Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
07.08.2020 17:22 - Някои протестиращи знаем какво искаме, но никой не ни пита. А ако пита — не иска да чуе
Автор: zahariada Категория: Политика   
Прочетен: 247 Коментари: 0 Гласове:
1

Последна промяна: 07.08.2020 17:23


  Някои протестиращи знаем какво искаме, но никой не ни пита. А ако пита — не иска да чуе

От Стопанина на 06.08.2020 г.Избрано, СвитъциПолитпросвета, Троичен социален организъм  

Пълно и радикално преустройство на държавната система, при това не само в политиката, а и в онова, което неправомерно е превзела и трябва да бъде освободено

image

Не знаете какво искате, не можете да формулирате исканията си. Само с „мафия, долу!“ и „мутри, вън!“ не става. — Това са думи на тези, които искат да вървят по утъпканите пътища и си мислят, че задават трудни въпроси към протестиращите.

Без да говорим от името на всички протестиращи, някои от нас определено знаем какво искаме. И то не само в политическата област. Също — в икономическата, както и в духовната, включваща образование и култура.

Култура и образование

Принцип: Свобода

Цел: развитие на индивидуалните способности и таланти на отделния човек в пълна свобода. Отпадане ролята на държавата и държавно-образователните програми. Изцяло свободна и лична инициатива на учители, родители и попечители, познаващи най-добре своите деца, както техните силни, така и слабите им страни.

Водещи роли: учител — дете — родител. Форма на образование и възпитание, съобразена с индивидуалните потребности на всяко дете с оглед развитие на силните му страни чрез развитие на талантите и способностите му. Шлифоване и корекция на слабости, страхове, несигурност.

Самостоятелна програма за обучение, формирана на база на индивидуалните способности и потребности на всяко дете, съгласувана между учител и родител до 16 години, а след това и самостоятелно между младеж/девойка и учител. Форми на обучение — Валдорфска падагогика, Монтесори, Вероучение, светско обучение, други педагогически модели.

Създаване на административен орган (формиран от родители и учители), изпълняващ функции, които са свързани с администриране на училищата, осигуряващи единствено материално-техническата база. В начален етап се финансира чрез държавен или общински бюджет.

Постепенно преминаване на финансиране от участниците в учебния процес — родители, търговски дружества, други форми на самофинансиране.

Здраве

Свободен принцип за формиране на здрав и ползотворен за отделния човек живот. Отпадане на задължителния здравен данък, наречен неправомерно здравна осигуровка. Формиране на истински здравни вноски, заплащани на доброволен и пожелателен принцип в Здравни каси, формирани на основата на съществуващите и в момента Терапевтични блокове. Здравни осигуровки или други съвременни форми на финансиране без задължителен характер. Предотвратяване на медицински фашизъм чрез премахване ролята на държавата в здравеопазването.

Съдебна система

Програма минимум: Изваждане на прокуратурата от съдебната власт. Програма максимум: Пълна еманципация на съдебната власт и нейното преустройство върху принципа на Свободата. Това означава, че в нея ще бъде недопустима йерархична структура, в която решенията се взимат отгоре и се спускат надолу.

„Джуркането“ на съдии е безумие. Изборът на съдия за дадено дело трябва да бъде съзнателно решение. Виж повече в книгата „Троичният социален ред“.

Насърчаване на частните и юридическите лица да решават разногласията си чрез медиация. Посредством медиация спорещите ще контролират собствения си спор, ще могат да го решат по най-добрия за тях самите начин, вместо да прехвърлят отговорността за това на съда. В медиацията освен това спорещите ще могат да общуват — липсата на комуникация е една от основните пречки споровете да се решават лесно и бързо. А чрез и в комуникацията хората ще могат да израстват, да стават по осъзнати за собствените си идеи и желания, както и за позицията на другия, а в по-мащабен план с това цялостно да се подобри атмосферата в обществото и нивото на общуване между хората.

Достигайки до споразумение в медиацията, спорещите най-често запазват добрия тон и в бъдеще могат отново свободно да общуват, докато това рядко се наблюдава при съдебните дела. Заради безспорните предимства и заради миротворческия принцип, заложен в медиацията, е важно тя да се прилага много по-широко. Това може да бъде постигнато сравнително лесно.

Към днешна дата има действащ Закон за медиацията, а също и множество опити процедурата да бъде въведена на всички нива в обществото, в това число училища, университети, предприятия и др.

