Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
07.02.2016 09:52 - Сривът на цените на петрола - само върхът на айсберга
Автор: zahariada Категория: Политика   
Прочетен: 584 Коментари: 0 Гласове:
1


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
Сривът на цените на петрола - само върхът на айсберга За информация - 01.29.2016  image

Петролните сондажните при залез слънце

http://www.zahariada.com/
На този етап въпросът не е толкова много "ако" или "кога" ще се появи на следващата финансова криза. По-скоро това е как кризата ще бъде страхотна.Като американци, ние може да се радваме и да се намалят разходите за бензин на бензиностанция при пристигането, но тъй като цените на петрола продължават да падат, ние също трябва да помним, че всяко катастрофално събитие бе съпроводено от всички радикални сривове в цените на петрола в миналото.

В началото на 80-те членове на ОПЕК, с изключение на Саудитска Арабия, извлечена много по-последователни граници. До 1986-та саудитци, ядосан измама престанали да ограничат своята продукция. Те наводни пазара на петрол и предизвика 55 процента спад в цените. Малко след това, на фондовия пазар за един ден е намалял с 22,6 на сто, което е най-голямата загуба едно време от историята на пазара.

И тогава беше рухването на корпуса 2008 г., които са настъпили след период на безотговорното отпускане и раздутите цени. Цените на жилищата са паднали, оставяйки банки с непосилни дългове. Постепенно кризата набъбна до Голямата рецесия. За пореден път, цените на петрола изиграли роля тук, след като са загубили повече от $ 40 за барел в продължение на 6 месеца в началото на 2008.

Общият знаменател тук е спадът в цените на петрола.

И тук отново същото - ние сме на прага на нова бедствия в резултат на резкия спад на цените на петрола, ширещата производството на ОПЕК и страшни инвеститори.

Далас Фед прогнозира, действителната цена на рецесията е някъде близо до фигурата на трилиона $ 14.Днешните цени са много по-ниски от зловещи 2008/2009 спадовете, които попадат повече от 75 процента от техните върхове 18-месечно.

През януари 2015 г., от Goldman Sachs, той каза, че при 70 $ за барел до около $ 2 трилиона на инвестиции по целия свят са изложени на риск. Днешната цена циркулира между $ 28 и $ 30 за барел.

Според 180,000,000,000 Стандарти & Пуърс обикновено около $ в дълг под заплахата от неизпълнение. S & P също така, че 50% от дълга на петролните компании са изложени на риск. Без да бърза покачване на цените на петрола ние сме изправени пред големи неустойки.

Навсякъде по света, петролни и газови компании са уволнени около 250 хиляди души. Ако цените останат ниски, тази цифра ще се увеличи значително. Всичко, свързано с петролните компании се опитват да оцелеят и да се намалят разходите, мнозина ще бъдат принудени да прибягват до намаляване на мащабна.

Дългови плащания за съкратените работници ще бъдат трудни, и загубата на работни места, бавно се разпространи и в други сектори.

Обемът на нефтени шисти минния сектор дълг, натрупан през тези години, според различни оценки, вариращи между 500 милиарда $ и $ 1 трлн. В резултат на това банките отново ще бъдат на лошите дългове на своите баланси. Тези въпроси излизат на преден план, тъй като само големите компании ще декларират по подразбиране.

Основни финансови институции през 2007 г. са били обременени с дългове, а сега най-големите централни банки в света отново в същата ситуация.

По време на кризата през 2007 г. централните банки на света предприеха съгласувани стъпки право да качите големи количества ликвидност в системата, като по този начин се освободи налягането. Въпреки това, от 2009 г. насам, на същата политика, следвана от централните банки на разхлабване на фискалната позиция чрез инфлация балансите да плашещи нива, както е показано на графиката по-долу, и ще бъде трудно да се справят с бъдещи кризи, причинени от падането на цените на петрола - те просто остави боеприпаси.

Текст към картинката: баланса на централните банки в света в щатски долари

image

Сегашната петролна криза да се превърне в смяна на режима в стратегически региони, и валутна криза не е толкова далеч. Светът стои на ръба на дефлация. Въпреки кризата на 2007 г. започна в Съединените щати, а след това се разпространява по целия свят, сегашната криза, която засяга всички големи икономики едновременно.Всички страдат от ниските цени на петрола - някои директно поради ниска възвръщаемост, докато други се дължат на дефлационен натиск.

Следващата криза ще бъде по-голям и ще продължи по-дълго и нанесе много повече щети, отколкото предишната.И манната на бензиностанции - мрачна поличба.

Източник


 Още Top Чети От Oilprice.com:



Гласувай:
1



Спечели и ти от своя блог!
Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39739714
Постинги: 21940
Коментари: 21633
Гласове: 31017
Архив
Календар
«  Март, 2024  
ПВСЧПСН
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031