Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
18.09.2016 17:41 - Русия, Турция и многополюсен световен ред
Автор: zahariada Категория: Политика   
Прочетен: 760 Коментари: 0 Гласове:
2


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
  Русия, Турция и многополюсен световен ред Политика - 09.02.2016 

image

http://www.zahariada.com/

В началото на Август 2016 тя е била много по-дискусия за геополитическите последици от обществено помирение между руския президент Владимир Путин и Реджеп Тайип Ердоган, след шест месеца на военните действия.

Както беше предвидено, на срещата на двамата лидери на 9 август в Санкт Петербург, причинени сърцебиене в някои западни кръгове. Има няколко предсказания за така наречената една от турски наклон експертите по сигурността "към Москва," за формирането на ново ос Русия-Турция, предизвикателни Запада на няколко фронта.

Тези прогнози са преувеличени. Въпреки това, новият сближаването между Анкара и Москва - индикатор за засилване на руската концепция за многополюсен заветната от многостранността под ръководството на Запада.

Както президентът искаше да изразят недоволството си на Запад. Ердоган иска да изрази недоволство от западните лидери, които не са имали безусловната си подкрепа, след неуспешен опит за преврат в Турция през юли и продължава да критикува авторитаризма му.

Русия и Турция са били основателни причини за помирение след ледената връзката, която продължи шест месеца.Много цифри, водени от Азербайджан и тюркските държави от Централна Азия не искат да вземат страна в конфликта, и настояха за съвместяването на двете страни. Турската икономика е силно засегната от рязък спад в броя на руските туристи от Русия наложи ембарго върху вноса на турски стоки. Русия иска да намали зависимостта си от Украйна по въпроса за износа на газ и да съживи проекта за тръбопровод под името "турска поток", който се планира да положи по дъното на Черно море.

В допълнение, тъй като е многократно изтъкна, Ердоган и Путин имат сходни черти на характера, които се различават войнственост и враждебност към очевидно господството на западната либерална консенсус в международните отношения. Това отношение също крие постоянно чувство на несигурност. Както руската и турците са склонни да мислят, че Европа е несправедливо към двете големи страни в смисъл, че предпазва останалата част на континента по различни проблеми, които идват от изток и на юг.

Въпреки това, историята и географията подсказват, че няма да има нова евразийска ос. И двете страни са получатели на руските и Османската империя, които са в постоянна вражда от времето на Екатерина Велика.

Приятелска среща между Турция и Русия е малко вероятно да накара хората да забравят за това наследство. Те не могат да го преодолее, като еднакво за решаване на дълбоки проблеми с третата по големина сила в регионалния триъгълник, а именно Иран. (Като пример, на факта, че не толкова отдавна, Русия и Иран започнаха да си сътрудничат по-тясно, отколкото някога в Сирия, но по-късно падна публично).

И все пак има вековна връзка, в която руския цар се позиционира като защитник на християните в евразийските граничните райони и в Близкия изток и турския султан твърди, че същата роля за сунити.

По този начин, Путин оправдава руската намеса в Сирия, изпълнявайки мисия да защитава християните от Турция, подкрепени от сунитските екстремисти. Путин все още се стреми да си сътрудничи с Гърция, и на Руската православна църква е възмутен от отмяната на правителството на годишна служба на Турция, която се проведе на 15 август в манастира на Сумела манастир, разположен на територията на съвременния град Трабзон в Североизточна Турция. От друга страна, вътрешната политика на Турция и истински вярвания изискват, че Ердоган има още да бъде защитник на кримските татари се тревожи за руската анексирането на полуострова през 2014.

В същото време в Сирия, двете страни изглежда са сключили стратегическо сделка: да си сътрудничат в борбата срещу така наречената "ислямска държава" в северната част на страната, все още са в подкрепа противоположни страни в битката за Алепо.

Има съобщения, че руският посланик в ООН Виталий Чуркин продължават да критикуват Турция, показващ същите такси като в периода на враждебност между Москва и Анкара.

По този начин, помирение Ердоган и Путин е по-скоро като бизнес сделка с ограничени цели и икономическата приложимост, отколкото на нов стратегически алианс. С други думи, това е поредното развитие на действието в света, има по-малко последователен и интернационалист чрез гласуване на Великобритания от ЕС, кандидат за поста президент на САЩ от Републиканската партия на Доналд Тръмп и неговия фокус върху интересите на по-голямата част на Европа.

Главният редактор на сайта на в arnegie . Ru Александър Baunov пише, че благодарение на кампанията на Европейската част на Русия във Великобритания се превръща в една стъпка по-близо до мечтата за създаване на "многополюсна Европа", в която Москва може да си сътрудничи с големите европейски сили, на индивидуална основа, а не като колегиален орган.

Сближаването между Русия и Турция - част от процеса на геополитическия ентропия. Путин, както и Ердоган, да видя света, в който съюзи, като НАТО или мултинационални организации като ЕС, имат по-малко и по-малка стойност. Двамата лидери се чувстват по-комфортно в един свят, където съюзи са временни, и където великите сили, определени в дневния ред, и си запазват правото да променят мнението си по всяко време, ако желаят, а малките народи трябва да се адаптират.

Подобна перспектива е частично съвпада с перспектива Тръмп, който в интервю, публикувано в юнския брой на New York Times, каза следното: ". Много от членовете на НАТО не плащат сметките си" Той предположи, че САЩ е в действителност, цените военна защита.

Но, разбира се, много по-многополюсен означава по-малко многостранност. Но това е не само Анкара и Москва, и на европейските и международни организации. Ако европейските организации като ЕС, НАТО и в Европа (ОССЕ), Организацията за сигурност и сътрудничество иска да се справи с един многополюсен тенденции, те трябва да станат по-привлекателни и по-приобщаващо за страните на ръба на Европа.

Източник




Гласувай:
2



Спечели и ти от своя блог!
Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39967103
Постинги: 21940
Коментари: 21634
Гласове: 31041
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930