Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
16.11.2016 17:48 - На квантово ниво водата има необичайни свойства, показващи извънземен произход (ИНТЕРВЮ)
Автор: zahariada Категория: Други   
Прочетен: 1560 Коментари: 0 Гласове:
4


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
На квантово ниво водата има необичайни свойства, показващи извънземен произход (ИНТЕРВЮ)
image

магията на водата    Доктор Серж Кернбах работи в изследователския център към университета в Щутгарт по кибертроника и роботика. На конференцията, която се проведе в кв.Бояна, София, чиято тема беше свойствата на водата, той представи доклада „Биологични и електрохимични сензори за измерване на информационното поле на материята”.


Каква е разликата между живата и мъртвата вода? Коректно ли е да се каже така?
От гледна точка на терминологията може би не е много точно. Разбира се водата стимулира метаболизма и хомеостазата на биологичните организми и имаме термини за структурирана вода или информационно натоварена вода. Това ние можем да демострираме експериментално и как се отразява на биологичните организми, като поставяме някой от видовете вода върху микроорганизми. Що се отнася до „мъртвата вода”, то вероятно става дума за това, че е дестимулираща като ефект, но ние се концентрираме върху „стимулиращата” вода.

Може ли да се каже, че фотоните са енергията на водата?
В изследванията се използват различни терминологии и може дори да допуснем, че има енергия на водата или че има информация, която водата запомня, но въпросът е как се борави с терминологията. Да, преимуществено на такива конференции се стремим да стигнем до пълно разбиране и единомислие за природата на водата. Ние не разбираме съвсем добре процеса, защото евергията не е в класическия смисъл като електрическата енергия, например. Но това, което със сигурност знаем е, че водата може да бъде структурирана, т.е. диполите могат да бъдат структурирани. Като химически елемент тя може да се намира в различни състояния. Джералд Полак изследва чевъртото състояние на водата и тя има много и най-различни ефекти. Това, което със сигурност можем да твърдим, се демонстрира с експеримент. Водата се оказва преносител на информационното въздействие. Ако водата се облъчва със слабо лъчение отговарящо информационно на антибиотик пеницилин, например, резултатът е силно стимулиращо развитие на микроорганизмите. От една страна ние се сблъскваме с определени феномени, които от една страна могат да се демонстрират, на като изследователи все още търсим теоретично обяснение. Ако обратно отговорим на Вашия въпрос с какво е свързана енергията на водата, би трябвало да говорим за количеството информация във водата, която взаимодейства с живите системи. Тя действа на всички нива – на нивото на клетъчната мембрана, на клетъчния метаболизъм чрез пренасяне на информационни сигнали между клетките и от комбинацията на биохимически процеси като една част са информационни. Чрез нея се променя понякога радикално средата за микроорганизмите, растенията и разбира се на човека.

Това означава ли, че водата има памет и за периода, през който на планетата не е имало живот? Тогава тя с извъземен произход ли е и може ли да възпроизвежда живота?

Знаете ли това е много добър въпрос. Науката работи с хипотези и след като експериментално се потвърди се доказват твърденията, това е цикълът на научното познание. Има такава хипотеза, че животът е пренесен на нашата планета чрез бактерии, които оцеляват в открития космос посредством астероиди и метеорити. Но общото мнение е, че еволюцията има естествен ход на базата на естествения подбор и селекция. Ролята на водата в този процес е много голяма, разбира се. Може като хипотеза да допуснем, че в първичния океан или бульон тя е играла такава роля, т.е. да е имала необичайни свойства. Но все пак трябва да търсим експерментално свидетелство за това.

Как се пренася информацията за ДНК чрез водата?
Механизмът за пренос на информацията в ДНК е известен. Кодирането става под формата на синтез на протеини и в еволюцията има революционни моменти. Но въпросът всъщност е как водата участва в този процес.

Да, как се задействат определените сегменти на ДНК и водата има ли роля в този процес?
Има едно такова течение, механизмът за активация по принцип е известен – стрес, определени елементи въздействат в ембрионална фаза, а има други, когато организмът е в различен етап. Що се отнася до нетрадиционните елементи, които касаят преноса на информация, този въпрос е още открит. Имахме доклад на тази тема на конференцията. Той се отнася за ефекта на активация на сензорните „накрайници” на ДНК. Да, водата може да задейства някои сегменти. Може механизмът да е психо-соматичен и е възможно именно на този принцип те да са създадени, но пак казвам, че теориите са много, докато експериментално потвърдените са изключително малко. Тук сме по ръба на спекулацията.

Ако вземем понятията от квантовата физика за локалното и нелокално съзнание, може ли да кажем, че те са в едно й също поле, защото имаме вода?
По тази тема можем да кажем повече. От гледна точка на науката преди повече от 20 години в клетката бяха открити така наречените микродюбели, те са миниатюрни като малки трупчета с диаметър 12 нанометра, а външната обвивка 24-25 нанометра. Доказа се, че те обработват информацията в клетката, именно на квантово ниво и това произвежда поредица квантови явления, които могат да участват и в по-глобални процеси в микроскопичните системи. Микродюбелите участват особено силно в невронната активност на главния мозък. Оттук произлезе виждането, че нашето съзнание, има в някаква степен, квантова природа. Това може да обясни феномена на интуитивната връзка между майката и детето и чувството за заплаха. Както и връзката между близнаците, което е експериментално потвърдено, че дори и на разстояние те имат информация какво се случва с другия. От тази гледна точка можем да обясним квантовите явления в микроскопичните системи. И ако водата има свойството да запаметява информация, то нейната роля е голяма, но трябва да имаме предвид, че в четирите различните състояния на водата атомът на кислорода има пет разлицни състояния, както и че запаметяването е механично, подобно на диск. Може да се структурира водата и кислородът да е в различно състояние и доколкото тя представлява около 90 % от нас, да, можем да потвърдим, че тя участва в този процес. Но засега няма напълно точни методи за изследване.

Значи все пак общата методика за изследване на водата не работи в пълна степен? Може ли тогава да има обща методика?
Методика има и тя сега се разработва. Тези явления се разглеждат от съвременна степен на развитие на науката на ръба на различните науки. На базата на по-сериозни емпирични методи изследването започна едва в 90-те години на миналия век. Засега преобладават оптическите методи, като спектроскопията. Използваме и електрохимични методи, които показват измененията при процесите, които протичат на електрохимично ниво, може да се изследва импедансът, както и някои от фазите. Много добре е разработена системата на основата на изследване на микроорганизмите, като биосензорите. Много добри резултати показват фитосензорите. Растенията се смятат за по-чувствителни към различни параметри на обкръжаващата среда. Ако например изследваме физиологията на растенията, например - количеството на изпарената вода или нивото на фотосинтезата, движението на водата в тях, развитието на биомасата, електрофизиологията на растенията, можем да получим много информация за свойствата на водата и за нетрадидиционните й ефекти. И най-важното на такива конференция е възможността за представяне на нови методи на изследване.


Автор: Елица Димова, Портал12



Гласувай:
4



Спечели и ти от своя блог!
Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39936726
Постинги: 21940
Коментари: 21634
Гласове: 31039
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930