни научни и технологични решения“ до или преди 2030 г., с акцент върху „сложни глобални здравни предизвикателства“. Тръстът на Wellcome е отворен за това как Wellcome Leap ще прилага подходите на Силициевата долина и фирмите за рисков капитал към сектора на здравеопазването и науката за живота. Не е изненадващо, че трите им текущи програми са готови да разработят невероятно инвазивни, фокусирани върху технологиите, а в някои случаи и откровено трансхуманистични медицински технологии, включително програма, фокусирана изключително върху използването на изкуствен интелект (AI), мобилни сензори и технология за картографиране на мозъка за деца на три години и по-млади. 

Това разследване за неограничен разговор изследва не само четирите текущи програми на Wellcome Leap, но и хората зад него. Получената картина е на невероятно зловещ проект, който представлява не само голяма заплаха за сегашното общество, но и за бъдещето на самото човечество. Предстоящото разследване за неограничен разговор ще разгледа историята на благотворителния тръст заедно с ролята му в последните и текущите събития.

Leap"s Leadership: Сливане на човек и машина за военната и Силициевата долина Основният текст на Реджина Дюган на Facebook F8 2017 . Източник: YouTube

Амбициите на Wellcome Leap са ясни от жената, избрана да го ръководи, бившата директорка на DARPA на Пентагона, Реджина Дуган. Дуган започва кариерата си в DARPA през 1996 г .; тя ръководи антитерористична работна група през 1999 г., преди да напусне DARPA около година по-късно. След като напуска DARPA, тя основава собствената си фирма за рисков капитал Dugan Ventures и след това става специален съветник на заместник-началника на щаба на американската армия от 2001 до 2003 г., което съвпада с инвазиите в Афганистан и Ирак. През 2005 г. тя създаде технологична фирма, насочена към отбраната, наречена RedXDefense, която сключва договори с военните и специално за DARPA.

През 2009 г. при администрацията на Обама Дъган беше назначен за директор на DARPA от министъра на отбраната Робърт Гейтс. Много беше направено за това, че тя е първата жена директор на агенцията, но тя е най-добре запомнена в агенцията заради нейния така наречен подход на „Специални сили“ към иновациите. По време на нейния мандат тя създаде вече несъществуващия офис на Трансформационната технология за конвергенция на DARPA , който се фокусира върху социалните мрежи, синтетичната биология и машинния интелект. Много от темите, управлявани по-рано от този офис, сега се наблюдават от Службата за биологични технологии на DARPA, създадена през 2014 г. и фокусирана върхувсичко „от програмируеми микроби до симбиоза човек-машина“. Службата за биологични технологии, подобно на Wellcome Leap, следва комбинация от „биотехнологични програми, насочени към здравето“ и трансхуманистични начинания.

Непосредствено преди да напусне главната роля в DARPA, Дъган освети първоначалните инвестиции на агенцията в технология за иРНК ваксини , което доведе до инвестициите на DARPA в Pfizer и Moderna малко след това. Ученият от DARPA, който лобира Дуган да подкрепи програмата, Дан Ватендорф , сега работи като директор на иновативни технологични решения във фондация "Бил и Мелинда Гейтс".

Докато усилията на Дюган в DARPA се помнят с удоволствие от хората в държавната национална сигурност, а също и от онези в Силициевата долина, по време на нейното управление като DARPA Дуган е била разследвана за конфликти на интереси, тъй като нейната фирма RedXDefense е придобила милиони по договори на Министерството на отбраната по време на нейния мандат. Въпреки че се е отказала от каквато и да е официална роля в компанията, докато е ръководила DARPA, тя продължава да държи значителен финансов дял в компанията и по- късно военно разследване установява, че е нарушила етичните правила в значителна степен.

Вместо да бъде държана отговорна по какъвто и да е начин, Дъган продължи да стане главен изпълнителен директор на Google, където беше привлечена да управлява Google Advanced Technology and Products Group (ATAP), която тя беше отделена от Motorola Mobility след придобиването от Google компания през 2012 г. ATAP на Google е създаден по модел на DARPA и е наел други бивши служители на DARPA освен Dugan. 

В Google Дъган ръководеше няколко проекта, включително това, което сега е в основата на бизнеса на Google за „добавена реалност“, известен тогава като Project Tango , както и „интелигентно“ облекло, в което мултитъч сензорите бяха вплетени в текстила. Друг проект, който Дюган водеше, включваше използването на „ цифрова татуировка “ за отключване на смартфони. Може би най-спорното е, че Дюган стои и зад създаването на „хапче за цифрова автентификация“. Според Дуган, когато хапчето бъде погълнато, „цялото ви тяло се превръща във ваш токен за удостоверяване“. Дюган определи хапчето и много от другите си усилия в Google като работа за отстраняване на „механичното несъответствие между хората и електрониката“, като произвежда технология, която в различна степен обединява човешкото тяло с машини. Докато служи в това си качество в Google, Дъган председателства панел в Глобалната инициатива на Клинтън през 2013 г., наречен „Game Changer in Technology“ и присъства на срещата в Билдерберг през 2015 г., където AI беше основна тема за дискусия.

През 2016 г. Дъган напусна Google за Facebook, където беше избрана да бъде първият ръководител на собствената изследователска агенция, еквивалентна на DARPA на Facebook, известна тогава като Building 8. Връзките на DARPA с произхода на Facebook бяха обсъдени в скорошен доклад за неограничен разговор . Под управлението на Дуган сграда 8 инвестира сериозно в технологията за интерфейс мозък-машина, която оттогава произвежда „невронно носещи се“ китки на компанията, които твърдят, че могат да предвидят движенията на ръката и пръстите само от мозъчните сигнали. Facebook показа прототипи на проекта по-рано тази година. 

