Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
11.03.2014 11:42 - В началото на третата фаза на световната икономическа криза
Автор: zahariada Категория: Политика   
Прочетен: 1763 Коментари: 0 Гласове:
2


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
В началото на третата фаза на световната икономическа криза 06.03.2014

В много отношения , също като перфектната буря е резултат от сближаване в един момент три неблагоприятни атмосферни фронтове , неговото укрепване и сближаване през последните месеци започнаха три значима тенденция на световната икономика :

Забавянето на китайската икономика и успоредно с това увеличение на финансовата нестабилност в банковата си система в сянка ;
Сривът на валутите на развиващите се пазари ( Индия, Бразилия , Турция , Южна Африка , Индонезия и т.н.) и забавянето на икономическия растеж ;
Отивате на в икономиките в еврозоната дрейф към дефлация се оглавява от проблеми в Италия и икономическа стагнация, разпространение във Франция , втората по големина икономика в еврозоната

image

Не само проблеми в тези три критични области на световната икономика започва да се подхранват взаимно.

Въпреки десетките милиарди долари, за да се присъединят към световната икономика от 2008 г. насам на централните банки на САЩ, Великобритания, Европа и съвсем наскоро, Япония, Worldwide е налице спад в инвестиционната активност, насочена към създаване на реални работни места. Масивните инжекции на ликвидност (пари) или централни банки се стичаха на спекулации на световните финансови пазари (акции, облигации, деривати, фючърси, опции, валутни фондове и разнообразие от финансови инструменти), след като се заселили в брой на балансите на банковите и небанкови дружества, са скрити в десетки офшорни данъчни убежища на Cayman до Сейшелските острови, или са били инвеятирани в развиващите се пазари като Китай Индии, Бразилия, Индонезиия Турции и други мест.а

Основните бенефициенти на тази политика на създаване на пари централни банки са станали много богати глобалните инвеститори , финансови институции и глобални корпорации като цяло.

Според проучване през 2013 г. на световната консултантска компания Capgemini , един едва през 2012 г. много заможни инвеститори увеличиха богатството си подходящ за инвестиция от $ 4000 милиарда , с прогнозираните по-нататъшни увеличения на стойността в следващото десетилетие ще бъде 4000,0 милиарда щатски долара годишно.

От 2008 до 2013 г. най-големите финансови институции , които инвестират в собствените си интереси - така наречените "сенчести банки" (т.е. хедж фондове, частни инвестиционни фондове , управляващи дружества и десетки други нерегламентирани световните финансови институции), - като най-малко удвои общите им активи , а сега е в ръцете им по целия свят е над 71 трилиона долара активи , подходящи за инвестиция.

Това масивно натрупване на богатство от световната финансова капиталистите и техните институции се проведе в спекулации и инвестиции във възможностите , предлагани от офшорни , финансови и развиващите се пазари. Това е постигнато благодарение на трилиони долари , лири , евро и йени , в съответствие с политиките на централните банки предлагат с незначителни или никакви разходи от 2008 г. насам . Това означава, че до 2014 година .
Тази маса е в размер на десетки трилиони долари , пренасочени от САЩ , Европа и Япония , така наречените " развиващи се пазари " в Китай , сега започва да тече от развиващите се пазари на " запад " .

Следователно  световна криза,
който през 2008 г. първи избухна в САЩ , а след това , в интервала между началото на 2010 г. и през 2013 г. се премества в Европа , а сега на свой ред се размърда отново - за трети път . Финансова и икономическа нестабилност възниква сега и активизиране на офшорните пазари и икономиката - и доверието в Китай се разраства , както добре.

Ръстът на финансова и икономическа нестабилност в Китай

Преди световната финансова криза и рецесия през 2008 г., икономиката на Китай е нараснал с 14 процента годишно . Днес цифрата е 7,5 на сто при висока степен на вероятност дори по-бавен растеж през 2014 година.

