2. zahariada
3. radostinalassa
4. panazea
5. varg1
6. kvg55
7. mt46
8. leonleonovpom2
9. wonder
10. iw69
11. missana
12. planinitenabulgaria
13. tota
14. rosiela
2. katan
3. wonder
4. leonleonovpom2
5. mt46
6. bojil
7. ambroziia
8. dobrota
9. donkatoneva
10. vidima
2. radostinalassa
3. penata555
4. sekirata
5. varg1
6. panazea
7. notfun
8. dolce91
9. tanyaivanova
10. zahariada

Прочетен: 3321 Коментари: 4 Гласове:
Последна промяна: 25.03.2011 20:57

01.03.2011
Както беше заявено от представител на министерството на финансите на САЩ Мери Милър, ако не се повиши тавана, то дългът на САЩ ще достигне границата на задлъжнялост от 14290000000000 (14,29 трилиона) долара, между 15 април и 31 май 2011 година.
Според правителствени оценки, ако не се увеличи размера на лимита, на САЩ ще останат само няколко седмици преди да свършат парите за плащане на сметките си.
Министерството на финансите очаква да се сблъска със срока между 5 април и 31 май.
Това предупреждение дойде в момент, когато законодателите се борят за намаляване на разходите, което е временна мярка, за да се избегне прекъсване на лаботата на правителството.
Проблемът с дълговия предел се превърна в проблем за спешно разглеждане от началото на януари когато републиканците започнаха да контролират Камарата на представителите на САЩ, оставяйки контрола на демократите на Обама само в Сената.
22.03.2011
Както беше обявено във вторник от представител на Федералният резерв, САЩ са на път да обявят финансова несъстоятелност, , политиците са изправени пред "повратна точка ".
"Ако продължим и по-нататък по този финансов път, по който властите ни тласкат, въпросът ще бъде само един - "КОГА," каза президентът на Федералната резервна банка на Далас, Ричард Фишър на конференцията за въпроси и отговори след речта си в университета на Франкфурт. "В краткосрочен план, преговорите са много важни, и аз гледам на тях като повратна точка."
Но той добави, че е уверен в способността на Америка да взима правилни решения, и каза, че страната ще бъде в състояние да избегне фалит.
"Мисля, че ние сме в началото на процес, който ще бъде много болезнено", добавя той.
Преди това Фишер каза, че икономическото възстановяване на САЩ набира скорост, като добави, че лично той е много чувствителен по отношение на инфлационния натиск.
"Ние всички разбираме много добре. И говорейки за себе си, мога да кажа, че съм много бдигелен към това поведение, и много внивателно ще наблюдавам инфлационния натиск, за напред ", казва Фишер в интервю за CNBC.
Фишер добави, че Федералният резерв може да засилят своята парично-кредитна политика не само отнасяща се до промени на данъчните ставки чрез продажба на съкровищни облигации, промяна на размера на резервите, и използването на срочни депозити.
Той допълни, че не подкрепя новите рундове на валутно стимулиране, което прави ФР на САЩ.
"Любезно, някои извънредни обстоятелства, които не мога да предскаже ... Ще гласувам срещу третия кръг на паричните стимули," каза Фишер в интервю. "Аз не мисля, че е необходимо. Отново имаме, и без това напълно устойчиво възстановяване. "
15.03.2011
Lockheed Martin F-35 Lightning II е самолет, многоцелеви изтребител от пето поколение с технологията СТЕЛТ.. И също така е символ на всичко порочно в разходите за отбрана в Америка.
В разумният свят, американските военни разходи са насочени към възможните заплахи в момента и в бъдеще. И в момента с нарастващият държавен дълг и Чаената партия, която чука на вратата на Пентагона с искания за намаляване на разходите.
F-35 е създаден с цел осигуряване на основен тактически изтребител за U. С. армията. Има три версии: за ВВС, ВМС и морската пехота. Всеки самолет струва около $ 90 милиона.
Така че от колко машини се нуждаем? 100? 500?
Вашингтон възнамерява да купи 2443 от тях, на обща цена от 382 млрд. евро.
Прибавете към това още 650 милиарда, които са нужни на главния счетоводно бюджетен отдел за експлоатацията и поддръжката на самолетите и така общата стойност ще достигне един трилион долара.
F-35 е най-скъпият продукт в отбранителната програма в историята на САЩ, която постоянно показва огромен преразход, липса на ясно стратегическо мислене, и обичайни практики на Вашингтон, които насърчават невероятно разходи.
Пари в F-35 се наливат с огромни темпове. През 2010 г. представители на Пентагона изведнъж откриха, че разходите на всеки самолет е с 50 на сто по-висока от първоначално приетата. Програмата закъснява с една година, което води до милиарди допълнителни разходи, и няма да бъде завършена до 2016 година. Вътрешен доклад на Пентагона заключава: "Достъпността вече не е основен фактор."
През януари 2011 г., дори и министър на отбраната на САЩ, Робърт Гейтс разстроен, заяви: "Навикът на безкрайни субсидии, които се предоставят, трябва да бъде заменен от културата на умереността".
F-35 е проектиран да бъде бъдещето на тактическите въздушни сили на САЩ, но програмата представлява връщане към Студената война, когато сме изправени пред заплахата от агресия на много силен противник.
Светът се е променил. Шансът, че ще трябва да се борят със суперсила, е изключително редуциран. Ние все още трябва да имаме възпиращо средство срещу Китай и Русия, но до каква степен? За десет години в САЩ има модерни изребители 15 пъти повече от Китай и 20 пъти по-голям от Русия.
В същото време, налице са нови заплахи. Ние трябва да съсредоточим военните разходи на такива военни кампании, за които реално се сблъскваме: набор от асиметрични войни срещу по-слаб противник, където работната сила на един войник и разузнавач се явяват критични.
Републиканците искат да орежат милиарди от програми, като например ранно образование, което, според Джеб Херсалинга ", ще "защити децата ни от фалит."
Е, къде е възмущението от страхотната стойност на F-35?
Изглежда, че никой не се притеснява. Когато става дума за защита, тук републиканците са шампиони по разходите. Проектът F-35 е "твърде голям, за да се разпадне."
С цел намаляване на разходите са били разработени планове за версия на F-35 за морската пехота, и намаляване наполовина на броя на въздухоплавателните средства за ВВС и ВМС, заменяйки ги с най-новото поколение на F-16, които струват три пъти по-малко. Това ще спести около 30 милиарда 2011-2015.
Плановете са потънали в забрава!!!
© Бизнесът срещу политиканстването
32 години след прехода, България е най -...
25.03.2011 21:32
Вече не успяват да печатат долари