Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
03.03.2020 10:16 - Русия плава с „плаващ Чернобил“ в Арктика
Автор: zahariada Категория: Политика   
Прочетен: 505 Коментари: 2 Гласове:
0

Последна промяна: 03.03.2020 10:19

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
  Русия плава с „плаващ Чернобил“ в Арктика

Еколозите не са доволни от морския реактор.
 

image От Кортни Линдер 26 август 2019 г.
  ЛЕВ ФЕДОСЕЕВ ГЕТИ ИМИДЖИС

image

  • https://www.popularmechanics.com/technology/a28802067/floating-chernobyl-nuclear-reactor/?fbclid=IwAR21ccRJHnWyniVlbLPBMk_ZGtl6ajVEGUDqEmmEmvdYLPpxH-jk6CRL71E
  •  
  • Академикът Ломоносов пренася два ядрени реактора с 35 мегавата до арктическото крайбрежие на Русия.
  • В централата се помещава на мястото на електроцентрала Bilibino ядрено на Чукотка, в Далечния изток на Русия.
  • Природозащитите твърдят, че плаващата електроцентрала представлява присъщ риск за Арктическия регион.

45-футов дълъг буксиран платформа, построен в Русия, се отправя към арктическото крайбрежие. Но природозащитниците Академик Ломоносов не отсъства точно като безобиден.

Това е така, защото носи два ядрени реактора.

„Грийнпийс“ нарече кораба „Плаващ Чернобил“ и „Чернобил на лед“, преди да излети в своето плаване (и преди тазгодишния хит на HBO серията съживи обществения интерес към ядрената катастрофа през 1986 г.).

Ломоносов напусна арктическото пристанище Мурманск в Северозападна Русия и ще измине 3100 мили по моминското си пътуване до пристанището Певек на полуостров Чукотка на изток. Пътуването трябва да отнеме две до три седмици.

Корабът, боядисан в цветовете на руския флаг, е кръстен на Михаил Ломоносов, руски учен и писател, отговорен за такива приноси като закона за разговор на масата при химичните реакции и откриването му на атмосферата на Венера.

ОЩЕ РУСКИ ТЕХНИК

image

Радиоактивен спайк от руската ракетна експлозия

image

Руснаците просто изпратиха този робот в космоса

image

Този робот на ВВС може сам да лети на Cessna

Между двата 35-мегаватни ядрени реактора на борда корабът е готов да доставя електроенергия на населени места и фирми, извличащи скъпоценни камъни и въглеводороди в отдалечения район Чукотка, полуостров, който е приблизително толкова близо, колкото можете да стигнете до Аляска.

В и около този арктически регион около два милиона руснаци пребивават в села, които обикновено са достъпни само с кораб или самолет, ако времето оказва съдействие. Въпреки това тези отдалечени райони са отговорни за 20% от БВП на Русия и са в основата на използването на природни ресурси.

Напредването в Арктика е отчасти, защото западносибирските въглеводороди отслабват, според института на Кенън от Центъра на Уилсън, който е базиран във Вашингтон, окръг Колумбия и проучва постсъветска Русия. Русия иска да се включи в тази зона, която се изчислява на около 13 процента от световния нефт , 30 процента от природния газ в света и други рядкоземни минерали.

Докато природозащитниците са критични към платформата Ломоносов - казвайки, че масивна вълна може да доведе до ядрени сривове и че въвеждането на ядрена енергия на север от Арктика ще бъде пагубно за сравнително недокоснатата среда - руските власти твърдят, че тези твърдения са неоснователни.

Ядрените пазачи специално посочиха ядрената катастрофа във Фукушима Япония, за да обсъдят рисковете от морски реактор.

През 2011 г. атомната електроцентрала Фукушима Даичи, която се намира на около 150 мили североизточно от Токио, беше предизвикана от земетресението и цунамито в Тхоку. Когато земетресението е открито, активните реактори автоматично изключват реакциите си на делене. Но поради прекъсване на електричеството, стартираха аварийни генератори на дизелово гориво, които захранваха помпи, които охлаждаха сърцевината на реактора. Когато цунамито удари 46 минути по-късно, изкачвайки се над морската стена на централата и наводни първите четири реактора, аварийните генератори бяха убити, което доведе до загуба на топлоносител и множество ядрени сривове.

Инженерите на Ломоносов казват, че са се научили от Фукушима и че заводът е построен, за да издържи на цунами.

Въпреки това критиците все още твърдят, че ключовите предимства на руския плаващ завод, включително мобилността и способността за работа в отдалечени райони, също са спадове, тъй като те усложняват процедурите за сигурност като рутинно изхвърляне на ядрено гориво и спасителни операции, ако корабът трябва да бъде ударен. от масивна вълна.

Източник: Асошиейтед прес




Гласувай:
1



Спечели и ти от своя блог!
1. 1997 - Чернобил. Украйна.
03.03.2020 13:25
От Украйна е дошла радиацията, там и сега зее политическа язва от която пати и Европа.
А "еколозите" не са доволни от когото им кажат. Бяха против сечта на горите на Амазония при Да Силва и Дилма, ама при Болсонаро си мълчат политично.
цитирай
2. krumbelosvet - Да пратиш ядрени реактори толкова близо до ХАРП
04.03.2020 09:16
Да пратиш ядрени реактори толкова близо до ХАРП, е ЗНАК.
Знак за глупост.
Или знак, че си разгадал от какво гръмна Чернобил и си намерил защита.

Мернах из нета нов вариант на Дубинушка

Но настанет пора
всьо узнает народ.
Ломоносовска ярост вскипитса
("вскипает как волна", б.м.)
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39935040
Постинги: 21940
Коментари: 21634
Гласове: 31039
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930