Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
31.01.2020 17:05 - Шест италиански съда постановиха, че мобилните телефони причиняват мозъчни тумори
Автор: zahariada Категория: Други   
Прочетен: 718 Коментари: 2 Гласове:
3

Последна промяна: 31.01.2020 17:08

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
 image


Шест италиански съда постановиха, че мобилните телефони причиняват мозъчни тумори  

23 януари 2020 г.
 ренегат 

http://www.renegadetribune.com/six-italian-courts-have-ruled-that-cell-phones-cause-brain-tumors/?fbclid=IwAR1HmYblKDc68qULUjX2uL8eyHMmeNT2Gv8dLPaEiOEWiNYpIRmwmdkvCdg

От Мартин Вриенс и Дафна Таховър

На 13 януари 2020 г. Апелативният съд в Торино потвърди решение от 2017 г., което определя, че акустичната неврома на бивш работник на „Телеком Италия” (доброкачествен тумор в ухото) е причинена от използването на мобилните му телефони. Това е шестият път, когато италиански съд потвърди причинно-следствената връзка между използването на мобилни телефони и мозъчните тумори, включително решения на Върховния съд на Италия.

Апелативният съд е взел своето решение след преглед на доказателствата и след получаване на становището на двама назначени от съда експерти. Експертите насочиха съда към изследвания, сочещи, че хората, които говорят по телефона си средно по  30 минути на ден в  продължение на поне 10 години, увеличават риска от развитие на тумори на главата. След като разгледа тези доказателства, Апелативният съд в Торино заяви: „Съществуват солидни елементи за потвърждаване на причинно-следствената роля между излагането на лицето на радиочестоти от мобилни телефони и възникналата болест.“

… Проучванията, предоставени от защитата - които отричаха причинно-следствената връзка - бяха предимно финансирани от индустрията и следователно трябва да се даде по-малка тежест поради конфликт на интереси.

Най-важното е, че съдът в Торино заяви, че проучванията, предоставени от защитата - които отричат ​​причинно-следствената връзка - са предимно финансирани от индустрията и следователно трябва да получат по-малка тежест поради конфликт на интереси. Проучванията на членове на Международната комисия за защита от нейонизираща радиация (ICNIRP) и Научния комитет на Европейската комисия по възникващи и новооткрити здравни рискове (SCHENIHR) също страдат от конфликт на интереси според съда в Торино , тъй като тези организации също получават финансиране от промишлеността. Международният проект на ЕМП на Световната здравна организация (СЗО)  и много държави по света са приели препоръките на ICNIRP, финансирани от индустрията, като свои насоки за безопасност. По този начин тези изявления на съда - призоваващи влиянието на финансирането от индустрията и конфликт на интереси - са изключително значими.

Решението на съда в Торино потвърди решението на съда на Ивера от 2017 г. Роберто Ромео на 57 години използва мобилния си телефон в продължение на три до четири часа на всеки работен ден в продължение на 15 години. През 2010 г. му беше поставена диагноза акустична неврома и акустичният му нерв трябваше да бъде отстранен. Както се  съобщава  в  The Guardian , „медицински експерт оцени щетите на Ромео на 23% от телесната му функция, като накара съдията да изплаща обезщетение в размер на 500 евро на месец, което да се изплаща от INAIL, национална застрахователна програма, покриваща трудови злополуки. "

По-ранни съдебни решения

Акустичните невроми са тумори, които се развиват върху главния нерв, водещ от вътрешното ухо към мозъка. Този нерв влияе на баланса и слуха. Натискът от акустична неврома може да причини загуба на слуха, звънене в ухото и неустойчивост, като понякога също пречи на работата на мозъка. Акустичната неврома е известна още като "вестибуларен шванном", тъй като се развива върху клетките на Schwann, покриващи нерва. Трябва да се отбележи, че изследването на  клетъчните телефони на правителството на САЩ на стойност 25 милиона долара  установи, че излагането на радиация на клетъчен телефон причинява тумори от тип шванном.

Newsweek  погрешно съобщи за случая с Ivrea като първото италианско решение, свързващо мобилните телефони и акустичните невроми, но всъщност беше второто. Първото решение, постановено от съд в Бреша на 10 декември 2009 г. и потвърдено от Върховния съд на Италия през 2012 г., предостави обезщетение на работника на финансовия мениджър на индустриалния завод г-н Марколини, който разви тумор след използване на мобилни и безжични телефони за пет до шест часа на ден в продължение на 12 години. Марколини беше диагностициран като има доброкачествен тумор на тригеминалния нерв, който контролира лицевите мускули и усещания. Както и в Торино, съдът в Бреша игнорира финансираните от индустрията изследвания - обявявайки ги за предубедени - и вместо това разчита на експертното мнение на шведския професор  Ленърт Хардел, специалист по онкология и епидемиолог с рак с „фокусиран интерес към факторите на риска за околната среда от рак“.

