Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
18.06.2016 19:45 - Западът се нуждае от войната с Русия - на страната "златния милиард" напълно в несъстоятелност
Автор: zahariada Категория: Политика   
Прочетен: 673 Коментари: 0 Гласове:
1


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
  Западът се нуждае от войната с Русия - на страната "златния милиард" напълно в несъстоятелност Автор: Gres от Днес, 08:45
  • image
  • 0
  • image

image

http://www.zahariada.com/

Фразата "икономически растеж" - един от най-често използваните в лексикона на либералните икономисти. В същото време той е умело използвана от политици и държавници на Запада да дават за черно бяло и обратно. Терминът "икономически растеж", както и статистическите данни, използвани за измерването, отдавна са средствата за манипулиране на общественото съзнание. И също така означава затапване на разрушителни и дори самоубийство политики на "златния милиард" в икономиката.

За последен път на Запад започва да звучи отделни гласове са критикували политиката на "икономически растеж".Критиките се ограничава главно до следното:

за официални статистически показатели, демонстриращи "постиженията" на икономическия растеж крие нарастващата социална и собственост диференциация на обществото. Заплахи, породени от такива икономически растеж са очевидни;

икономическия растеж за сметка на участие в оборота на всички големи количества природни ресурси и замърсяването на околната среда. Това застрашава екологичното колапса на планетата;

Икономически растеж увеличава мащаба на безработицата, и тези, които продължават да работят, да се превърне в роботи. Икономическият растеж се превръща в Молох, поглъщащ човека като творческа личност.

Критиците на концепцията и политиката на икономическия растеж е най-често се предлагат като алтернатива на модела на така наречените "устойчиво развитие". Въпреки това, този вид модел са само пожелателно мислене. Малко хора се осмеляват да се докоснат на първопричините за надмощие в съвременния свят, идеологията на икономическия растеж. И причините се коренят в лихварски характер на съвременната икономика. Лихварството е базиран на начисляване на лихви. Modern лихварство също въз основа на кредитни пари. Тяхното производство създава дълг, който е в допълнение към основната сума все още включва интерес. А дефицит на пари, което е точно равна на размера на лихвите, начислени.

Лихварски капитализъм генерира парични потоци, глад, който генерира агресия стопански субекти, които искат да получат пари на всяка цена.

Първо, поради икономическата експанзия, която се нарича "икономически растеж". На второ място, поради рефинансиране на дълга, т.е. получаване на нови заеми. Затова появата на безкрайно расте пирамида дълг. Термините "растеж" и "лихварството" - същия корен. Тази представа доминация идеология на "икономическия растеж", размножаване, и съвременните лихварите се превърне в универсална религия на съвременния свят.

Ние сега се обръщат към по-конкретен въпрос: Може ли да се доверите показатели на брутния вътрешен продукт (БВП) и други подобни показатели, измерване на икономическия растеж? - Определено не мога. Първо, това е най-разпространената практика на статистически незначителен и измами. Особено успешни в тази статистическа служба на САЩ. Това е специален въпрос, който се нуждае от отделен разпределение. Второ, промяна на методиката за изчисляване на БВП, като "продукт" включва всички видове съмнителни "услуги". В резултат на това, структурата на БВП на САЩ, далеч от реалната икономика (промишленост, селско стопанство, строителство) възлиза на малко повече от 1/5; останалата част - услуги. Да има, разбира се, жизненоважни услуги. Например, транспорта и комуникациите.Но най-малко половината от общия БВП на САЩ, според нашите оценки, - "въздух".

Чрез "въздух" и всякакви допълнения към статистическите служби в САЩ и други страни на "златния милиард" успява да "боя", "положителна динамика" на икономиките им. 

Но дори и с тези трикове и растеж на БВП статистическа "иновации" на западните страни възлиза на не повече от 2-3 на сто в тази възраст в годината. Какво изглеждаше много бледо на фона на високи темпове на растеж на БВП на Китай.

Но всички по-горе - "цветя" на фона на основната такелажа, свързани с оценката на икономическия растеж на страните от "златния милиард". Всеки, дори и начинаещ икономист знае, че фирми, корпорации, други стопански субект има активи и пасиви. Активи - собственост и различни изисквания (например изисквания за заеми, доставени стоки и т.н.). Задължения - преди всичко различните задължения (например задължения за обслужване и погасяване на кредити, плащане на стоки и т.н.). Дори хората, които са далеч от икономиката и счетоводството, са наясно, че ако задълженията (с други думи, на дълговете) започват да надхвърлят активите, след фалита на компанията.

