Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
15.03.2014 12:35 - Кримската криза: импотентност на Запада
Автор: zahariada Категория: Политика   
Прочетен: 989 Коментари: 0 Гласове:
2


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
Кримската криза: импотентност на Запада Редакция, 12 март 2014

image
 

Паразитни съществуващия световен ред , установен от " владетели ", в резултат на много кървави войни и революции , започват да се съборят . В края на краищата , какво не е наред е построена , винаги рано или по-късно разрушен ...

 

Кримската криза: импотентност на Запада преди края на споразуменията Belovezhskaya

Русия и Западът все още е различен "разбират Кримската криза" - това е основният резултат от предходната седмица безизходица дипломация . И двете страни се нуждаят една от друга невъзможно : САЩ и ЕС - оттегляне на Русия от Крим , Русия - връщане към споразумението за писмо от 21 февруари между президента на Украйна и опозицията , постигнато с посредничеството на външните министри на Германия , Франция и Полша.

От петък, 7-ми мар 2013 поради изчерпване на теми, определени пауза в конфликта върху действията на Русия в Крим . Доказателството за това се е случило в нощта на 7 март, телефонни разговори, руският президент Владимир Путин и президентът на САЩ Барак Обама. "Президентът Обама даде да се разбере , че ситуацията може да бъде решен по дипломатически път ," - се казва в изявление на Белия дом. Русия все още предлагат " почтен " начин за излизане от кризата : войниците се връщат в базата , и в Крим доставка на международни наблюдатели. Те са готови, чакат за тази в Херсон .

Независимо от това, въпреки уикенда интензивен телефонни разговори , свързани с украинската криза продължиха . 09 март 2014 проведе телефонни разговори между Владимир Путин и британският премиер Дейвид Камерън. На същия ден германският канцлер обсъдиха ситуацията в Украйна с руския президент , а след това с турския министър -председателя и президента Си Дзинпин .

По-рано президентът на САЩ Барак Обама и германският канцлер Ангела Меркел поиска изтегляне на руските войски от Крим. Те подчертаха необходимостта да се създаде контактна група във връзка с кризата . Това е телефонния разговор резултат между американския президент и германският канцлер на 7 март . Обама и Меркел подчерта " единството на позицията " на САЩ и Европейския Съюз в Русия и призова за провеждането в Украйна през май на " свободни и честни президентски избори. "

08 март държавният секретар на САЩ , Джон Кери , в телефонен разговор с руския външен министър Сергей Лавров предупреди , че всички мерки, предприети от руското анексиране на Крим ще затворят вратата за дипломацията. 09 мар Вашингтон и Париж заплаши Русия с нови санкции. Това е резултат от телефонен разговор между президента на САЩ Барак Обама и Франсоа Оланд . 08 март , президентът на САЩ Обама обсъдиха ситуацията в Украйна по телефона с премиерите на Великобритания и Италия , както и президентите на Латвия , Литва и Естония. Западът се опитва да докаже тяхното единство в лицето на руската намеса в Крим .

Хенри Кисинджър веднъж зададе риторичен въпрос : " Когато искам да говоря с Европа , кой мога да се обадя ? " . Всеки, който , в Кримската криза ситуацията сега показват на върховния представител Катрин Аштън от ЕС , разбира се, грешите. САЩ трябва да се обадите в Берлин. В петък , германският канцлер Ангела Меркел отхвърли искането на бившия премиер Юлия Тимошенко за незабавното въвеждане на строги икономически санкции срещу Русия. "Ние очакваме , че след няколко дни ще създаде нов дипломатически корпус " - каза тя в Дъблин. Става дума за т. нар. "Контакт група " .

В петък германският външен министър Щайнмайер призова Кремъл да не блокира решението за създаването на международна контактна група, която да намери решение на конфликта в руско- украински. German дипломация сега, както знаете, в новото правителство начело с Меркел социалдемократи . Затова е логично, че ролята на посредник в дипломатическа криза Кримската под " контактна група " German лидерство избран за заместник - министър на социалдемократ Зигмар Габриел .

