Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
13.07.2015 20:36 - Глобалната финансова паразитизъм Tой създава условия за нови бедствия
Автор: zahariada Категория: Новини   
Прочетен: 992 Коментари: 0 Гласове:
0


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
  Глобалeн финансов паразитизъм Tой създава условия за нови бедствия Глобални въпроси - 07.09.2015 

Според доклад, публикуван от вестник «Файненшъл Таймс», във вторник, "зашеметяващ коктейл от ултра-ниска цена на финансиране" е довело до общия обем на сливания и придобивания в САЩ през януари-юни тази година се увеличи до $ 1,000,000,000,000, надминавайки по този начин 60 процента в сравнение със същия период на миналата година и достигна най-високата стойност за всички години на наблюдения, от 1980 г. насам. Цената на придобиване на дружествата достигна нови рекордни нива, със средно по 16 пъти печалбата преди лихви, данъци, обезценяване и амортизация. През 2007 г. тази цифра е средно по 14.3. В една голяма сделка на съотношението на абсорбция е достигната image.
Тези цифри са още един признак за това, че паразитните дейности - придобиването на компании, често с взети назаем пари, получени при ултра-ниските лихвени проценти и по-нататъшното разграбването на активите им - все повече се заместват продуктивни инвестиции като източник на печалба.Вълнението този път дори повече от този, който предхожда финансовата криза през 2008 г., и то не се ограничава до американската икономика. Global ниво на сливания и придобивания през първата половина на 2015 г. е нараснал с 38 процента в сравнение с миналата година, а обемът им достигна 2180.0 милиарда долара, което е най-високата стойност от 2007 г. насам.

Въпреки това, дори и самите участници имат чувството, че тази оргия не може да продължи безкрайно. One "банкери", сподели «Файненшъл Таймс», че тази година ", подобно на последния ден на Помпей:. Всички те са чудех кога вулканично изригване се случва"

Предупреждения за следващата финансова експлозията и неспособността на централните банки и финансовите власти да се справят с него е централна тема на годишния доклад на Банката за международни разплащания (БМР), публикувано в неделя.

BIS, който понякога се нарича "банка на централните банки", че е изключително критичен към режима на ултраниските лихви от страна на централните банки и на лицето и тъмната зона на пари във финансовите пазари.Той беше един от малкото финансови институции предупреди за създаване на условия за кризата в годините преди 2008 г. и създаде много критичен по отношение на паричната политика, провеждана от тогава.

Според доклада IDB, "В някои юрисдикции, паричната политика е вече толкова близо до нейните външни граници, тя започва да прокара границите немислими." В доклада се подчертава, че корените на кризата трябва да се търсят в постоянен спад в реалните лихвени проценти, които започнаха през 1980г. Крахът на лихвените проценти даде тласък за растежа на дълга, а става все по-трудно да се повиши лихвените проценти, за да предотвратим криза. И когато това се случи, реакцията на паричните власти беше за по-нататъшно намаляване на лихвените проценти.

В коментарите си към доклада, ръководителят на IDB Claudio Borio каза, че реалните лихвени проценти в най-големите икономики в света никога не са отсядали в толкова ниски нива, за толкова дълго време. "Ниските лихвени проценти не само отразяват сегашната слабост на икономиката, но и са отчасти причината, подхранва скъпи финансови бумове и сривове, както и да пречи на процеса на разрешаване. Резултатът - твърде много дълг, твърде ниско ниво на икономически растеж и по-ниски лихви.

Опровергават мита, че централните банки и паричните власти по някакъв начин да контролират световната финансова система и имат ясно разбиране за това, което правят, IDB доклад отбелязва, че "има много несигурни мнения относно принципите на световната икономика." В документа също се казва, че "хазарт на финансовите пазари продължават прекалено дълго," и "илюзията, че пазарите ще поддържат ликвидността си под стрес, е твърде обща."

Под "илюзия" за ликвидност отнася до ситуация, в която всички инвеститори и спекуланти само искат да продават и на пазара изведнъж не купувач.

IDB предупреждава, че пренаселеността на пазари, което доведе до рекордно ниска лихвените проценти, създава условия за криза, че централните банки не могат да контролират, в резултат на собствената си предишната политика. "Колкото по-опъната еластична гума, толкова по-трудно е да се удари в края," се казва в доклада.

Така, че е необходимо да се предприемат мерки за нормализиране на монетарната политика, за да може да контролира времето на следващата рецесия ", което без съмнение ще дойде рано или късно." Централните банки няма да могат да реагират на промените в икономиката чрез намаляване на лихвените проценти, тъй като те вече са близо до нула. "Каква е ползата от пистолет, ако не е имало нито един куршум?", Изисква от автора на доклада.

Основната идея на доклада на IDB е, че, въпреки че финансовите балони, провокиращи обезценени за обратно изкупуване на акции и сливания и придобивания са вероятно решаването на краткосрочни проблеми на икономиката в дългосрочен план, те просто се създадат условия за нова криза.

Въпреки че не се посочва директно, критика IDB експерти присъстват на паричната политика е израз на факта, че, в крайна сметка, е източник на всяка форма на доход - това е добавената стойност в резултат от дейността на работническата класа. Следователно, единственият метод, чрез който капитал може да преодолее кризата и възстановяване на стабилността, значителна операция затягане.

Така че, основната препоръка, съдържаща се в доклада, е отхвърлянето на доминиращата роля на паричната политика и въвеждането на "структурни инициативи."

Горчивият опит на миналото десетилетие ясно показва, че това е смисъла на тези мерки - влошаването на условията на труд, намаляването на основния мрежата за социална сигурност и други държавни разходи, съчетано с "гъвкави" пазари на труда. Според междуконтинентални балистични ракети на доклада, трябва да се създадат условия за "Иновации и предприемачество", която осигурява по-голяма свобода на пазара.

Докладът също така призовава за приемането на мерки, насочени към "повишаване на равнището на участие в работната сила." Това означава създаване на нови източници на евтина работна ръка, като накара хората с увреждания и пенсионерите да се върне към работата си заради отмяната на правото си за плащане.

Докладът не съдържа конкретни препоръки за това как точно тези мерки, които вече се прилагат във всички големи страни, могат да бъдат засилени, за ограничаване на предупреждението, че това би довело до "политически трудности". Под "трудностите" трябва да се разбира от факта, че въвеждането им е напълно несъвместимо със запазването на демократичната система на управление.

IDB избра да запази мълчание относно смисъла на препоръките си от политическа гледна точка. Въпреки това, друг доклад, публикуван от американския гигант в областта на банковото дело и инвестиции JPMorgan Chase преди две години, съдържащо се точната формулировка на значими проблеми в политическите системи на няколко европейски страни, като Гърция, Испания, Португалия и Италия.

Конституция на тези страни, се казва в доклада, са написани след разгрома на фашизма и съдържа норми, не помогне за решаването на проблемите, възникнали по време на финансовата криза. Сред тях, те се наричат "слаба изпълнителна, липса на правомощия на централните органи на областната администрация, на конституционната защита на трудовите права, системата на консенсус, което води до политическа зависимост, както и правото на протест в случай на неблагоприятни промени в социалното положение."

Виж ТУК

Автор - Ник , публицист, национален секретар на половете партия на Австралия социалистите

Източник




Гласувай:
0



Спечели и ти от своя блог!
Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39994162
Постинги: 21940
Коментари: 21634
Гласове: 31042
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930