Стопанска сфера. Икономически живот

Принцип: Братство

Цел — развитие на кооперативни форми на съществуване, производство, разпространение и потребление в различните браншове и съсловия, като се развива братски принцип, както по между им, така и в отделните предприятия. Производство на нужни за живота стоки и услуги, естествено ограничаване и отпадане на ненужни за живота стоки и услуги.

Премахване на ролята на държавата като стопански субект. Ненамеса на държавата във стопанския живот на обществото. Ролята на държавата в тази сфера е на регулиране, контрол и недопускане на картелни, монополни, олигополни и други подобни споразумения и форми на съществуване икономиката.

Друга роля на политическата държава е да регулира размера на заплатите, надниците и хонорарите на работниците. Целта е трудът и цената му да бъдат извадени като „стоки“ в бизнеса, каквито са в наши дни. Само по този начин може да се контролират и неутрализират ситуациите на икономическо робство и да се съхранява човешкото достойнство и усета за равенството, което е принцип на политическата държава.

Драстично съкращаване на данъчна, осигурителна, общинска и държавна администрация, занимаваща се както с данъчно и осигурително облагане, така и с лицензи, изисквания от държавни и общински институции.

Съсловни кооперативи – формиране на съсловни кооперативи във всеки сектор на стопанския живот посредством представителство на всички участници — производители, преработвачи, търговци и разпространители, потребители. Формиране на правила и устойчивост на среда за подпомагане и взаимопомощ при производството, разпространението и търговията, както и потреблението на дадени стоки и/или услуги. Участие във формиране на законодателни и нормативни инициативи на съсловните общности, отнасящи се до тяхното устройство и функциониране на стопанския живот в социалния организъм с другите съсловия.

Съсловните организации договарят международните договори с международните компании за доставка на стоки и услуги, необходими за функционирането на стопанския живот, които не могат да бъдат набавени или произведени у нас.

Данъчна система

Премахване на облагането на доходи и печалби и преминаване към облагане на потреблението на принципа на мита или акцизи. Въвеждане на 10% ставка при облагане на потреблението. Колкото повече потребяваш, толкова повече плащаш.

Регулиране на държавни разходи чрез въвеждане на данък върху потреблението и премахване на другите данъчни и осигурителни тежести. При повишаване на ставката от страна на държавната власт автоматично се намалява потреблението на стоки и услуги, водещо до намаляване на данъчните приходи. Понастоящем държавата безконтролно може да повишава данъците на работещите както хора, така и търговски дружества. Този данъчен рекет трябва да се преустанови.

Премахване на задължителния характер на пенсионно и здравно осигурителния данък и формиране на доброволни пенсионно осигурителни кооперативи, дружества и фондове, нямащи задължителен характер. Премахване на ограниченията за разплащане в брой. Драстично съкращаване на данъчна, осигурителна, общинска и държавна администрация, занимаващи се с данъчно и осигурително облагане, така и с лицензи, изисквания от държавни и общински институции.

Правова и законодателна сфера

Принцип: Равенство

Върховенство на правото! Абсолютизиране на правото във върховенство, а не на закона. Премахване на постулата, че законът трябва да се изпълнява, независимо дали е добър или лош. Формиране на Народно събрание или Парламент от специалисти в областите си, не на партиен принцип, а на база на най-добрите специалисти, най-моралните, най-способните да формират и рекодифицират законодателството от последните 15 години насам.

Представителите в Народното събрание се избират само на мажоритарен принцип. Гласува се за отделен човек, специалист в своята област, който работи на доброволен принцип за формиране на законодателството в България. Работа на принципа pro bono.

След първоначалната рекодификация на законодателството, не е нужна постоянна работа на Народното събрание, а се свиква само с определени цели. Законите следва да са написани разбираемо и ясно за всеки участник във всяка една сфера на живота на социалния организъм.

Полиция, армия, пощи, събиране на 10% данък върху потреблението — функция на държавата.

Светлан Бонев
06.08.2020 г.

Вижте още:

• Крахът на съвременната държава и бъдещото развитие на България

• Троичният социален ред като решение за изход от идващия социален колапс

• Не всичко (трябва да) е пари в съдебната система

• Данък върху потреблението или данък върху доходите

• И още за Троичния ред




Гласувай:
2



Спечели и ти от своя блог!
Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39912715
Постинги: 21940
Коментари: 21634
Гласове: 31037
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930