Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
30.04.2017 23:35 - Султанът Ердоган и теоремата за косматите топки
Автор: zahariada Категория: Политика   
Прочетен: 1276 Коментари: 2 Гласове:
1

Последна промяна: 30.04.2017 23:36

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
Султанът Ердоган и 
теоремата за 
косматите топки
Автор: Дахер Ламот ВСИЧКИ СТАТИИ НА АВТОРА

29.04.2017

Синът на Ердоган въртеше търговия и изнасяше петрола на Сирия. Дъщеря му пък организираше т.нар. бежански лагери, които се превърнаха в рекетьорски инструмент срещу Европа. Но и това не е всичко. Ердоган нахлу в Сирия уж да се бори със старите си дружки от ИДИЛ. Окупира част от сирийските земи на север. В момента там не се търгува със сирийски лири, а с турски пари. В градове като Джараблус и подобните се веят турски знамена, надписите са на турски, а местните полиции и отряди крещят „Да живее Турция, Аллаху акбар, да живее Ердоган!”

 

image

 


 Когато бях студент, присъствах на голяма част от лекции, в които преподавателите запълваха дъските от единия край до другия с пъстри формули, повечето неразбираеми за нас, простосмъртните. Една сутрин обаче, тъкмо когато на мен и на всички мои колеги клепачите започваха да се затварят от досада, точно тогава чухме за една забележителна теорема. Убеден съм, че се превърна в любима на всички. Теоремата на косматата топка, или the Hairy Ball Theorem. 

 

Не, не си измислям, наистина има такава. Теоремата е била формулирана за първи път от Анри Поанкаре и е математически доказана. Представете си една голяма космата топка или просто една пухкава котка, която се е свила на кълбо. Според тази теорема, колкото и да я решете с гребен, винаги ще има поне едно неизресано, рошаво снопче. Или ако прехвърлим тази формулировка на земното ни кълбо и ако си представим ветровете като вектори, то винаги ще има една точка, в която те не действат и скоростта им ще е нула.

 

Да, звучи абсурдно проста, ненужна формула. Но чрез тази теорема технологът Гретхен Деврайс през 2007 успява да получи златни наночастици, а през 2010 г. Марк Лейвър, също ползвайки формулата за косматата топка, успява да обясни поведението на свръхпроводниците. Ха, хайде сега кажете, че е безполезна. 

 

Защо ви разказвам това? Поради две причини. Първата е ясна. Да ви привлека вниманието. Косматите топки винаги генерират любопитни и наострени погледи. По доказан социално-исторически закон. Втората причина е, за да се опитам да ви обясня какво се получава в мейнстрийм медиите тогава, когато отразяват войната в Сирия, и какви опасности носи това за България. Медиите въргалят топката в косми, получава се една голяма космата топка. Нарочно поддържана с буйни снопове, за да не видите самата повърхност, да не разпознаете дори цвета на топката. 

 

Преди няколко дни излезе интервю с Фарес Шехаби, директор на Търговската палата в Сирия, което горещо препоръчвам да гледате:

  

 

В него той посочва как преди войната в Алепо, туптящото индустриално сърце на държавата, е имало над 35 000 завода, което е повече от кой и да е град в целия Близък изток, включително и Северна Африка. Градът се развиваше със зашеметяващи темпове.

 

След избухването на войната, най-вече с помощта на турския президент Ердоган, голяма част от тези заводи бяха ограбени и изнесени в Турция, наред с продукцията. Турски техници идваха и под крилото на умерените от „Свободната армия”, официално финансирана и обучавана от Анкара, демонтираха и изнесяха техника за милиарди долари. Ако имате познат от Алепо, го попитайте, той с горчивина ще потвърди.

 

Бяха разбити животът и мечтите на милиони хорица. На всичкото отгоре, именно през Турция бяха вкарани десетки хиляди ислямисти и джихадисти от всички краища на планетата, които унищожиха не само най-стария град в света, но и наложиха убийствен шериат и терор в околностите. Синът на Ердоган въртеше търговия и изнасяше петрола на Сирия. Дъщеря му пък организираше т.нар. бежански лагери, които се превърнаха в рекетьорски инструмент срещу Европа.

 

Но и това не е всичко. Ердоган нахлу в Сирия уж да се бори със старите си дружки от ИДИЛ. Окупира част от сирийските земи на север. В момента там не се търгува със сирийски лири, а с турски пари. В градове като Джараблус и подобните се веят турски знамена, надписите са на турски, а местните полиции и отряди крещят „Да живее Турция, Аллаху акбар, да живее Ердоган!”

 

 

Това е тотална окупация и няма да се учудя, ако утре Ердоган предяви претенции към тези сирийски територии. Именно затова толкова горчиво новият неоосмански султан прие загубата на Алепо, тъй като смяташе да го присвои. В северните части на Сирия Ердоган започна да заселва туркмени (арабски турци) https://www.almasdarnews.com/article/reports-iraqi-turkmen-colonizing-syria/.

