Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
05.03.2021 11:01 - МЕЖДУНАРОДНО ОБЖАЛВАНЕ
Автор: zahariada Категория: Новини   
Прочетен: 1262 Коментари: 0 Гласове:
2

Последна промяна: 05.03.2021 11:02

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
                                       МЕЖДУНАРОДНО ОБЖАЛВАНЕ

Спрете 5G на Земята и в Космоса

image
image Към
5 март 2021 г. има 306 523 подписали се от 214 държави и територии До ООН, СЗО, ЕС, Съвета на Европа
и правителствата на всички държави

Ние, долуподписаните учени, лекари, екологични организации и граждани от (__) страни, настоятелно призоваваме за спиране на внедряването на 5G (пето поколение) безжична мрежа, включително 5G от космическите сателити. 5G значително ще увеличи излагането на радиочестотна (RF) радиация върху вече съществуващите 2G, 3G и 4G мрежи за телекомуникации. Доказано е, че радиочестотното излъчване е вредно за хората и околната среда. Разполагането на 5G представлява експеримент върху човечеството и околната среда, който се определя като престъпление съгласно международното право.

Резюме

Телекомуникационните компании по целия свят, с подкрепата на правителствата, са готови през следващите две години да въведат безжичната мрежа от пето поколение (5G). Това е настроено да осигури безпрецедентната обществена промяна в световен мащаб. Ще имаме „интелигентни“ домове, „интелигентен“ бизнес, „интелигентни“ магистрали, „интелигентни“ градове и самоуправляващи се коли. На практика всичко, което притежаваме и купуваме, от хладилници и перални до кашони за мляко, четки за коса и пелени за бебета, ще съдържа антени и микрочипове и ще бъде свързано безжично към Интернет. Всеки човек на Земята ще има незабавен достъп до супер високоскоростни безжични комуникации с ниска латентност от всяка точка на планетата, дори в тропическите гори, средния океан и Антарктика.

Това, което не е широко признато, е, че това също ще доведе до безпрецедентни промени в околната среда в световен мащаб. Планираната плътност на радиочестотните предаватели е невъзможно да се предвиди. В допълнение към милиони нови 5G базови станции на Земята и 20 000 нови сателита в космоса, 200 милиарда предаващи обекта, според изчисленията, ще бъдат част от Интернет на нещата до 2020 г. и един трилион обекти няколко години по-късно. Търговският 5G с по-ниски честоти и по-ниски скорости беше разположен в Катар, Финландия и Естония в средата на 2018 г. Разпространението на 5G при изключително високи (милиметрови вълни) честоти се планира да започне в края на 2018 г.

Въпреки широкото отричане, доказателствата, че радиочестотното (RF) лъчение е вредно за живота, вече са огромни. Натрупаните клинични доказателства за болни и ранени човешки същества, експериментални доказателства за увреждане на ДНК, клетки и органични системи в голямо разнообразие от растения и животни и епидемиологични доказателства, че основните заболявания на съвременната цивилизация - рак, сърдечни заболявания и диабет - са до голяма степен причинена от електромагнитно замърсяване, формира литературна база от над 10 000 рецензирани проучвания.

Ако плановете на телекомуникационната индустрия за 5G се реализират, никой човек, нито едно животно, нито една птица, нито едно насекомо и нито едно растение на Земята няма да могат да избегнат излагане, 24 часа в денонощието, 365 дни в годината, на нива на радиочестотна радиация, които са десетки до стотици пъти по-големи от това, което съществува днес, без никаква възможност за бягство навсякъде по планетата. Тези 5G планове заплашват да предизвикат сериозни, необратими ефекти върху хората и трайно увреждане на всички екосистеми на Земята.

Трябва да се вземат незабавни мерки за защита на човечеството и околната среда, в съответствие с етичните императиви и международните споразумения.

5G ще доведе до масивно увеличаване на неизбежното, неволно излагане на безжична радиация Наземен 5G

За да предаде огромните количества данни, необходими за Интернет на нещата (IoT), 5G технологията, когато бъде напълно разгърната, ще използва милиметрови вълни, които се предават лошо чрез твърд материал. Това ще изисква всеки превозвач да инсталира базови станции на всеки 100 метра [1] във всеки градски район в света. За разлика от предишните поколения безжични технологии, при които една антена излъчва в широк район, 5G базовите станции и 5G устройствата ще имат множество антени, подредени във „фазирани решетки“ [2] , [3], които работят заедно, за да излъчват фокусирани, управляеми, лазерни лъчи, които се проследяват един друг.

Всеки 5G телефон ще съдържа десетки малки антени, всички работещи заедно за проследяване и насочване на тясно фокусиран лъч към най-близката клетъчна кула. Федералната комисия за комуникации на САЩ (FCC) прие правила [4], позволяващи ефективната мощност на тези лъчи да бъде до 20 вата, десет пъти по-мощна от нивата, разрешени за настоящите телефони.

Всяка 5G базова станция ще съдържа стотици или хиляди антени, насочващи множество лазерни лъчи едновременно към всички мобилни телефони и потребителски устройства в зоната на обслужване. Тази технология се нарича „множествен вход многократен изход“ или MIMO. Правилата на FCC позволяват ефективната излъчена мощност на лъчи на 5G базова станция да бъде до 30 000 вата на 100 MHz спектър, [2] или еквивалентно 300 000 вата на GHz спектър, десетки до стотици пъти по-мощни от нивата, разрешени за текущи базови станции.

Космически базиран 5G

Най-малко пет компании [5] предлагат да предоставят 5G от космоса от комбинирани 20 000 сателита в ниска и средна околоземна орбита, които ще покрият Земята с мощни, фокусирани, управляеми лъчи. Всеки сателит ще излъчва милиметрови вълни с ефективна излъчена мощност до 5 милиона вата [6]от хиляди антени, подредени във фазирана решетка. Въпреки че енергията, достигаща до земята от спътници, ще бъде по-малка от тази на наземните антени, тя ще облъчва области на Земята, недостигнати от други предаватели, и ще бъде допълнителна към наземните 5G предавания от милиарди IoT обекти. Още по-важното е, че сателитите ще бъдат разположени в магнитосферата на Земята, което оказва значително влияние върху електрическите свойства на атмосферата. Промяната на електромагнитната среда на Земята може да бъде дори по-голяма заплаха за живота от излъчването от наземни антени (виж по-долу).

Вредните ефекти на радиочестотното излъчване вече са доказани

Още преди да бъде предложено 5G, десетки петиции и апели [7] от международни учени, включително апелът на Фрайбургер, подписан от над 3000 лекари, призовават за спиране на разширяването на безжичните технологии и мораториум върху нови базови станции. [8]

През 2015 г. 215 учени от 41 държави предадоха алармата си на ООН (ООН) и Световната здравна организация (СЗО). [9] Те заявиха, че „многобройни скорошни научни публикации показват, че ЕМП [електромагнитните полета] засягат живите организми на нива, доста по-ниски от повечето международни и национални насоки“. Повече от 10 000 рецензирани научни изследвания показват увреждане на човешкото здраве от радиочестотната радиация. [10] [11] Ефектите включват:

  • Промяна на сърдечния ритъм [12]
  • Променена генна експресия [13]
  • Променен метаболизъм [14]
  • Променено развитие на стволови клетки [15]
  • Раци [16]
  • Сърдечно-съдови заболявания [17]
  • Когнитивно увреждане [18]
  • ДНК увреждане [19]
  • Въздействие върху общото благосъстояние [20]
  • Повишени свободни радикали [21]
  • Дефицити в обучението и паметта [22]
  • Нарушена функция и качество на сперматозоидите [23]
  • Спонтанен аборт [24]
  • Неврологични увреждания [25]
  • Затлъстяване и диабет [26]
  • Оксидативен стрес [27]

Ефектите при деца включват аутизъм , [28] разстройство с дефицит на внимание и хиперактивност (ADHD) [29] [30] и астма . [31]

Щетите излизат далеч отвъд човешката раса, тъй като има изобилие от доказателства за увреждане на различни растителни и диви животни [32] [33] и лабораторни животни, включително:

  • Мравки [34]
  • Птици [35] [36]
  • Гори [37]
  • Жаби [38]
  • Плодови мухи [39]
  • Медени пчели [40]
  • Насекоми [41]
  • Бозайници [42]
  • Мишки [43] [44]
  • Растения [45]
  • Плъхове [46]
  • Дървета [47]

Отчетени са и отрицателни микробиологични ефекти [48] .

