2. tota
3. zahariada
4. leonleonovpom2
5. radostinalassa
6. boristodorov56
7. darkeyes
8. panazea
9. planinitenabulgaria
10. kvg55
11. mt46
12. wonder
13. iw69
14. kastel
2. katan
3. wonder
4. leonleonovpom2
5. mt46
6. vidima
7. milena6
8. donkatoneva
9. ambroziia
10. dobrota
2. penata555
3. radostinalassa
4. iliaganchev
5. panazea
6. jupel
7. iw69
8. virtu
9. kolevn38
10. kvg55

Прочетен: 670 Коментари: 0 Гласове:
Последна промяна: 03.11.2020 21:29



Разположен в Абидос, съвременен Египет, ние откриваме редица невероятни структури. Сред тях е така нареченият Озирион или Осиреон, древен египетски храм, разположен в задната част на храма на Сети I.
Той се намира в продължението на надлъжната ос на храма на Сети I и е направен с варовик, червеникав пясъчник и гранит.
Храмът е открит през 1902 г. от Флиндърс Петри и Маргарет Мъри, които разкопават храма на Сети I.
Цялото място е разкрито през 1926 г. Основните археолози поставят храма по времето на управлението на I сет.
Структурата му се състои от сводест коридор, който, започвайки от храма на Сети I, достига преддверието, кратък проход, който се свързва с голямата централна камера, и последната камера, успоредна на преддверието.
Типологията на сградата, нейните елементи и използваните материали (гранит) са подобни на храма в долината на пирамидата Khafre в Гиза, така че някои учени предполагат, че това може да е копие или предишна сграда, която е била използвана повторно.
Озирион е известен още като гробницата на Озирис, докато храмът на Сети е известен като храмът на Озирис. Абидос е бил основното място за поклонение на Озирис.
Osirion е очарователен по редица причини.
Достъпът до интериора е изключително труден поради наводнения, причинени от повишаването на фреатичното ниво на подземния воден слой.
Озирионът, за разлика от всеки друг храм в Абидос, е построен на по-ниска дълбочина от структурите наблизо. Той също така се отличава с напълно различен архитектурен подход.
Фактът, който често се наводнява, означава, че би направил изграждането му невъзможно, ако водата е била същата по времето, когато е била издигната.
Това поражда редица проблеми.
Освен това, според Страбон - гръцки географ, философ и историк - пътувал до Озирион през I век пр. Н. Е. Казва, че той е построен от Исманд или Мандес (Аменемхет III), същият строител като Лабиринта в Хавара.
„Над този град [Птолемаис] се намира Абид, където се намира Мемнониумът, царска сграда, която е забележителна конструкция, изградена от масивен камък и със същата изработка като тази, която аз приписах на Лабиринта, макар и не мултиплекс; а също и чешма, която лежи на голяма дълбочина, така че човек се спуска до нея надолу, сводести галерии, направени от монолити с изненадващи размери и изработка. "
Мнозина вярват, че този храм не е дело на египтяните, а по-скоро древен обект, който те са намерили и са построили своите храмове около него и са продължили да му се покланят хилядолетия.
Има теории, които предполагат, че когато храмът е бил построен, той не е бил разположен под почвата и че през следващите хиляди години седиментите са започнали да се трупат в крайна сметка, покривайки изцяло храма.
Тази теория би предположила, че Озирион не е построен от древните египтяни, както изтъкват основните учени, а от цивилизация, която ги е предшествала.
По-любопитни подробности се разкриват, ако решим да сравним архитектурата от този период и Храма на Сети I, виждате ясно разликата.
Сякаш Озирион е храм извън мястото и времето.
Ето защо може би най-голямата причина, която противоречи на конвенционалното датиране на тази структура, е архитектурният контекст.
Новата архитектура на древните египтяни е невероятно различна по своя стил и форма и въпреки че всеки храм на новото царство е уникален, има много стилистична съгласуваност между техните проекти.
Любопитното е, че Озирион не проявява нито една от тези черти.
Освен това на сайта липсват надписи и изглежда, че конструкцията с мегалити е уникална за архитектурата на новото царство, да не говорим, че изглежда почти абсурдно, че Сети е построил своя храм на едно ниво, а Озирион няколко метра по-дълбоко в земята.
Цветето На Живота В ОзирионДруга очарователна характеристика, която открихме в Озирион, е Цветето на живота.
Формата не е рисувана, но е гравирана в скалата. Това означава, че въпреки че толкова драскотина на парче любопитните символи остават. Изсечен е на няколко сантиметра в скалата.
Има такива, които се осмеляват да твърдят, че символът изглежда сякаш е гравиран с някакъв лазер.
Разбира се, всъщност няма доказателства в подкрепа на това твърдение, освен факта, че „изглежда така“.
Справка: Ancient-code.com
Развитието на човечеството след Атлантид...
Когато двама се карат , третият умира