Изненадващо, по отношение на държави рядко се използва като прост и интуитивен оценка на подхода на икономическото им положение. Особено така наречените "икономически развитите" страни. И те, в същото време, или вече са обявени в несъстоятелност или са на път да несъстоятелност. Но много малко хора го забелязват. Проблемът е много прост: увеличение на дълга "икономически развитите" страни имат през годините надвишава растежа на техния БВП. С други думи, увеличението на бизнес дълг обект, наречен "икономически развита държава" далеч надхвърля ръста на активите си. Фразата "икономически растеж" във връзка с тези страни изглежда повече от странно.Това "икономически растеж" с "минус".

Сега конкретни данни. Аз ги назаем от известния финландски икономист, бизнесмен и политик Hellevig Джон (Jon Hellevig). Той е един от малкото чужди икономисти, които излага фалшифицирането на Западните икономика и статистика и показва, че страните от САЩ, ЕС и други страни от "златния милиард" - завършват в несъстоятелност.Най-генерализирана снимката на западната икономика през 2013 г. Hellevig дава в работата си «Awara Група Проучване на реалния БВП Net-на-дълга». Той съдържа изчисления на реалния БВП, коригиран за промени в дълг. "Корекцията е много проста: официален измерител на годишните реални (т.е. коригирани с инфлацията ценови промени) растежът на БВП се изважда растеж дълг на страната за същата година. Ето това ще бъде "най-реално на" растежа на БВП. Въпреки това, веднага след това ще бъде "много реална", или настоящия спад на БВП. Ето една снимка за периода 2009-2013. В Спадът на БВП на еврозоната през периода, според официалната статистика, тя беше 0.2%. По време на същия този път, на реален спад в растежа на БВП, като се вземе предвид дълга в еврозоната се очаква да финландски икономист, е 27,2%. За страни като Франция, Италия, Великобритания и упадък на САЩ на реалния БВП с оглед на дълга в диапазона от 30 до 40%. Относително "безопасно", на фона на Германия погледна.Нейният официален спад на БВП за периода 2009-2013 г.. е 0,7%, и като се вземе предвид дълга на БВП спадна с 16,6%. Сред изследваните рекорден спад на БВП с оглед на дълга страни беше Испания - с 56,3%. С други думи, за период от пет години, БВП на Испания е намалял с повече от половината, като се има предвид нарастването на държавния дълг на страната.

Но това, което е най-изненадващо. На фона описано Hellevig катастрофални икономически колапс на западните страни по съвсем различен начин изглежда състоянието на руската икономика.

Ръстът на БВП на Руската федерация за периода 2009-2013. Според Росстат, беше 5,7%, но истинската промяна в БВП на Русия, като се вземе предвид дълга е с "плюс". БВП Коригирана Русия се е увеличил с 28,5%. Това се дължи на факта, че Русия за посочения петгодишен период е значително намали националния си дълг.

Още по-контрастен изглежда сравнението на Русия със страните от "златния милиард" за периода 2005-2013 GG. (9 години). Коригирана БВП на САЩ е намалял с 59%, страните от еврозоната - до 30%, но се регулира термини, БВП на Русия се е увеличил с 147%.

Във всички западни страни, годишното увеличение на държавния дълг на няколко пъти по-висока от годишните темпове на растеж на БВП. Hellevig дава следните цифри за периода 2004-2013 GG. Увеличение на националния дълг на САЩ за десетилетие беше 9,8 трлн. USD, и растеж на БВП - .. около 2 трилиона долара по този начин превишава ръста на дълга на растеж в БВП на САЩ е бил пет пъти. Записът сред изследваните страни, този излишък се появи във Великобритания - девет пъти. Финландски икономист отбелязва, че, най-вероятно в Япония, което някои все още се разглежда като стандартния модел на икономически растеж, излишъкът щеше да е още по-висок. Но Япония не е била включена в изследването, поради липсата на статистически данни.

Но в Русия по време на периода, че е точно обратното: ръстът на БВП е 14 пъти по-висока от нарастването на държавния дълг. 

Най-пълни статистически данни за реалните изчисления (включително дълг) на икономически растеж в САЩ има.Любопитна картина на динамиката на държавния (национална) американския дълг и брутния вътрешен продукт, въз основа на данните на американското министерство на финансите и Министерството на търговията на САЩ.