Международната агенция за изследване на рака (IARC) на СЗО заключава през 2011 г., че радиочестотното излъчване на честоти 30 kHz - 300 GHz вероятно е канцерогенно за хората (група 2В) . [49] Въпреки това, последните данни, включително последните проучвания за използването на мобилни телефони и рисковете от рак на мозъка, показват, че радиочестотното лъчение е доказано канцерогенно за хората [50] и сега трябва да бъде класифицирано като „група 1 канцероген“ заедно с тютюневия дим и азбест.

Повечето съвременни безжични сигнали са с импулсна модулация. Вредата се причинява както от високочестотната носеща вълна, така и от нискочестотните пулсации. [51]

Разполагането на 5G сателити трябва да бъде забранено

Земята, йоносферата и долната атмосфера образуват глобалната електрическа верига [52], в която живеем. Добре установено е, че биологичните ритми - на хора, [53] [54] птици, [55] хамстери [56] и паяци [57] [58] - се контролират от естествената електромагнитна среда на Земята и че благосъстоянието на всички организми зависи от стабилността на тази среда, включително електрическите свойства на атмосферата . [59] [60] [61] [62] Чери в новаторска хартия [63] обясни важността наРезонансите на Шуман [64] и защо йоносферните смущения могат да променят кръвното налягане и мелатонина и да причинят „рак, репродуктивни, сърдечни и неврологични заболявания и смърт“.

Тези елементи от нашата електромагнитна среда вече са променени от радиация от електропроводи. Хармоничното излъчване на електропровода [65] достига до земната йоносфера и магнитосферата, където се усилва от взаимодействията вълна-частица . [66] [67] През 1985 г. д-р Робърт О. Бекер предупреждава, че хармоничното лъчение на електропровода вече е променило структурата на магнитосферата и че продължаващото разширяване на този ефект „застрашава жизнеспособността на целия живот на Земята“. [68]Поставянето на десетки хиляди сателити директно както в йоносферата, така и в магнитосферата, излъчващи модулирани сигнали с милиони ватове и милиони честоти, вероятно ще промени нашата електромагнитна среда извън способността ни да се адаптираме. [69]

Неформалният мониторинг вече е предоставил доказателства, показващи сериозни ефекти върху хората и животните от приблизително 100 спътника, които предоставят 2G и 3G телефонни услуги от ниска орбита от 1998 г. Такива ефекти не могат да бъдат разбрани само от разглеждането на ниските нива на радиация на земята. Трябва да се вземат предвид знанията от други съответни научни дисциплини, включително областите на атмосферната физика и акупунктурата. [70] [71] [72] [73] Добавянето на 20 000 5G сателита допълнително ще замърси глобалната електрическа верига [74] [75] и може да промени резонансите на Шуман , [76]с която е еволюирал целият живот на Земята. Ефектите ще бъдат универсални и могат да навредят дълбоко.

5G е качествено и количествено различно от 4G

Идеята, че ще толерираме десетки до стотици пъти повече радиация при милиметрови дължини на вълните, се основава на неправилно моделиране на човешкото тяло като черупка, пълна с хомогенна течност . [77] [78] Предположението, че милиметровите вълни не проникват отвъд кожата, напълно игнорира нервите, [79] кръвоносните съдове [80] [81] и други електропроводими структури, които могат да пренасят индуцирани от радиация токове дълбоко в тялото. [82] [83] [84]Друга, потенциално по-сериозна грешка е, че фазовите решетки не са обикновени антени. Когато обикновеното електромагнитно поле влезе в тялото, то кара зарядите да се движат и токовете да текат. Но когато в тялото навлязат изключително къси електромагнитни импулси, се случва нещо друго: самите движещи се заряди се превръщат в малки антени, които излъчват електромагнитното поле и го изпращат по-дълбоко в тялото. Тези излъчени вълни се наричат предшественици на Брилуен . [85] Те стават значими, когато мощността или фазата на вълните се променят достатъчно бързо . [86] 5G вероятно ще задоволи и двата критерия.

В допълнение, плиткото проникване само по себе си представлява уникална опасност за очите и за най-големия орган на тялото, кожата, както и за много малки същества. Наскоро бяха публикувани рецензирани проучвания, предсказващи термични изгаряния на кожата [87] при хора от 5G радиация и резонансно поглъщане от насекоми , [88] които абсорбират до 100 пъти повече радиация при милиметрови дължини на вълните, отколкото при дължините на вълните, които се използват в момента . Тъй като популациите от летящи насекоми са намалели със 75-80% от 1989 г. дори в защитени природни зони, [89] 5G радиацията може да има катастрофални ефекти върху популациите на насекомите по целия свят. А 1986 проучване на Ом Gandhiпредупреди, че милиметровите вълни се абсорбират силно от роговицата на окото и че обикновеното облекло, което е с дебелина милиметър, увеличава усвояването на енергията от кожата чрез резонансен ефект. [90] Ръсел (2018) прави преглед на известните ефекти на милиметровите вълни върху кожата, очите (включително катаракта), сърдечната честота, имунната система и ДНК. [91]

Регулаторите умишлено са изключили научните доказателства за вреда

Досега заинтересовани страни в разработването на 5G са индустрията и правителствата, докато известни международни учени от ЕМП са документирали биологични ефекти върху хора, животни, насекоми и растения и тревожни ефекти върху здравето и околната среда в хиляди рецензирани проучвания. изключени. Причината за настоящите неадекватни насоки за безопасност е, че конфликтите на интереси на органите за определяне на стандарти „поради техните взаимоотношения с телекомуникационни или електрически компании подкопават безпристрастността, която трябва да регулира регулирането на стандартите за публично излагане на нейонизиращи лъчения“. [92] Почетният професор Мартин Л. Пал излага подробно конфликтите на интереси и списъците с важни изследвания, които са били изключени, в свояпреглед на литературата . [93]

Термичната хипотеза е остаряла - необходими са нови стандарти за безопасност

Настоящите насоки за безопасност се основават на остарялата хипотеза, че отоплението е единственият вреден ефект на ЕМП. Както Марков и Григориев заявиха , „Днес стандартите не отчитат реалното замърсяване на околната среда с нейонизиращо лъчение“. [94] Стотици учени, включително много страни, подписали този апел, доказаха, че много различни видове остри и хронични заболявания и наранявания се причиняват без нагряване („нетермичен ефект“) от нивата на радиация, далеч под международните насоки.9 Биологичните ефекти се проявяват дори при почти нулеви нива на мощност. Ефектите, които са установени при 0,02 пиковата (трилионни от вата) на квадратен сантиметър или по-малко, включват променена генетична структура при Е. coli [95] и при плъхове , [96] променена ЕЕГ при хора, [97] стимулиране на растежа в растенията фасул , [98] и стимулиране на овулацията при пилетата. [99]

За да се предпази от нетермични ефекти, трябва да се има предвид продължителността на експозицията. 5G ще изложи всички на много повече предавания едновременно и непрекъснато, денем и нощем без прекъсване. Необходими са нови стандарти за безопасност, които трябва да се основават на кумулативната експозиция, а не само на нивата на мощностно също така и върху честотата, честотната лента, модулацията, формата на вълната, широчината на импулса и други свойства, които са биологично важни. Антените трябва да бъдат ограничени до конкретни, публично идентифицирани места. За да се защитят хората, антените трябва да бъдат разположени далеч от мястото, където хората живеят и работят, и да бъдат изключени от обществените права на път, където хората ходят. За да се защитят дивите животни, те трябва да бъдат изключени от светилищата на пустинята и строго сведени до минимум в отдалечените райони на Земята. За да се защити цял живот, сателитите за търговска комуникация трябва да бъдат ограничени по брой и да бъдат забранени в ниските и средните земни орбити. Фазовите масиви трябва да бъдат забранени на Земята и в космоса.