Дуган напусна Facebook само осемнадесет месеца след присъединяването към сграда 8, обявявайки плановете си „да се съсредоточи върху изграждането и воденето на ново начинание“, което очевидно е препратка към Wellcome Leap. По- късно Дуган каза, че сякаш е тренирала за ролята си в Wellcome Leap още от влизането си в работната сила, определяйки я като връх в кариерата си. Попитан в интервю по-рано тази година кои са клиентите на Wellcome Leap, Дюган даде дълъг отговор, но по същество отговори, че проектът обслужва биотехнологичната и фармацевтичната индустрия, международните организации като ООН и публично-частните партньорства. 

В допълнение към ролята си в Wellcome, Дюган е и член на спонсорираната от Съвета за външни отношения работна група за технология и иновации в САЩ, която беше сформирана през 2019 г. Други членове са Рийд Хофман от LinkedIn , глобален председател на института McKinsey Джеймс Маника , бивш ръководител на Google Ерик Шмид и противоречивият водещ научен съветник на президента Байдън Ерик Ландър .

Другият изпълнителен директор на Wellcome Leap, главен оперативен директор Кен Габриел , има произход, тясно свързан с този на Дъган. Габриел, подобно на Дуган, е бивш мениджър на програми в DARPA, където ръководи изследванията на микроелектромеханичните системи (MEMS) на агенцията от 1992 до 1996 г. Той е бил заместник-директор на DARPA от 1995 до 1996 г. и става директор на Службата за електронни технологии от 1996 г. до 1997 г., където според съобщенията той е отговорен за около половината от всички федерални инвестиции в електрониката. В DARPA Габриел работи в тясно сътрудничество с ФБР и ЦРУ.

imageКен Габриел - главен оперативен директор на Wellcome Leap. Източник: Wellcome Leap

Габриел напусна DARPA за университета Карнеги Мелън, където беше начело на Службата за технологии за сигурност след 11 септември 2001 г. Този офис беше създаден след 11 септември специално, за да отговори на нуждите на федералното правителство за национална сигурност, според съобщението на Карнеги Мелън за програмата. Приблизително по същото време Габриел се смята за „архитект на индустрията на MEMS“ поради миналата му работа в DARPA и основаването му на MEMS-фокусираната полупроводникова компания Akustica през 2002 г. Той е бил председател и главен технологичен директор на Akustica до 2009 г. по това време се връща на работа в DARPA, където служи като заместник-директор на агенцията, работещ директно под ръководството на Реджина Дуган.

През 2012 г. Габриел последва Дюган в групата за напреднали технологии и продукти на Google, която всъщност беше отговорна за създаването му. Според Габриел съоснователите на Google Лари Пейдж и Сергей Брин са възложили на Габриел да създаде „основен модел на DARPA в частния сектор“ от Motorola Mobility. Регина Дюган беше поставена начело, а Габриел отново беше неин заместник. През 2013 г. Дъган и Габриел са съавтори на статия за Harvard Business Reviewза това как иновационният подход на DARPA „Специални сили“ може да революционизира както публичния, така и частния сектор, ако се приложи по-широко. Габриел напусна Google през 2014 г., много преди Дюган, за да служи като президент и главен изпълнителен директор на лабораториите Draper на Charles Stark, по-известен като Draper Labs, който разработва „иновативни технологични решения“ за общността на националната сигурност, с фокус върху биомедицинските системи, енергия и космически технологии. Габриел заема тази позиция, докато внезапно подаде оставка през 2020 г., за да ръководи Wellcome Leap заедно с Dugan. 

В допълнение към ролята си в Wellcome, Габриел е и „ пионер в технологиите “ на Световния икономически форум и в борда на директорите на Galvani Bioelectronics, съвместно предприятие на GlaxoSmithKline, което е тясно свързано с Wellcome Trust и дъщерното дружество на Google Verily. Галвани се фокусира върху разработването на „биоелектронни лекарства“, които включват „имплантационна модулация на невронни сигнали“ в явен тласък на фармацевтичната индустрия и Силициевата долина за нормализиране на трансхуманистичните „лекарства“. Дългогодишният председател на управителния съвет на Галвани, в който служи Габриел, беше Монсеф Слауи, който ръководеше американската програма за разработване и разпространение на ваксини COVID-19 Operation Warp Speed. Слауи беше освободен от позицията си в Галвани миналия март заради добре обосновани твърдения за сексуален тормоз.

Джереми Фарар, мениджър на разказ за пандемия

Докато Дъган и Габриел привидно ръководят екипировката, Wellcome Leap е идеята на Джеръми Фарар и Майк Фъргюсън, които служат като негови директори. Фарар е директор на самия тръст на Уелком, а Фъргюсън е заместник-председател на управителния съвет на тръста. Фарар е директор на Trust Trust от 2013 г. и участва активно в вземането на критични решения на най-високо ниво в световен мащаб от началото на кризата с COVID. Той също така участва в програмата на Световния икономически форум и е съпредседател на срещата в Африка на Световния икономически форум през 2019 г. 

Trunk Trust на Farrar също е стратегически партньор на WEF и е съосновател на Платформата за действие COVID с WEF. Наскоро Farrar беше зад създаването на инициативата COVID-Zero на Wellcome , която също е свързана с WEF. Фарар определи тази инициатива като „възможност за компаниите да развият науката, което в крайна сметка ще намали прекъсването на бизнеса“. Досега той убеди титаните на финансите, включително Mastercard и Citadel, да инвестират милиони в научноизследователска и развойна дейност в организации, облагодетелствани от благотворителния тръст.

