Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
09.04.2016 11:04 - Ранната Вселена може да не е толкова хаотична
Автор: zahariada Категория: Хоби   
Прочетен: 889 Коментари: 0 Гласове:
0

Последна промяна: 09.04.2016 11:05

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
  Ранната Вселена може да не е толкова хаотична  http://www.zahariada.com/ Чрез Джоселин Duffy , Carnegie Mellon University | 10 Август 2015 image


"Теоретично си мислехме, че когато вселената е била едва 5 процента от сегашната си възраст, той ще бъде място, пълен с хаос и безредици", казва Рупърт Крофт. "Нашата симулация показва, че ранната Вселена може да е далеч от това просто това. Тя може да съдържа красиви симетрични галактики, подобни на Млечния път." (Hubble Heritage / CC BY-SA 2.0)


Големи галактики диск, който много прилича нашия Млечен път, може да са съществували в ранните дни на Вселената.

Нова мащабна симулация показва, че ранната Вселена-500,0 милиона години след Големия взрив, може да са имали повече ред и структура, отколкото се смяташе досега.

Откритията, публикувани в Astrophysical Journal Letters , ще помогнат за употреба изследователи използвайки следващото поколение телескопи като широко поле Infrared Survey Telescope (WFIRST) и James Webb Space Telescope (JWST), тъй като те търсят в небето за признаци на първите галактики.

Много Young Universe

"Това е внушаващ благоговение да се мисли, че галактиките много като нашия са съществували, когато Вселената е била толкова млад", казва Тициана Ди Матео, професор по физика в университета Карнеги Мелън. "Най-дълбоките наблюденията телескопа Хъбъл са по този начин са обхванати само малки обеми на пространството и са открили много нередовни, clumpy галактики в тези ранни епохи.

 

ОЩЕ:

 

"Това не е изненадващо, че в тези малки обеми някои от малките галактики нямат редовен морфологии като големи дискови галактики. По същия начин, числени симулации са ограничени по размер, така че те са направили само прогнози за по-малките, clumpier галактиките в тези ранни времена. "

Ди Матео и Рупърт Croft, професор по физика, завършени някои от най-големите симулации, създавани някога. Сегашната симулация, наречена BlueTides, е 100 пъти по-голям от предишните симулации-толкова голям, че монополизира всички на Националната научна фондация (NSF) памет суперкомпютър Bluewater и почти 1 милион процесори, за да завърши симулацията.

Хаос и разстройство

Учените започнаха чрез посяване на тяхната симулация с ограничения, предвидени от теорията за студена тъмна материя, преобладаващата теория, която обяснява това, което може да се случи във Вселената след Големия взрив.

След симулацията е завършен, те погледна своите данни, за да видите това, което те биха могли да се намери, който много прилича наблюдателни космолози ще направя с данните, събрани с помощта на телескопа и са били изненадани да открият редица дискови галактики във Вселената при 500.0 милиона години след Големия Bang.

 

ОЩЕ:

 

Тъй дискови галактики са толкова големи и сложни, повечето изследователи предполагат, че те ще отнеме много дълго време, за да се образува и ще бъде рядко, ако те са съществували изобщо, в ранната Вселена.

"Теоретично си мислехме, че когато вселената е била едва 5 процента от сегашната си възраст, той ще бъде място, пълен с хаос и безредици", казва Крофт. "Нашата симулация показва, че ранната Вселена може да е далеч от това точно това. Тя може да съдържа красиви симетрични галактики, подобни на Млечния път. "

"Вълнуващ момент в Cosmology"

От тяхната симулация, учените са успели да направят прогнози за светимост галактиките ", ъгловите размери, морфологии, цветове и очаквания брой.

Когато телескопи като WFIRST и JWST идват онлайн, те ще бъдат в състояние да се търси за галактики, които се вписват в описанията, разработени от симулацията BlueTides. Ако симулация и наблюдателни резултати мач, тя може да бъде силен доказателство на теорията за студена тъмна материя.

"Точно сега, ние сме приближаваща вълнуващ момент в космологията. Преди това, ние не може да учи дискови галактики в ранната Вселена, използвайки телескопи, защото галактиките бяха толкова слаби и редки. Не успяхме да ги изучават в компютърна защото не компютри са достатъчно големи, за да се справи ", казва Ди Матео.

"Технологията е уловил, и ние може да завърши на симулациите използвайки днешните големи суперкомпютри, а ние ще бъдем в състояние да използват телескопи като WFIRST да наблюденията."

Yu Feng, бивш студент в Carnegie Mellon и сега е кандидат на науките изследовател в Калифорнийския университет в Бъркли, е допринесъл за работата, която финансира Националната научна фондация. BlueWaters се намира в Националния център за суперкомпютърни приложения в Университета на Илинойс.

Източник: Carnegie Mellon University .  Преиздадена от Futurity.org  под  Creative Commons License 4.0 .




Гласувай:
0



Спечели и ти от своя блог!
Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39928342
Постинги: 21940
Коментари: 21634
Гласове: 31039
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930