РЧ лъчението има както остри, така и хронични ефекти

РЧ лъчението има както непосредствени, така и дългосрочни ефекти. Ракът и сърдечните заболявания са примери за дългосрочни ефекти. Промяната на сърдечния ритъм [100] и промените в мозъчната функция (ЕЕГ) [101] са примери за непосредствени ефекти. Синдром, който се нарича радиовълнова болест [102] в бившия Съветски съюз и се нарича електромагнитна свръхчувствителност (EHS) по света днес [103], може да бъде остър или хроничен. Професор д-р Карл Хехт публикува подробна историяот тези синдроми, съставен от преглед на повече от 1500 руски научни статии и клиничната история на повече от 1000 негови собствени пациенти в Германия. Обективните открития включват нарушения на съня, необичайно кръвно налягане и сърдечна честота, храносмилателни разстройства, загуба на коса, шум в ушите и кожен обрив. Субективните симптоми включват замаяност, гадене, главоболие, загуба на памет, неспособност за концентрация, умора, грипоподобни симптоми и сърдечна болка. [104]

На EUROPAEM EMF Указание за 2016 г. се посочва, че EHS развива, когато хората са "постоянно изложени в ежедневието си", за да увеличава нивата на електромагнитните полета, както и че "намаляване и предотвратяване на експозицията на ЕМП" е необходимо да се възстанови тези пациенти за здравето. [105] EHS вече не трябва да се счита за болест, а за нараняване от токсична среда, което засяга все по-голяма част от населението, оценено вече на 100 милиона души по света, [106] [107] и което скоро може да засегне всички [ 108], ако е разрешено разпространението на 5G в световен мащаб.

На международна научна Декларацията за EHS и множествена химична чувствителност (MCS) , Брюксел, обявен през 2015 г., че " [в] naction е разход за обществото и не е опция повече ... [W] д единодушно признае тази сериозна опасност за общественото здраве ... [спешно изискване] за приемане и определяне на приоритети на основните мерки за първична превенция, за да се изправи тази световна пан-епидемия в перспектива “(подчертано добавено). [109]

Световните правителства не изпълняват задължението си да се грижат за населението, което управляват

В бързината си да внедрят 5G и да насърчат неограниченото използване на космическото пространство, Европейският съюз, Съединените щати и националните правителства по света предприемат стъпки, за да осигурят регулаторна среда без бариери. [110] Те забраняват на местните власти да прилагат закони за опазване на околната среда , [111] и „в интерес на бързото и рентабилно внедряване“, премахвайки „ненужните тежести ... като местните процедури за планиране [и] разнообразието от специфични ограничения за електромагнитните полеви (EMF) емисии и на методите, необходими за тяхното агрегиране “. [112]

Правителствата също така приемат закони, за да направят безжичните съоръжения разрешено използване при всички обществени права на път. [113] Към днешна дата повечето безжични съоръжения са разположени в частна собственост на известно разстояние от домовете и бизнеса. За да бъдат разположени на разстояние по-малко от 100 метра, както се изисква от 5G, те вече ще бъдат разположени на тротоара директно пред домовете и бизнеса и ще бъдат близо до главите на пешеходците, включително майките с бебета.

Изискванията за публично оповестяване и публични изслушвания се премахват. Дори да е имало изслушване и 100 научни експерти трябва да свидетелстват срещу 5G, са приети закони, които правят незаконно местните власти да вземат предвид техните показания. Законът на САЩ например забранява на местните правителства да регулират безжичните технологии „въз основа на въздействието на радиочестотното излъчване върху околната среда“ [114], а съдилищата са отменили регулаторните решения относно поставянето на клетъчни кули, просто защото по-голямата част от публичните показания са за здравето . [115] Застрахователите няма да осигуряват покритие срещу рисковете от ЕМП, [116]и няма нулева яснота относно това кой субект ще носи юридическа отговорност за увреждане на живота, крайниците и имуществото, произтичащо от излагане на 5G, независимо дали е наземно или космическо. [117]

При липсата на съгласуван всеобхватен правен режим, регулиращ дейностите в космическото пространство, не съществува правна отговорност за тези дейности, независимо от перспективата на цели континенти, атмосферата и океаните да бъдат изложени на риск от тях.

 Международните споразумения се нарушават Деца и задължение за грижа

Конвенцията на ООН за правата на детето : Държавите „се задължават да осигурят на детето такава защита и грижи, които са необходими за неговото благополучие“ (член 3), „осигуряват ... оцеляването и развитието на детето “(Чл. 6) и„ предприемат подходящи мерки за борба с болестите ... като вземат предвид опасностите и рисковете от замърсяването на околната среда “(член 24, буква в)).

Нюрнбергският кодекс (194 7 ) се  прилага за всички експерименти с хора, като по този начин включва внедряването на 5G с ново, по-високо излагане на радиочестотна радиация, което не е тествано предварително за безопасност. „Доброволното съгласие на субекта е от съществено значение“ (чл. 1). Излагането на 5G ще бъде неволно. „Не трябва да се провежда експеримент, когато има априорна причина да се вярва, че ще настъпи смърт или увреждащо увреждане“ (член 5). Констатациите от над 10 000 научни изследвания и гласовете на стотици международни организации представляващи стотици хиляди членове, претърпели увреждащи увреждания и изселени от домовете си от вече съществуващи безжични телекомуникационни съоръжения, са „априорни причини да вярваме, че ще настъпи смърт или увреждаща увреда“.

Задължение за информиране и ЕМП

The World стандартизация на далекосъобщенията събрание (2012 ) на Международния съюз по далекосъобщения (ITU) заяви, че "[н] е необходимо да се информира обществеността за потенциалните последици от излагането на електромагнитни полета (EMF)" и прикани държавите-членки "да приеме подходящи мерки, за да се гарантира спазването на съответните международни препоръки за защита на здравето срещу неблагоприятното въздействие на ЕМП ”.

Средносрочният преглед на Европейския план за действие за околната среда и здравето 2004-2010 (2008): „Европейският парламент ... [n] отбелязва, че ограниченията на експозиция на електромагнитни полета, които са определени за широката общественост, са остарели, ... очевидно не вземат предвид развитието на информационните и комуникационни технологии, препоръките, издадени от Европейската агенция за околната среда, или по-строгите стандарти за емисии, приети например от Белгия, Италия и Австрия, и не разглеждат въпроса за уязвимите групи, като например бременни жени, новородени бебета и деца. "

Резолюция 1815 (Съвет на Европа, 2011 г.) : „Вземете всички разумни мерки за намаляване на излагането на електромагнитни полета, особено на радиочестоти от мобилни телефони, и по-специално на излагане на деца и младежи.“

Заобикаляща среда

В Декларацията на Конференцията на Организацията на обединените нации за околната среда на човека (1972): "Забранява се изхвърлянето на токсични вещества ... в такива количества или концентрации, че да надвишава капацитета на околната среда, за да ги обезвреди, трябва да бъде спряна, за да се гарантира, че сериозно или на екосистемите не се нанасят необратими щети “(принцип 6).

The World Харта за природата (1982): "дейности, които биха могли да причинят необратими щети на природата трябва да се избягва ... [W] тук потенциалните неблагоприятни последици не са напълно изяснени, дейностите не трябва да продължат" (чл.11.).

В Декларацията от Рио за околната среда и развитието (1992): "-членки имат ... отговорността да гарантират, че дейностите под тяхна юрисдикция или контрол не причиняват щети на околната среда на други държави или на региони извън границите на националната юрисдикция" (принцип 2) .

Световната среща на върха на ООН за устойчиво развитие (2002 г.): „Има спешна нужда от ... създаване на по-ефективни национални и регионални политически отговори на заплахите за околната среда за човешкото здраве“ (параграф 54 (k)).

Най- Африканската конвенция за опазване на природата и природните ресурси (2017): "Страните ... предприемат всички необходими мерки за предотвратяване, намаляване и елиминиране в максимално възможната степен на вредни въздействия върху околната среда, по-специално от радиоактивни, токсични, и други опасни вещества и отпадъци “(чл. 13).

Здраве и човешки права

В Всеобщата декларация за правата на човека (1948 г.): "Всеки има право на живот, свобода и сигурност на личността" (чл.3.).

Глобалната стратегия на ООН за здравето на жените, децата и юношите (2016-2030)  има за цел и цели да се „трансформира“, като разшири благоприятната среда; да „оцелее”, като намали майчината и новородената смъртност; и да „процъфтяват“, като осигуряват здраве и благополучие и намаляват свързаните със замърсяването смъртни случаи и заболявания.