Wellcome Trust директор Джереми Фарар с NTI съпредседател Сам Нън, който е ръководител на 2001 Тъмно Зимни упражняване .
Източник: NTI.com

Някои от спорните медицински изследователски проекти на Wellcome в Африка, както и връзките му с евгеничното движение на Обединеното кралство, бяха изследвани в статия от декември, публикувана в Unlimited Hangout . Този доклад също така изследва интимните връзки на Wellcome с ваксината COVID-19 Oxford-AstraZeneca, чиято употреба сега е ограничена или забранена в няколко страни. Както бе споменато във въведението, самият Wellcome Trust е обект на предстоящо разследване за неограничен разговор (част 2).

Джереми Фарар, който е роден в Сингапур през 1961 г., преди това е бил директор на клиничното изследователско звено на Оксфордския университет в Хошимин , от 1998 г. През това време той е автор на множество епидемиологични научни трудове. Той твърди в статия от „ Файненшъл таймс“ от 2014 г., че решението му да се премести във Виетнам се дължи на пренебрежението му към конферентни зали, пълни с бели мъже. Югоизточна Азия очевидно е била много по-малко регулирана среда за някой от медицинската изследователска индустрия, който иска да се отдаде на новаторски изследвания. Въпреки че е базиран във Виетнам, Фарар е изпратен от Оксфорд на различни места по света, за да изследва епидемиите, случващи се в реално време. През 2009 г., когато свинският грип причинява хаос в Мексико, Фарар скочи на самолетда се потопи направо в действието, нещо, което той направи и за последващи глобални огнища на Ебола , MERS и птичи грип .

През изминалата година възникнаха много въпроси относно това колко точно власт притежава Farrar над глобалната политика в областта на общественото здраве. Наскоро главният медицински съветник на американския президент Антъни Фауци беше принуден да пусне имейлите и кореспонденцията си от март и април 2020 г. по искане на Washington Post. Публикуваните имейли разкриват нещо, което изглежда е конспирация на високо ниво от някои от най-добрите медицински власти в САЩ, за да твърдят, че COVID-19 може да е само от зоонозен произход, въпреки индикациите за противното. Имейлите бяха силно редактирани, както обикновено са такива имейли, за да се защити информацията на засегнатите хора, но редакциите „(b) (6)“ защитават и голяма част от приноса на Джереми Фарар в тези дискусии. Крис Мартенсън, икономически изследовател и докторант по невротоксикология и основател на Peak Prosperity, имаше някои проницателни коментари по въпроса, включително попита защотакава защита е предложена на Фарар, като се има предвид, че той е директор на „благотворителен тръст“. Мартенсън продължи да задава въпроса защо изобщо Wellcome Trust участва в тези дискусии на високо ниво.

В един имейл на Fauci от 25 февруари 2020 г., изпратен от Amelie Rioux от СЗО, се посочва, че официалната роля на Джереми Фарар по това време е „да действа като фокусна точка на борда при огнището на COVID-19, да представлява и съветва борда върху науката за огнището и финансирането на отговора. " Преди това Фарар е председателствал Научно-консултативния съвет на СЗО. Имейлите също така показват подготовката, в рамките на десетдневен период, на хартия „ „ произход “ на SARS-CoV-2 , която беше озаглавена„ Проксималният произход на SARS-CoV-2 “и беше приета за публикуване от Nature Medicineна 17 март 2020 г. Документът твърди, че вирусът SARS-CoV-2 може да произхожда само от естествен произход, за разлика от изследванията за придобиване на функция, твърдение, някога считано за евангелие в масовия поток, но което е било подложено на значителен контрол през последните седмици. 

Оформянето на представянето на история за произход на вирус с глобално значение е нещо, с което Farrar е участвал и преди. През 2004–5 се съобщава, че Фарар и неговият виетнамски колега Тран Тин Хиен, заместник-директор в болницата за тропически болести, са първите, които установяват повторната поява на птичия грип (H5N1) при хората. Фарар много пъти е разказвал историята на произхода, заявявайки: „Беше малко момиче. Хвана го от домашна патица, която беше умряла и я беше изровила и презаровила. Тя оцеля. " Според Фарар този опит го подтиква да създаде глобална мрежа съвместно със Световната здравна организация за „подобряване на местните реакции на огнищата на болестта“. 

Статия, публикувана от Journal of Experimental Medicine на Rockefeller University Press през 2009 г., е драматично озаглавена „Jeremy Farrar: When Disaster Striks“. Farrar, когато се позовава на състоянието на историята на произхода на H5N1г: „Хората на СЗО - и това не е критика - решиха, че е малко вероятно детето да има ТОРС или птичи грип. Те си тръгнаха, но професор Хиен остана, за да говори с детето и майка си. Момичето призна, че е била доста тъжна в предходните дни със смъртта на своята домашна патица. Момичето и брат й се бяха спречкали за погребването на патицата и поради този аргумент тя се беше върнала, изкопала патицата и я погребала отново - вероятно, за да не знае брат й къде е погребана. С тази история професор Хиен ми се обади у дома и каза, че се притеснява за детето. Той взе няколко тампони от носа и гърлото на детето и ги върна в болницата. Същата нощ лабораторията проведе тестове върху пробите и те бяха положителни за грип А. "

Тъй като Фарар вече беше разкрит като инструментална част от екипа, който създаде официалната история относно произхода на SARS-CoV-2, предишните му твърдения за произхода на минали епидемии трябва да бъдат разгледани. 

