Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
05.07.2010 09:04 - "Естетиката" в политическия живот на България.
Автор: zahariada Категория: Политика   
Прочетен: 2265 Коментари: 2 Гласове:
1



(повторна публикация) Хубаво е да имаш архив.

Лошо е когато близкото минало е и настояще, и предизвестено бъдеще.

11.12.2009 13:22 -  Има ли естетика в политическия живот на България?
Автор: zahariada Категория: Политика   
Прочетен: 81 Коментари: 3 Гласове:
0



Когато е пълен, Парламентът е грозен!?

Европейският Парламент обикновено е рехав, откъм пълнота на посещаемост и изглежда доста делови и красив от гледна точка на интериорна естетика.
Пленарната зала на българския Парламент, която общо взето изглежда добре, като място в което биха могли да се случват добри неща, е много неприветлива, когато се напълни.
Когато столовете се изпълнят с телесата на депутатите, сякаш интериорните достойнства на столовете, банките и цялата обстановка се променят. Освен телеса има и физиономии, които в своята безизразност приличат на телесата им. Лица, в органите за виждане на които,се забелязва еднозначност и замразеност на каквото и да е помръдване от дисциплината и заповедите на този, който ги е поставил там. Незнаейки защо са там и какво ще правят те седят, притиснати един до друг, като в час на класния и чакат той да свърши. В погледите им се чете отегчение, незнание и нежелание да участват в това, каквото и да е. Но те са там. И гледат втренчено какво казва главния куратор на тази изложба от восъчни фигури, под егидата на собственика на този парламентарен музей, мосьо Тисо-Български.
Дори депутатите, "стари кучета" бледнеят пред "восъчното импозантно мнозинство".

Огромно учудване предизвиква в мен, опита им да правят нещо.

Гласуване: В последните 15 год. ни занимават с гласуването с чужди карти. Огромна манипулация, която и до ден днешен хората не успяха да разберат. Всички на които съм казал мнението си за този проблем не са го приели. Пиша го и тук, да видим колко негатив ще събера.
image
В някои държави от ЕС има, така нареченото делегирано гласуване. То е регламентирано в правилника на Парламента. У нас от 15-тина години се похарчиха няколко милиона лева за технически средства с които да се прекрати гласуването с чужди карти. Моите аргументи са следните:
1. Ако аз съм депутат Х, а до мен на банката седи депутат Y и аз му казвам как ще гласувам, имам важна работа и излизам от залата, това насилствено ли става, или със съгласието на нас двамата. Това променя ли крайното гласуване, още повече, че има решение на парламентарната група как да се гласува? Защо не се вгледаме в практиката за взимане на общо решение от парламентарната група, за начина на гласуване, което обезмисля залегналото правило в конституцията и клетвата на депутатите за гласуване по съвест. Защо не атакуваме безсъвестноста на избраните от нас народни представители, а се занимаваме, по-скоро те ни занимават,с изключителната подкрепа на журналистите, с този измислен проблем. В 90% от коментарийте за Парламента е гласуването с чужди карти. И се прокрадват 10% за това колко ефективни са законите, които те произвеждат. Резултатът е важен, а не как се е стигнало до него. В нашият случай резултатът е 90 % вратички в законите и 10 % ефективност. Те никога няма да се откажат да ни обвиват в тази мъгла наречена "гласуване с чужди карти" за да могат да правят закони угодни за тях.
С два реда може да се поправи правилника, да се въведе делегиранот гласуване и да се спре харченето на милиони за технически средства за нещо, което така или иначе няма да стане.

Забрани: Забраниха на депутати, които излизат от парламентарни групи да съставят нова такава.
Хипотеза единствена: Образуване на неформална група от депутати-номади, както ги наричат. Напуска депутат Х от група и става независим. напускат още 3, 5 10 от други групи, отиват в близкия ресторант и се наговарят как да гласуват. Те група ли ще бъдат с техния обединен вот или независими по-единично?

Премиерът Б.Борисов на въпрос на журналисти, защо няма закони, отговори "абе, няма, ама поне седят там по цял ден". Докога ли?
Най-добре би било новото мнозинство в Парламента да не прави нови закони. В общи линии нашето законодателство е синхронизирано с европейското, още при приемането ни в ЕС. Е, с нашенски вратички. Да се занимават с затварянето на тези вратички през които изтича националния доход. И някои по-важни закони, като закон за изборите и др. да ги направят с мандат. Два, три, или четири мандата да не бъдат пипани.

В момента сме свидетели на законоправене на закони, които укрепват властта, а не обществото, като цяло. Закон за подслушването, закон за МВР, закон за ДАНС, закон за нотариусите и т.н.

Това мирише, меко казано на авторитаризъм! 
Мъжки времена

image
image
            


Тагове:   България,


Гласувай:
1



Спечели и ти от своя блог!
1. анонимен - Леле,
05.07.2010 09:07
каква снимка на Бойко и Цецка,като същинска свалка е .
цитирай
2. mikino - Оооо ййессс!
14.07.2010 16:26
Хахаххахахаха! Невероятни са! А колкото до естетиката - ми няма я!
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39748931
Постинги: 21940
Коментари: 21633
Гласове: 31017
Архив
Календар
«  Март, 2024  
ПВСЧПСН
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031