2. mt46
3. kvg55
4. zahariada
5. varg1
6. planinitenabulgaria
7. wonder
8. getmans1
9. iw69
10. yuliya2006
11. rosiela
12. leonleonovpom2
13. hadjito
14. apollon
2. shtaparov
3. wonder
4. leonleonovpom2
5. mt46
6. lamb
7. dobrota
8. vidima
9. ambroziia
10. donkatoneva
2. jelliana
3. radostinalassa
4. lamb
5. lordmdobrev
6. toni1956
7. varg1
8. alisa77
9. kvg55
10. hadjito

Редакторите на основен германски вестник Sдchsische Zeitung обявиха решението си да продължи да публикува информация за националността на престъпници, като отказва да се съобрази приета в немски кода на преса. Въпреки възмущението на германския съюз на журналистите, редакционна твърди, че е взето решение за защита на бежанците.
http://www.zahariada.com/
"Доказателствата срещу слухове" - така озаглавена статия на сайта на "Sдchsische Zeitung", в който, по някаква причина, "вестник Saxon" редактор на културния отдел от името на цялата редколегия старателно и замислено обяснява вземе решение за това какво е насочено, и който ще служи.
Той декларира, че отсега нататък издание няма да се съобразят с директивата 12.1 Официален Press кодекс, който забранява "в отразяването на престъпление, за да говорим за принадлежност на заподозрените или извършители на религиозни, етнически и други малцинства, ако няма изрична връзка с инцидента."
Както се посочва в статията на сайта «SZ» на, посветена на такава смела стъпка за съвременния немски език в промяна на редакционната политика на вестника е убеден, че за да се постигне целта на Кодекса - да защитава малцинствата от дискриминация - не трябва да замазват, а напротив, се посочва националността на извършителите. Това е, според формулировката, че е необходимо да се справят с "слухове и стереотипи."
Това решение доведе анализа на общественото мнение: проведено от поръчано от «SZ» проучване показа, че повече от всеки четвърти немски в Саксония вярва, че медиите нарочно не обхващат правилно престъпленията, извършени от бежанци. Същото проучване, обаче, показва, че по-голямата част от германците (65 процента) не вярваше, че чужденците са по-склонни към престъпления от германските граждани.
Изводът от ръководството на тези данни - именуване на националните наказателни аксесоарите, които противоречат на кода натиснете, за едва ли да доведе до "подбуждане към дискриминация", но мълчанието на всички факти, включително националност, злоупотреба по отношение на читателя, и вдъхване на недоверие на печата , допринася за разпространението на негативни слухове.
Разбира се, тази оценка на ситуацията се очертава не само като резултат от едно специално проучване - в продължение на много месеци, атаки по посока на "фалшива натиснете" могат да се чуят на демонстрациите на опозицията. Като правило, натиснете трудно разкритикува движение активистите "Пегида" срещу ислямизацията, която произлиза тук, в Дрезден - административен център на провинция Саксония. Главният редактор на "Saxon вестник" в интервю за "Тагесшпигел" отрича пряко въздействие на общественото мнение относно решението си, като каза, че напълно споделя целите, поставени от Кодекса на директивата, но все пак се съмнявам, че начинът, по който има германската преса, води то към него.
Населението не знае кода: проучването показа, че съдържанието му не са запознати, почти 70% от саксонците. Причината на просрочията в пресата 46% от анкетираните казват, най-горния ред във връзка с кризата с миграцията. 16% от анкетираните смятат, че причината, че политическите възгледи на мнозинството от журналистите, и малко над една четвърт, 27% от анкетираните са били наясно с факта, че поведението на медиите по този въпрос се регулира от приемането им от кода на пресата.
Членовете на Управителния съвет на пресата, че одобрената по време на по-горе код не е доволен решение, взето «Sдchsische Zeitung». Според становището, изразено от своя официален говорител, вестници и други медии трябва да одобрят всеки отделен случай на разкриване на информация за националното наказателно произход.
Освен това не е щастлив с новата редакционна политика "вестник Saxon" и Асоциацията на германските журналисти (DJV). Нейният председател изрази недоволство «SZ» действия и подчерта значението на всеобщо присъединяване към демократично приети правила. Според него, тези решения се възползват "онези сили в Германия и Европа, които просто биха искали пълен контрол над медиите." Каква власт означаваше представител на журналисти, не е уточнено.
Главен редактор, "на SZ", да се защити от колегите критици от всички области, то е разумно предизвестие, че медиите, без значение какви са законите и кодовете, които не са в състояние да контролира изтичането на информация: тези, които "се противопоставя на цялата необходима информация на бежанците, черпят от техните източници полицейски (много полицейски служители се обявяват), и тази ситуация естествено води до спад в общественото доверие в пресата.
Степан Kostecki
Как един древноримски пълководец се оказ...
Ще има ли пряк сблъсък между Русия и САЩ...