Като директор на „благотворителен тръст“, Джереми Фарар е почти напълно невинен за участието си в създаването на противоречиви разкази, свързани с кризата с COVID. Той продължава да бъде в челните редици на глобалния отговор на COVID, отчасти чрез стартирането на Wellcome Leap Fund за „неконвенционални проекти, финансирани в мащаб“ като явен опит за създаване на глобална и „благотворителна“ версия на DARPA. В действителност, Фарар, замисляйки Wellcome Leap, се е позиционирал като точно, ако не и повече, инструмент за изграждането на основите за ерата след COVID, както и за изграждането на основата за самата криза на COVID. Това е важно, тъй като изпълнителният директор на Wellcome Leap Реджина Дюган е поставила етикетCOVID-19 „Моментът на Sputnik“ от това поколение, който ще стартира нова ера на „иновации в здравеопазването“, подобно на стартирането на Sputnik стартира глобална технологична „космическа ера“. Wellcome Leap напълно възнамерява да води пакета.

„Владетели“ на индустрията за генно секвениране

За разлика от явните връзки на DARPA, Силициевата долина и Wellcome на останалите, председателят на съвета на директорите на Wellcome Leap Джей Флатли има различен опит. Flatley е дългогодишен ръководител на Illumina, базиран в Калифорния хардуерен и софтуерен гигант за секвениране на гени, за който се смята, че в момента доминира в областта на геномиката. Въпреки че се оттегли от борда на Illumina през 2016 г., той продължи да изпълнява функциите на изпълнителен председател на борда на директорите. Flatley беше първият, избран за лидерска позиция в Wellcome Leap, и той беше отговорен за това, че предложи Regina Dugan за главен изпълнителен директор на организацията, според скорошно интервю, дадено от Dugan. 

imageКампус Illumina. Източник: Glassdoo r

Както отбелязва профилът на Illumina в бизнес списанието Fast Company , Illumina „работи зад кулисите, продавайки хардуер и услуги на компании и изследователски институции“, сред които 23andMe. Изпълнителният директор на 23andMe, Ан Войчики, сестра на главния изпълнителен директор на YouTube Сюзън Войчики и съпругата на съоснователя на Google Сергей Брин, заяви пред Fast Company ,  Това е лудост. Илумина е като владетелят на цялата тази вселена и никой не знае това. " Докладът отбелязва, че 23andMe, подобно на повечето компании, които предлагат ДНК секвениране и анализ на потребителите, използва машини, произведени от Illumina. 

През 2016 г. Illumina стартира „агресивен“ петгодишен план за „извеждане на геномиката от изследователските лаборатории и в лекарските кабинети“. Предвид сегашното състояние на нещата, особено глобалния тласък към генно-фокусирани ваксини и терапии, този план, който завършва тази година, не би могъл да бъде по-подходящ. Настоящият главен изпълнителен директор на Illumina, Франсис ДеСуза, преди това е заемал ключови постове в Microsoft и Symantec. Също така през 2016 г. изпълнителните екипи на Illumina прогнозират бъдеще, в което хората се тестват гени от раждането до гроба както за здравни, така и за търговски цели.

Докато повечето компании се борят финансово по време на пандемията от коронавирус, някои са забелязали огромен ръст на печалбите. Illumina стана свидетел на удвояване на цената на акциите си от началото на кризата с COVID. Печалбата на компанията плюс 1 милиард долара през последната данъчна година очевидно е била подпомогната от бързото одобрение на машините NovaSEQ 6000 , които могат да тестват голям брой COVID проби по-бързо от други устройства. Индивидуалната машина има солидна цена от почти 1 милион долара и по този начин те се намират най-вече в елитни съоръжения , частни лаборатории и университети от най-високо ниво .

Джей Флатли, изпълнителен председател, Illumina, говорещ на Световния икономически форум в Давос 2018 г. Източник: WEF

В допълнение към дългогодишната си лидерска роля в Illumina, Джей Флатли е и „ дигитален член “ на Световния икономически форум, както и водещият независим директор на Zymergen, компания на WEF за „технологични пионери“, която „преосмисля биологията и преосмисляне на света. " Flatley, който също присъства на няколко срещи в Давос, се обърна към WEF по повод „обещанието за прецизност [т.е. генно специфична] медицина“. На поредната среща на панела на WEF, Flatley, заедно с министъра на здравеопазването на Обединеното кралство Мат Ханкок, пропагандираха идеята геномното секвениране на бебета при раждането да стане норма, като твърди, че има „потенциал да измести здравната система от реактивна към превантивна“. Някои от групата призоваха геномното секвениране на бебетата в крайна сметка да стане задължително.

Освен Flatley като частно лице, Illumina като компания е партньор на WEF и играе ключова роля в своята платформа относно бъдещето на здравеопазването. Висш изпълнителен директор на Illumina служи и в Съвета за глобално бъдеще на WEF по биотехнологии. 

Нова надежда

Понастоящем Wellcome Leap има четири програми: Multi-Stage Psych, Delta Tissue, 1KD и HOPE. HOPE беше първата програма, обявена от Wellcome Leap и означава човешки органи, физиология и инженерство. Според пълното описание на програмата, HOPE цели „да използва силата на биоинженерството за усъвършенстване на стволови клетки, органоиди и цели органи и системи, които рекапитулират човешката физиология in vitro и възстановяват жизнените функции in vivo “.

Източник: Wellcome Leap, https://wellcomeleap.org/hope/

HOPE се състои от две основни програмни цели. Първо, той се стреми да „биоинженер мултиорганна платформа, която пресъздава човешки имунологични отговори с достатъчна точност, за да удвои прогнозната стойност на предклинично изпитване по отношение на ефикасността, токсичността и имуногенността за терапевтични интервенции.“ С други думи, тази биоинженерна платформа, имитираща човешки органи, ще бъде използвана за тестване на ефектите на фармацевтични продукти, включително ваксини, което може да създаде ситуация, при която опитите върху животни се заменят с опити върху генетично редактирани и отглеждани органи. Въпреки че подобен напредък със сигурност би бил полезен в смисъл за намаляване на често неетични експерименти с животни, доверяването на такава нова система, която да позволи на медицинските лечения да преминат направо към фазата на изпитване върху хора, също би изисквало доверие на институциите, разработващи тази система, и нейните финансиращи. 

