2. radostinalassa
3. varg1
4. wonder
5. kvg55
6. mt46
7. iw69
8. laval
9. zahariada
10. reporter
11. kunchev
12. getmans1
13. djani
14. hadjito
2. shtaparov
3. katan
4. leonleonovpom2
5. mt46
6. dobrota
7. milena6
8. ka4ak
9. vidima
10. ambroziia
2. radostinalassa
3. sarang
4. hadjito
5. wrappedinflames
6. djani
7. savaarhimandrit
8. iw69
9. mimogarcia
10. vesonai


Analyst Гейдар Mamedov говори за митовете и реалността около перспективите за руския петролен сектор.Нарастваща загриженост на инвеститорите относно факта, че ниската цена на петрола удари руското производство и значително да влоши финансовото състояние на петролните компании.
Какво е мит и каква е реалността? Независимо от факта, че рентабилността на преработката на петрол ще бъде намалена, на ниска чувствителност на проучването и добива на промените в цените означава, че при всички обстоятелства, производството на петрол в Русия ще нарасне. В същото време, по-стабилна позиция на руските петролни компании предоставят тяхната способност за преодоляване на трудностите, свързани с падането на цените дори в лицето на санкции, които ограничават достъпа им до външни източници на финансиране.
Първият мит е, че спадът в цените на петрола води до намаляване на неговото производство. Ниска чувствителност на парични потоци от проучването и добива на нефт се дължи на два фактора. Първият е облагането на петролната индустрия: данъчната ставка за барел е намалена в случай на падане на цените, така че има прехвърляне повечето от колебанията на печалбата, причинени от ценовия фактор, с производствени компании в държавата. Вторият фактор е, че цялата структура на разходите са деноминирани в рубли. Производствените разходи и капиталови разходи руските производители на петрол за по-голямата част се състоят от договори деноминирани рубли, тъй като цялата порция индустрия - домашното. Тези фактори неутрализират негативното въздействие на спада на цените на петрола върху приходите от проучването и добива на нефт.
Икономическите показатели (FCF) на Руската производството на петрол
По същество, ако цената на петрола $ 110 на барел и позиция 33 рубли за долар, входящите руски свободен паричен поток (FCF) дружества, които се разглеждат не се променя в условията на цена от $ 60 за барел, а обменният курс на рублата от $ 60. По този начин, експертите не виждат причина да се очаква по-ниска активност в областта на проучването и добива на нефт. Освен това, руското правителство вероятно ще стимулират растежа на производството, за да се намали въздействието на по-ниски цени на нивото на приходите в бюджета. От руската фигурата на цената на петрола е един от най-ниските в света, би било логично в сегашните ценови условия, за да се запази пазарния си дял. По този начин, експерти очакват, че обемът на производството на петрол през 2015 г. ще нарасне до 532 000 000 тон в сравнение с 527 през 2014.
Реалността е, че загубите се очаква да руската петролна индустрия. В повечето страни на спада в цените на петрола се отразява неблагоприятно на минната индустрия, както и тяхното въздействие върху петролни рафинерии, напротив, е положително, поради по-ниските разходи за суровини. В Русия, за разлика от други страни, данъчното облагане е проектиран по такъв начин, че промяната на цените няма значителен ефект върху проучването и добива на нефт, обаче, води до усложнения на преработвателната промишленост. Печалба рафинерия в Русия се състои основно от данък разлика между преди и след, което е обвързано с цената на петрола.Ето защо, при по-ниски температури, печалбата рязко пада нефтопреработвателната индустрия.
Ние стигаме до извода, че с необходимостта от намаляване на инвестициите в петролния сектор, повечето от тях се пада на преработващата промишленост.
Динамиката на разходите и печалбите (без данъци, обезценяване и амортизация) на производството на петрол и рафинирането на Русия в зависимост от цените на петрола
Виж повече ТУК
Тагове: