Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
20.06.2022 19:44 - Полша и Украйна
Автор: zahariada Категория: История   
Прочетен: 788 Коментари: 2 Гласове:
5

Последна промяна: 20.06.2022 19:45

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
  ПОКАЧВАЩО СЕ НАПРЕЖЕНИЕ (22)

Полша и Украйна от Тиери Мейсан

Полша и Украйна имат сложна история на кланета и от двете страни. И все пак в продължение на осем години те се обединяват срещу Русия. След като обмисли анексирането на руска територия, ако Москва загуби войната, Варшава ще види, че анексира украинска територия, ако Киев загуби. Президентът Анджей Дуда щеше да получи гаранции от своя колега Владимир Зеленски: в знак на благодарност за военната му помощ срещу руснаците, страната му може да анексира Галиция.



  image

На 22 май 2022 г. полският и украинският президенти Анджей Дуда и Владимир Зеленски пред Върховната Рада в Киев.

Тази статия следва:
 1. „  Русия иска да принуди Съединените щати да спазват Устава на ООН  “, 4 януари 2022 г.
 2. „  Вашингтон преследва плана RAND в Казахстан, след това в Приднестровието  “, 11 януари 2022 г.
 3. „  Вашингтон отказва да слуша Русия и Китай  “, 18 януари 2022 г.
 4. „  Вашингтон и Лондон, глухи  “, 1 февруари 2022 г.
 5. „  Вашингтон и Лондон се опитват да запазят господството си над Европа  “, 8 февруари 2022 г.
 6. „  Две тълкувания на украинската афера  “, 15 февруари 2022 г.
 7. „  Вашингтон звучи като Хали, докато неговите съюзници се оттеглят  “, 22 февруари 2022 г.
 8. „  Владимир Путин обявява война на Щраусите  “, 5 март 2022 г.
 9. „  Група наркомани и неонацисти  “, 5 март 2022 г.
 10. „  Израел, зашеметен от украинските неонацисти  “, 8 март 2022 г.
 11. „  Украйна: Голямата манипулация  “, 22 март 2022 г.
 12. „  Новият световен ред, който се подготвя под предлог на война в Украйна  “, 29 март 2022 г.
 13. „  Войната пропаганда променя формата  “, 5 април 2022 г.
 14. „  Алиансът на МИ6, ЦРУ и бандеристите  “, 12 април 2022 г.
 15. „  Краят на западното господство  “, 19 април 2022 г.
 16. „  Украйна: Втората световна война никога не е свършила  “, 26 април 2022 г.
 17. „  Вашингтон се надява да възстанови хиперсилата чрез война в Украйна  “, 3 май 2022 г.
 18. „  Канада и бандеристите  “, 10 май 2022 г.
 19. „  Нова война се готви за след поражението срещу Русия  “, 24 май 2022 г.
 20. „  Украински тайни военни програми  “, 31 май 2022 г.
 21. „  Украйна: недоразумения, недоразумения и недоразумения  “, 7 юни 2022 г.

image

От Карпатската верига до Урал няма планини. Следователно Източна Европа е обширна равнина, през която са преминали и понякога са се заселили много народи, без релефът да позволява границите на тяхната територия да бъдат разграничени. Полша, Молдова, Украйна, Беларус, балтийските страни и европейската част на Русия са коридори, чиято история е доминирана от потоци. Повечето от тези държави са подкрепени от море или планина. Само Беларус и Украйна  [ 1 ] нямат естествени граници.

Когато в края на Първата световна война Версайската мирна конференция се опита да определи границите в Източна Европа, това не успя. В зависимост от това дали се използват исторически, езикови, етнически или икономически критерии, е трябвало да се представят различни карти, но интересите на победителите (САЩ, Франция, Обединеното кралство) са противоречиви, така че взетите решения удовлетворяват само половината от тези обезпокоен. И днес проблемът може да се обърне във всички посоки: границите на Беларус и Украйна са и ще останат изкуствени. Това е много специална ситуация, трудна за разбиране за народи с дълга национална история.

