Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
01.09.2021 19:24 - Как Горбачов от Китай беше изхвърлен през 1989 г.
Автор: zahariada Категория: История   
Прочетен: 744 Коментари: 0 Гласове:
1

Последна промяна: 01.09.2021 19:24

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
  Как Горбачов от Китай беше изхвърлен през 1989 г.

От Matthew JL Ehret
Insight на Matt Ehret

20 август 2021 г.

image


https://www.youtube.com/watch?v=HfjpI3J2uNk
https://www.youtube.com/watch?v=HfjpI3J2uNk
https://www.youtube.com/watch?v=OMDlfNWM1fA
https://www.youtube.com/watch?v=qZ7736vqyFk

И до днес много хора все още не са ясни относно злобната роля, която унгарският мега спекулант, превърнал се в филантроп, цветният революционер Джордж Сорос, е играл в международните отношения през последните 40 години. За съжаление, много от онези, които са се събудили от системната касапница, създадена от възрастния социопат, са склонни да правят грешката: 1) да приемат, че мъжът е извършил международна конспирация, за да освободи света от националните държави сам или 2) да му повярват да бъде побойник на „злата китайска комунистическа партия“, която се стреми да събори западния християнски ред.

 

Неотдавнашен кратък видеоклип,  който отвори скорошния симпозиум по киберсигурност на Майк Линдел, беше насочен на мое внимание наскоро, който капсулира това убеждение и беше разширен в почти цялата консервативна преса през последната година. Тропът е приел много форми и е широко разпространен сред определена категория консервативно настроени граждани на западните нации, които признават, че е в ход тревожна глобална програма за промяна на поведението, която заплашва да изкорени хиляди години традиционни ценности.

Проблемът с онези, които признават съществуването на конспирации за разрушаване на националните държави и поробване на голяма част от световното население, не е в това, че грешат, че са параноични, или дори в това, че цветна революция току -що се е случила в самите САЩ. Въпреки това, като отклони вниманието от  причинната ръка на британското разузнаване,  което е в основата на почти всяка голяма историческа манипулация, претърпяна от САЩ  от 1776 г. до днес , Китай беше направен да изглежда като някакъв сенчест глобален суперзлодей, свързан с тяхната Сорос активи, управляващи западната дълбока държава в стремежа към глобална хегемония и свалянето на „християнските ценности“.

Факт е, че Китай не само е първата нация, която успешно идентифицира и изчиства злото на Сорос, докато останалият свят лунатизира в постнационален държавен ред преди повече от 30 години, но остава един от най-безценните пътища за един свят на сътрудничество, към което западните нации трябва да се присъединят, за да се освободят от настъпващата тъмна ера.

За да повторим въпроса: Докато други страни бяха заети да позволят на армадите на Сорос от фондации „Отворено общество“ да ги проникнат на всяко ниво, Китай имаше ума да види злата програма за това какво представлява и когато една цветна революция беше опитана на площад Тянанмън от същите агенции, които въвеждат новото изнасилване на Съветския съюз и демонтират западната представителна демокрация, Китай не губи време да отстрани дясната ръка на Сорос в Китай през 1989 г., който успя да достигне върха на политическата власт като генерален секретар на Китайската комунистическа партия и наследник на застаряващия Дън Сяопин.

Човекът на Сорос беше кръстен  Джао Цзян  и през 80 -те години западната преса вече беше свикнала да го нарича „китайския Горбачов“.

Тук той е почетен от Рейгън през 1984 г.

Няколко думи за Джао

Джао Цзян беше още тийнейджър, когато настъпи Дългият марш през 1934-35 г., но скоро се озова в администрацията на КПК, като през 1951 г. стана партиен лидер на провинция Гуандун и управлява широка програма за изтезания на селяни, за които се подозира, че са трупали храна по време на големият глад през 1958-61 г. Някои сили с влияние сякаш оценяваха подобни неща по онова време и звездата му се издигна още по -високо, като стана партиен секретар на Гуандун. Но няколко години след Културната революция Зиянг откри късмета си, тъй като стана обект на атаки от страна на червената гвардия, работеща четири години във фабрика за механика в Хунан. След изненадващата си рехабилитация през 1972 г., Зиянг отново открива, че звездата му изгрява, след като през 1973 г. става първи секретар и председател на Революционния комитет. През 1975 г.

Звездата на Джао изгрява невероятно бързо през този период. До 1977 г. той е станал член на Политбюро, като се оказва, че действа като министър -председател на Държавния съвет от 1980 до 1987 г., последван от мандат като генерален секретар на КПК до неговото безчестно сваляне през 1989 г.