В сегашния си вид Wellcome Trust има твърде много връзки с корумпирани участници във фармацевтичната индустрия, като първоначално е започнал като „филантропска“ част на британския лекарствен гигант GlaxoSmithKline, за да може всеки да се довери на това, което произвежда, без действително независимо потвърждение, предвид историята на някои от техните партньори във фалшифицирането както на данни за клинични изпитвания върху животни, така и върху хора за ваксини и други продукти.

Втората цел на HOPE е да разкрие използването на машинно-човешки хибридни органи за трансплантация на хора. Тази цел се фокусира върху възстановяването на „функциите на органи, използващи култивирани органи или биологични / синтетични хибридни системи“ с по-късната цел да бъде биоинженеринг напълно трансплантируем човешки орган след няколко години. 

По-нататък в описанието на програмата обаче интересът към сливането на синтетичното и биологичното става по-ясен, когато се казва: „Времето е подходящо за насърчаване на синергиите между органоидите, биоинженеринга и имуноинженерните технологии и напредъка на най-съвременното ин витро човешка биология. . . чрез изграждане на контролируеми, достъпни и мащабируеми системи. " Документът за описание на програмата също така отбелязва интереса на Wellcome към подходите за генно инженерство за „подобряване на желаните свойства и вмъкване на проследими маркери“ и амбицията на Wellcome да възпроизведе градивните елементи на човешката имунна система и човешките органи чрез технологични средства.

Трансхуманистични малки деца?

Втората програма, която следва да се провежда от Wellcome Leap, се нарича „ Първите 1000 дни : Насърчаване на здрави мозъчни мрежи“, която от организацията е съкратена като 1KD. Това е може би най-тревожната програма, тъй като тя се стреми да използва малки деца, по-специално бебета от три месеца до тригодишни малки деца, като свои тестови субекти. Програмата се контролира от Холи Бейнс , която преди това е служила като ръководител на разработването на стратегия за тръста на Wellcome Trust, преди да се присъедини към Wellcome Leap като ръководител на програма 1KD. 

imageИзточник: Wellcome Leap, https://wellcomeleap.org/1kd/

1KD е фокусиран върху разработването на „обективни, мащабируеми начини за оценка на когнитивното здраве на детето“ чрез мониторинг на развитието на мозъка и функциите на бебетата и прохождащите деца, позволявайки на практикуващите да „стратифицират децата“ и да „предскажат отговорите на интервенциите“ в развитието на мозъка. 

Документът за описание на програмата отбелязва, че до този момент в историята „нашият основен прозорец към развиващия се мозък са техники за невроизобразяване и животински модели, които могат да помогнат да се идентифицират количествените биомаркери за здравето на [невронната] мрежа и да се характеризират мрежовите различия в основата на поведението.“ След това се посочва, че напредъкът в технологиите „отваря допълнителни възможности за малките бебета“.

Описанието на програмата продължава, че изкуствените невронни мрежи, форма на изкуствен интелект, „демонстрираха жизнеспособността на моделирането на процеса на подрязване на мрежата и придобиването на сложно поведение по същия начин като развиващия се мозък“, докато подобрения в машинното обучение, друго подмножество на AI, вече може да се използва за извличане на „значими сигнали“ от мозъка на бебета и малки деца. След това тези алгоритми могат да се използват за разработване на „интервенции“ за малки деца, за които се смята, че други алгоритми са в опасност от слабо развита мозъчна функция. 

Документът продължава да отбелязва обещанието за „евтини мобилни сензори, носими устройства и домашно базирани системи“ при „предоставяне на нова възможност за оценка на влиянието и зависимостта на мозъчното развитие от естествените физически и социални взаимодействия“. С други думи, тази програма се стреми да използва „непрекъснати визуални и аудио записи в дома“, както и носими устройства за деца, за да събира милиони и милиони точки от данни. Wellcome Leap описва тези носими устройства като „сравнително ненатрапчиви, мащабируеми електронни значки, които събират визуални, слухови и данни за движение, както и интерактивни функции (като превключване, темпо и време за реакция).“ На друго място в документа има призив за разработване на „носими сензори, които оценяват физиологични мерки, предсказващи здравето на мозъка (напр. Електродермална активност, дихателна честота,

Подобно на други програми на Wellcome Leap, тази технология се разработва с намерението да я превърне в основна медицинска наука през следващите пет до десет години, което означава, че тази система - макар и оформена като начин за наблюдение на функционирането на мозъка на децата за подобряване на когнитивните резултати - е рецепта за пълно наблюдение на бебета и много малки деца, както и средство за промяна на функционирането на мозъка им, както алгоритмите и програмистите на Leap смятат за подходящо. 

1DK има две основни програмни цели. Първият е да „разработим напълно интегриран модел и количествени инструменти за измерване на развитието на мрежата през първите 1000 дни [от живота], достатъчни да предскажат формирането на EF [изпълнителна функция] преди първия рожден ден на детето.“ Описанието гласи, че такъв модел „трябва да предсказва приноса на храненето, микробиома и генома“ върху формирането на мозъка, както и ефектите от „сенсимоторните и социалните взаимодействия [или липсата им] върху процесите на резитба на мрежата“ и резултатите от EF. Втората цел ясно показва, че широкото възприемане на такива неврологични технологии за наблюдение при малки деца и кърмачета е крайната игра за 1DK. В него се посочва, че програмата планира да „създаде скалируеми методи за оптимизиране на промоцията, 

Верен на евгенистичните връзки на тръста на Wellcome Trust (който ще бъде изследван по-задълбочено в част 2), 1DK на Wellcome Leap отбелязва, че „интерес представляват подобрения от слабо развит EF към нормативен или от нормативен към добре развит EF от населението, за да се доставят най-широкото въздействие. " Следователно една от целите на 1DK не е лечение на болести или справяне с „глобално обществено предизвикателство за здравето“, а вместо това експериментиране върху когнитивното увеличаване на децата с помощта на средства, разработени от алгоритми на ИИ и базирана на инвазивно наблюдение технология.