Gabriel - опитен политик от ГСДП , но цифрата е нула дипломатически опит . Той е по негова вина . Gabriel достойнство - той обичаше един бивш канцлер Герхард Шрьодер , като , както знаем , " специални отношения " с руския президент . От неделя, 9 март в интервю за Die Zeit Шрьодер остро критикува политиката на ЕС по отношение на Украйна . Европейската комисия , в своето становище ", не разполагат с улики за това как Украйна е разделена в културно , и че не трябва да бъдат третирани по обичайния начин. " Според бившия канцлер на първоначалното предложение е било грешка Брюксел Украйна за асоцииране с ЕС на принципа за " или с нас, или с Русия. "

Gabriel посещение в Москва бе представен от ръководството на немски език, не като спешен случай на кризисната дипломация, както първоначално бе насрочена събитие с различен дневен ред . В четвъртък , Германия демонстрира колко е важно отношенията с Москва ", за да се запазят всички канали за комуникация отворени. " По време на разговорите в Москва Gabriel даде германските предложения за създаване на " контактна група " за разрешаване на кризата . След един час на разговор с руския президент Габриел каза , че Путин е отхвърлил предложението за създаване на контактна група на Украйна.

На сутринта на 07 март , Зигмар Габриел отиде от Москва към Киев за разговори с новото правителство в Украйна . След посещението си в Киев германския заместник - канцлер заяви, че Украйна от Европа не се нуждаят думи, но ясни предложения и действия. Според него, това е важно да се избегне по-нататъшен растеж на финансова зависимост на Украйна от Русия.

Кризата в Украйна е основният въпрос в дневния ред на срещата на върха на ЕС за спешна състояла се в Брюксел на 6 март . В момента, когато лидерите на страните-членки на ЕС се готвят за срещата , дойде новината за прехвърлянето на референдума Кримската власти относно статута на автономия и силна формулировка на въпроса за отцепване и присъединяване към Русия. Среща на върха на ЕС, за да се определи режима на минималните санкции срещу Русия. ЕС преустанови преговорите с Русия за либерализиране на визовия режим и ново рамково споразумение . ЕС със своята система за колективно вземане на решения , както и правото на " вето " някои участници показаха много умерен подход към въпроса за санкции срещу Русия. Такъв отговор не изглежда подходящо в деня на обаждането в Крим в рамките на десет дни от датата на референдума за присъединяване към Русия.

Среща на върха ЕС отново потвърди наличието на две групи в ЕС се различават по тегло и неговите политически интереси. " Mladoevropeytsy " , позовавайки се на собствения си исторически опит , поиска решителни санкции срещу Русия от своя страна са не като капацитетът за тях. Стара Европа съвместно представени от Франция , Германия и Великобритания предлагат ограничен до умерени санкции , които няма да възпрепятстват сериозно икономическо сътрудничество на тези страни с Русия. По-рано тази седмица , Великобритания изтекла по отношение на позицията си в Кримската криза, която се определя от финансовите интереси на британския град . Позицията на Великобритания в Европа е бил в хармония с интересите на Белгия и Холандия с техните търговски пристанища са от значение за международната търговия в цяла Западна Европа, а Гърция и Финландия , със специални икономически отношения с Русия.

Украински и кримски въпроси бяха дискутирани по време на конгрес в Дъблин Европейска народна партия ( ЕНП) , посветени главно предстоящите избори за Европейския парламент в ЕС.

Въпреки очевидната умереност позиция спрямо Русия , Европейския съюз миналата седмица се опита да насърчи новото правителство на Украйна. То беше обявено, че ЕС възнамерява да подпише възможно най-скоро първото , политическата част от споразумението за асоцииране с Украйна. Това съобщиха от германския канцлер Ангела Marl в края на извънредна среща на върха на ЕС в Брюксел .

