Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
17.10.2011 13:33 - Седемте ранни оповестявания за настъпващия крах.
Автор: zahariada Категория: Политика   
Прочетен: 3937 Коментари: 2 Гласове:
15

Последна промяна: 17.10.2011 13:35

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
Седемте ранни оповестявания

Източник

10.11.2011

Martin D. Weiss Ph.D. | Monday, October 10, 2011 at 7:30 am

image

След като виждаме вероятността от големи фалити и дефолти, ние не чакаме. Ние ви предупреждаваме сега и веднага:

Те могат да ударят изведнъж , особено на пазарите на акции и облигации, където инвеститорите често в крайна сметка започват да продават в очакване на предстоящите събития.

Ето защо ние специално предупредихме нашите читатели за ...

* Провалът на Bear Stearns 102 дни преди самото събитие (Money and Markets, от 3 декември 2007-год) (по-долу препратките са към източници на английски език)

* Срив на Lehman Brothers 182 дни преди събитието (Money and Markets, от 3 декември 2007-год и 17 марта 2008-год)

* Полу разпадането на Citigroup 110 дни преди (Money and Markets от 11 август 2008-год)

* Срив на Washington Mutual преди 51 дни от събитието (Money and Markets от 11 август 2008-год) (на пари и пазари от август 11, 2008,) с ранно предупреждение, също пуснато много месеци преди това (Safe Money Report от март 2007-год и юни 2008-год).

* За смъртта на Fannie Mae, 4 години преди рухването (Money and Markets от 24 септември 2004-год), плюс…

* Срив на почти всяка банка и застрахователни дружества, откакто Weiss Ratings започва да проследява и оценява още преди десетилетия.

Сега е времето за нови ранни предупреждения - от моя гледна точка, най-важните в 40-годишната история на моята фирма.

Мойте нови предупреждения ще засягат най-вече Европа. Но както обяснявам по-долу, те ще имат съществено влияние върху почти всички инвеститори в САЩ и останалия свят.

 

Предупреждение № 1

Гърция ще банкрутира съвсем скоро

Банките и други инвеститори, които имат облигации на Гърция, вече усещат голямата загуба в стойността им - повече от 50 на сто за 2 години и още повече в облигации с други условия и срокове.

Досега европейските власти са си затваряли очите за това как техните крупни банки продължават да пълнят тези токсични активи с акции на пълната цена, както, ако те бяха най-добрите и най-надеждните активи в света ... като че ли никога не е имало публична дългова криза.

Но сега европейските власти най-накрая признаха, че банките трябва да "участват в уреждането на кризата."

С други думи, банките трябва да стиснат зъби и официално да признаят поне част от загубите си.

Изводът е: независимо от това дали банките ще вземат това "решение" доброволно или не, Гърция все пак ще обяви дефолт.

Предупреждение № 2

Заразата "Страх" ще се разпространява

Всеки, който смята, че глобалните инвеститори ще си затворят очите за дефолта на Гърция, предизвиква голяма изненада.

Гърция не е малка страна от третия свят. Тя е член на ЕС и член на еврозоната. Тя има дълг от 328 млрд. евро, повече от Ирландия и Португалия, взети заедно.

Освен това Гърция не е само тя, и инвеститорите знаят това. Инвеститорите автоматично ще поемат (и с право), че ако едно западно правителство може да обяви дефолт, то могат да го направят и други. И с този извод, те отказват да се занимават с вече затънала в дългове правителства. Или ще изискват огромен процент.

Предупреждение № 3

Европейските мегабанки ще рухнат

Някои от най-големите европейски банки ще фалират под тежестта на дълговете на страните-длъжници, поради масовите тегления от сметки.

Испанските банки са особено уязвими, защото са потънали във вонящата яма на токсичните ипотечни кредити, които са останали след спукването на жилищния балон в Испания.

