Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
01.06.2022 16:59 - Нефилимите и саркофазите.
Автор: aliya Категория: История   
Прочетен: 1697 Коментари: 0 Гласове:
5

Последна промяна: 01.06.2022 17:14

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
 На снимка 1 е заснет недовършен каменен саркофаг от Древен Египет. Този саркофаг поразява със своите размери, но той не е единственият древен саркофаг с такива размери.
Подобни гранитни саркофази в Египет са намерени в така наречения Серапеум. - снимка 2. Те поразяват със своите размери и с прецизната обработка на камъка.
Днес, при днешните земни условия, такава обработка е възможна само с лазер.

Очевидно е, че тези саркофази са приготвяни за хора с великански размери.
Очевидно е също така, че в онази древна епоха хората освен че са били по-високи, камъкът също е бил различен по качество от днешния.
Камъкът е бил по-мек и по-лесен за обработка, както и човекът, който го е обработвал, е бил по-силен физически.

В Серапеума се наблюдават саркофази с отместени настрани гранитни капаци. Под влияние на времето, тези капаци са се споили с долната част на саркофага и не могат повече да бъдат отместени.

Такова спояване между камъните на градежа наблюдаваме и в Южна Америка, Перу, Куско - снимка 3 Това е възможно поради различното естество на тогавашния древен камък. А той е бил по-различен поради по-слабата гравитация на Майката земя. Порди тази причина и хората са били по-големи.

У нас традицията на саркофазите е запазена и по време на създадената от Древните българи Римска империя, но и много отпреди това. Гранитни саркофази се наблюдават и в Несебър, и в Кюстендил, и на други места. В тях кости никога не са намирани, защото те не са били ковчези.

  Саркофазите са били използвани за енергийно лечение на хората чрез излъчения от кристалната структура на гранитния саркофаг геомагнетизъм.

Тъй като ние сме деца на майката земя и сме създадени и сме поддържани живи от нейния геомагнетизъм, в древността хората са лягали в тези саркофази и са лекували освен костните си заболявания, също така и умовете си.

Ето защо и Древнобългарските светилища са каменни и разположени високо по планинските върхове.

А с разселването на Дедите ни по всички континенти, там, където не е имало планини, са строели свои саркофази или под земята, или в каменни храмове пирамиди. Геомагнетизмът високо по върховете и долу под земната повърхност е най-лечебен, а гравитацията най-слаба.

  Нека не забравяме, че Дедите ни са били великани. С нарастването на земната гравитация те са започнали да се смаляват, а костите им лесно да се чупят. Затова са ги нарекли Нефели, стара българска дума за слабокръст човек. Оттук е създаден и днешният мит за нефилимите. image

Самата дума саркофаг е с български корен: Съ Ра Копа Го със значение "закопа го с Ра Богинята майка". Постепенно звукът п преминава във ф, както е случаят с гръцкияе език, развил се от Българския.

По същия начин и Древнобългарската митология за създаването на човека от земя с вдъхнат Божественият дъх, постепенно преминава в древните митологии на другите народи. А имената на Древнобългарските богове са видоизменени, но с ясен български корен.
Почитанието на Древнобългарската богиня Ра Създателката на света е запазено и в Древноегипетската, и в Древно "гръцката" митология. У нас Богинята Ра е изобразявана като всевиждащото око и се намира изобразена по нашите скални Древнобългарски светилища. Ра е в основата на много древнобългарски думи: не само Саркофаг, но и думата Серапеум, например. Съ Ра Пея - Серапеум е място за Богопочитание и лекуване чрез силата на Ра. Именно затова в подземието на Серапеума са разположени огромните гранитни саркофази. Такъв има и във вътрешността на Голямата пирамида от Гиза.
И тук искам отново да припомня, че Древноегипетските пирамиди са построени като точно копие на Пловдивските хълмове. 
Строителите и на едните, и на другите са Древните българи Великаните.

- https://www.youtube.com/watch?v=hLQy10bDBOM&t=102s

- Алия Ошо
image     image   image    
   



Гласувай:
5


Вълнообразно


Следващ постинг
Предишен постинг

Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: aliya
Категория: Други
Прочетен: 3015356
Постинги: 432
Коментари: 592
Гласове: 1379
Архив
Календар
«  Март, 2024  
ПВСЧПСН
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031