Следващото (трето) решение за свързване на използването на мобилен телефон и острото нервно заболяване е постановено от съд във Флоренция през април 2017 г. Съдът във Флоренция разпореди INAIL да компенсира продавача, който е развил акустична неврома след използване на телефона за два до три часа на ден на работа за 10 години.

Опасност от работа

На 30 януари 2019 г. италиански съд в град  Монца  постанови, че излагането на радиация на мобилен телефон причинява акустичен неврома на мозъка на служител на летището. Служителят е използвал мобилен телефон за повече от 10 години за работата си. След като през 2010 г. му беше поставена диагноза акустична неврома, служителят бе обявен (през 2011 г.) за 68% инвалиди и трайно негоден за работа. През 2014 г. той кандидатства в INAIL, като твърди причинно-следствена връзка между излагането на работното му място на радиация и акустичната неврома и моли туморът му да бъде признат като професионално заболяване. Съдът в Монца се  съгласи  , че туморът го е забранил за постоянно и го е определил като професионална болест. Когато защитата обжалва решението, Върховният съд на Италия го потвърди.

Въз основа на своето определяне на продължителността на експозицията, видовете използвани устройства, вида на патологията и прегледа на литературата, те определят доказателствата, които са достатъчни за причинно-следствена връзка, дори при липса на абсолютно категорични научни доказателства.

За период от 1994 до 2010 г. работата на служителя на летището го излагаше на високи нива на радиочестотна и микровълнова радиация от различни антени и високочестотно оборудване, включително ретранслатори на височина, метеорологични радари, сателитни антени и самолетно оборудване. В допълнение, изпълнението на неговата работа изискваше използването на множество устройства, излъчващи радиация, включително мобилни телефони, два компютъра, които винаги се включват и ретранслатори на сигнали (GSM и DECT). Държейки телефона в лявата част на главата си, служителят използва телефон на Siemens DECT (безжичен), Nokia и по-късно мобилен телефон на Samsung повече от четири часа на ден, като телефонните сесии продължават до 45 последователни минути. Няколко пъти служителят и неговите колеги съобщават за високите нива на електромагнитни полета (ЕМП) и радиация на своя работодател,

В италианската правна система съдиите могат да назначават технически експерти, наречени  съдебни технически експерти (CTUs). В случая с Монца експертите и техническите съветници, назначени да оценят случая, проведоха проучване на акустична неврома и рисковите фактори. Въз основа на тяхното определяне на продължителността на експозицията (излагане на високочестотна EMR за значителен брой часове на ден в продължение на повече от 10 години), видовете използвани устройства, вида на патологията и техния преглед на литературата, те определят доказателствата да са достатъчни за причинно-следствената връзка, дори при липса на абсолютно категорични научни доказателства. Те също се позовават на решението на съда в Бреша и на цитираните в него решения. Заключението им беше, че развитието на неврома на левия слухов нерв е свързано с експозицията на работното място на служителя и че туморът е причинил намаляване на психическото и физическото здраве на служителя.

По този начин, в случай на случай, италианските съдилища са определили, че радиочестотната и микровълнова радиация, излъчвана от клетъчни телефони, могат да причинят акустично-неврома тип мозъчни тумори. Важността на тези решения не бива да се подценява, особено като се има предвид признанието на съдилищата, че когато излагането на електромагнитно излъчване стане необходима част от работата, акустичните невроми представляват професионален риск.

  •  Бърни Сандърс и истинската природа на държавата
  • Ali Ali Abunimah: Израел срещу руските медийни влияния 
Също може да харесате

image

Учените идентифицират 28 000 лекарствени растения, които лекуват заболявания от рак до диабет  21 май 2017 г.

image

Пермакултура за белите расисти: прераждане на кръв и почвата  17 октомври 2016 г.

image

Запознайте се с най-високо платения учител в Америка  27 юни 2014 г.




Гласувай:
3



Спечели и ти от своя блог!
1. truthful - В 60 000 000 - на Италия има 6 GSM оп...
31.01.2020 17:51
В 60 000 000 - на Италия има 6 GSM оператора, а в едва 6 милионна България те са също толкова.
Днес вече сме в прехвалената "демокрация", където електроматнитното облъчване наречено още електромагнитна радиация е НА ПОЛЗА ЧОВЕКУ и не прави никому впечатление. Да припомня убийствените честоти:
GSM - 1,8 GHz
сат. телевизия(С ХОРИЗОНТАЛНА ПОЛЯРИЗАЦИЯ!!?!?!!, което говори че антените са на Земята а дали има ВЕРТИКАЛНА ПОЛЯРИЗАЦИЯ - ами няма в реалност) - 11 GHz
WIFI - 2, 41 GHz
ефирна ТВ, радари, компютри - различни честоти над 400 MHz
и т.н. Всичкото това огромно количество електромагнитна радиация е ТИХ УБИЕЦ, който много от нас пренебрегват.
цитирай
2. zahariada - Да
31.01.2020 18:14
Вярно е.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39739025
Постинги: 21940
Коментари: 21633
Гласове: 31017
Архив
Календар
«  Март, 2024  
ПВСЧПСН
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031