Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
07.10.2013 12:00 - Economist Morgan Stanley се страхува от деглобализацията през 1913 г., и други подобни ефекти
Автор: zahariada Категория: Политика   
Прочетен: 649 Коментари: 0 Гласове:
1


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
Economist Morgan Stanley се страхува от деглобализацията през 1913 г., и други подобни ефекти

Източник

 

image

Mario Tama/Getty Images

 

В неотдавнашно съобщение на клиенти главно управление на световната икономика в Morgan Stanley Йоахим Фелс обяви идеята , която , казва той, тези дни започва да го притеснява , все пак, по собствените му думи , е " не повече от предварителна теза, която все още трябва да бъде развит и добре обмислен . "

" Питам се дали 2013th , тъй като времето му в 1913th отбеляза края на златната ера на глобализация , която започна през 1870 г. , за да се превърне в края на ерата на глобализацията на нашата ера , която се ускори от 1980-те и 1990-те години , след като много от развиващите се пазари са отворени за международната търговия и капиталовите потоци ", каза Fels . " Струва си да се отбележи, че не се прогнозират, че ние сме в очакване на световни войни , човешкото страдание и икономическа депресия , какъвто беше случаят през следващите три десетилетия след 1913 г., но аз съм притеснен , защото на плашеща тенденция към де - глобализация на стопанската дейност и капиталовите потоци . "

Fels показва лесно пари политика на Федералния резерв , която започна след финансовата криза , която е предизвикала инвеститори стичат към развиващите се пазари - тенденция , която се сега с обратен знак.

Следваща икономист очертава бъдещите предизвикателства в това отношение :

" Защо да се тревожи сега, когато дори великия финансовата криза от 2008 г. не предизвика де - глобализация на икономическата активност и финансовите пазари ? Така че в момента , не е станало причина и паниката от 1097 на Wall Street , който предхождаше последния изблик на Златната ера на глобализация и проправи пътя за създаването , така , през 1913 г. , Федералният резерв . След кризата от 2008 г., централните банки и правителствата по света да се предотврати депресия отвори шлюзовете и започна да се подхранват силно възстановяване на икономическия растеж, световната търговия , пазарите на активи и капиталовите потоци . Въпреки това, един от най- неочаквани последици на количествено облекчаване е поток от ликвидност в развиващите се пазари , което , на пръв поглед, е доказано успешен модел за растеж , а оттам и очакванията на по-висока доходност .

След пет години , моделът на растеж на развиващите се пазари, изглежда да има трудности. Много от традиционните индустриални държави репатрирани производство, което веднъж подадена в чужбина по време на лудостта на глобализацията, и инвеститорите , които имам изгорени в търсене на по-висока доходност на развиващите се пазари , като се има предвид решението да се глобализират портфейла си . Локализация или ренационализация на инвестициите в отговор на дълговата криза в еврозоната вече са проведени на финансовите пазари на общата валута. Ще видим ли едно и също нещо в световен мащаб ? Не, надявам се , но аз не бих го изключва.

Излишно е да казвам , де - глобализация на икономическата активност и финансовите пазари ще има сериозни икономически последици за световната икономика и пазарите като цяло , но , по мое мнение, а също и богатство преразпределя , когато ще има много нови печеливши и губещи . Представлява масивна преразпределение на богатството ще създаде много конфликти в рамките на и между отделните страни. Това е, което аз съм много притеснен . Може да се каже , че нашето правителство и обществото са се научили добре уроците на историята . Оптимистът в мен казва да. Но след това отново, през 1913 година, в разгара на Златната ера на глобализация , никой не очакваше това, което ще се извършва по-късно .

Тук ще се спра , защото пренасят . В края на краищата , това е само предварителна теза, че заслужава по-задълбочен размисъл . "




Гласувай:
1



Спечели и ти от своя блог!
Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39977293
Постинги: 21940
Коментари: 21634
Гласове: 31041
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930