Космос

В Договора за космоса (1967) изисква използването на космоса се провежда ", така че да се избегне [му] вредното замърсяване, както и неблагоприятни промени в околната среда на Земята" (чл. IX)

Насоките на ООН за дългосрочната устойчивост на космическите дейности (2018): „Държавите и международните междуправителствени организации трябва да се справят с ... рискове за хората, собствеността, общественото здраве и околната среда, свързани с изстрелването, експлоатацията в орбита и повторното влизане на космически обекти “(насока 2.2 (в)).

Световните правителства играят на зарове с живота на Земята

Алберт Айнщайн изтъкна, че „Бог не играе на зарове“. [118] И все пак, преследвайки излъчването на Земята и от космоса на 5G, безпрецедентна технология на милиметрови вълни, използвана преди като енергийно оръжие при военни операции и контрол на тълпата , [119] световните правителства безразсъдно играят на зарове с бъдещето на живота на Земята.

Да се ​​откаже да приеме и приложи съответните и валидни научни знания е етично неприемливо. Съществуващите изследвания показват, че 5G - и особено космическият 5G - противоречи на принципите, залегнали в множество международни споразумения.

Призоваваме ООН, СЗО, ЕС, Съвета на Европа и правителствата на всички нации,

а) да предприеме незабавни мерки за спиране на внедряването на 5G на Земята и в космоса, за да защити цялото човечество, особено неродените, бебетата, децата, юношите и бременните жени, както и околната среда;

(б) За проследяване на Конвенцията на ООН за правата на детето и Съвета на Европа Резолюция 1815 от информиране на гражданите, включително учители и лекари, за рисковете за здравето (до възрастни и деца) от RF радиация, и защо те трябва и как те могат да избягват безжичната комуникация и базовите станции, особено в или в близост до дневни центрове, училища, болници, домове и работни места;

(в) Да благоприятства и прилага кабелни телекомуникации вместо безжични;

(г) да забрани на безжичната / телекомуникационната индустрия чрез своите лобистки организации да убеждава длъжностни лица да вземат решения, позволяващи по-нататъшно разширяване на радиочестотната радиация, включително наземна и космическа 5G;

(д) Да се ​​назначат незабавно - без отраслово влияние - международни групи от независими, наистина безпристрастни EMF и здравни учени без конфликт на интереси, [120] с цел установяване на нови международни стандарти за безопасност на радиочестотната радиация, които не се основават само на мощността нива, които отчитат кумулативното излагане и които предпазват от всички ефекти върху здравето и околната среда, не само топлинни ефекти, а не само въздействия върху хората;

е) да назначи незабавно - без влияние на индустрията - международни групи учени с опит в областта на ЕМП, здравеопазването, биологията и атмосферната физика, с цел разработване на цялостна регулаторна рамка, която да гарантира, че използването на космическото пространство е безопасно за хората и околната среда, като се вземат предвид радиочестотната радиация, ракетните отработени газове, черните сажди и космическите отломки и тяхното въздействие върху озона , [121] глобалното затопляне , [122] атмосферата и запазването на живота на Земята. Не само наземните, но и космическите технологии трябва да бъдат устойчиви [123] за възрастни и деца, животни и растения.

Моля, отговорете на апелативния администратор, изброен по-долу,

детайлизирайки мерките, които възнамерявате да предприемете, за да защитите световното население от излагане на радиочестотни лъчи, особено 5G лъчение. Това обжалване и вашият отговор ще бъдат публично достъпни на www.5gSpaceAppeal.org .

С уважение,

Артър Фирстенберг, апелативен администратор, info @ 5gSpaceAppeal.org

 

Първоначални подписали АФРИКА

Лоран Маргарет Хелън Вивиан , доктор по антропология и психиатрия; Почетен научен сътрудник, Факултет по здравеопазване и медицински науки, Университет в Копенхаген, Дания. Страна, подписала Южна Африка


АЗИЯ

Гириш Кумар , д-р, професор, Електротехнически отдел, Индийски технологичен институт Бомбай, Powai, Мумбай, Индия


АВСТРАЛИЯ

Дон Майш , д-р, независим изследовател, автор на "Прокрустовия подход", Линдисфарн, Тасмания, Австралия


ЕВРОПА

Алфонсо Балмори , бакалавър, магистър по екологично образование, биолог. Валядолид, Испания

Клаус Бухнер , д-р реж. нат., професор, евродепутат - член на Европейския парламент, Kompetenzinitiative zum Schutz von Mensch, Umwelt und Demokratie eV, Мюнхен, Германия

Даниел Фавр , д-р Фил. нат., биолог, ARA (Асоциация Romande Alerte aux Ondes Electromagnйtiques), Швейцария

Ани Саско , доктор по медицина, DrPH, SM, HDR, бивш шеф на изследователския отдел по епидемиология за профилактика на рака към Международната агенция за изследване на рака (IARC), Лион; бивш изпълняващ длъжността шеф, Програма за контрол на рака на Световната здравна организация (СЗО); бивш директор на научните изследвания в Института за национално изкуство и научно изследване (INSERM); Франция 


СЕВЕРНА АМЕРИКА

Мартин Пал , почетен професор по биохимия и основни медицински науки, Вашингтонски държавен университет, пребиваващ в Портланд, Орегон, САЩ

Кейт Шоуърс , доктор по почвознание, старши научен сътрудник, Център за световна история на околната среда, Университет в Съсекс, Фалмър, Брайтън, Великобритания, пребиваваща в Болтън-Ест, Квебек, Канада 


ЮЖНА АМЕРИКА

Карлос Соса , д-р, Университет на Антиокия, Меделин, Колумбия

ПОДПИСЕТЕ (ИНДИВИДУАЛНО) ПОДПИСЕТЕ (ОРГАНИЗАЦИЯ) Препратки [1]  De Grasse M. AT&T очертава 5G мрежовата архитектура. RCR Wireless News, 20 октомври 2016 г. https://www.rcrwireless.com/20161020/network-infrastructure/att-outlines-5g-network-architecture-tag4 . Достъп на 9 юли 2018 г.

[2] Hong W, Jiang ZH, Yu C, et al. Многолъчеви антенни технологии за 5G безжични комуникации. IEEE Tr Ant Prop.2017; 65 (12): 6231-6249. doi: 10.1109 / TAP.2017.2712819.

[3] Chou HT. Методология за проектиране на многолъчевия фазиран масив от антени с относително произволен сектор на покритие. Доклад на конференцията: 11-та Европейска конференция за антени и разпространение през 2017 г .; Париж, Франция. doi: 10.23919 / EuCAP.2017.7928095.

[4] 47 CFR § 30.202 - Ограничения на мощността.

[5] SpaceX ,  WorldVu ,  Boeing , Telesat Canada и Iridium.

[6] Федерална комисия по комуникациите. Чакащо заявление за разрешение за сателитно пространство и земна станция. Приложение S, Технически доклад. Датиран през април 2016 г., подаден на 1 март 2017 г. http://licensing.fcc.gov/myibfs/download.do?attachment_key=1200245 . Достъп до 17 юни 2018 г.

[7] Правителства и организации, които забраняват или предупреждават срещу безжичните технологии. Уебсайт на работната група за мобилен телефон. http://www.cellphonetaskforce.org/governments-and-organizations-that-ban-or-warn-against-wireless-technology/ . Достъп до 10 юни 2018 г. Непрекъснато се актуализира.

[8] Международният лекарски апел (апел на Фрайбург). http://freiburger-appell-2012.info/en/home.php?lang=EN . Публикувано през 2012 г. Посетен на 10 юни 2018 г.

[9] Международен апел: учените призовават за защита от излагане на нейонизиращо електромагнитно поле. Международен уебсайт за обжалване на учени от ЕМП. https://emfscientist.org/index.php/emf-scientist-appeal . Публикувано на 11 май 2015 г. Достъп до 10 юни 2018 г. Към март 2018 г. 237 учени от EMF от 41 държави са подписали апела.

