Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
29.09.2015 10:27 - Руските петролни компании са разположени на челни позиции
Автор: zahariada Категория: Бизнес   
Прочетен: 1721 Коментари: 0 Гласове:
0


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
  Руските петролни компании са разположени на челни позиции Бизнес - 09.09.2015
http://www.zahariada.com/
Rakteem Katakey и Стивън Bierman, Bloomberg News | 8 септември 2015 01:20 AM ET 
Още от Bloomberg News

Най-голямата петролна компания в Русия OJSC "Роснефт" и ОАО "ЛУКОЙЛ" заедно с АД "Газпромнефт" доказа, че е по-ефективен от холандско-британската Royal Dutch Shell, British BP и САЩ Exxon Mobil Corporation по показатели като паричен поток, маржове на печалба и стойност на акциите.

Осветление кула рафинерия Лукойл Nizhgorodnefteorgsintez, Нижни Новгород

image

 "Когато маслото става по-евтино, Западните петролни компании имат един порядък по-трудно, отколкото на Русия", отбеляза старши директор на Fitch Ratings агенция в Москва Maxim Edelson. В случай на рязък спад в цените, руската данъчна ставка се намалява автоматично, така че финансовата натиск върху руските дружества отслабва, а "Брънт поемат от държавата".

След достигане на най-ниското ниво в последните шест години, международните цени на петрола принуждават основните участници в петролната индустрия да се адаптират към свръхпредлагане. В сравнение с други области на икономиката борсов индекс Morgan Stanley Capital International света през 2015 г., имах най-негативната тенденция в производството на енергия. Въпреки това е руската компания са устойчиви. На търга на Лондонската фондова борса Роснефт акциите нарасна 2,9%, а акциите на Газпром нефт - с 0.3%, докато акциите на Royal Dutch Shell за клас Б. загубили двадесет и осем процента, докато акциите на BP - осемнадесет процента.

Приходите от продажби на петрол и газ съставляват около половината от бюджета на Руската федерация, следователно, повече от петдесет процента спад в цените на петрола през 2014 тласна страната на първите шест години на криза. Международните санкции срещу Русия във връзка с нейното встъпване във вътрешните работи на Украйна, допълнително подкопани отслабената икономика. В същото време, девалвацията на рублата е играл в ръцете на руските производители на петрол печелят в долари, но плащат своите вътрешни сметки в руската валута.

Според анализаторите на Barclays, девалвация и данъчни кредити през 2015 г. ще позволи на Роснефт и Лукойл да се увеличи рентабилността повече от два пъти в сравнение с Royal Dutch Shell и BP. Инвестиционна банка Goldman Sachs Group Inc се казва в публикуван аналитичен доклад, 01 Септември, че руските производители правят пари, като че цената на петрола остава на сто, а не петдесет долара за барел.

Analyst масло сектор Bloomberg Intelligence в Лондон Philippe Kladek пише в доклад от 02 септември, за разлика от други части на света, най-съвременна технология, която не се използва често в Русия, за да се запази производството на петрол, което означава "на разходите за производство все още е един от най- най-ниските в света "." руски компании, както и преди да си позволим да се разработят нови ресурси, а не за увеличаване на темповете на развитие в областта на дългогодишния "

Разходите за производство на Роснефт, една от най-ниските в бранша, заяви пред репортери по време на среща в Пекин CEO Игор Сечин. От представянето на компанията се посочва, че разходите за Роснефт до 4.20 долара за барел, което е само една шеста от 27 долара на САЩ за барел, плащани от Exxon Mobil.

Почти всички производители на петрол и петролни руски компании показаха през второто тримесечие на 2015 г. по-висока печалба преди облагане с данъци, отколкото техните конкуренти в Европа, пише Kladek.

Но руските петролни компании не са имунизирани от ефектите на спада на цените, но на фона на чуждестранни колеги и техните финансови резултати изглеждат по-печеливши. Добив Роснефт и Лукойл са продължава да намалява през последните три тримесечия. Докато производството ЛУКОЙЛ масло през първото полугодие е нараснал с 5,2%, обемът на Роснефт намалял 1,1% се дължи на намаляване на доларовите инвестиции. Най-голямата петролна компания ще трябва да плати, или да рефинансира дълг в размер на 26,0 милиарда. Долара до края на 2016 г., но международните санкции сериозно ограничават достъпа й до западните капиталови пазари.

Игор Сечин, отказа да се правят прогнози, когато той попита за бъдещето на цените на петрола. "Не е за мен, трябва да се третира като врачка, твърде много несигурност," каза той.

Източник 




Гласувай:
0



Спечели и ти от своя блог!
Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39932289
Постинги: 21940
Коментари: 21634
Гласове: 31039
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930