Друг обезпокоителен аспект на програмата е нейният план за „разработване на in vitro 3D мозъчна асамблея, която възпроизвежда формирането на времето“ на развиващ се мозък, подобно на моделите, разработени чрез наблюдение на мозъчното развитие на бебета и деца. По-късно описанието на програмата нарича това „ in-silico “ модел на детския мозък, нещо, което е очевиден интерес за трансхуманистите, които виждат подобно развитие като предвестник на така наречената сингулярност. Освен това изглежда, че този in-silico и по този начин синтетичен модел на мозъка се планира да се използва като „модел“, на който мозъците на бебета и деца се оформят от „терапевтичните интервенции“, споменати другаде в описанието на програмата.

Трябва да е ясно колко зловещо е, че организация, която обединява най-лошите импулси на „лудия учен“ както от неправителствените организации, така и от световните военни изследвания, открито планира да проведе такива експерименти върху мозъка на бебета и малки деца, разглеждайки ги като масиви от данни и мозъците им като нещо, което да бъде „подрязано“ от машинната „интелигентност“. Разрешаването на такава програма да се движи безпрепятствено, без да се отблъсква обществеността, би означавало да се позволи на опасен дневен ред, насочен към най-младите и най-уязвимите членове на обществото, да премине потенциално до точка, в която е трудно да се спре.

„Тъканна машина на времето“

Третата и втората най-скорошна програма за присъединяване към редицата на Wellcome Leap се нарича Delta Tissue , съкратена от организацията като ΔT. Delta Tissue има за цел да създаде платформа, която да наблюдава промените във функцията на човешките тъкани и взаимодействията в реално време, уж „за да обясни състоянието на заболяването при всеки човек и да предвиди по-добре как ще продължи това заболяване“. Позовавайки се на тази платформа като „тъканна машина на времето“, Wellcome Leap вижда, че Delta Tissue може да предскаже началото на заболяването, преди да се появи, като същевременно позволява медицински интервенции, които „са насочени към индивида“.

imageИзточник: Wellcome Leap, https://wellcomeleap.org/delta-tissue/

Много преди ерата на COVID прецизната медицина или лекарството, „насочено или приспособено към индивида“, е кодова фраза за лечение, основаващо се на генетичните данни на пациентите и / или за лечение, което променя функцията на нуклеиновата киселина (например ДНК и РНК). Например, американското правителство определя „прецизната медицина“ като „възникващ подход за лечение и профилактика на заболяванията, който отчита индивидуалната променливост в гените, околната среда и начина на живот за всеки човек“. По същия начин, хартия от 2018 г., публикувана в Technologyотбелязва, че в онкологията „прецизната и персонализирана медицина. . . насърчава разработването на специализирано лечение за всеки специфичен подтип рак, основаващо се на измерване и манипулиране на ключови генетични и омически данни на пациента (транскриптомика, метаболомика, протеомика и др.). " 

Преди COVID-19 и пускането на ваксината, технологията на mRNA ваксина, използвана от финансираните от DARPA компании Moderna и Pfizer, се предлага на пазара като прецизно лечение и в медийните съобщения до голяма степен се нарича „ генна терапия “. Те също така бяха популяризирани като революционен метод за лечение на рак, поради което не беше изненадващо, че програмата Delta Tissue в Wellcome Leap ще използва подобно оправдание за разработване на програма, която има за цел да предложи персонализирани генни терапии на хората преди началото на заболяването. 

Тази платформа Delta Tissue работи, за да комбинира „най-новите технологии за профилиране на клетки и тъкани с последните постижения в машинното обучение“, т.е. AI. Предвид връзките на Wellcome Leap с американската армия, заслужава да се отбележи, че Пентагонът и Google , и двамата бивши работодатели на изпълнителния директор на Wellcome Leap Regina Dugan и COO Ken Gabriel, работят заедно от миналия септември върху използването на AI за прогнозиране на заболяванията при хората, първо фокусиране върху рака, преди да се разшири до COVID-19 и всяко заболяване между тях. Програмата Delta Tissue изглежда има свързани амбиции, тъй като в нейното описание става ясно, че програмата в крайна сметка цели да използва своята платформа за множество ракови заболявания и инфекциозни заболявания.

Крайната цел на тази програма на Wellcome Leap е „да изкорени упорито предизвикателните болести, които причиняват толкова много страдания по целия свят“. Планира се да направи това чрез алгоритми за изкуствен интелект, които никога не са 100 процента точни в своите предсказуеми способности и с обработки за редактиране на гени, почти всички от които са нови и не са добре тествани. Последният момент е важен, като се има предвид, че в многобройни проучвания е установено, че един от основните методи за редактиране на гени при хора, CRISPR, причинява значителни щети на ДНК, които са до голяма степен непоправими (вижте тук , тук и тук). Изглежда правдоподобно, че човек, поставен на такъв високотехнологичен път за медицинско лечение, ще продължи да се нуждае от безкрайна поредица от процедури за редактиране на гени и може би от други инвазивни високотехнологични лечения за смекчаване и управление на ефектите от несръчното сплайсинг на гени.