 

В християнските селища в областта Идлеб (като Якубие и Гасание), откъдето бяха избити и изгонени всички християни, турският президент започна да заселва уйгурски племена, докарани от Китай http://www.globalresearch.ca/erdogans-al-qaeda-mercenary-army-of-uyyghur-chinese-jihadists-dispatched-to-syria/5555297

 

В тази връзка е редно да задам отново един въпрос. Една от най-големите фракции на т.нар. Сирийска свободна армия е „Султан Мурад”. Какво общо има султан Мурад, османски владетел, със Сирия? Абсолютна мистерия, пълно безумие. Особено като се вземат предвид историческите негативи на Османската империя спрямо Сирия: над 400 години под османско робство, а и до днес потомците на милиони засегнати разказват за арменския, асирийския и понтийски геноцид. 

 

 Ердоган изглежда като чудесен съсед, нали? 

 

Забележете, че след като избухна скандалът с химическото оръжие в Хан Шехун, град, управляван от „Ал Кайда”, „жертвите” бяха изнесени пак в Турция, където да бъдат „изследвани” в лаборатории под авторитарния чехъл на Ердоган. 

 

Турският президент е член на „Мюсюлманското братство”, какъвто е и сегашният лидер на „Ал Кайда” Айман ал Зауахири. Почти всички лидери на сирийската опозиция са също членове на това братство, същото се отнася за Хамас и „Ал Нусра”. Сами си направете сметките и изводите. Може някой да спомене, че Турция под Ердоган има невероятен икономически ръст.

 

Дали това обаче е така? Ще посоча пример. Turk Telecom, една от двете големи телекомуникационни компании, е всъщност собственост на саудитската компания Oger. Познайте кой пък е собственик на Oger? Собственик е Саад Харири, настоящ премиер на Ливан, роден е в С. Арабия. Харири, който толкова много кряка срещу Асад и финансира „умерени бунтовници”. Никак не е розово бъдещето и на Ливан. 

 

Ето защо аз лично предпочитам за съсед „диктатора” Кемал Ататюрк, който управляваше еднолично и беше наложил еднопартийна система в Турция. Разбира се, че той е хиляди пъти по-добър избор, отколкото ислямизиран демократично избран президент. Предпочитам светска диктатура пред псевдодемократичния квазифашистки шериат. Защото подобни ултрарелигиозни радикални елементи се контролират само с юмруци и шамари. Разбраха го и в Египет на Сиси, и в Либия, и в Тунис. Навсякъде. 

 

Ситуацията никак не е безопасна за Балканите – в момента полуостровът е действително като буре с барут, като почнем с Македония и Албания и стегнем до Сърбия и Босна. Защото очевадно султанът ще се обърне насам, след като приключи на изток. Той обаче не е кукловодът. Кукловодът е в Саудитска Арабия, която харчи по 4 милиарда долара годишно, за да отваря джамии в немюсюлмански страни, в които разпространява уахабизма, т.е. същата идеология на ИДИЛ, „Ал Кайда”, „Ал Нусра” и „Боко Харам”.

 

И може би си мислите, че тази статия е просто опит за лов на вещици, изкуствено надуване на напрежението. Грешите. Така си мислехме и ние за Сирия. Погледнете какво стана с нея, вратата може да се отвори и на другия край на коридора. Не го забравяйте. Не забравяйте, че тук има малцинство с доста нисък стандарт и образование, но с висок прираст, лесно управляемо и е перфектна мишена за плавно радикализиране... и постепенно узурпиране. 

 

Тази сватба на Европа със султани и емири, със С. Арабия и Катар също е опасна в далечна перспектива. Водени от чиста икономическа алчност и от ирационалния страх на САЩ да не загуби влияние в района, ползвайки богатствата на пясъчните кралства, сегашните западни лидери не осъзнават, че попадат в елементарната клопка на петролните кралства.

 

В Европа образователната система е много висока, поради което се отварят ниши в по-нископлатените сектори. Европейските лидери глуповато си мислят, че ще ги запълнят с имигранти от по-бедни среди. В същото време С. Арабия умело успява да използва „ефекта на ластика”. Радикализира малка част от мюсюлманите в Европа, т.е. издърпва ластика. От ответната страна започват съвсем естествено да се появяват противоположни течения, предимно националистически.

 

Съответно нарастващите малцинства започват все повече да се капсулират, дърпането от двете страни става все по-силно, напрежението в ластика се покачва. Ефектът на ластика очевадно се появява в Европа – колко подкрепа имаше Льо Пен-баща във Франция, 4–5%? А сега вече са 20% при дъщеря му. Същата ситуация е с Фараж, Герт Вилдерс и подобните. Некомпетентността, тесногръдието, свирепата алчност и болезнен стремеж за бърз достъп към финанси накара самозабравилата се разпадаща се политическа класа да насочи вагоните към предстояща колизия. 

 




Гласувай:
1



Спечели и ти от своя блог!
1. bojinkata - Да не забравяме как др. борисов го ...
01.05.2017 09:00
Да не забравяме как др.борисов го гледаше предано в очите в двореца Му!
цитирай
2. zahariada - Да
01.05.2017 09:25
Няма.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39757271
Постинги: 21940
Коментари: 21633
Гласове: 31017
Архив
Календар
«  Март, 2024  
ПВСЧПСН
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031