Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
23.05.2014 19:06 - Може ли Америка да спре "обръщането" на руския енергиен към Азия
Автор: zahariada Категория: Политика   
Прочетен: 1032 Коментари: 0 Гласове:
1


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
Може ли Америка да спре "обръщането" на руския енергиен към Азия 16.05.2014
Can America Stop Russia"s Energy "Pivot" to Asia? image

Векове по отношение на безвредността и въздействието на кралските семейства на Европа, вписани във военни съюзи със съюзници и врагове. Важна роля в този процес играе Русия. Почти всяко време по време на 300 години, преди омъжи през 1894 г. цар Николай II за внучка на кралица Виктория, Александра, Русия е била свързана с брак с европейските си съседи. Днес, външни отношения Русия не разполага вече с кръвта на монарси, и петролопроводи и газопроводи, която тече кръвта на националните икономики.

image

 
Широко известна принуда , че Владимир Путин има на Европа чрез контрол върху енергийните доставки . Но след Кримската енергийната си въздействие върху Европа изглежда е достигнала своя апогей . До края на десетилетието в Европа идват от запад North American втечнен природен газ (LNG ) . На изток , нов енергиен коридор от Каспийско море към Европа ще отвори Trans - анадолската и Транс - Адриатическия газопровод , принуждавайки дори повече руски газ . Русия в подкрепа на икономиката и запази позицията си на енергия мощност Путин трябва да предостави енергийни пипала Русия в Азия , насинена неутолима жажда за петрол и газ.

    
Неотдавна , на руския парламент жеста 10 милиарда щатски долара отписани 90 процента от дълга на Северна Корея в замяна на съгласието на Пхенян да се изгради газопровод, който ще се проведе от Сахалин през Северна Корея до Южна Корея - Втората световна вносител на газ. Цел на проекта - доставка до Южна Корея 10 милиарда кубически метра газ годишно . По този начин Русия ще предприеме Северна Корея същата роля , която тя взе Украйна - уязвима страна за транзит на електроенергия , държейки в ръцете си ключа към икономика, която е много по-голяма , отколкото сама. В допълнение , тя може да се отрази на третата по големина икономика в региона на Азия и Тихия океан , с което броят на южнокорейския зависимостта от руския газ може да се увеличи 6-30 на сто.

Със също толкова важно за пазара на Русия , още по-голяма награда е Китай. Способността на Путин да се осигури постоянен достъп до китайския пазар на газ има същото решаващо значение за неговата собствена стратегия " Pivot към Азия " , която има руски газ за Китай наскоро обяви война със смог . Пътуване на Путин тази седмица в Пекин две съседи дава възможност най-накрая да реши съдбата на газова сделка с голям мащаб , които трябва да бъдат доставени чрез газопровода все още не е изградена от Западен Сибир в северо- западната част на Китай. Този проект, който е на последните петнадесет години е многократно отлагано (най-вече поради разногласия по цени) , накрая може да се превърне в реалност , тъй като и двете страни са сега повече от всякога се нуждаем един от друг.


 

image

 

Отношенията с Китай все още бяха от изключителна важност за стратегията на едно трасе, Путин - планът му да проникне в индийския пазар на енергия . Индия и Русия преговарят за изграждането на петролопровод 30 милиарда долара - най-скъпите в историята - който ще свързва руския Алтай планински район в северозападната китайска провинция Синцзян , а след това северната част на Индия . Малцина осъзнават, че Русия - повече петрол, отколкото газ износител . Тя изнася 70 процента от петрола си , и само 30 на сто от производството на природен газ. От финансова гледна точка на петролните приходи, почти седем пъти повече , отколкото на газ . За руския пазар масло не по-добре от пазара в Индия , която току-що задмина Япония като мощност паритет на световни икономики трети покупки .
По-горе три тръбопроводи - в Китай , Индия и Корея - ( в случая на строителството) ще направят една - трета от човечеството длъжен да руските енергийни ресурси и осигуряват Русия с прекомерна власт на световната сцена , в сравнение с които лудориите си в Европа изглеждат приятни спомени. В същото време САЩ не е да се осигури алтернативен визия на енергийната сигурност на Азия . В действителност , неотдавнашното посещение на президента Обама за енергийната сигурност в Азия не е играл почти никаква роля .

За да се предотврати руския проект за износ на енергия , Вашингтон трябва да представи своя собствена стратегия на Asian енергийната сигурност и да убеди съюзниците си в Азия за ползите от него. Поради географската близост на Русия към Азия, за да направи това няма да е лесно , но можете да вземете предвид следните опции.