Европа е силно развълнувани да обявим за бъдещата икономическа помощ на Украйна . 05 март , председателят на Европейската комисия Жозе Мануел Барозу нарече Конкретният размер на 11 милиарда € за стабилизиране на положението в Украйна през следващите две години . Към програмата е трябвало да се свържете, в допълнение към централните европейските регулаторни агенции , и дори финансово - Европейската инвестиционна банка и Европейската банка за възстановяване и развитие ( ЕБВР) .

Five Billion програма на ЕБВР обхваща периода до 2020 г. и предвижда подкрепа в рамките на " координирана международна програма за насърчаване на истински структурни и макроикономически реформи. " Въпреки това за условие за помощ към Брюксел призовава за споразумение между Украйна и Международния валутен фонд ( МВФ). Освен това Барозу предлага да се възобнови практиката вече се използва за заден ход доставките на газ за Украйна през миналата година .

САЩ , от своя страна , освен участието на МВФ , Украйна обеща спешна помощ под формата на гаранции по заеми от $ 1,0 милиарда 06 мар САЩ Камарата на представителите гласува с мнозинство за подобно решение . Трябва да побързаме. Пиковите плащания по дълга в чуждестранна валута на Украйна е през май , юни и август тази година .

На политическата страна , в Европа предварително търсите оправдания недостатъчност Будапеща меморандум през 1994 г. с гарантирана неговата Украйна. По-специално , европейците, показват, че , тъй като Русия не признава юрисдикцията на Международния съд , меморандумът няма да бъде предмет на междудържавни производство в този съд .

Докато в Брюксел , на специална среща на върха на ЕС за конфликта в Украйна , новия германски министър на отбраната Урсула фон дер Leyen ( CDU ) направи първото си официално посещение в Полша. Посетете показа, че Полша може да се разчита само на вербално помощ по време на военната криза от Германия . Варшава - третият елемент в фон дер Leyen пътуване след Лондон и Париж.

Миналата седмица НАТО е отговорила на криза Кримската много проста демонстрация : беше спряно военното сътрудничество с Русия и обяви леко покачване на въздушните патрули в района на Балтийско море. В Полша , пристигнал в САЩ 12 атака F -16 самолети , транспортни самолети и 300 услуги. American разрушител " Trakstan " влезе в Черно море , за да участват в учения с румънския и българския флот .

Министерство на отбраната , от своя страна , заплаши, че ще преустанови приемането на чуждестранни инспектори в рамките на задълженията по Договора за START и Виенския документ 2011 .

Организация за сигурност и сътрудничество в Европа , състоящ се от 18 държави-участнички ( с 57 страни-членки на ОССЕ ) изпрати група от 35 военни наблюдатели в Крим. Те все още не са разрешени от властите на автономия на територията на Крим .

Това е резултат от развитието на дипломатическата криза над Крим миналата седмица. Ясно , че участващите в него страни , сега е необходимо да се запази достойнството си . Изглежда, че на Запад вече се примирила с установяването на пълен руски контрол върху Крим. Въпреки това, сега и във Вашингтон и Берлин страх от зараза в югоизточните райони на Украйна. Киев военните си движения , които се опитват да нарушат референдума в Крим . Кримската премиер Сергей Aksenov в отговор направи видео обръщение към жителите на Одеса, за да се докаже , че в случай на ескалация на конфликта , решителни действия ще се разпространи и в югоизточната част на Украйна. Кандидат за бъдещи диктатори Юлия Тимошенко тази седмица решителни събития скриха в Берлин Шарите болница. Премиерът Yatseniuk понеделник, 10 март , е на служба в Съединените щати.

В Европа вярват, че в Крим даден предизвикателство основните политически ценности на Европейския съюз. Но както изглежда , в Европа са сега започва да подозира, че след Yalta - Хелзинки ред през 1990 г. в Европа падна , сега в източните си граници започват да се рушат ред Belovezhskaya споразумения.

Източник





Гласувай:
2



Спечели и ти от своя блог!
Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39988400
Постинги: 21940
Коментари: 21634
Гласове: 31042
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930