Пълно наблюдение за лечение на „депресия“

Най-новата програма на Wellcome Leap, стартирала точно тази седмица, се нарича „ Многоканална психика: разкриващи механизми на Анхедония “ и е официално фокусирана върху създаването на „сложни, биологични“ лечения за депресия. 

Източник: Wellcome Leap, https://wellcomeleap.org/mcpsych/

Тези, които стоят зад Wellcome Leap, формулират проблема, с който се стремят да се справят с тази програма, както следва:

„Разбираме, че синаптичните връзки служат като валута на невронната комуникация и че укрепването или отслабването на тези връзки може да улесни изучаването на нови поведенчески стратегии и начини за гледане на света . Чрез проучвания както върху животински модели, така и при хора, открихме, че емоционалните състояния са кодирани в сложни модели на невронна мрежа и че пряката промяна на тези модели чрез мозъчна стимулация може да промени настроението. Също така знаем, че нарушаването на тези деликатно балансирани мрежи може да доведе до невропсихиатрични заболявания. " (акцентът е добавен)

Те добавят, че „биологично базирани лечения“ за депресия „не са съобразени с биологията на човешките същества, в които се използват“, и по този начин лечението на депресия трябва да бъде съобразено „с конкретната биология“ на отделните пациенти . Те ясно заявяват, че това, което трябва да се обърне, за да се направят такива лични модификации на лечението, е да се получи „лесен достъп до биологичния субстрат на депресията - т.е. мозъка“.

Описанието на програмата на Wellcome Leap отбелязва, че това усилие ще се фокусира конкретно върху анхедонията, която тя определя като „нарушение в системата за възнаграждение, основана на усилията“ и като „ключов симптом на депресия и други невропсихични заболявания“. По-специално, в финия шрифт на документа, Wellcome Leap посочва: 

„Въпреки че има много определения за анхедония, ние сме по-малко заинтересовани от изследването на намаленото консуматорско удоволствие, общото преживяване на удоволствието или невъзможността да изпитаме удоволствие. По-скоро, съгласно описанието по-горе, ние ще дадем приоритет на разследванията на анхедония, тъй като тя се отнася до увреждания в системата за възнаграждение, основана на усилия - например намалена мотивация за изпълнение на задачи и намален капацитет за прилагане на усилия за постигане на цел. " 

С други думи, Wellcome Leap се интересува само от лечение на аспекти на депресията, които пречат на работоспособността на индивида, а не от подобряване на качеството или удоволствието от живота на индивида. 

При обсъждането на целите си Leap отбелязва, че той се стреми да разработи модели за това как пациентите реагират на лечения, които включват „нови или съществуващи модификации на поведението, психотерапия, медикаменти и възможности за невростимулация“, като същевременно улавя „генома, феномена на индивида [сумата от фенотипни черти на индивида], [невронна] мрежова свързаност, метаболом [сумата от метаболитните черти на даден индивид], микробиом, нива на пластичност при обработка на награди “, наред с други. В крайна сметка целта е да се предскаже връзката между генома на индивида и начина, по който функционира „обработката на възнаграждението“ в мозъка. Това предполага, че данните, използвани за създаването на този модел, трябва да включват използването на носими устройства, като се посочва, че изследователите „трябва да се стремят да използват високочестотни измервания, носени от пациента или в дома, в допълнение към тези, получени в клиниката,

Една от основните изследователски области, включени в програмата, изглежда „разработва нови мащабируеми инструменти за измерване за надеждно и количествено определяне на настроението с висока плътност (както субективно докладвано, така и обективно количествено чрез биометрични данни като глас, изражение на лицето и т.н.), сън, движение , функциониране на системата за възнаграждение, усилия / мотивация / нива на енергия, социално взаимодействие, прием на калории и изход на HPA ос в реални ситуации. " Оста HPA (хипоталамус-хипофиза-надбъбречна жлеза)се споменава в целия документ и това е важно, тъй като е едновременно система за отрицателна и положителна обратна връзка, регулираща механизмите на стресовите реакции, имунитета, а също и плодовитостта в човешкото тяло. Последното е особено важно предвид връзките на Wellcome Trust с евгеничното движение на Обединеното кралство. Също така си струва да се отбележи, че някои налични в търговската мрежа носими устройства, като Halo на Amazon , вече определят количествено настроението, съня и движението.

Авторите на програмата отиват дори по-далеч от горното по отношение на това, което искат да наблюдават в реално време, заявявайки: „Ние специално насърчаваме развитието на неинвазивна технология за директен разпит на състоянието на човешкия мозък“. Примерите включват „неинвазивен еквивалент на гръбначния стълб“, „поведенчески или биомаркерни сонди с невронна пластичност“ и „способности за невронно наблюдение на едносесийна работа, които определят състоянието на мозъка, предсказващо лечението“.

С други думи, тази програма на Wellcome Leap и нейните автори се стремят да разработят „неинвазивна“ и вероятно носима технология, способна да следи настроението на индивида, израженията на лицето, социалните взаимодействия, усилията и мотивацията и потенциално дори мислите с цел „ директно разпитват състоянието на човешкия мозък. " Да се ​​мисли, че подобно устройство ще остане само в сферата на изследванията, е наивно, особено като се има предвид, че светилата на WEF открито са говорили на срещите в Давос за това как правителствата планират широко да използват такава технология върху своето население като средство за превантивно насочване към да бъдем несъгласни и да въведем ера на „дигитални диктатури“. 

