Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
23.11.2018 20:23 - Американската армия започва да тества нов "куршум"
Автор: zahariada Категория: Политика   
Прочетен: 1882 Коментари: 0 Гласове:
2

Последна промяна: 23.11.2018 20:24

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
  Американската армия започва да тества нов "куршум"

30.10.2018 / От Едел Кук

          image  
https://www.newstarget.com/2018-10-30-us-army-testing-new-bullet-proof-spider-suit.html?fbclid=IwAR07Ha1Ksi42iBAWrKMT8wQA8Uwqoan7JlqeYIsFBW6LrjaO8X5Kxe4cpNc

Неговият създател го нарече "Dragon Silk." Но бронираната бронежилетка, която ще бъде изработена от нея, се нарича "паяк костюм." Странният конфликт на имена е, защото материалът всъщност е паяк коприна, предене от копринени буби, статия в Съобщи Daily Mail .

Естествената паяжина коприна е един от най-силните материали, които съществуват. Мнозина смятат, че това може да се използва, за да се направи оръжие за тяло, което е по-леко, по-гъвкаво и по-твърдо от Kevlar и други съществуващи тъкани.

Въпреки това, паяжината коприна е много трудна за производство в големи количества. Масовото производство включва отглеждане на големи колонии от полезните насекоми, но паяците се преживяват по-често, отколкото не.

Копринените червеи са били използвани в продължение на много хилядолетия, за да произвеждат големи количества коприна. Традиционната коприна инфраструктура изхвърля повече от 150 000 тона коприна всяка година. Копринените червеи също ядат морави листа вместо един друг.

Базираната в Мичиган биотехнологична компания Kraig Biocraft Laboratories променя копринени буби, така че да произвежда модифицирана копринена коприна. Тези мутантни копринени буби могат да се добавят към съществуващия процес на производство на коприна с малко шумове. (Свързани:  Произведете ALERT: Нова ЕКСПЕРИМЕНТАЛНА МОНСАНТО ФРАНКЕН-ПЛОДОВЕ НАЙ-ДОБРИТЕ ХРАНИ се намират в рафтовете за производство - внимавайте за генетично мутиралите гъби, домати, банани и ягоди .)

Генетично модифицираните копринени буби ще въртят паяка коприна за производство на бронежилетки

Крейг твърди, че Dragon Silk споделя същата сила като естествената копринена паяка. Биотехнологичният материал също е много гъвкав, което го прави по-удобно за носене, като същевременно позволява на потребителя да се движи по-бързо и по-добре, отколкото ако са натоварени с обикновена бронежилетка.

 

Компанията наскоро подаде първата партида от бронирани панели, изработени от Dragon Silk, в армията на САЩ за първоначално тестване. В изявление, публикувано на уебсайта си, Крайг заяви, че панелите ще бъдат тествани за балистични въздействия.

"След дългогодишни проучвания и инвестиции, развиващи тази новаторска технология, ние сме много развълнувани, че сега я виждаме в ръцете на американската армия", заяви главният оперативен офис на компанията Джон Райс. "За мен лично и за Дружеството, възможността да помогна за защитата на смелите мъже и жени, които се посвещават на нашата защита, е голяма чест".

Крейг също така подобрява производствения си капацитет на продуктите от паяк коприна. Той е в средата на създаването на ново съоръжение във Виетнам. Копринените буби, израснали в това производствено място, също ще имат генетичните протеини, за да произвеждат материал "Dragon Silk", предназначен за боядисване на тялото.

Биотехническото дружество съхранява патенти за генетични данни за копринени протеини от паяк

Изследователите знаят как да копират протеините, които съставят паяка коприна. Но докато Крейг дойде с Драконовата коприна, имаше две пречки, които възпрепятстваха производството на истинската коприна.

Първо, изследователите не могат да образуват протеините във влакно, което показва желаната сила и гъвкавост. Второ, дори ако успеят да направят паяка коприна с посочените механични черти, процесът би бил твърде скъп за масово производство.

Крейг е осигурил единственото право да използва патентовани генетични последователности за протеините, които съставляват паяка коприна. То след това имплантира тези последователности в ДНК на опитомените копринени буби, гъсеницата на силмут ( Bombyx mori ).

Копринените жлези представляват 40% от телесното тегло на копринената буба. Жлезите произвеждат големи количества фиброин, протеин, който се превръща в композитна нишка, която наричаме коприна .

Вместо да произвеждат фиброин, жлезите на генетично модифицираните гъсеници произвеждат протеини, които обикновено се намират в копринена коприна. Досега копринените буби не са показали признаци на друго поведение като паяк.

За да научите повече за опасностите от използването на генетично модифицирани организми като тези копринени буби, посетете  BioTech.news .

Източниците включват:

DailyMail.co.uk

UPI.com




Гласувай:
2



Спечели и ти от своя блог!
Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39742087
Постинги: 21940
Коментари: 21633
Гласове: 31017
Архив
Календар
«  Март, 2024  
ПВСЧПСН
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031