Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
14.11.2011 19:33 - На пътя към икономическия колапс: Европейската дългова криза излиза от контрол
Автор: zahariada Категория: Политика   
Прочетен: 2578 Коментари: 6 Гласове:
4


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
На пътя към икономическия колапс: Европейската дългова криза излиза от контрол

Източник

12.11.2011 Боб Чапмън

image


Докато Меркел и Саркози търсят решение, което не съществува, те продължават да губят доверие. Елитите са разгневени, защото те не могат да намерят решение. Лагард заяви, че ако помощта не се предостави, Европа я чака 10-годишна депресия. Саркози, Меркел и членът на Съвета на ЕЦБ Янс Вайдман заявиха, че ЕЦБ няма да бъде в състояние да спаси страните от печатане на пари. Вайдман е и ръководител на Bundesbank, и каза, че това може да послужи като урок по хиперинфлация, която започна в резултат на печатане на пари във Ваймарската република след Първата световна война. Берлускони действа и се държи като сваления навремето Бенито Мусолини, което постави италианския пазар на държавни облигации на ръба на колапса. В резултат на всичко това пазарите на акции и облигации са натиснати надолу, а U. С. хазната залага на златото, надявайки се, че то няма да слезе под 1800 щатски долара.

В Кан, Саркози и Обама разговаряха, какъв лъжец е Нетаняху. Тяхната откровеност чрез (както те си мислят) отворени микрофони е била чута от всички. Вече е ясно, че държавни облигации в Еврозоната, както по-рано, непредсказуем риск. Всички европейски политици и бюрократи искат да запазят еврото, но обещанията и решенията не си струват и хартията, на която са били написани. Те са толкова достоверни, колкото, че Китай няма да им заеме никакви пари. Тези персонажи отлагаха проблемите още от пролетта, и за това време не беше взето почти никакво дългосрочно решение, както и състоянието на възстановяването на работни места не се е променило. И ако икономиката не расте, приходите от данъци падат, както и способността за обслужване на дълга намалява. Големите банки в еврозоната се чувстват все по-зле,  подобно на техните колеги в САЩ. На този фон, възниква въпросът - колко дълго ЕЦБ може да купува италиански и испански облигации?

В Гърция, коалицията е създадена, и г-н Самарас показа истинския си цвят чрез подкрепата за временен министър-председател, Лукас Пападемос от Билдербергския клуб и член на Трилатералната комисия. Надяваме се, че гърците разбират, че Пападемос ги продава. Единственият въпрос е - кога. Споразумението за дълга вероятно ще бъде подписано, но на каква цена? Ще доведе до революция или преврат? Кой знае, но предвид обстоятелствата, всичко може да се случи. Приблизително 60-65 на сто от гърците се противопоставят на спасяването, но 71% искат да останат в еврозоната, което е невъзможно.

Ако в Италия бъдат взети дългосрочни мерки за затягане, трябва да се очакват агресивни демонстрации. В същото време доходността на облигациите расте, достъпа на Италия до облигационните пазари намалява, в резултат на което фондовите пазари падат. Между ЕЦБ и нейните членове, липсва координация. Френски и други банки продават облигации, които ЕЦБ е принудена да купува. Всички тези фактори водят до финансова, икономическа и политическа несигурност. Това е криза в пълен разцвет, и Америка го знае. Защо й е иначе тя активно да потиска цената на златото и среброто? Европа е дезорганизирана, а Германия предлага да се отърват от шест страни от губещите. Това е, за да ги изгони от еврозоната и евентуално от ЕС.


Eвропейската банка има ливъридж(заемни средства) 26 към 1, докато нормалното ниво е 9 към 1. Четири на сто спад в цените на акциите ще унищожи собствения й капитал. В Португалия, дълга към собствения капитал е 145 на сто, в Италия - 135 на сто, в Ирландия - 113, Гърция - 218, Испания - 152, и във Великобритания 89%. В Германия е 105, а във Франция 76%. Финансовите проблеми са проблеми на ЕС, не само за шестте губещи страни. Колапсът в Европа може да се случи по всяко време. Сега дори виждаме провал в облигационните аукциони. EFSF облигации (Европейски фонд за стабилизиране) бяха отстранени от продажба, поради липса на интерес. Ако ЕЦБ не продължи да изкупува облигациите на Италия, Испания и Португалия, на облигационния пазар ще се срине, поради липса на търсене. Европа е катализатор, а вероятно ще поблече цялата финансова система. ЕЦБ изкупи дългове за около 300 млрд. само на три от тези страни.