[10] Glaser Z. Кумулиран индекс към библиографията на докладваната биологична фенофмена („ефекти“) и клинични прояви, приписвани на микровълнова и радиочестотна радиация: доклад, добавки (№ 1-9). BEMS бюлетин (B-1 до B-464), 1971-1981. http://www.cellphonetaskforce.org/wp-content/uploads/2018/06/Zory-Glasers-index.pdf.Достъп до 26 юни 2018 г. Доклад и 9 добавки, издадени от Naval Medical Research Institute, Bethesda, MD; Изследователски отдел, Бюро по медицина и хирургия, Департамент на флота, Вашингтон, окръг Колумбия; Офис на проекта за електромагнитно излъчване, Командване на военноморските медицински изследвания и развитие, Бетесда, MD; Център за морско повърхностно оръжие, Dahlgren, VA; и Национален институт за безопасност и здраве при работа, Rockville, MD. Индекс от Джули Мур и съдружници, Ривърсайд, Калифорния, 1984. Доц. Лейтенант Зорах Глейзър, каталогизира 5083 проучвания, книги и доклади от конференции за американския флот до 1981 г.

[11] Sage C, Carpenter D., eds. Доклад за биологичната инициатива: Обосновка на биологично базиран стандарт за обществено облъчване за електромагнитно излъчване. Sage Associates; 2012.  www.bioinitiative.org . Достъпен на 10 юни 2018 г. Докладът BioInitiative на 1470 страници, създаден от международна група от 29 експерти, е прегледал над 1800 нови изследвания и непрекъснато се актуализира.

[12] Григориев Ю. Биоефекти от модулирани електромагнитни полета в острите експерименти (резултати от руски изследвания). Annu Russ Natl Comm Нейонизиращ радиационен протектор. 2004: 16-73. http://bemri.org/publications/biological-effects-of-non-ionizing-radiation/78-grigoriev-bioeffects07/file.html . Достъп до 17 юни 2018 г.

[13] Obajuluwa AO, Akinyemi AJ, Afolabi OB, et al. Излагането на радиочестотни електромагнитни вълни променя експресията на гена на ацетилхолинестераза, експлораторното и свързаното с двигателната координация поведение при мъжки плъхове. Toxicol Rep. 2017; 4: 530-534. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S221475001730063X/pdfft?md5=0af5af76124b1f89f6d23c90c5c7764f&pid=1-s2.0-S221475001730063X-main.pdf . Достъп до 17 юни 2018 г.

[14] Volkow ND, Tomasi D, Wang GJ, et al. Ефекти от излагането на радиочестотен сигнал на клетъчния телефон върху метаболизма на мозъка в глюкозата. ДЖАМА. 2012; 305 (8): 808-813. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3184892 . Достъп до 17 юни 2018 г.

[15] Eghlidospour M, Ghanbari A, Mortazavi S, Azari H. Ефекти на радиочестотната експозиция, излъчвана от GSM мобилен телефон, върху разпространението, диференциацията и апоптозата на невронните стволови клетки. Anat Cell Biol. 2017; 50 (2): 115-123. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5509895 . Достъп до 17 юни 2018 г.

[16] Hardell L, Carlberg C. Мобилни телефони, безжични телефони и риск от мозъчни тумори. Int J Oncol.2009; 35 (1): 5-17. https://www.spandidos-publications.com/ijo/35/1/5/download . Достъп до 17 юни 2018 г.

[17] Bandara P, Weller S. Сърдечно-съдови заболявания: Време е да се идентифицират възникващите рискови фактори от околната среда. Eur J Предишна Cardiol. 2017; 24 (17): 1819-1823. http://journals.sagepub.com/doi/10.1177/2047487317734898 . Достъп до 17 юни 2018 г.

[18] Deshmukh P et al. Когнитивно увреждане и неврогенотоксични ефекти при плъхове, изложени на микровълново лъчение с ниска интензивност. Int J Toxicol. 2015; 34 (3): 284-290. doi: 10.1177 / 1091581815574348.

[19] Zothansiama, Zosangzuali M, Lalramdinpuii M, Jagetia GC. Влияние на радиочестотната радиация върху увреждането на ДНК и антиоксидантите в лимфоцитите на периферната кръв на хората, живеещи в близост до базовите станции на мобилния телефон. Electromag Biol Med. 2017; 36 (3): 295-305. doi: 10.1080 / 15368378.2017.1350584.

[20] Zwamborn A, Vossen S, van Leersum B, Ouwens M, Mдkel W. Ефекти на радиочестотните полета на глобалната комуникационна система върху благосъстоянието и когнитивните функции на хората със и без субективни оплаквания. Доклад TNO FEL-03-C148. Хага: Лаборатория по физика и електроника TNO; 2003. http://www.milieugezondheid.be/dossiers/gsm/TNO_rapport_Nederland_sept_2003.pdf .
Достъп до 16 юни 2018 г.

[21] Хавас М. Когато теорията и наблюдението се сблъскат: Може ли нейонизиращото лъчение да причини рак? Environment Pollut. 2017; 221: 501-505. doi: 10.1016 / j.envpol.2016.10.018.

[22] Narayanan SN, Kumar RS, Potu BK, Nayak S, Mailankot M. Ефективност на пространствената памет на плъхове Wistar, изложени на мобилен телефон. Клиники. 2009; 64 (3): 231-234. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2666459 . Достъп до 17 юни 2018 г.

[23] Хюстън BJ, Nixon B, King BV, De Iuliis GN, Aitken RJ. Ефектите на радиочестотното електромагнитно излъчване върху функцията на сперматозоидите. Размножаване. 2016; 152 (6): R263-R266. http://www.reproduction-online.org/content/152/6/R263.long . Достъп до 17 юни 2018 г.

[24] Han J, Cao Z, Liu X, Zhang W, Zhang S. Ефект на излагането на електромагнитно поле в началото на бременността върху растежа на ембриона. Вей Шен Ян Жиу. 2010; 39 (3): 349-52 (на китайски). https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20568468 .

[25] Salford LG, Brun AE, Eberhardt JL, Malmgren L, Persson BRR. Увреждане на нервните клетки в мозъка на бозайници след излагане на микровълни от мобилни телефони GSM. Environmental Health Perspect. 2003; 111 (7): 881-883. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1241519/pdf/ehp0111-000881.pdf . Достъп до 17 юни 2018 г.

[26] Милхам С. Доказателство, че мръсното електричество причинява световните епидемии от затлъстяване и диабет. Electromagn Biol Med. 2014; 33 (1): 75-78. doi: 10.3109 / 15368378.2013.783853.

[27] Yakymenko I, Tsybulin O, Sidorik E, Henshel D, Kyrylenko O, Kyrylenko S. Окислителни механизми на биологичната активност на радиочестотната радиация с ниска интензивност. Electromagn Biol Med. 2016; 35 (2): 186-202. doi: 10.3109 / 15368378.2015.1043557.

[28] Herbert M, Sage C. Находки при аутизъм (ASD), съответстващи на електромагнитните полета (EMF) и радиочестотното излъчване (RFR). В: Sage C, Carpenter D., eds. Доклад за биологичната инициатива: Обосновка на биологично базиран стандарт за обществено облъчване за електромагнитно излъчване. Раздел 20. Sage Associates; 2012. http://www.bioinitiative.org/report/wp-content/uploads/pdfs/sec20_2012_Findings_in_Autism.pdf . Достъп на 29 юни 2018 г.

[29] Divan HA, Kheifets L, Obel C, Olsen J. Пренатално и постнатално излагане на използване на мобилен телефон и поведенчески проблеми при деца. Епидемиология 2008; 19: 523–529. http://www.wifiinschools.com/uploads/3/0/4/2/3042232/divan_08_prenatal_postnatal
_cell_phone_use.pdf . Достъп до 29 юни 2018 г.

[30] Divan HA, Kheifets L, Obel C, Olsen J. Използване на мобилен телефон и поведенчески проблеми при малки деца. J Epidemiol Community Health. 2010; 66 (6): 524-529. doi: 10.1136 / jech.2010.115402. Достъп до 16 юли 2018 г.

[31] Li DK, Chen H, Odouli R. Излагането на майката на магнитни полета по време на бременност във връзка с риска от астма при потомството. Arch Pediatr Adolesc Med. 2011; 165 (10): 945-950. https://jamanetwork.com/journals/jamapediatrics/fullarticle/1107612 . Достъп на 29 юни 2018 г.