През 2008 г. Китай първоначално се забави от икономическа гледна точка , но бързо се възстановява и през 2009 г. нараства още по-бързо - за разлика от САЩ
Европа.
Бързото възстановяване на Китай се дължи на масивна фискален стимул от около 15 на сто от нейния БВП , което е три пъти повече от обема на сравними стимули през 2009 г. в Съединените щати. Каза, че фискалните стимули фокусирана върху преки публични инвестиции в инфраструктурата, за разлика от американски стимул през 2009 г., което е до голяма степен въз основа на държавните помощи и данъчни облекчения за бизнеса и инвеститорите . В допълнение , през 2007-2008 . Китай няма никакви забележителни глобални проблеми на банките в сянка . Затова политиката на парична експанзия , които той е въвел , заедно с насърчаването , помогна дори и по-бързо възстановяване от 2010 .

Въпреки това , от 2012 г Китай
е изправена пред все по-голям проблем от световните банки в сянка, който дестабилизира своите пазари на недвижими имоти и общински дълг. В същото време, тъй като 2012 г., показва ясни признаци на забавяне и нефинансовия сектор на китайската икономика, включително производство и износ на своята промишленост.

От финансова гледна точка, общия размер на дълга (публични и частни) в Китай се е увеличил от сто и тридесет БВП
в 2008-230 на сто , докато делът на сянка банки се увеличава през 2013 г. от 25 на сто през 2008 г. до 90 на сто от общия размер на фигурите. По този начин делът на сянка банки в общия размер на дълга почти четирикратно и представлява почти всичко от увеличението на дълга като дял от БВП от 2008 г. насам . Ето защо, в сянка банки са се открива движещата сила зад нарастващия проблем на общински дълг и финансова нестабилност.

Голяма част от това увеличение на дълга е насочена към местния балон и поддържането на общински дълг балон на недвижими имоти , тъй като местната администрация е била уточнена да се ограничи възможно корпуса , кредитиране на нови фирми и местни инфраструктурни проекти . През 2011 г. Прогнозната стойност на общински дълг от централното правителство на Китай в размер на $1700000000000 . Според някои оценки , само 2 години той е превишил 5000,000 милиарда щатски долара . Голяма част от този дълг е всичко друго е краткосрочно . Поради това е много нестабилна , склонни към непредвидими подразбиране , и може да се разпространи по-широко , за да наруши сегмент на финансовата система на Китай - в много по същия начин, както и високорисковите ипотеки , направени до този в Съединените щати .

Инфлацията обем на дълга на частния сектор в Китай сега е подходящ за критичен мащаб . Тя може лесно да се случи виден събитие в състояние в случай на неизпълнение от страна на глобалната нестабилност банка или финансов продукт кауза. В известен смисъл , ситуацията в Китай днес е по-скоро като корпус на САЩ и търгува с държавни и общински дълг в САЩ по някое време през 2006 година .

Накратко , Китай може да се приближава към своя собствен " Lehman момент . " В действителност, тя почти се е случило преди няколко месеца с финансовите тръстове в Китай . Страхувайки потенциал подразбиран China Credit Trust
и неговото разпределение , китайското централно правителство в последния момент спаси инвеститори. Според Св. Уол Вестник , събитието " разкрива слабостта на сенчестата банкова система, която е израснал след 2009 година. " По този начин растежа на финансова нестабилност на китайските местни пазари е основен потенциален проблем за Китай , и за световната икономика също така забавяне през 2014 г. и започва в Китай и в света.

В началото на 2013 г. , китайските власти са осъзнали утежняващо проблем на сянка банки и мехурчета на своите местни пазари на жилища и инвестиции. До 2013 г. , спекулантите доведоха цени в своите големи градове с повече от 20 на сто нагоре в сравнение с повече или по-малко стабилни 3-5 -процентната инфлация в пазара на недвижими имоти през 2010 година. Затова през май - юни 2013 г. китайското правителство се опита да обуздае теневие банки,
намаляване на кредитния цялата икономика. Но го е причинило тежка забавяне в други сектори на националната икономика през пролетта на 2013 година. Тогава политиката отново бързо се върна към крана на пари в брой и с още един minifiskalny пакет от стимули за подпомагане на икономиката полита . Тези стимули се очаква държавните разходи за транспортна инфраструктура , намаляване на разходите за износ и намаляване на бизнес данъци върху по-малките предприятия . Икономиката се покачи през втората половина на 2013 година.

