Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
15.07.2021 11:06 - ДОКАТО АМЕРИКА СПОРИ ПРЕЗ ЮНИ, ПОМНЕТЕ, ЧЕ РОБСТВОТО НЕ Е ПРИКЛЮЧИЛО ПРЕЗ 1865 Г. - ТО Е ПРЕОТКРИТО ЗА ВСИЧКИ
Автор: zahariada Категория: История   
Прочетен: 613 Коментари: 0 Гласове:
0

Последна промяна: 15.07.2021 11:06

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
  ДОКАТО АМЕРИКА СПОРИ ПРЕЗ ЮНИ, ПОМНЕТЕ, ЧЕ РОБСТВОТО НЕ Е ПРИКЛЮЧИЛО ПРЕЗ 1865 Г. - ТО Е ПРЕОТКРИТО ЗА ВСИЧКИ

Мат Агорист
8 юли 2021 г.
Проектът за свободна мисъл

 

image

Въпреки че и двете страни продължават да спорят, те изпускат изцяло смисъла - робството никога не е приключило, то е просто предефинирано.

В сряда депутатите гласуваха 415-14 за приемане на законодателство, което ще превърне юни на месец във федерално признат празник, целящ да отбележи края на робството в страната. Гласуването предизвика спорове заради името на празника -  Денят на националната независимост на юни. 

Критиците казват, че „денят на независимостта“ е умишлено избран, за да поощри разделението, като намали действителния ден, когато американците обявиха независимост от короната. Онези, които се противопоставиха на законопроекта, заявиха, че щеше да бъде единодушно гласуване, ако депутатите просто го нарекоха   „Национален ден на освобождаването на юни”.

Наистина, наричането му за ден на независимостта не е напълно точно, тъй като еманципацията буквално се дефинира като „освобождаване на някой от робство“ - което се случи през този ден.

Въпреки че и двете страни продължават да спорят, те изпускат изцяло смисъла - робството никога не е приключило, то е просто предефинирано.

Според Националния регистър, юнинайсет е най-старата национално чествана чест на края на робството в Съединените щати. Датиращ от 1865 г., на 19 юни войниците от Съюза, водени от генерал-майор Гордън Грейнджър, се приземиха в Галвестън, Тексас с новината, че войната е приключила и че поробените вече са свободни. Имайте предвид, че това беше две години и половина след прокламацията на президента Линкълн за освобождаване - която стана официална на 1 януари 1863 година.

Въпреки че официалният край на робството беше обявен на 19 юни, ще изминат много години, докато американците са готови да се откажат от безплатната си работна ръка. Това е въпреки ратификацията на 13-ата поправка на Конституцията, която декларира, че робството вече няма да съществува в Съединените щати.

Въпреки 13-тата поправка остатъците от расова дискриминация и неравенство ще продължат да съществуват в Америка и през 20-ти век. Нещо повече, благодарение на езика, включен в поправката, съчетан с последващата криминализация на нормалното поведение през следващия век, 13-ата поправка в крайна сметка ще бъде използвана за разширяване на потенциала за робство на всички граждани на Съединените щати.

13-тото изменение на конституцията на САЩ, ратифицирано на 6 декември 1865 г., предвижда, че:

„Нито робството, нито принудителното робство,  освен като наказание за престъпление, за  което страната е била надлежно осъдена, не могат да съществуват в Съединените щати или където и да е под тяхната юрисдикция.“

Обърнете внимание на смелия текст по-горе и сега помислете за всички неща, които се считат за „престъпления“ в земята на свободните през 2021 г. Това също не е някаква скрита конспиративна теория. Пенитенциарното заведение в Луизиана в Ангола работи точно като плантация за роби преди 150 години. Всъщност плантацията за роби, която преди това е заемала земята, е превърната в затвора. Както посочва доклад от Атлантическия океан, озаглавен „Американско робство, преоткрито“  :

Фермерските операции на Ангола и други подобни затворнически производства произхождат от робството на черните вещи на юга. По-конкретно, разпространението на затворническите трудови лагери нараства по време на ерата на възстановяването след Гражданската война, време, когато южните щати създават големи затвори в целия регион, които бързо се пълнят, предимно с чернокожи мъже. Много от тези затвори съвсем наскоро бяха робски плантации, сред тях Ангола и Държавната пенитенциарна служба в Мисисипи (известна като ферма Парчман). Други затвори започват програми за лизинг на осъдени, където срещу лизингова такса държавата ще дава под наем труда на затворени работници като наети работни екипажи. Лизингът на осъдени е по-евтин от робството, тъй като собствениците на ферми и компании изобщо не трябва да се притесняват за здравето на своите работници.