[32] Warnke U. Пчели, птици и човечество: Унищожаване на природата от „Електросмог“. Инициатива за компетентност за защита на човечеството, околната среда и демокрацията; 2009.  http://www.bemri.org/publications/wildlife-and-plants/1-birds-bees-and-mankind/file.html . Достъп до 11 март 2020 г.

[33] Балмори А. Електромагнитно замърсяване от телефонни мачти. Ефекти върху дивата природа. Патофизиология. 2009; 16: 191-199. doi: 10.1016 / j.pathophys.2009.01.007. Достъп до 10 юни 2018 г.

[34] Cammaerts MC, Johansson O. Мравките могат да се използват като биоиндикатори за разкриване на биологични ефекти на електромагнитните вълни от някои безжични апарати. Electromagn Biol Med. 2014; 33 (4): 282-288. doi: 10.3109 / 15368378.2013.817336.

[35] Брумхол М. Доклад, описващ подробно изселването на видове от планината. Район Нарди от Националния парк Nightcap, част от световното наследство през 15-годишен период (2000-2015) Доклад за Организацията на обединените нации за образование и наука и култура (ЮНЕСКО). https://ehtrust.org/wp-content/uploads/Mt-Nardi-Wildlife-Report-to-UNESCO-FINAL.pdf . Достъп до 17 юни 2018 г.

[36] Kordas D. Птици и дървета в Северна Гърция: Промени след появата на 4G Wireless. 2017. https://einarflydal.files.wordpress.com/2017/08/kordas-birds-and-reees-of-northern-greece-2017-final.pdf . Достъп до 29 юни 2018 г.

[37] Waldmann-Selsam C, Balmori-de la Puente A, Breunig H, Balmori A. Радиочестотната радиация наранява дървета около базовите станции на мобилния телефон. Sci Total Environment. 2016; 572: 554-569. doi: 10.1016 / j.scitotenv.2016.08.045.

[38] Балмори А. Ефекти на мачтата на мобилния телефон върху поповите главици от жаба (Rana temporaria): Градът се превърна в лаборатория. Electromagn Biol Med. 2010 (1-2): 31-35. doi: 10.3109 / 15368371003685363.

[39] Margaritis LH, Manta AK, Kokkaliaris KD, et al. Drosophila oogenesis като биомаркер, отговарящ на източници на ЕМП. Electromagn Biol Med. 2014; 33 (3): 165-189. doi: 10.3109 / 15368378.2013.800102.

[40] Kumar NR, Sangwan S, Badotra P. Излагането на излъчвания на клетъчни телефони води до биохимични промени в работните медоносни пчели. Toxicol Int. 2011; 18 (1): 70-72. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3052591 . Достъп до 17 юни 2018 г.

[41] Балмори А. Efectos de las radiaciones electromagnйticas de la telefonнa mуvil sobre los insectos.Ecosistemas. 2006; 15 (1): 87-95. https://www.revistaecosistemas.net/index.php/ecosistemas/article/ download / 520/495 . Достъп до 17 юни 2018 г.

[42] Балмори А. Честотата на електромагнитното замърсяване върху дивите бозайници: Нова „отрова“ със забавен ефект върху природата? Природозащитник. 2010; 30 (1): 90-97. doi: 10.1007 / s10669-009-9248-y

[43] Magras IN, Xenos TD. Индуцирани от радиочестотната радиация промени в пренаталното развитие на мишки. Биоелектромагнетика 1997; 18 (6): 455-461. http://collectiveactionquebec.com/uploads/8/0/9/7/80976394/exhibit_r-62_magras_mice_study.pdf . Достъп до 17 юни 2018 г.

[44] Otitoloju AA, Osunkalu VO, Oduware R, et al. Хематологични ефекти на радиочестотното излъчване от базовите станции на GSM върху четири последователни поколения (F1 - F4) от мишки албиноси, Mus Musculus. J Environment Occup Sci. 2012; 1 (1): 17-22. https://www.ejmanager.com/mnstemps/62/62-1332160631.pdf?t=1532966199 . Достъп до 30 юли 2018 г.

[45] Magone I. Ефектът на електромагнитното излъчване от радиолокационната станция Skrunda върху културите на Spirodela polyrhiza (L.) Schleiden. Sci Total Environment. 1996; 180 (1): 75-80. doi: 0048-9697 (95) 04922-3.

[46] Nittby H, Brun A, Strцmblad S, et al. Нетермични GSM RF и ELF EMF ефекти върху пропускливостта на BBB плъхове. Екологичен. 2011; 31 (2): 140-148. doi: 10.1007 / s10669-011-9307-z.

[47] Haggerty K. Неблагоприятно влияние на радиочестотния фон върху треперещи разсад на трепетлика: Предварителни наблюдения. Международен вестник на горските изследвания. 2010; Идентификатор на статия 836278. http://downloads.hindawi.com/journals/ijfr/2010/836278.pdf . Достъп до 17 юни 2018 г.

[48] Taheri M, Mortazavi SM, Moradi M, et al. Оценка на ефекта на радиочестотното излъчване, излъчвано от Wi-Fi рутер и симулатор на мобилен телефон върху антибактериалната чувствителност на патогенни бактерии Listeria monocytogenes и Escherichia coli Отговор на дозата. 2017; 15 (1): 1559325816688527. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5298474 . Достъп до 18 юни 2018 г.

[49] Международна агенция за изследване на рака. Нейонизиращо лъчение, част 2: радиочестотни електромагнитни полета. В: IARC Монографии за оценка на канцерогенните рискове за хората. Том 102. Лион, Франция: WHO Press; 2013.  http://monographs.iarc.fr/ENG/Monographs/vol102/mono102.pdf . Достъп на 2 юли 2018 г.

[50] Carlberg M, Hardell L. Оценка на използването на мобилни телефони и безжични телефони и риск от глиома, използвайки гледната точка на Брадфорд Хил от 1965 г. относно връзката и причинно-следствената връзка. Biomed Res Int. 2017: 9218486. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5376454 . Достъп до 17 юни 2018 г.

[51] Blackman CF. Доказателства за прекъсване от модулиращия сигнал. В: Sage C, Carpenter D., eds. Доклад за биологичната инициатива: Обосновка на биологично базиран стандарт за обществено облъчване за електромагнитно излъчване. Раздел 15. Sage Associates; 2012. http://www.bioinitiative.org/report/wp-content/uploads/pdfs/sec15_2007_Modulation_Blackman.pdf . Достъп на 19 юни 2018 г.

[52] Уилямс ER. Глобалната електрическа верига: преглед. Atmos Res. 2009; 91 (2): 140-152. doi: 10.1016 / j.atmosres.2008.05.018.

[53] Уевър Р. Човешки циркадни ритми под въздействието на слаби електрически полета и различните аспекти на тези изследвания. Int J Biometeorol. 1973; 17 (3): 227-232. www.vitatec.com/docs/referenz-umgebungsstrahlung/ Ipak-1973.pdf. Достъп до 10 юни 2018 г.

[54] Wever R. ELF-ефекти върху циркадните ритми на човека. В: ELF и VLF ефекти на електромагнитното поле. (Persinger M, изд.) Ню Йорк: Пленум; 1974: 101-144.

[55] Engels S, Schneider NL, Lefeldt N, et al. Антропогенният електромагнитен шум нарушава ориентацията на магнитния компас при мигрираща птица. Природата. 2014; 509: 353-356. doi: 10.1038 / nature13290.

[56] Ludwig W, Mecke R. Wirkung kьnstlicher Atmospherics auf Sдuger. Archiv fьr Meteorologie, Geophysik und Bioklimatologie Serie B (Archives for Meteorology Geophysics and Bioclimatology Series B Теоретична и приложна климатология). 1968; 16 (2-3): 251-261. doi: 10.1007 / BF02243273.

[57] Morley EL, Robert D. Електрическите полета предизвикват балониране при паяци. Съвременна биология. 2018; 28: 1-7. https://www.cell.com/current-biology/pdf/S0960-9822(18)30693-6.pdf . Достъп до 14 юли 2018 г.