Според американското министерство на търговията (Бюрото за икономически анализи), БВП на САЩ през 2001 г. е равен на $ 12,837 милиарда през 2010 г. цените., А през 2014 г. той (същите цени) възлиза на 16,282 милиарда долара. По този начин, растежа на САЩ на реалния БВП за периода 2001-2014 GG. Тя стоеше на 26.8 на сто. В същото време, растежът на националния дълг на САЩ от края на 2001 г. до края на 2014 г. е в размер на 3.14 пъти. Растежът на националния дълг за периода 2001-2014 GG. превишена реален ръст на БВП от почти 8 пъти на САЩ. Това съотношение може да се изрази по друг начин: в периода 2001-2014 GG. $ 1 увеличаване на националния дълг на реалния растеж на БВП на САЩ е средно само 12,5 цента. Простите изчисления въз основа на САЩ ни накараха напълно съвпадат с прогнозите, които се съдържат в статията финландски икономистът.

В заключителната част на статията си Hellevig отбелязва, че в изчисленията си го взе под внимание само, че част от дълга, който се отнася до националния дълг (това се нарича национално). Но, за да завърши картината трябва да бъдат взети под внимание и други компоненти на дълга на икономиката - на частния сектор и сектора на домакинствата. За съжаление, статистиката на този тип дългове са непълни и неточни. Има само данни за отделните страни. Например, дългът на частния сектор на икономиката на Дания за периода 1996-2012 GG. Тя се е увеличил от 140% от БВП до почти 240%. Ръстът на дълг от близо 100 пункта! В същото в Дания за периода 2002-2010 GG. дълг на домакинствата сектор е нараснал от 240% от БВП до 310%.

Ако се съди по цифрите, които са изброени в Hellevig, страни като Дания, Великобритания, Швеция, Испания и няколко други страни отдавна са действителните фалират. А страни като САЩ, Франция и Италия вече са в близост до него.

Неговата несъстоятелност и паразитни съществуване се дължи на продължаващото изравняване на дълг пирамида на страната "златния милиард" смокинови листа покриване на официалните статистически данни за БВП. 

В последната си статия, публикувана през януари 2016 г., J. Hellevig Русия предупреждава за заемане на западния модел на така наречените "икономически растеж", "" либерални "критици на руската икономика ще трябва да ни вярват, че Западът работи добре благодарение на някои уж по-добре икономически модел , рекламиран като иновативна икономика. Реалната картина е по целия Запад, САЩ, Канада, Австралия, Япония, ЕС е тъжно, когато спадът в промишленото производство, намаляване на износа, огромен бюджетен дефицит, плашещи тенденции на бедността и огромен дългосрочната безработица, която правителството се опитва да се скрие зад официалната статистика, като зачеркнат от нея безработни. Единствената реална иновация в Запада за всички изминалото десетилетие - иновация на дълг гуляй вечното, това е само, за съжаление, вечната-то няма да ".

Икономически деградация на водещите страни на Запада, който казва J. Hellevig. Тази деградация е особено ясно показва до тях, когато златен милиард сравняващи страни "с такива страни от периферията на световния капитализъм, който се нарича« нововъзникващите икономики », т.е. страната с най-динамичните икономики.

"Ядро" на западния свят е "Big Seven» (Групата на седемте, G7), който включва следните държави: САЩ, Канада, Япония, Великобритания, Германия, Франция, Италия. Според някои оценки, тъй като в края на Втората световна война, само един ни е създал около половината от брутния продукт в света. По-късно, САЩ споделят постепенно намалява, но като цяло през миналия век за дълго време на "голямата седмината" имаше не по-малко от половината от общия БВП на света.

Jon Hellevig в публикациите му обърна внимание на това как баланса между икономическото развитие на "Big седморка" и страните от «нововъзникващите икономики» в последния четвърт век. За по-голяма яснота, във втората група включва също така седем страни, "малка седем": Китай, Индия, Русия, Бразилия, Индонезия, Мексико и Южна Корея.

"Little Seven" днес е значително по-добър от "голямата седмината" за съвкупния брутен вътрешен продукт. "Little Seven" елиминираха "голям седем" след финансовата криза от 2007-2009. Jon Hellevig счита, че това много важно събитие, което е останало малко забелязана от световните медии, но които, по негово мнение, ще има много важни глобални икономически и политически последици.