След като се направи това наблюдение, трябва да се признае, че нито Беларус, нито Украйна могат да бъдат нации в обичайния смисъл на думата, което не означава, че не могат да бъдат държави. „Украинският национализъм“ е изкуствена идеология, която може да бъде изградена само чрез отхвърляне на други народи. Това направиха бандеристите през междувоенния период и до днес срещу „московчаните“ или „великите руснаци“. Тази форма на национализъм може да бъде само разрушителна. Примерът с Беларус показва, че е възможен и друг път.

Полша, която е напълно изчезнала през 19-ти век, е възстановена след поражението на Австро-Унгарската империя и Руската революция. Въпреки това Версайската конференция, ако нямаше проблем да определи западната си граница, не знаеше къде да установи източната си граница. Също така Втората полска република се опита да се разраства, като води война срещу Украйна. Тя успява да анексира цяла Галиция. Днес Краков все още е полски, докато Лвов е украински. Всъщност няма очевидна причина за това разделение, освен възможността за въоръжени конфликти.

Когато президентът Владимир Зеленски твърди, че Донбас и Крим са украински, той описва текущото състояние на кадастъра, но не може да го оправдае.

През 1792 г. Крим е завладян от Руската империя от Османската империя, както и свободата на нейния флот да използва проливите Дарданелите и Босфора. Царица Екатерина II възнамерявала да разшири влиянието си в Южните морета. Но британците, притеснени да видят руснаците да навлизат в Средиземно море и да се конкурират с морската си хегемония, организират коалиция с Франция и Османската империя. Те успяха да победят руската армия, но не и да превземат отново тази територия.
Това е запазено през 1917 г. от Съветския съюз. Именно в Крим, в Севастопол, се състоя решаващата битка на „Втората световна война“ (или „Великата отечествена война“ според руската терминология), която бележи началото на края на Третия райх.

image

През 1954 г. първият секретар на СССР украинецът Никита Хрушчов решава едновременно с това да амнистира бандеристите и да присъедини Крим административно към Украинската съветска социалистическа република. Ставаше въпрос за обръщане на страницата за престъпленията на бандеристите и нацистите по време на световната война, както и за престъпленията на бандеристите и ЦРУ в началото на „студената” война.
Когато Съветският съюз се разпадна, Крим се обявява за независим чрез референдум на 12 февруари 1991 г. като Автономна съветска социалистическа република Крим. Останалата част от днешна Украйна потвърждава независимостта си едва девет месеца по-късно, на 1 декември 1991 г. Руският президент Борис Елцин обаче отказва да присъедини Крим към страната си, така че тя решава да се върне към Украйна на 26 февруари 1992 г.
Когато демократично избраният президент Виктор Янукович беше свален от цветна революция, организирана от Съединените щати, сформираното правителство включваше дузина бандеристи  [ 2 ]. При тези условия Крим отказа да му бъде наложен расистки политически режим. Тя реши чрез референдум да възстанови своята независимост и да кандидатства за членство в Руската федерация.
След инсталирането на руски военни бази в Сирия, Лондон разглежда руското присъствие в Крим като завръщането на надежден съперник, способен да застраши морската му хегемония.

След като завладява Крим, царица Екатерина II изпраща флота си в Бейрут и Латакия. Тя също така създава селище в Южна Украйна, "Нова Русия" ( Новоросия). Тази територия включвала Донбас, Николаев, Кировоград (днес Кропивницки), Херсон, Одеса, Гагаузия и Приднестровието (днешната Молдовска република Днестър). Павел Губарев, който беше губернатор на Донецк през 2014 г., също се противопостави на новия режим в Киев, наложен от „преврата“ или от „революцията“ (зависи от гледната точка). Затова той предложи да се отдели от Украйна с всички територии на „Нова Русия“ на Екатерина II. Трябва да знаете, че Губарев не беше нито проруски, нито проамерикански, а напротив проевропеец. Едва когато Киев го арестува и затвори, той стана проруски. Когато президентът Зеленски отхвърли руската мирна оферта, президентът Путин му каза, че исканията му ще се увеличават с времето. Оттук нататък освобождавайки "Нова Русия" (Новоросия ) е стратегическата цел на руските армии. В почти всички войни победителят изисква компенсация, често територия. Тук ще бъде Новоросия.