[58] Weber J. Die Spinnen sind Deuter des kommenden Wetters (Паяците са предсказатели на идващото време). 1800; Ландсхут, Германия. „Електрическият материал работи винаги в атмосферата; никой сезон не може да забави действието му. Неговите ефекти върху времето са почти безспорни; паяците го усещат и съответно променят поведението си. "

[59] Kцnig H. Биологични ефекти на изключително нискочестотни електрически явления в атмосферата. J Интердисциплинен цикъл Res. 2 (3): 317-323. www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/09291017109359276 . Достъп до 10 юни 2018 г.

[60] Сулман Ф. Ефектът от йонизацията на въздуха, електрическите полета, атмосферата и други електрически явления върху човека и животните. Американска поредица от лекции. Том 1029. Springfield, Ill: Thomas; 1980 г.

[61] Kцnig HL, Krьger, AP, Lang S, Sцnning, W. Биологични ефекти от електромагнетизма на околната среда. Ню Йорк: Springer-Verlag; 1981. doi: 10.1007 / 978-1-4612-5859-9.

[62] Сазанова Е, Сазанов А, Сергеенко Н, Йонова В, Варакин Ю. Влияние на близоземни електромагнитни резонанси върху мозъчно-съдовата система на човека по време на хелиогеофизични смущения. Напредък в изследователския симпозиум по електромагнетика. Август 2013: 1661-1665.

[63] Чери Н. Шуман резонанси, правдоподобен биофизичен механизъм за ефектите върху човешкото здраве върху слънчевата / геомагнитната активност. Природни опасности. 2002; 26 (3): 279-331. doi: 10.1023 / A: 1015637127504.

[64] Полк К. Шуман резонанси. В Volland H, изд. Наръчник по атмосфера на CRC. Кн. 1. Бока Ратон, Флорида: CRC Press; 1982: 111-178. https://archive.org/stream/in.ernet.dli.2015.132044/2015.132044.Crc-Handbook-Of-Atmospherics-Vol-1#page/n115/mode/2up/search/polk. Достъп до 18 юни 2018 г.

[65] Парк С, Хелиуел Р. Магнитосферни ефекти на радиацията на електропровода. Наука. 1978; 200 (4343): 727-730. doi: 10.1126 / science.200.4343.727.

[66] Bullough K, Kaiser TR, Strangeways HJ. Неволно създадени от човека ефекти на модификация в магнитосферата. J Atm Terr Phys. 1985; 47 (12): 1211-1223.

[67] Luette JP, Park CG, Helliwell RA. Управлението на магнитосферата чрез излъчване на електропровода. J Geophys Res. 1979; 84: 2657-2660.

[68] Бекер RO, Selden G. The Body Electric: Електромагнетизъм и основите на живота. Ню Йорк: Morrow; 1985: 325-326.

[69] Фирстенберг А. Планетна аварийна ситуация. Уебсайт на работната група за мобилен телефон. http://www.cellphonetaskforce.org/planetary-emergency . Публикувано през 2018 г. Достъп до 10 юни 2018 г.

[70] Бекер RO. Основната система за предаване и управление на биологични данни, повлияна от електрически сили. Ann NY Acad Sci. 1974; 238: 236-241. doi: 10.1111 / j.1749-6632.1974.tb26793.x.

[71] Maxey ES, Beal JB. Електрофизиологията на акупунктурата; Как земните електрически и магнитни полета влияят на обмена на енергия на въздушните йони чрез акупунктурни точки. Международен вестник по биометеорология. 1975; 19 (Supp. 1): 124. doi: 10.1007 / BF01737335.

[72] Ćosić I, Cvetković D, Fang Q, Jovanov E, Lazoura H. Отговорите на човешкия електрофизиологичен сигнал към ELFSchumann резонанс и изкуствени електромагнитни полета. FME транзакции. 2006; 34: 93-103. http://scindeks-clanci.ceon.rs/data/pdf/1450-8230/2006/1450-82300602093C.pdf . Достъп до 18 юли 2018 г.

[73] Cohen M, Behrenbruch C, Ćosić I. Има ли връзка между акупунктурните меридиани, земно-йоносферните резонанси и мозъчната активност? Материали от 2-ра международна конференция по биоелектромагнетизъм, Мелбърн, Австралия. 1998: 173-174. doi: 10.1109 / ICBEM.1998.666451.

[74] Chevalier G, Mori K, Oschman JL. Ефектът на заземяването (заземяването) върху физиологията на човека. Европейска биология и биоелектромагнетика. Януари 2006 г .: 600-621. http://162.214.7.219/~earthio0/wp-content/uploads/2016/07/Effects-of-Earthing-on-Human-Physiology-Part-1.pdf . Достъп до 10 юни 2018 г. „Силно значимите резултати от ЕЕГ, ЕМГ и BVP показват, че възстановяването на естествения електрически потенциал на земята към човешкото тяло (заземяване) бързо влияе на човешките електрофизиологични и физиологични параметри. Изключителната бързина на тези промени показва по-скоро физически / биоелектричен механизъм, отколкото биохимична промяна. "

[75] Фирстенберг А. Електрическа обвивка на Земята. В: Невидимата дъга: История на електричеството и живота. Санта Фе, Ню Мексико: AGB Press; 2017: 113-131.

[76] Cannon PS, Rycroft MJ. Изменения на честотата на резонанса на Шуман по време на внезапни йоносферни смущения. J Atmos Sol Terr Phys. 1982; 44 (2): 201-206. doi: 10.1016 / 0021-9169 (82) 90124-6.

[77] Технически доклад. Европейски институт за телекомуникационни стандарти; 2007: 7. http://www.etsi.org/deliver/etsi_tr/125900_125999/125914/07.00.00_60/
tr_125914v070000p.pdf . Достъп на 10 юни 2018 г. „Специфичният антропоморфен манекен (SAM) се използва за измервания на излъчваните характеристики [и] е изпълнен с течност, симулираща тъкан.“

[78] Изследване на технологиите за оценка на спазването на насоките за радиочестотна защита. Лаборатория за електромагнитна съвместимост, Токио. http://emc.nict.go.jp/bio/phantom/index_e.html . Достъп на 18 юли 2018 г. „SAR се измерва чрез пълнене на фантомна течност, която има същите електрически свойства като тези на човешкото тяло в контейнер, направен във формата на човешко тяло, и сканиране отвътре с помощта на сонда за SAR.“

[79] Бекер RO, Марино АА. Електромагнетизъм и живот. Олбани: Държавен университет в Ню Йорк Прес; 1982: 39. „Изглежда, че доказателствата са доста убедителни, че има постоянни постоянни електрически токове, протичащи извън невроните в цялата нервна система.“

[80] Nordenstrцm B. Биологично затворени електрически вериги. Стокхолм: Северни медицински публикации; 1983 г.

[81] Nordenstrцm B. Въздействие на биологично затворени електрически вериги (BCEC) върху структурата и функцията. Integr Physiol Behav Sci. 1992; 27 (4): 285-303. doi: 10.1007 / BF02691165.

[82] Девятков Н.Д., изд. Нетермични ефекти на милиметрова радиация. Москва: СССР акад. Sci .; 1981 (руски).

[83] Девятков Н.Д., Голант М.Б., Бецкий О.В. Милиметрови вълни и тяхната роля в процесите на живота. (Millimetrovye volny i ih rol "v protsessakh zhiznedeyatel"nosti). Москва: Radio i svyaz "(Радио и комуникация); 1991 (руски).

[84] Бецки О.В. Биологични ефекти на милиметровите вълни с ниска интензивност (Преглед). Списание за биомедицинска електроника. 2015 (1): 31-47. http://www.radiotec.ru/article/15678 . Достъп до 31 юли 2018 г.

[85] Albanese R, Blaschak J, Medina R, Penn J. Ultrashort електромагнитни сигнали: Биофизични въпроси, проблеми с безопасността и медицински възможности, “Aviat Space Environment Med. 1994; 65 (5 Supp): A116-A120. http://www.dtic.mil/dtic/tr/fulltext/u2/a282990.pdf . Достъп до 18 юни 2018 г.

[86] Pepe D, Aluigi L, Zito D. Sub-100 ps моноциклени импулси за 5G UWB комуникации. 10-та Европейска конференция за антени и разпространение (EuCAP). 2016; 1-4. doi: 10.1109 / EuCAP.2016.7481123.

[87] Насим I, Ким С. Излагане на хора на радиочестотни полета в 5G низходяща връзка. arXiv: 1711.03683v1.https: //arxiv.org/pdf/1711.03683. Достъп до 17 юни 2018 г.