Към днешна дата, вече има по-нови статистически данни за БВП (по данни на МВФ). Според нашите изчисления, е равно на 31,95%, а делът на "малък Seven" през 2014 г., делът на "голямата седем" в световния БВП - 35,83%.Съотношението на БВП "ниско седем" БВП "Big Seven" вече 112,1% е през 2014. Това е разликата между "Седем малки" и "Групата на седемте", продължи да нараства в полза на страните «нововъзникващите икономики».

Jon Hellevig пише: "Проблемът е, че за да се промени този сценарий няма да успее, защото западните сили са загубили своето конкурентно предимство. В крайна сметка, техните икономики ще се свият, стига те да не започне да съответства на техните ресурси и население. " За справка: делът на "Big седморка" в населението на света е приблизително 11,5%. За това може да бъде, по мнението на Hellevig, делът на "голямата седем" в световния БВП. С други думи, "голямата седмината" имат много дълго време да се търкаля надолу от сегашните дял от 32% на 11,5%.

Надеждите за възстановяване на икономиката на Запада не е достатъчно. Още по-малко, отколкото, че шансовете на западния капитализъм за преодоляване на икономическата депресия през 30-те години на миналия век (когато тя успя да преодолее напълно неикономически методи - само заради избухването на Втората световна война).

Спор идентифицирани тенденциите трудно Hellevig. Ние може да постави под въпрос само на правилния избор на страните от "ниски седмици." Мексико и Южна Корея са политически гравитират към Запада, те са под силно влияние на неговата. Човек трудно може да си представи в реалния живот, съюзът на седемте държави, които финландската икономист използва в своите изчисления. Но това е истинско обединение на седем страни. Това са петте страни, които съставляват БРИК. Плюс това, Индонезия и Иран. Въз основа на данните, предоставени от МВФ през 2014 г. делът на страните, включени в тази "алтернатива Seven", са както следва (% от световния БВП): Китай - 16.63;Индия - 6,81; Русия - 3,29; Бразилия - 3.01; Южна Африка - 0.65; Индонезия - 2,47; Иран - 1.35. Общо за "алтернатива Seven" през 2014 г. имаше 34,11% от световния БВП. И на "големите седем" Западните страни - 31,95%. И ние виждаме в този случай, че "голямата седмината" зад седемте «нововъзникващите икономики».

През 2014 г. той е записан значимо събитие в Китай по отношение на БВП, изчислен в паритет на покупателната способност на юана, класирана на първо място в света, изпреварвайки САЩ. САЩ заема това място за повече от един век. А именно, тъй като в края на XIX век, когато Съединените щати последователно избягва Великобритания и Германия, като става №1 икономическа сила. След това техният дял достига 10% от световния БВП.

Трето място в света по отношение на БВП за последните няколко години се Индия, уверено да бие първата Германия и след това Япония. През 2014 г., на лагера през първите седем-големият БВП беше само три страни от "Big седморка" (САЩ, Япония и Германия) и четири от петте страни, които съставляват БРИК (всички с изключение на Южна Африка). В своята "тегло" (БВП) БРИКС група почти равен на "Групата на седемте" (30,94% срещу 31,95%).

В действителност, страните от БРИКС са не само равни, но далеч надмина нивото на икономическо развитие на "голямата седемте". 

Фактът, че се сравняват две групи страни могат да се въвеждат с помощта на БВП обелени от така наречения "пяна".Терминът "пяна" се разбира, които да бъдат включени в общия брутен вътрешен продукт на съмнителни (всъщност фиктивни) услуги - финансови, търговия и посредничество, свързани с бизнеса с недвижими имоти и т.н. Би било справедливо да се сравни един "твърдите" на БВП, което представлява продуктът от реалния сектор на икономиката.Финансови и различни други операции социален продукт брокерски не създават, а само го преразпределя. Той е на тази методология е построен в макроикономическата статистика на ХХ век. В момента, в името на финансовата олигархия и спекулантите на различни видове социална статистика (бруто) на продукта "подобрен" и да се превърне в "нарушаване огледало" на икономиката.