Европейските банки се оплакват, че те са длъжни да увеличат капиталовите си резерви на 9 процента до 30 юни 2012 година. Зад кулисите, ние виждаме как страните са отделили 610 милиарда долара, които могат да бъдат увеличени до 1,4 трилиона долара, за сметка на използването на деривати. Това никога не може да се случи, ако Германският Федерален Върховен съд отхвърли инициативата.


Последнотто възстановяване на Германия се дължи до голяма степен на увеличаване на държавния дълг от 74 през 2009 г. до 83% през 2010 година. Във Франция, той се е увеличил от 79 на 82 процента, в Гърция и Италия, до130 и до 160 при 116 на сто по-рано. Така, че е справедливо да се предположи, че последното възстановяване се дължи на нарастване на паричната маса и дълга. Това влияние ще доведе до намаляване на задлъжнялостта, която може да помогне на баланса, но не е полезно за икономически растеж. И ефекта върху способността на икономиката да генерира капитал. Това означава, че състоянието на икономиката ще се влоши. Това ще доведе до спад в промишленото производство, което ние вече виждаме. Едновременно с това, освен, че ЕЦБ е монетизирала 300 милиарда долара чрез закупуване на облигации, това ще се отрази на растежа на инфлацията. За да направи нещата още по-лоши, ЕЦБ повиши растежа на паричната маса от 9.5 през юни до 23 на сто през октомври. Свободната монетарна политика предизвиква проблем, но дълга е толкова тежък, че те трябва да продължат, или ще изпаднат в дефлационна депресия. В същото време инфлация расте. Докато задлъжнялостта не е приключила, не може да има здравословен растеж. Банките и правителствата няма да го направят, заради страха от загуба на контрол. Това означава увеличение на дълга и инфлацията, дори може би и хиперинфлация.

Няма съмнение, че Европейската дългова криза е извън контрол. Сега Германия и Франция, обсъждат разделяне на еврозоната, за да се даде възможност на шестте слаби страни да излязат от еврозоната, но да останат в ЕС. Италия и Испания показват признаци на сериозни проблеми, но те са твърде големи, за да могат да бъдат спасени, без да банкрутират.

Смешно е да се наблюдава, как тези бюрократи се опитват да дърпат ушите на 6 държави, докато в собствените им страни, имат големи проблеми. Сега Европа е заплашена от колапс, и е в повратна точка.

Тъй като забавянето на световната икономика, ЕС залага на икономическия растеж, защото в противен случай ще бъде изоставен в един силно конкурентен свят. Европа, Англия и САЩ, както и други региони, са заплашени от инфлация и дефлация след това депресия.

От наша гледна точка, в момента не разполагат с достатъчно време да направят промяна на споразумението. Всички усилия трябва да бъдат насочени към непосредствените финансови решения, и да позволят на шестте страни да излязат от еврозоната, но с разрешение да останат в ЕС. Спадът наближава, и не само в Европа. Ако тези страни се нуждаят от допълнително наливане на парични средства и заеми, те трябва да бъдат осигурени.




Тагове:   ЕС,   икономика,   колапс,


Гласувай:
4



Спечели и ти от своя блог!
1. анонимен - :-)
15.11.2011 07:39
Боб Чапман задава риторични въпроси ;-). Гърците са наясно с Трилатералната Комисия, колкото българите с нея, затова и не им прави кой знае колко впечатление факта по-долу :-).

http://www.petarstoyanov.com/bg/activity/trilateralna-komisiq :-)))

http://www.youtube.com/watch?v=y7dRU1lM20c

Както срещите на Камов с Билдербергите ;-).