До началото на 2014 г., се появява на лицето му отново започна да се подува на жилищния балон , докато реалната икономика със същия успех отново показва признаци на забавяне. В началото на 2014 г. за пореден път изглежда, че лидерите на Китай възнамерява да потисне неговата сянка банкиране и жилищния балон през пролетта на 2014 година. Това вероятно означава, друго забавяне , причинено от икономическата политика на китайската икономика , подобно на това, което се състоя година по-рано , през пролетта на 2013 . Но това не е всичко . От финансова нестабилност , както и забавяне на икономиката , което би довело до сблъсък с тази нестабилност , налагат редица други фактори , които допринасят за още по-голямо забавяне на китайската икономика през 2014 .

В допълнение към най-новите мерки за фискално стимулиране на икономиката и нейните прегряването на пазара на жилища , друг важен източник на икономически растеж е секторът на производството, по-специално , производството за износ. И той също се забавя . Причини за забавянето в промишлеността и износа , както е вкоренена във вътрешните развитието на китайската икономика и проблемите еврозона
и нововъзникващите пазари.

Китай е прекарало увеличение на заплатите и влошаване на обменния курс на своята валута, юана. И в двата случая, ръстът на производствените си разходи и, от своя страна, намалява конкурентоспособността на износа на стоки. Растеж на разходите е дори до края на света от Китай мултинационални компании отправят към дори по-евтини от гледна точка на икономиката, като разходите Виетнам Таиланд и други страни.

Преобладаващата част от износа на Китай отидете в Европа и развиващите се пазари, а не само в САЩ.

И както се вижда в икономиките на развиващите се пазари, тяхното търсене на стоки и износа на китайското производство пада. От друга страна, доколкото, както самия Китай икономически забавя, намалява вносът на суровини, полуготови продукти и суровини от света на развиващите се пазари (както и от ключови пазари като Австралия и Корея).

Подобни ефекти, свързани с търговията възникнат между Китай и еврозоната. Китай, в действителност, е да Германия кrupneyshego на потребителите на своя износ, дори по-голям, отколкото останалата част на Европа. Ето защо, ако Китай се забавя, а след това ще изисква по-малко износ от Европа, които допълнително забавят вече в застой икономика в еврозоната. По същия начин, стагнацията на Европа означава по-ниско търсене на китайски стоки
- И по този начин допълнително забавяне в Китай. С други думи , Китай ще задълбочи вътрешния спад и стагнация дефлация в Европа , а също така ще допринесе за още по-рязък спад в икономиката , това, което се случва в момента в света на развиващите се пазари.

Забавяне ще следи също и в резултат на обществената политика , чиято цел - структурна промяна в икономиката към по -голям акцент върху потреблението . Посочени преминаване към консумация сериозно започва на резултатите от конгреса на комунистическата партия Март 2014 . Но потребление в Китай е едва 35 на сто от икономиката (за разлика от 70 на сто в САЩ) , както и на публичните инвестиции в Китай далеч надхвърля 40 процента от БВП. И това е малко вероятно , че потреблението може да расте по-бързо, достатъчно, за да компенсира намаляването на инвестициите , поне на първо време.
По този начин, на забавянето на световната икономика , ключова стойност почти $ 10,000,000,000,000 годишно, показва дълъг списък от важни събития неизбежно. Какво се случва в Китай, втората по големина икономика в света, е предвидено и ще продължи да има сериозно отрицателно въздействие върху вече забавят нововъзникващите пазари и хронично застой еврозоната.

Ще бъде най-малко интересна, тъй като в началото на световната перфектната буря Отговорът на американската икономика . Но като се има предвид данните показва забавяне в жилищното строителство , производство на САЩ , създаване на нови работни места , автомобилни и други продажби на дребно , да се намали реалните семейства доходи средната и реалната възможност за по-нататъшни увеличения на цените на храните и бензина през следващите месеци, появяващи се в морето "перфектната буря " не вещае за крехката американска икономика не е добре - сега в своята пета скорост на възстановяване на икономиката в режим на "стоп -отивам " под средното ниво .



Гласувай:
2



Спечели и ти от своя блог!
Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39973419
Постинги: 21940
Коментари: 21634
Гласове: 31041
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930