Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
09.09.2013 16:23 - Срещата на високо равнище на "двадесет": противопоставяне на САЩ и Русия в сирийския конфликт може да засенчи обсъждането на проблемите на световната
Автор: zahariada Категория: Политика   
Прочетен: 627 Коментари: 0 Гласове:
2


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
Срещата на високо равнище на "двадесет": противопоставяне на САЩ и Русия в сирийския конфликт може да засенчи обсъждането на проблемите на световната икономика

И-точник 

image
 

Въпреки факта, че на срещата на върха на Г-20 е преди всичко икономически форум , основният акцент ще бъде поставен върху обсъждането на конфликта в Сирия.

И не е чудно . В края на краищата , лидерите на най-големите икономики в света (включително и в ЕС ) ще се срещнат в Санкт Петербург, само няколко дни по-късно , след като Обама обяви намерението си да започне военен удар срещу Сирия . Първата последица от военна намеса в Сирия ще бъде скок в цените на петрола. Анализатори от Societe Generale прогнозират, че ако конфликтът в Сирия ще бъдат разработени , цената на суровия петрол Брент ще достигне $ 150 за барел ( толкова дълго, тъй като цената за сделки предстоящата през октомври е 115 долара).

Най-малко седем държави-членки на Г-20 - в това число САЩ, Китай , Франция, Русия , Саудитска Арабия , Турция и Обединеното кралство - заемат силна позиция в този конфликт . Русия и Китай, които открито се противопоставят на военна инвазия , в Бразилия все още мълчи, докато Индия настоява , че разбирането трябва да се постигне в рамките на концепцията на Организацията на обединените нации . Освен това, " двайсет " просто морално задължен да отговори на последните химическа атака . При такива обстоятелства , обсъждането на въпроси, свързани Сирия Summit неизбежна.

В допълнение, на срещата на върха ще обсъдят ситуацията с сгъваем облекчаване политика в САЩ и как тя се отразява на валутите на развиващите се пазари. Тези, участваща страна е вероятно да се обадите влиятелни страни да " взема предвид " последиците от тяхното нетрадиционна вътрешното паричната политика в чужбина.

Разбира се, САЩ не трябва да слушате . Въпреки че в абсолютно изражение , делът на САЩ на ВМП продължава да расте, тяхната роля като двигател на глобалната икономика постепенно отслабва до степен, че избледнява като растежа на развиващите се пазари.

Още въпроси от дневния ред ще бъдат BRICS . BRICS да бъде само тези, които ще викат към разумното и постепенното премахване на количествени улеснения в САЩ. Фактът, те имат свои собствени причини за това: през последните четири месеца на националните валути на Бразилия, Индия и Южна Африка загуби повече от 15 на сто спрямо долара , руската рубла - 8 на сто през последните шест месеца.

Загриженост за развитите икономики са гениални схеми за избягване на данъци , използвани от големите корпорации . Тези схеми , известни също като ерозията на данъчната основа и за отнемане на печалбите от данъчно облагане , много размирни богатите страни , които ще се опитат в близко бъдеще да се разработи съвместен план за действие срещу тези злини .

За развиващите се пазари , като атака срещу корпорацията не е напълно не на място . В условията на глобална нестабилност не трябва да ги пуснат още по-широк пречки пред инвестирането , това е един от аргументите . В допълнение към дългосрочната средна стойност делът на корпоративните данъци в БВП на развитите икономики не се променя, въпреки използването на такива схеми , макар и да остава на ниво от 2 на сто .

Основната разлика между Санкт Петербург среща на върха ще бъде отделна среща на страните от БРИКС . Макар че не е напълно ясно дали те ще могат да постигнат значителен напредък в идеята за валута размер резервен фонд от $ 100000000000 .



Тагове:   rs,   eyd1dq 2dq 3r5f4fq,   d32ryeq5dyq,   w5rsq 5r,


Гласувай:
2



Спечели и ти от своя блог!
Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39737554
Постинги: 21940
Коментари: 21633
Гласове: 31017
Архив
Календар
«  Март, 2024  
ПВСЧПСН
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031