Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
13.08.2014 17:57 - Единен фронт на ЕС от Русия, попадащи сред газовите нужди
Автор: zahariada Категория: Политика   
Прочетен: 1030 Коментари: 0 Гласове:
1

Последна промяна: 13.08.2014 17:59

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
  Единен фронт на ЕС от Русия, попадащи сред газовите нужди   Associated Press 06:33 ч. | сряда, 09 Юли 2014


 

 

 

image

Щабът на руската държавна природен газ гигант Газпром е видял по време на срещата годишни акционерите на дружеството "в Москва, Русия, петък, 27 юни 2014. Газпром спря доставките за Украйна през миналата седмица на фона на спора за монтаж на дълговете на Украйна, повишаване на страховете от прекъсване на доставките на руски газ за Европа. (AP Photo / Alexander Zemlianichenko)

 

 

• руски  природен  газ вече представлява около една трета от нуждите на ЕС

 

• Южен поток газопровод може да увеличи доставките на руски в Европа от друга 25 процента

 

ВИЕНА - A съединител страни се счупи редици с усилията на ЕС да въведат икономически и дипломатически натиск върху Русия през Украйна и за изграждане на газопровод за цел да носят огромни количества руски газ до прага им.

 

 

Тяхната напук на стоп поръчка за работа на Европейския съюз е по-значимо от просто още една пропусната възможност за Европа да извика Кремъл. Руски природен газ вече представлява около една трета от нуждите на ЕС. Газопроводът Южен поток може да увеличи доставките на руски в Европа от друга 25 процента, потенциално повишаване на ливъридж на Москва, дълго след като Украйна криза избледнява.

 

 

Като прибавим към кълбото на руските тръбопроводи вече завършващи в Европа, Южен поток ще премине през България, Сърбия, Унгария, Словения, Австрия и Италия в един крак и Хърватия, Македония, Гърция и Турция в секунда. Европейската комисия, изпълнителната власт на ЕС, е поръчал строителство мораториум над опасения с двойната роля на Русия като собственик тръбопровод и доставчик на газ. Тя също така забавя някои политически преговори за газопровода на фона на кризата в Украйна.

 

"Развитие на Украйна и Русия са показали, че приоритет на ЕС е да диверсифицира своите енергийни източници", казва говорителката Сабине Бергер от кабинета на комисар по енергетика в ЕС.

 

 

Но Австрия, Унгария и Сърбия - първите две страни членки на ЕС, третият кандидат да се присъедини - заявиха, че ще изградят свои секции на проекта и другите могат да следват, за недоволството на ЕС и САЩ. В резултат на решението на Австрия миналия месец, Вашингтон го призова да "разгледа внимателно" дали това е допринесло за "обезсърчаване допълнително руската агресия."

 

 

Москва казва, че подобни аргументи от страна на САЩ са движени от бизнес проблеми. Във Виена наскоро, за да лобира за австрийската подкрепа за Южен поток, руският президент Владимир Путин заяви, че "нашите американски приятели ... искат да снабдява Европа с газ себе си."

 

В Словения вторник за дискусии, които са включени South Stream, руският външен министър Сергей Лавров се справи с мораториум на Комисията на ЕС, като "не е в съответствие с нормите на международното право."

 

Словенски външен министър Карл Erjavec цитирано North Stream, друг руски газопровод до Европа частично собственост и предоставен от Русия, като прецедент за Южен поток.

 

 

Европейската реакция е обикновено заглушен. Много страни в Централна и Източна Европа вече получават голяма част от газа от Русия, което ги разболява позиция да критикуват South Stream прави. Тези, още по на запад, като Франция, са видели техните доходен бизнес отношения с Русия недокоснати от санкции срещу Москва.

 

И докато отделните страни предприемат стъпки, за да диверсифицират своите източници, служители изглежда да признае има няколко краткосрочните възможности за руския газ.

 

 

Проектите за възобновяема енергия не са в близост до задоволяване на потребностите. Опазването на околната среда се разпалват широкото противопоставяне на фракинг - спорната добива на нефт и газ от шистови формации, което е довело до бум на газ на САЩ. И това ще бъде най-малко едно десетилетие, преди САЩ да направят морските пренасяни превози на втечнен природен газ, поради технически и бюрократични препятствия.

 

"Енергийната зависимост на Европа от Москва изглежда е в картите за дълго време, за да дойде", казва Майкъл Klare, автор на "Изгряващи Powers топящите Planet, новата геополитика на енергетиката." "Москва няма да се откаже от своето господстващо позиция лесно. "

 

 

Такива перспективи принуждават западните сили, за да видите заплахата от Москва в нова, след края на Студената война светлина. Генералният секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен миналия месец обвини руските разузнавателни служби да работят директно с европейските екологични групи, за да финансира анти-Fracking кампании.

 

Анексиране на Кримския полуостров от Украйна на Русия също има потенциал за укрепване на нейната енергийна доминация в Европа.

 

 

Москва вече има контрол над голяма част от източната Черно море, а с него потенциални находища на природен газ вече е предявен иск от страна на Украйна, че може да бъде на стойност трилиони долари. Тя също може да пренасоча South Stream, без да се налага да заобикалят украински води, което превръща проекта по-евтино и по-лесно.

 

 

Някои европейски критики на движение за изграждане на газопровода е дошъл от страни, които преди това са били изключени от Кремъл. Малко след Austria се съгласи да изгради своя раздел в края на миналия месец президентът Тоомас Хендрик Илвес на бившата съветска република Естония смъмри Австрийският президент Хайнц Фишер, казвайки му, че Москва не може по никакъв начин да се разглежда като "стратегически партньор".

 

 

Но най-реакция е нисък ключ. В изявление за Асошиейтед прес от министерството на икономиката на бившата комунистическа управляваната Полша заяви, всяко решение за строителството на тръбопровода, в крайна сметка се крие "в ръцете на заинтересованите страни", дори ако Южен поток не успее да разнообрази "маршрути, източници и доставчици."

 

 

Такава сдържаност може да се обясни със собствени сделки на тези страни с Москва. A директен руския тръбопровод до Естония отговаря на 100 процента от своите потребности от природен газ. Същото важи и за Латвия и Литва, и двете бивши съветски републики. И Полша обхваща повече от 60 на сто от неговите изисквания, през Русия, дори когато тя работи, за да диверсифицира своите източници.

 

Това позволява на тези, които се нуждаят South Stream да отхвърли критиките.

 

 

Унгарският министър-председател Виктор Орбан неотдавна оспорва "тези, които казват, че не трябва да строи Южен поток .... (Да) направи алтернативно предложение за това как бихме могли да живеем без енергия. "И Български енергиен министър Драгомир Стойнев заяви, че идеята на някои страни, които се възползват от директни доставки на руски газ, докато очакваше страната му да изчакаме Украйна криза е" неприемлив ".



Read more: http://newsinfo.inquirer.net/618083/eus-united-front-on-russia-falling-amid-gas-needs#ixzz378zyEo1l 



Тагове:   фронт,   От,   Русия,   ЕС,   сред,   НА,   нужди,   единен,   газови,   попадащи,


Гласувай:
1



Спечели и ти от своя блог!
Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39764165
Постинги: 21940
Коментари: 21633
Гласове: 31017
Архив
Календар
«  Март, 2024  
ПВСЧПСН
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031