Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
26.08.2013 17:14 - Тъй като влошаване на отношенията със Запада, Москва все гледа към Азия
Автор: zahariada Категория: Политика   
Прочетен: 1019 Коментари: 0 Гласове:
0


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
Тъй като влошаване на отношенията със Запада, Москва все гледа към Азия
01.08.13 19:20  
 
("The Diplomat", Япония) Ричард Вайц (Richard Weitz)

image image

 

Различията в сигурността, с силите на НАТО Русия да засили връзките си с азиатските страни, особено с Китай. Те включват опасения за натрупване противоракетна отбрана на САЩ на конвенционални оръжия от НАТО и недоволството на Москва поради ограниченото отражение върху европейските въпроси на сигурността, тъй като Русия не е член на НАТО. Възпаление на руски политици също се скандираше на приоритет на САЩ започна да дава Азия, както и факта, че Вашингтон няма да разглежда Русия като влиятелна сила в азиатския регион. Въпреки това, Москва и Западът имат общи въпроси на сигурността в Иран и Северна Корея, неразпространение на оръжия за масово унищожение, и по-специално положението в Афганистан. Тези общи интереси, да се намали напрежението между Русия и Запада, на този етап, и може да даде основа за по-ефективно сътрудничество в бъдеще.

Повишено внимание във Вашингтон в Азия, до известна степен намалява напрежението между Русия и Запада. По този начин дейността на Съединените щати за предоставяне на членство в НАТО на други републики от бившия Съветски съюз, като Грузия и Украйна, са намалели значително след началото на прехвърлянето насоки. Това обаче поставя нов еталон за Москва нов проблем с това, че основната партия на европейската система за сигурност в Съединените щати по отношение на Близкия изток и Източна Азия като регион и приоритет в сравнение с важността Европа. В крайна сметка, Европейския регион във Вашингтон се счита за относително стабилни сигурността. В Русия обаче все още настояват за нестабилността на европейската стабилност се дължи на факта, че ролята на Москва изкуствено намалена. Остава належащ проблем е, че политиците във Вашингтон оттеглено Russian Роля в Азиатско-тихоокеанския регион. По-специално, Съединените щати не спомена Русия в ключови речи на лидерите си за региона. Доказателство за това е неотдавнашното изказване на американския министър на отбраната Чък Хейгъл (Chuck Hagel) на "Shangri-La Dialogue" в Сингапур. Освен това, тъй като руските експерти не споделят позицията на САЩ за това, че Иран, Северна Корея и други престъпни държави представляват сериозна заплаха за сигурността на Запада, те смятат, че фокусът на американските политици относно конфликтните въпроси в азиатския регион удобно извинение за ескалиращото американската военна сила, включително противоракетна отбрана, която Вашингтон може да използва срещу Русия.

Отговорът на руското ръководство на тези предизвикателства са станали по-решителни действия в азиатския сектор и укрепване на сигурността сътрудничество с Китай и други страни в региона, включително нови договори за продажба на оръжия и повече съвместни военни учения. Всичко това има за цел да покаже, западните страни, че Русия също е мощна сила в Азиатско-тихоокеанския регион.

Различни американски ракети отбранителна инициатива системи в Европа и други региони на света, неизменно предизвика напрежение между Русия и Запада. Руски дипломати в Европа в продължение на много години се опитва да преобърне плановете на САЩ за разполагане на такива системи на континента. Въпреки че администрацията на Обама е два пъти ревизира плановете за разполагане на системи за противоракетна отбрана, за да удовлетвори Москва, руското правителство все още обмисля плановете на САЩ за разполагане на системи за противоракетна отбрана в Европа като заплаха за руската ракета арсенал от мощни наземни. Говорейки за Близкия изток, в Русия твърдят, че дипломатическите методи могат по-ефективно от система за противоракетна отбрана, до умерено желанието на Иран да придобие ядрени ракети. По отношение на региона на Източна Азия руски експерти смятат, че САЩ използват от ядрен опит на Северна Корея като извинение, за да поставят своите системи за противоракетна и други военни съоръжения в Азия, както и укрепване на военни съюзи с Япония и Южна Корея, и имаше отрицателно въздействие върху Русия сигурност. Въпреки че в Русия смятат, че САЩ система за противоракетна отбрана, разположени в Калифорния и Аляска, сега не са достатъчно ефективни, Moscow имаше опасения относно факта, че Съединените щати поради революционни развития могат да дадат своя територия по-малко уязвими за руското ядрено оръжие .