Първо, като гарант за сигурност в Южна Корея , Вашингтон трябва публично да заеме позиция срещу газопровода между Русия и Корея. Трябва ясно да изрази своята загриженост към Сеул , че тръбопроводът не само да насърчи и обогати Ким Чен Ун , но също така въведе в Русия вече напрегнатия пейзаж сигурност на Корейския полуостров. Ето , Вашингтон може да се намери общ интерес с Пекин, които също биха предпочели да не се вижда Русия като част от силите на полуострова шофиране.

Второ, Вашингтон трябва да убеди своите азиатски съюзници , че той е твърд в решението си да стане водеща страна износител на енергия и основен играч в световната енергия на система за търговия. Това включва ускоряване на процеса на хармонизиране на износ на въглища и изграждането на терминали за втечнен природен газ , както и премахването на четиридесет анахронична забрана на износа на петрол .

Трето, САЩ трябва да развиват сътрудничеството с Азия в областта на неконвенционален газ. Китай притежава най-големите запаси в света на шистов газ. Япония - световен лидер в производството на метанови хидрати . Според някои оценки , метанови хидрати планета съдържа повече енергия, отколкото всички от нефт, въглища и газ на Земята , взети заедно. Разгадаването на тайната на безопасни и екологично отговорно производство може да направи революция в енергийния пейзаж на света.

Четвърто, САЩ следва да подкрепя мерки , насочени към намаляване на цената на втечнения природен газ в региона на Азия и Тихия океан , за да направи по-конкурентоспособни LNG в сравнение с руския газопровод . Цената на природния газ в региона на Азия и Тихия океан най-вече свързана с нефт или нефтени продукти. С цел да се даде възможност на потребителите да изпитат ползите от конкурентен пазар на газ , цените следва да се индексират на спот цени, които са по-тясно свързани с основните фактори на предлагането и търсенето в региона ( конкурентни доставчици на газ ) . Въпреки това, независимо от факта, че регионът на Азиатско-тихоокеанския регион е вторият по големина пазар на газ в света, като нито веднъж не gazotorgovogo възел, който ще създаде условия за прозрачен обмен на стоки и информация, предвидени по-конкурентни цени . Размер на газ в момента търговия чрез газопроводи, е много ограничено и пазарът все повече се подкрепя от LNG , която е по-благоприятна за доставчици на конкуренцията. Ако Русия успее в изпълнението на своята стратегия за тръбопровод , това ще подкопае перспективите за азиатски търговски център , като е по-вероятно да бъде обвързано с масло газопровод . Това ще доведе до продължаването на масло индексация в ущърб на икономиките на региона. Не е изненадващо, че ОПЕК и на Форума на страните-износителки на газ (от които руснакът ) одобри масло индексация като предпочитана схема на ценообразуване за търговия с природен газ. Съединените щати трябва да работи с правителствата от региона на Азия и Тихия океан - Китай , Япония и Южна Корея - постепенно да се предоставят на пазара на газ към доставчици на газ за конкуренцията и създаването на поне един регионален търговски център . Това няма да се случи за една нощ , но за да се насърчат инвестициите в газова инфраструктура и да създаде условия за появата на конкурентна и прозрачна пазарна нужда да артикулира визия и намерение.

 

image

 

Накрая , Вашингтон трябва да се стреми да се присъедини към Китай и Индия в Международната енергийна агенция ( IEA) , дори и ако двете страни не са включени в рамките на ОИСР и , съответно , не е технически отговарят на изискванията за членство в МАЕ . Включването на мултинационална механизма за енергийната сигурност ще засили връзките си с Китай и Индия , в клуба на богатите индустриализирани демокрации , а не с Русия, която разглеждането на молбата за допускане на ОИСР , се суспендира в светлината на неотдавнашното си поведение.
Транснационалните тръбопроводи - е контурните линии на геополитиката на двадесет и първи век . Идеята на Русия сега е ясно на всички . Америка трябва да покаже , че тя също има своя собствена .

Гал Luft - ко - директор на Института за анализ на глобалната сигурност и старши съветник на Съвета относно енергийната сигурност на САЩ . Той е и съпредседател на Световния форум по въпросите на енергийната сигурност .

Източник



Тагове:   Азия,   Америка,   може,   Да,   обръщането,   Руските,   НА,   Към,   спре,   енергии,   Ли,


Гласувай:
1



Спечели и ти от своя блог!
Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39762823
Постинги: 21940
Коментари: 21633
Гласове: 31017
Архив
Календар
«  Март, 2024  
ПВСЧПСН
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031