Създавайки Организацията на обединените нации, победителите във Втората световна война се надяваха да сложат край на завоевателните войни. Те обаче признаха, че войната може да бъде правен отговор на някои конфликти. Големите сили се въздържаха, докато НАТО разкъса Югославия, създавайки седем нови държави. Косово се превърна в американска военна база на Балканите. Неговата сигурност все още се осигурява от контингент на НАТО. Босна и Херцеговина все още е колония на Европейския съюз. Той остава начело с върховен международен представител. Тези плачевни примери представляват прецедент, който няма да позволи да се критикува евентуалното присъединяване на Новоросия към Руската федерация.

Полша, която все още не е приела загубата на Източна Галиция, участва през 2014 г. в англосаксонската операция за сваляне на избрания президент. По това време публикувах статия, разкриваща, че 86 бунтовници от бандеристката милиция Pravy Sektor са били обучени от Полша в полицейския участък в Легионово през септември 2013 г.  [ 3 ] . Операцията беше наблюдавана от Радослав Сикорски, министър на отбраната, тогава на външните работи. Тази информация беше отречена от заинтересованата страна, но в крайна сметка главният прокурор на Полша започна съдебно разследване по тази странна афера.

Подкрепата на Полша за бандеристите срещу украинския президент беше приятна манипулация. Степан Бандера наистина е ръководил през 1934 г. убийството на полския министър на вътрешните работи Бронислав Пиерацки от името на Гестапо. Тогава той беше наредил много кланета на поляци по време на Втората световна война.

image Полският специалист по сигурността Йежи Дзевулски и временният президент на Украйна Александър Турчинов наблюдават военните операции срещу бунтовниците в Донбас (юни 2014 г.).

Бързо стана ясно, че украинската цветна революция/преврат през 2014 г. е наблюдавана от дипломатите от Щраус Виктория Нуланд (настоящ държавен секретар на САЩ № 2) и Дерек Шолет (настоящ държавен секретар на САЩ), но осъществена от канадци и поляци Радослав Сикорски и Йежи Дзевулски. Последният е престижен полицай, обучаван в Израел, след това съветник на президента на републиката и депутат. На снимка, направена през юни 2014 г., той води украинските сили за интервенция заедно с временния президент на Украйна Александър Турчинов.

Полша се върна към обвинението в началото на руската специална военна операция от 2022 г. Когато НАТО обяви неизбежно руско поражение, генерал Валдемар Скшипчак поиска Калининград (който никога не е бил полски) да бъде върнат от Русия на Полша за военни репарации. Тъй като скоро се оказа, че Русия напредва и поражението ще бъде украинско, президентът Анджей Дуда обмисля възстановяването на Източна Галиция, загубена във Втората световна война. Първоначално той предложи на украинците да разположат полски мироопазващи сили за защита на Галиция. Тогава той произнесе оживена реч, за да увери съседите си в подкрепата им в лицето на Русия. Накрая той отиде в Киев и направи реч пред Върховната Рада. в крайна сметка, Полша започна да установява еднопосочно сътрудничество. Тя е разположила висши държавни служители, които да управляват страната, от която голяма част от населението е избягало. Но не и обратното: в Полша няма украински държавен служител. По същия начин, след като прие два милиона украински политически бежанци, Полша посочи, че ще спре да им плаща надбавки от 1 юли.

Ентусиазираното приемане на помощта от Варшава срещу територии от бандеристите свидетелства за изкуствения характер на техния "национализъм".

  Тиери Мейсан


Тагове:   Полша и Украйна,


Гласувай:
5



Спечели и ти от своя блог!
1. planinitenabulgaria - Полша осъзна грешката си, вече е против укронацистите
20.06.2022 22:20
и търси път да получава отново газ...
цитирай
2. zahariada - Да
21.06.2022 08:12
Дано е така.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39912886
Постинги: 21940
Коментари: 21634
Гласове: 31037
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930