Руското ръководство на програмата противоракетна отбрана на САЩ се счита за една демонстрация на желанието на Вашингтон да се постигне "абсолютна сигурност" за сметка на "еднаква степен на сигурност." Руският президент Владимир Путин изрази съжаление, че при справянето с тази дилема "абсолютна неуязвимост" за един би означавало абсолютна уязвимост за всички останали. Руското ръководство смята, че те трябва да поддържа връзки с американската система, в която двете страни са заложници, за да се предотврати приемането на едностранни действия на Вашингтон, които биха могли да застрашат ключов руските интереси. Русия харчи огромни суми за изграждане на капацитет на своите обидни ядрени сили, за да има някакво предимство пред ракетни системи за отбрана на САЩ и задръжте Вашингтон от военните действия, които биха могли да застрашат жизненоважните интереси на Русия за сигурност.

Руското ръководство не споделя интереса, проявен от Обама в универсалната ядреното разоръжаване, тъй като мнението на Москва, той ще осигури на САЩ конвенционална превъзходство оръжия в световен мащаб. Във връзка с това, руските власти твърдяха, че фактът, че в държавите-членки на НАТО модерни не-ядрени оръжия, които, подобно на руските си колеги, а не директно, обхванати от съществуващите споразумения за контрол над въоръженията, оставяйки ги в състояние да действа за по-нататъшно намаляване на ядрените способности. В допълнение към системите за противоракетна отбрана на тези модерни конвенционални оръжия включват прецизно насочвани оръжия, автоматизирани и роботизирани системи за глобална стачка оръжия система Quick Response. Като стана дума за последното, руският външен министър Сергей Лавров заяви миналата седмица, че: "Представете си, [неядрени] оръжия, които могат да бъдат доставени до всяка точка на земята за един час ... не извършва действието на не-човешки, които от ядрени оръжия, но от военна гледна точка е много по-ефективна. Ние трябва да вземе това под внимание, преди да направи всякакви решения относно по-нататъшно намаляване на ядрените оръжия []. " И въпреки че нито една от тези системи не се използват ядрени бойни глави, руски експерти казват, че те имат стратегически потенциал, защото те могат да бъдат използвани да се намери на ядрените сили за възпиране на държава, с по-висока ефективност, отколкото в случай на по-традиционните и има по-малък потенциала на конвенционални оръжия (като резервоари), или ядрени оръжия от подобрената система за контрол (като балистични ракети с далечен обсег).

По отношение на последната руски дипломати се опитват да насърчават други ядрено оръжие държави да се присъединят към преговорите Русия и Съединените щати да ги ограничат. Руското правителство официално заяви, че няма да подпише нов договор за намаляване на ядрените оръжия, като например договора СТАРТ, ако други ядрени сили, в допълнение на САЩ, няма да се присъедини към преговорите. В статия, публикувана през февруари 2012 г., Путин подчерта, че Русия не може до безкрайност да разоръжи, докато в някои други страни строят ядрени и ракетни възможности.