Днес, за съжаление, на "пяна" присъства в БВП от почти всички страни на света, но в структурата на западните страни делът на БВП е много повече. Например, в БВП на САЩ за продуктите на реалния сектор на икономиката (промишленост, селско стопанство, строителство, транспорт и някои други отрасли) възлиза само на около ј. Трябва да се отбележи, че в американската икономика, финансовите услуги и недвижими имоти брокерски сделки на 1,35 пъти на реалния сектор. На езика на либералните икономисти и социолози на Запада такава икономика се нарича "пост-индустриално общество." И най-малко на правилния език - това е икономиката процъфтява на паразитизъм, и казино. Дори Германия, чиято икономика се счита за най "Индустриален" в групата "Big Seven" реалния сектор превишена финансовата само 23%. В БВП на секторите БРИКС на реалната икономика отнеме значително по-висок дял от - най-малко половината, а може би и повече. Реален сектор в Индия е над 5 пъти по-голяма от сектора на финансовите услуги и сделки с недвижими имоти в Руската федерация - в 3,3 пъти.

Илюзията на "благосъстояние" и "високо ниво" на икономическото развитие в "златните милиард" страни, подкрепена не само от лукава статистика. Основното средство - масивна и непрекъснато се разраства заеми от останалия свят.

За да се извършват такива заеми западните страни не могат да се дължи на факта, че те имат "печатница", създаване на астрономически суми пари. Сближаване с тези "печатница" на пари се използва не само и не толкова за работата в рамките на страните от "златния милиард", но за закупуване на стоки, услуги и активи по целия свят. В крайна сметка, парите, натрупани в международните резерви на страните от световната капиталистическа периферията. Това датираните и почти безлихвен записи на заповед на Запада, той няма да се плащат. Тези така наречени "резервна валута" базирана система паразитни съществуване на "златния милиард", което води до пълно разлагане на Западната икономика. Общият размер на международните резерви на страната надхвърля 15 милиарда долара BRICS миналата есен в същото време, международните резерви на "Big седморка" е само 2000,0 милиарда $ Когато лъвския дял от тази сума е само една страна - Япония ..; останалите шест страни "Big Seven" са имали само 0,8 трилиона долара. Също така, не забравяйте, че ако международните резерви на страните от БРИК се формират основно за сметка на резервни валути (щатски долари, евро, йени), след това в международните резерви, "Групата на седемте "(с изключение на Япония) преобладава златото, а не обмен на архивиране.

В статията си януари J. Hellevig пише с тревога, че "... западните икономики претърпяха пълно фиаско и са в състояние да поддържа определено благоприличие е само благодарение на огромните заеми ...". Държави "Big Seven", като заключава, финландски икономист, "може да го направи за последните десет години, като се възползва от силен монопол на западните валути, което даде възможност да се държи почти нулеви лихвени проценти и стабилна валута, въпреки разрушителните и вреден характер на кредитите на всички нива на икономическа дейност: обществен, фирмите и домакинствата ниво ".

В заключение, можем да цитираме някои статистически данни, разкриващи тайните на "икономически просперитет" страни на "златния милиард". 

САЩ Централна разузнавателна агенция редовно да съхранява данни за външния дълг на почти всички страни в света (около 200 страни, се взема под внимание). 

Според най-новите данни на ЦРУ, през 2012 г. външният дълг на света е равно на $ 70,60 трилиона. (Сравними с размера на световния БВП). 

Че страната е на първа линия на масата на ЦРУ: САЩ - US 18.85 $ трилиона. Европейският съюз - 17,95; Япония - 3,02;Швейцария - 1.54; Австралия - 1,48; Канада - 1.33. Общият външен дълг на "златния милиард" тези страни беше 44.17.Това е 62,6% от световния дълг. И това е, което цифрите за БРИК (трилион долара.) Страни: Китай - 0,78; RF - 0.52;Бразилия - 0.48; Индия - 0,41; Южна Африка - 0.14. Общо страни от БРИКС получават 2.22 трилиона щатски долара., 3,1% от световния дълг.

Един получава следната картина: на по-високо ниво на страната на външния дълг, толкова по-малко своите валутни резерви. И обратното: колкото повече валутните резерви, по-ниско нивото на външния дълг. Всичко това ясно отразява паразитни характер на страните, които сме свикнали да се отнасят към категорията на "икономически развитите страни."

 

Източник: http://www.stoletie.ru/ekonomika/blef_zapadnogo_blagopoluchija_744.htm



Гласувай:
1



Спечели и ти от своя блог!
Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39948304
Постинги: 21940
Коментари: 21634
Гласове: 31039
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930