Днес сме свикнали да чуваме страховити трансхуманисти като Клаус Шваб и други технократи, които с главословие възхваляват Четвъртата индустриална революция,  сливането на хора и машини,  „неизбежната“ подмяна на човешката мисъл на изкуствения интелект и революцията в автоматизацията, която уж ще направи по -голямата част от човешкия труд излишен при  нов „безполезен клас“.  Тези идеи обаче не са нови и бяха живи и живи в съзнанието на Джао Цзян, който беше дълбоко повлиян от трансхуманисти като Алвин Тофлър (автор на „  Бъдещ шок  и  третата вълна“ ), чиито концепции за постиндустриална нова ера в много отношения служат като библия за дневния ред на Голямото нулиране.

Изказвайки се на конференция от 9 октомври 1983 г. в Пекин, Джао каза:

„Независимо дали го наричаме Четвърта индустриална революция или го наричаме Трета вълна, [тези писатели] всички вярват, че западните страни през 50 -те и 60 -те години на миналия век достигнаха висока степен на индустриализация и сега преминават към информационно общество.… В края на този век и началото на следващия век, или в рамките на няколко десетилетия, ще има нов вид ситуация, при която пробивите в новите технологии, които се случват сега или ще се случат скоро, ще бъдат използвани за производството и за обществото. Това ще донесе нов скок в социалната производителност и съответно набор от нови промени в социалния живот. Тази тенденция е достойна за нашето внимание и трябва да бъде внимателно проучена, въз основа на реалната ни ситуация, за да се определят следващите десет до двадесет години от нашето дългосрочно планиране ... За нас и за бъдещето на Четирите модернизации,

Битката за четирите модернизации

Политиката, известна като Четирите модернизации, посочена от Джао по -горе, е формулирана за първи път от великия китайски строител на нации Чжоу Енлай през 1963 г. като контур на различни поколения, предназначен да ръководи появата на Китай в новото хилядолетие като модерна технологично развита нация. Планът на Джоу Енлай зависи от цялостната икономическа и индустриална революция, продиктувана от пробивите в 1) Индустриална производителност, 2) Селскостопанска производителност, 3) Отбрана и 4) Научно-технически прогрес.

До смъртта на Джоу през 1976 г., последвана скоро от Мао Цзедун, става все по-ясно, че Бандата от четирима, която се е опитала да възстанови хилядолетна история в рамките на десетилетието 1966-76 г., няма да остане на власт дълго и програмата все повече се превръща в движещата сила на дългосрочната стратегия за развитие на Китай. Тъй като близкият съюзник на Джоу Ден Сяопин пое кормилото на Комунистическата партия през 1978 г. (след като затвори Бандата на четирите), бяха свикани конференции между Централния комитет на КПК, за да направят Четирите модернизации реалност,  като Ден заяви :

„Трябва да подберем няколко хиляди от най -квалифицирания ни персонал в научно -технологичното заведение и да създадем условия, които да им позволят да посветят неразделното си внимание на научните изследвания. Тези, които имат финансови затруднения, трябва да получат надбавки и субсидии ... ние трябва да създадем в партията атмосфера на уважение към знанията и уважение към обучен персонал. Трябва да се противопостави на погрешното отношение на незачитането на интелектуалците. Всички работят. Било умствено или ръчно, това е труд. "

Ден Сяопин и Джоу Енлай през 1963 г.

Изборът на Денг да издигне марксистката концепция за труд от просто материални сили, за да прегърне творческия умствен труд, беше блестящ и насочи Китай към нова и жизнена посока, която ще позволи на азиатския гигант да се очертае като икономическа мощ в рамките на няколко поколения. Въпреки това, винаги когато се обсъждат въпроси на научното творчество и нелинейните проекции в бъдещето, често има много място за дебат и тълкуване на това кои философии и пътища ще постигнат най-добре тези нелинейни цели. Именно тук се появяват идеолозите на новото малтузианско възраждане, след което обхващат западния свят и се води битка на живот или смърт  между теории  за управление на отворена срещу затворена система .

Прочетете цялата статия

   

Авторско право © Matthew JL Ehret

„Цветната революция“ в Афганистан? Наркотици и търговия с опиум

 

Афганистански талибани: американски полковник на процес










Гласувай:
2



Спечели и ти от своя блог!
Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39976111
Постинги: 21940
Коментари: 21634
Гласове: 31041
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930