Руските лидери искат други ядрени сили също участва в процеса на намаляване на своите арсенали като приближава Русия към тяхното ниво. Лавров заяви наскоро, че правителството му иска процеса на оръжие намаление с участието на всички страни с ядрени оръжия, а не само на пет страни (Великобритания, Китай, Франция, Русия и САЩ), че в Договора за неразпространение на ядреното оръжие, официално признати Както ядрени сили. Индия, Израел, Северна Корея и Пакистан не са страни по ДНЯО, но всеки знае, че те имат ядрени оръжия. Руските представители наскоро издаде изясняване на позицията си, заявявайки, че другите ядрени сили не е нужно да отидете на ръцете намаление, тъй като Русия и Съединените щати, поне в началото. Говорейки на тази година в Женева, заместник-министър на отбраната Анатолий Антонов заяви: "Можем да започнем, например, с ангажираността на останалите членове на" ядрения клуб "не строи от ядрените си сили, можем да мислим за колективно прозрачност и мерки за проверка по-късно.". В същото време, той каза: "В дългосрочен план, многостранен режим следва да се прилага не само към петте страни са постоянни членове на Съвета за сигурност, но и на държавата със значителни ядрени оръжия потенциал." В частност, това Индия и Пакистан.

Руски точка към Договора за премахване на среден обхват и по-къси разстояния ядрените сили (INF), според която Русия и САЩ премахна цяла категория ракети с ядрени бойни глави варират 500-5500 километра като конкретен принос в съвместното ядрено разоръжаване. Въпреки това, Русия се оплаква, че никой от много страни, че в последния четвърт век са приели такива ракети, не е отговорила на руско-американска инициатива да се присъединят към договора или прилагането на това по отношение на своите ракетни сили. Москва също така твърди, че за разлика от САЩ, които тези ракети не са застрашени, и които не трябва да ги имат за цел най-близката им съседи Мексико и Канада, Русия е заобиколена от държави, се приемат средно и по-къси разстояния ракети. Сред тях са Индия, Пакистан, Иран, Израел, Северна Корея и Китай. Въпреки че руските ВВС има машини, способни да отпадане бомби и прехвърли ракети "въздух-земя", руската военно командване за прилагане на удар от мълния възнамерява да използва наземни ракети.

Тези страни са склонни да игнорират поканата на Москва да се присъедини към процеса на ядрено разоръжаване. Например, Пекин отдавна заяви, че Китай премахне ядрените си оръжия, когато тя ще свърши останалата част на страната, без да се посочват никакви междинни стъпки за постигането на тази цел. Представителите на Китай от време на време става ясно, че те могат да мислят за междинни съкращения, но само след като Русия и САЩ ще носи много по-големи съкращения в своите ядрени арсенали, което се счита от повечето анализатори, много пъти по-големи от китайците. Администрацията на Обама настоява, че следващия договор по стратегическите въоръжения контрол трябва да сключи само Москва и Вашингтон, като обясни, че по-голямата количествена разлика в арсенали на Русия и САЩ, от една страна, и останалата част от друга, както и нежеланието на сложни многостранни преговори. За разлика от Русия, Китай и Съединените щати не са ратифицирали Договора за пълна забрана на ядрените опити, въпреки че и трите държави отдавна отказва да извърши реалния свят тестване на ядрени оръжия, за да подкопае бойна глава.

Китайски служители, като руските си колеги, са изразили загриженост по отношение на новите видове от американските конвенционални оръжия. Въпреки че Пекин е все по-изразено недоволството си за система за противоракетна отбрана на САЩ, че е забележително, че той прави значителни усилия за разработване на асиметрични средства за неутрализиране на военната мощ на САЩ, както и да разработят свои собствени системи на съвременни конвенционални оръжия, като оръжие в кибернетичното пространство. Но китайските лидери, заедно с руските колеги обвиняват САЩ в нарушаване на международното право във връзка с факта, че Вашингтон е използвал сила срещу други държави без съгласието на Съвета за сигурност, когато Москва и Пекин имат право на вето, които те налагат на тези решения, срещу които изпълнява. Русия и Китай вярват, че в допълнение към НАТО нападение срещу Сърбия през 1999 г. и нахлуването на коалиционните сили, водени от САЩ в Ирак през 2003 г., страните от Западните са превишили правомощията, дадени им от ООН, по време на войната в Либия през 2011 г., като се използва прекомерна сила там. В момента те се опасяват, че Западът ще нападне Сирия, Иран и други страни, без одобрението на ООН и за разлика от руските и китайските възражения.