Че погледнете връзките на новия шеф на ЕЦБ с Голдман-Сакс ;-).

Но играта не е на шах, както Бжежински манипулира в книгата си.

http://www.youtube.com/watch?v=UxQ3V7-OBlM

http://www.youtube.com/watch?v=IriDqsQNAUE

http://www.youtube.com/watch?v=Ey43LjhEqYM

За триковете на Фин-интерна ето ви го от Джим Рикардс ;-):

http://www.kingworldnews.com/kingworldnews/Broadcast/Entries/2011/3/12_Jim_Rickards.html
цитирай
2. анонимен - ха ха. . Европа винаги е печатала ...
15.11.2011 18:24
ха ха.. Европа винаги е печатала пари.. Въпроса е как да ги разпредели.. Печатането на пари е нещо нормално.. В развита икономика.. Гарантираш ги с голям резерв от валута - защото само дефицита води до инфлация.. Пък що се отнася до Ваймарската република - нейната инхалация е била заради пълната липса на злато и валута - взети като репарации, нямало как да се гарантират - имало е глад на стоки - изнасяни за репарации - от там идва и гладът - не от инфлация.. До 1928година Ваймарската република е най-развитата държава в светът - дори без злато.. Това трябва да се знае.. Така е щяло да стане и с България - щяхме много да се развием ако не бяха убили Стамболийски, мръсните капиталисти..
цитирай
3. анонимен - Пък що се отнася до Ваймарската ...
15.11.2011 18:33
Пък що се отнася до Ваймарската
република - нейната
ИНФЛАЦИЯ е била
заради пълната липса
на злато и валута -
взети като репарации, нямало как да се
гарантират - имало е
глад на стоки -
изнасяни за репарации
- от там идва и гладът -
не от инфлация.. ОТ 1928година
Ваймарската
република е най-
развитата държава в
светът - дори без
злато..
цитирай
4. анонимен - OBIASNETE MI....
15.11.2011 21:21
NAVREMETO - MONIKA LIUINSKA, NAPRAVI SVIRKA NA BIL KLINTAN...I DOLARA SE SRINA...PITAM - NA KAKVO SE KREPI AMERIKANSKATA IKONOMIKA, NA...KLINTAN NA.. NA MONIKA NA... ILI NA ,; ZLATNIIA; REZERF...ILI NA REALNATA IKONOMIKA...????
цитирай
5. анонимен - Долара. . Както и всяка друга валута ...
15.11.2011 21:58
Долара.. Както и всяка друга валута - се държи на доверието в нея. Всяка валута е като акциите. Няма разлика. . Акциите са стока.. А стоката поскъпва или поевтинява от нейното търсене.. А търсенето произлиза и от доверито.. При Виденов освен това имаше недостиг на валута - вероятно на долари само - но това е достатъчно за да увеличи тяхната цена.. Това се решава с валутен резерв.. И ограничаване на обменните бюра.. Не е вярно че ако печатъш много пари - и ще имаш инфлация - всъщност - инфлацията изцяло зависи от дефицита на стока или валута..
цитирай
6. анонимен - :-)
16.11.2011 07:46
Що ли си губя времето, реалноста ще покаже кой крив и кой прав ;-). Всеки случай сметката ще БЪДЕ платена, не се знае все още само кои ще са плащащите, аз платих една и се надявам сега да мина метър ако съм си научил урока ;-))).

http://www.youtube.com/watch?v=0UQUMYO9zt4

http://www.youtube.com/watch?v=VU3c7Qfb1jY

http://www.youtube.com/watch?v=Vj4P1DH7o-Q

Всеки случай отдавна се убедих, че виновниците за войните са хората, не е природата или съзнанието ;-))).

Момента в който баланса се наруши, не ми се мисли какво ни чака :-(!

http://www.nobelprize.org/mediaplayer/index.php?id=626
http://www.nobelprize.org/mediaplayer/index.php?id=624

Приятно чатене :-).
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39758026
Постинги: 21940
Коментари: 21633
Гласове: 31017
Архив
Календар
«  Март, 2024  
ПВСЧПСН
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031