Фокусът върху лечението само на аспектите на депресията, които пречат на работата на човек, допълнително предполага, че след разработването на такава технология ще се използва, за да се осигури поведение на „перфектен работник“ в индустрии, където човешките работници бързо се заменят с изкуствен интелект и машини, което означава управляващите могат да бъдат по-селективни относно това кои хора продължават да бъдат наети и кои не. Подобно на други програми на Wellcome Leap, ако бъдат завършени, плодовете на програмата Multi-Channel Psych вероятно ще бъдат използвани, за да осигурят популация от послушни автомати, чиито движения и мисли са строго наблюдавани и наблюдавани.

Последният скок за една стара програма

Wellcome Leap не е малко начинание и неговите директори разполагат с финансиране, влияние и връзки, за да превърнат мечтите си в реалност. Ръководството на организацията включва ключовата сила зад стремежа на Силициевата долина да комерсиализира трансхуманистичните технологии (Реджина Дуган), „архитектът“ на индустрията MEMS (Кен Габриел) и „владетелят“ на процъфтяващата индустрия за генетично секвениране (Джей Флатли). Той също така се възползва от финансирането на най-голямата фондация за медицински изследвания в света, Wellcome Trust, която е и една от водещите сили в оформянето на генетични и биотехнологични изследвания, както и здравна политика в световен мащаб. 

A 1994 Sunday Times разследване в тръст се отбележи, че "чрез [Wellcome Trust] субсидии и спонсорства, държавни агенции, университети, болници и учени са повлияни всички краища на света. Тръстът разпределя повече пари на институциите, отколкото дори съветът за медицински изследвания на британското правителство. " 

След това отбелязва:

„В офисите на първия етаж на сградата се вземат решения, които засягат живота и здравето в мащаби, сравними с малки войни. В конферентната зала, високо над улицата, и в заседателната зала, в мазето, се издават решения в областта на биотехнологиите и генетиката, които ще помогнат за оформянето на човешката раса. "

Малко се е променило по отношение на влиянието на Тръста от публикуването на тази статия. Ако не друго, влиянието му върху изследователските пътища и решения, които ще „оформят човешката раса“, само е нараснало. Неговите бивши служители от DARPA, които са прекарали кариерата си, напредвайки в трансхуманистичните технологии както в публичния, така и в частния сектор, имат припокриващи се цели с тези от Wellcome Leap. Търговските проекти на Дюган и Габриел в Силициевата долина разкриват, че Leap се ръководи от онези, които отдавна се стремят да усъвършенстват същата технология за печалба и за наблюдение. Това драстично отслабва твърдението на Wellcome Leap, че сега се стреми към подобни технологии само за подобряване на „глобалното здраве“. 

imageОсновният текст на Реджина Дуган на Facebook F8 2017. Източник: YouTube

Всъщност, както показва този доклад, повечето от тези технологии биха въвели дълбоко обезпокоителна ера на масово наблюдение както върху външната, така и върху вътрешната дейност на хората, включително малки деца и кърмачета, като същевременно създават нова ера на медицината, основана главно терапии за редактиране на гени, рисковете от които са значителни и също така постоянно се омаловажават от неговите промотори.

Когато човек разбере интимната връзка, която отдавна съществува между евгеника и трансхуманизъм, Wellcome Leap и неговите амбиции са напълно логични. В неотдавнашна статия, написана от Джон Кличек за Unlimited Hangout , беше отбелязано, че първият генерален директор на ЮНЕСКО и бивш президент на Евгеничното общество на Обединеното кралство е Джулиан Хъксли, който въвежда термина „трансхуманизъм“ в книгата си от 1957 г. Нови бутилки за ново вино . Както Klyczek пише, Хъксли твърди, че „евгеничните цели на биологично инженерната човешка еволюция трябва да бъдат усъвършенствани чрез трансхуманистични технологии, които комбинират евгеничните методи на генното инженерство с невротехниката, която обединява хората и машините в нов организъм“.

По-рано, през 1946 г., Хъксли отбелязва във визията си за ЮНЕСКО , че е от съществено значение „евгеничният проблем да бъде разгледан с най-голямо внимание и общественият ум да бъде информиран за въпросите, за които става въпрос, така че много от немислимите сега да станат поне мислимо “, поразително изявление, което да се направи толкова скоро след края на Втората световна война. Благодарение до голяма степен на благотворителния тръст и неговото влияние върху политиката и медицинските изследвания в продължение на няколко десетилетия, мечтата на Хъксли за рехабилитация на евгенична наука в ерата след Втората световна война скоро може да стане реалност. Не е изненадващо, че Wellcome Trust е домакин на архива на ръководеното по-рано Хъксли Евгенично общество и все още може да се похвали с тесни връзки с неговата наследническа организация, Галтън институт.

Основният въпрос е: Ще си позволим ли да продължим да бъдем манипулирани, за да позволим открито преследване и нормализиране на трансхуманизма и евгениката, включително чрез инициативи като тези на Wellcome Leap, които се стремят да използват бебета и малки деца като тестови субекти за напредване на кошмарите визия за човечеството? Ако добре изработените рекламни лозунги и медийни кампании, изобразяващи визии за утопия като „свят без болести“ са всичко, което е необходимо, за да ни убеди да се откажем от нашето бъдеще и бъдещето на нашите деца на военни оперативни служители, корпоративни ръководители и евгенисти, тогава е останало малко от нашето човечество да се предаде. 

Бележка на автора: Джони Ведмор допринесе за този доклад.




Гласувай:
4



Спечели и ти от своя блог!
1. zaw12929 - иНФОРМАЦИЯ ЗА ПРАВИТЕЛСТВА И ПА...
03.07.2021 19:31
иНФОРМАЦИЯ ЗА ПРАВИТЕЛСТВА И ПАРЛАМЕНТИ
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39938163
Постинги: 21940
Коментари: 21634
Гласове: 31039
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930