Отслабване на връзките между Русия и НАТО може да се обясни с факта, че руските въоръжени сили са безпрецедентни (по обхват и продължителност) военни учения съвместно с Иран, Китай и други страни. Съвместни маневри с Китай са били много по-големи от тези учения, че руските войски в продължение на няколко години, прекарани със страните от НАТО. В началото на юли, руският флот провежда съвместни военни учения с ирански военни кораби в Каспийско Ocean (SIC -. Около Trans.). Няколко седмици по-късно, Русия и Китай проведе най-голямата досега съвместни военноморски учения в Тихия океан. Освен това, след няколко години на спад през последните години, Русия е рязкото увеличаване на доставките на оръжия за Китай. И разширяване на енергийното сътрудничество между Русия и Китай: двете държави подписват нови нефтени и газови договори и разискваме, който може да ги изведе от задънената улица в преговорите за доставките на газ. Макар че тези преговори не са завършени, Китай се превърна в най-големият търговски партньор на Русия, надминавайки Германия и други европейски страни. Междувременно Европейският съюз продължава да се опитва да намали зависимостта на Европа от руския природен газ, както и на новото ръководство на Министерството на отбраната показват по-слаб интерес в осигуряването на основни системи на НАТО оръжия, като например клас кораб амфибия нападение "Мистрал", който Москва е придобила от Франция преди няколко години.

Въпреки това, значимостта и уникалността на руско-китайски военни отношения не бива да се преувеличава. И двете страни отричат ​​своя ангажимент за създаването на двустранна военен съюз, както и факта, че техните военни учения, насочени срещу трета страна. Малко след съвместни учения с Китай Русия проведе собствените си още по-големи военни маневри в руския Далечен изток, като ги участва в войски, които трябва да се изправи срещу Китай и други заплахи за сигурността в Източна Азия. Русия също така доставя големи количества на оръжия за Индия и Виетнам, въпреки че в Пекин такива действия не са добре дошли, тъй като има териториални спорове с тези азиатски страни. Освен това, руското правителство се стреми да разрешат своя териториален спор с Япония, вместо създаване на съвместна анти-японски отпред с Пекин. Когато китайските военни кораби след руско-китайски военни маневри се насочва към Япония, руските моряци отказаха да ги следват и провеждане на съвместна демонстрация на военна сила за сплашване на Токио, който има териториални спорове с Русия и Япония.

Има една област, в която Москва е напълно готова да си сътрудничи със Запада и с Китай. Това сигурността в Афганистан и Централна Азия. Руските опасения относно ситуацията в южните съседи се увеличава в резултат на факта, че страните от Западните обяви изтеглянето на войските и военно оборудване от Международните сили за поддържане на сигурността в Афганистан, които са водени от НАТО. Разбира се, руската е под натиск от всички страни. Те не искат да видят НАТО военна база в сърцето на Евразия, и в същото време, те се опасяват, че с напускането на НАТО има сериозен проблем със сигурността, ще бъде изместен върху раменете на Москва и нейните съюзници.

Русия се стреми да укрепи своята позиция, възстановяване на веднъж-силни икономически и военни връзки с Афганистан. Тя продава оръжие на афганистанските национални сили за сигурност и съживява някои от изоставените или непълни проекти на съветската епоха. НАТО дори плаща за военни хеликоптери, които Русия постави зараждащата афганистански военновъздушни сили, както и за тези, свързани с осигуряването на поддръжка и обучение. Русия и НАТО са се обединяват своите ресурси, за да се обучават афганистанските за борба с наркотиците агенция професионалисти. Накрая, страните от Западните изпраща огромни количества материални ресурси за военната си контингент в Афганистан с помощта на Северна Network Distribution, да преминават през територията на Руската федерация и редица бивши съветски републики.

Оригинал публикация: As Tensions with West Rise, Moscow Looks to Asia

 




Тагове:   азия,   гледа,   Към,   Запада,   влошаване,   моснва,


Гласувай:
0



Спечели и ти от своя блог!
Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 40008140
Постинги: 21940
Коментари: 21634
Гласове: 31043
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930