[88] Thielens A, Bell D, Mortimore DB. Излагане на насекоми на радиочестотни електромагнитни полета от 2 до 120 GHz. Природа / Научни доклади. 2018; 8: 3924. https://www.nature.com/articles/s41598-018-22271-3.pdf . Достъп до 17 юни 2018 г.

[89] Hallmann CA, Sorg M, Jongejans E. Повече от 75% намаляват за 27 години общата биомаса на летящи насекоми в защитени зони. PLOS One. 2017; 12 (10): e0185809. http://journals.plos.org/plosone/article/file?id=10.1371/journal.pone.0185809&type=printable . Достъп до 17 юни 2018 г.

[90] Ганди О, Риази А. Поглъщане на милиметрови вълни от хора и неговите биологични последици. IEEE Trans Microw Theory Tech. 1986; 34 (2): 228-235. doi: 10.1109 / TMTT.1986.1133316.

[91] Ръсел CL. Разширяване на 5G безжичните телекомуникации: последици за общественото здраве и околната среда. Environment Res 2018; 165: 484-495. https://zero5g.com/wp-content/uploads/2018/07/5-G-wireless-telecommunications-expansion-Public-health-and-environmental-implications-Cindy-L.-russell.pdf . Достъп до 1 ноември 2018 г.

[92] Hardell L. Световна здравна организация, радиочестотната радиация и здравето - твърд орех (преглед). Int J Oncol. 2017; 51: 405-413. doi: 10.3892 / ijo.2017.4046.

[93] Pall M. 5G: Голям риск за здравето на ЕС, САЩ и международната общност: Убедителни доказателства за осем различни типа големи вреди, причинени от излагане на електромагнитно поле (EMF) и механизма, който ги причинява. Европейска академия по екологична медицина. http://www.5gappeal.eu/wp-content/uploads/2018/06/pall_2018.pdf . Публикувано на май 2018 г. Достъп до 22 юни 2018 г.

[94] Марков М, Григориев Ю. Wi-Fi технология: неконтролиран глобален експеримент върху здравето на човечеството, Electromagn Biol Med. 2013; 32 (2): 200-208. http://www.avaate.org/IMG/pdf/Wi-fi_Technology_-_An_Uncontroll_Global_Experiment_on_the_Health_of_Mankind_-_Marko_Markov_Yuri_G._Grigoriev.pdf . Достъп до 23 юни 2018 г.

[95] Беляев I, Алипов Y, Щеглов V, Полунин V, Айзенберг О. Кооперативен отговор на клетките на Escherichia coli на резонансния ефект на милиметровите вълни при супер ниска интензивност. Electromagn Biol Med. 1994; 13 (1): 53-66. doi: 10.3109 / 15368379409030698.

[96] Беляев И. Нетермични биологични ефекти на микровълните: Съвременни познания, по-нататъшна перспектива и спешни нужди. Electromagn Biol Med. 2005; 24 (3): 375-403. doi: 10.1080 / 15368370500381844.

[97] Bise W. Радиочестотни и микровълнови ефекти с ниска мощност върху човешката електроенцефалограма и поведение. Physiol Chem Phys. 1978; 10 (5): 387-398.

[98] Brauer I. Experimentelle Untersuchungen ьber die Wirkung von Meterwellen verschiedener Feldstдrke auf das Teilungswachstum der Pflanzen. Хромозома. 1950; 3 (1): 483-509. doi: 10.1007 / BF00319492.

[99] Kondra P, Smith W, Hodgson G, Bragg D, Gavora J, Hamid M. Растеж и възпроизводство на пилета, подложени на микровълново лъчение. Може ли J Anim Sci. 1970; 50 (3): 639-644. doi: 10.4141 / cjas70-087.

[100] Frey AH, Seifert E. Импулсно модулирано UHF енергийно осветяване на сърцето, свързано с промяна в сърдечната честота. Науки за живота. 1968; 7 (10, част 2): 505-512. doi: 10.1016 / 0024-3205 (68) 90068-4.

[101] Mann K, Rцschke J. Ефекти на импулсните високочестотни електромагнитни полета върху човешкия сън. Невропсихобиология. 1996; 33 (1): 41-47. doi: 10.1159 / 000119247.

[102] Тиагин Н.В. Клинични аспекти на излагане на микровълнова радиация. Москва: Медицина; 1971 (руски).

[103] Belpomme D, Campagnac C, Irigaray P. Надеждни биомаркери на заболяването, характеризиращи и идентифициращи електрохиперчувствителност и множествена химическа чувствителност като два етиопатогенни аспекта на уникално патологично разстройство. Rev Environment Health 2015; 30 (4): 251–271. https://www.jrseco.com/wp-content/uploads/Belpomme-Environmental-health-2015.pdf . Достъп до 18 юни 2018 г.

[104] Hecht K. Последствия за здравето при дългосрочно излагане на електросмог. Компетентна инициатива за защита на човечеството, околната среда и демокрацията. 2016: 16, 42-46. https://kompetenzinitiative.com/wp-content/uploads/2019/08/KI_Brochure-6_K_Hecht_web.pdf . Достъп до 19 ноември 2019 г.

[105] Belyaev I, Dean A, Eger H, et al. Насоки на EUROPAEM EMF 2016 за профилактика, диагностика и лечение на здравни проблеми и заболявания, свързани с ЕМП. Rev Environment Health. 2016; 31 (3): 363-397. doi: 10.1515 / reveh-2016-0011.

[106] Schreier N, Huss A, Rццsli M. Преобладаването на симптомите, приписвани на излагането на електромагнитно поле: Представително проучване в напречно сечение в Швейцария. Соз Правентивмед. 2006; 51 (4): 202-209. doi: 10.1007 / s00038-006-5061-2. Достъп до 16 юли 2018 г.

[107] Schroeder E. Stakeholder-Perspektiven zur Novellierung der 26. BImSchV: Ergebnisse der bundesweitenTelefonumfrage im Auftrag des Bundesamtes fьr Strahlenschutz (Доклад за перспективите на заинтересованите страни, назоваващ 26-ата Федерална наредба за контрол на емисиите: Резултати от общонационалното телефонно проучване, поръчано от националната телефонна анкета за страната Радиационна защита). Schr / bba 04.02.26536.020. Мюнхен, Германия. 2002 (немски).  https://www.bfs.de/SharedDocs/Downloads/BfS/DE/berichte/emf/befuerchtungen.pdf?__blob=publicationFile&v=3 . Достъп до 19 юли 2018 г.

[108] Hallberg Ц, Oberfeld G. Писмо до редактора: Ще станем ли всички електрочувствителни? Electromagn Biol Med.2006; 25: 189-191. https://www.criirem.org/wp-content/uploads/2006/03/ehs2006_hallbergoberfeld.pdf . Достъп до 22 юни 2018 г.

[109] Международна научна декларация от Брюксел относно електромагнитната свръхчувствителност и множествената химическа чувствителност. Институт ECRI.  http://eceri-institute.org/fichiers/ 1441982765_Statement_EN_DEFINITIF.pdf . Публикувано през 2015 г. Достъп до 10 юни 2018 г.

[110] Премахване на бариерите за влизане, 47 USC § 253. https://www.gpo.gov/fdsys/pkg/USCODE-2015-title47/pdf/USCODE-2015-title47-chap5-subchapII-partII-sec253. pdf ; 5G за Европа: План за действие. Европейска комисия; 2016.  http://ec.europa.eu/newsroom/dae/document.cfm?doc_id=17131 . Достъп до 10 юни 2018 г.

[111] Федерален регистър - правила и разпоредби. 47 CFR Част 1 [WT Docket No 17–79; FCC 18–30] Ускоряване на внедряването на безжична широколентова връзка чрез премахване на бариерите пред инвестициите в инфраструктура. 2018; 83 (86) . Достъп до 10 юни 2018 г.

[112] 5G за Европа: План за действие. Европейска комисия; 2016. http://ec.europa.eu/newsroom/dae/document.cfm?doc_id=17131 . Достъп до 10 юни 2018 г




Гласувай:
3



Спечели и ти от своя блог!
Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39937187
Постинги: 21940
Коментари: 21634
Гласове: 31039
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930