Оттогава този труд в затвора се превърна в сценарий за робство за всички, поради което привидната земя на безплатните има  повече затворници  на население, отколкото която и да е държава в света. Всъщност около 1 на всеки 110 възрастни в САЩ е  в затвора, а 1 на всеки 38 възрастни в САЩ е под някаква форма на поправителен надзор. Затворническата индустрия процъфтява, както и печалбите от принудителен труд.

Затворниците в цялата страна правят почти никакви пари, за да правят всичко - от преработка на домашни птици до производство на регистрационни табели. Един такъв продукт, който правят затворниците, е напълно отвратителен и говори за естеството на съвременното робство.

Самите хора, които отвличат и хвърлят хора заради престъпления без жертви като притежание на марихуана или неплатени цитати, се възползват от предимствата на затворническия труд под формата на пропаганда. Затворите в Масачузетс използват затворници, за да правят стоки от Blue Lives Matter  и да ги продават с цел печалба.

Когато затворническият индустриален комплекс прихваща жертвите си чрез прилагане на неморални закони за война с наркотици и хищническа полиция и след това ги принуждава да правят пропаганда именно за тази система, няма друга дума, която да опише това, освен развратена.

Благодарение на войната с наркотиците и криминализирането на почти всички в тази страна, САЩ сега има 2,3 милиона души, затворени зад решетките, като много от тях са принудени да работят. Всъщност, както заяви  през 2014 г. Диего Арен-Морли, президент на студенти от университета Браун за разумна политика в областта на наркотиците  ,  „В затвора, затвора, пробацията или условно освобождаването има повече афроамерикански мъже, отколкото са били поробени през 1850 г.“

Във всеки  един момент малко по-малко от половината от цялото население на затвора в САЩ е зад решетките и е принудено в робство за престъпления, които  нямат жертва. Всъщност криминализацията на американския живот стана толкова печеливша, че породи цяла затворническа индустрия, посветена на поробването на американците.

Въпреки че терминът  Частен затвор  е фарс от самото начало, именно тези корпорации продължават да лобират пред правителството да прави повече неща незаконни, като по този начин увеличава популациите си в затворите и де факто робството.

Един наистина  частен  затвор няма да бъде финансиран единствено от долари на данъкоплатците. Тези  частни  затвори не са нищо повече от фашистка смес от държава и корпорация, изцяло зависима от фактора на изнудване на държавата, т.е. данъчното облагане, като средство за тяхното корпоративно препитание.

Един наистина  частен  затвор би имал отрицателен стимул да увеличи населението си поради простия факт, че е особено скъпо да се настаняват затворници. Напротив, тези фашистки или по-подходящи корпоративистки затвори по  договор изискват степен на заетост от 95% -100%.

Изискването за 95% заетост създава търсене на престъпници. Помислете за това за секунда; на  нужда или  за хората да извършват престъпления е създадена от този режим корпоратисткия. Последствията, свързани с изискването на хора да извършват престъпления, са ужасяващи.

Хората, които иначе са напълно невинни, са етикирани като престъпници за личния си избор и са хвърлени в клетки. Сега сме свидетели на порочен кръг между правоприлагащите органи - които трябва да създават и арестуват престъпници - и корпоративната затворническа система, която постоянно изисква повече затворници. И хората явно се уморяват от това!

За съжаление, много хора отхвърлят факта, че има близо милион души в затвора за престъпления без жертви, казвайки неща от рода на: „ами те не трябваше да нарушават закона. По ирония на съдбата хората, които казват тези неща, просто дори не осъзнават, че вероятно също нарушават закона.

Бившият служител на НСА Уилям Бини  обобщава този мит съвсем точно: „Проблемът е, че ако те мислят, че не правят нищо лошо, не успяват да го определят. Централното правителство го прави. "

Адвокат Харви Силвъргейт твърди, че средният  американец извършва три престъпления на ден,  без дори да знае. Повечето от тези престъпления също нямат жертва - като притежание на марихуана, шофиране на кола с тъмни прозорци или изгоряла светлина на регистрационния номер.

 

Така че, макар че със сигурност е приятно да отпразнуваме „официалния“ край на робството в САЩ през юни тази година, бихме били безотговорни да не продължаваме да се борим за свобода, като прекратим войната с наркотици и преследването на престъпления без жертви, които позволяват на съвременното робство да продължи без протест.




Гласувай:
0



Спечели и ти от своя блог!
Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39968669
Постинги: 21940
Коментари: 21634
Гласове: 31041
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930