Тази година Европейската органи на банките проведоха стрес-тестове на големите банки в Европа и сред осемте банки, които се провалиха, пет бяха испански. Техните имена са:

* Caixa Catalunya

* Unnim

* Caja де Ahorros дел Mediterrбneo

* Grupo Caja 3

* Banco Pastor


Големите френски банки са повече, но те са не по-малко опасни. Те едва преминаХА стрес-тестОВЕТЕ. Това е въпреки факта, че те са били измамени позволено - да не се отчита и стотинка от загубите от заемите за Гърция, Португалия и Ирландия. Според Bankers Almanac, на консолидирана основа ...

BNP Paribas има $ 2700,0 милиарда активи, което я прави най-голямата в света ...

Crйdit Agricole е с 2100,000 милиарда щатски долара и е четвъртата по големина банка в света, и ...

Sociйtй Gйnйrale е с 1500,0 милиарда щатски долара

Общо активите на тези три френски банки са повече от общите активи на банките JPMorgan Chase, Банк ъф Америка и Ситигруп.

И трите се удавиха в токсичните активи на страните PIIGS. Всичките три, по мое мнение, са в опасност.

Но там има още по-непосредствена заплаха: масовото изтегляне на спестяванията.

Фактът, че според Bloomberg, банките в еврозоната  държат на депозити по-малко от 35 на сто от средствата си. Вместо това, те разчитат на т. нар. "Опционно едро финансиране" - пари, взети назаем от други банки и финансови институции.

Това са пари, които бързо се оттеглят при първия признак на опасност. И това е същото, което доведе до масовото напускане на банките в САЩ преди три години - една от големите банки в САЩ , обречени като Washington Mutual, като почти потъналите Ситигруп и Банк ъф Америка.

Големите европейски банки са особено уязвими, тъй като се разчита на такива "горещи" пари много повече, отколкото американските банки. И може би много от тях вече изпитват огромни тегления на пари в този момент.

Ето защо Европейската централна банка миналата седмица, се втурна да помага с 40 млрд. евро спешни заеми към банките изпитващи големи тегления. Но 40 млрд. спад в кофата, е малко вероятно да блокира един цент за долар от дълга на PIIGS.

Ще седят ли в следващите седмици правителствата безучастно, докато техните най-големи банки се провалят? На първо място, не, това ме кара да ...

Предупреждение № 4

Европейските правителства преживяват каскада от нови понижения на кредитните рейтинги

Най-богатите страни от Европейския съюз - Франция и Германия - ще се борят да спасят затруднените банки, а това означава, че световните пазари ще получат временен отдих.

Но най-новата история показва, че концепцията за спасяване на банките е сериозен недостатък, заради последващите, а сега очевидни, поредица от събития:

• В стремежа си да спаси банките и икономиката, правителствата обърнаха отвътре навън фискалните баланси.

* Те ще преживеят значителното намаляване на кредитирането и ще загубят кредитен рейтинг.

* И когато им се наложи да заемат повече пари, ще трябва да плащат много по-високи лихвени проценти.

С други думи, в стремежа си да измъкнат банките от бездната, правителствата сами се пързалят по надолнището.




Показателен пример
: Миналата седмица научихме, че френско-белгийската Dexia Megabank е в беда. Тя е по-малка от гигантските затруднени банки. Но нейния актив е все още 1,5 пъти по-висок от цялата белгийска икономика!

Какво се случва, ако белгийското правителство се опита да спаси банката? Разбира се, ще загуби добрия си кредитен рейтинг.

Наистина, в петък вечер Мудис обяви, че Белгия е поставена в списъка за наблюдение, само заради възможността, че тя може да се опита да спасява банки като Dexia.

Moody’s подчертаха, че основната причина, Белгия да е в опасност от понижение е "въздействието върху вече силно притиснатия баланс, който ще окаже допълнителна подкрепа на банките, от която те със сигурност се нуждаят."

Предупреждение № 5

Испания и Италия са следващите, над които е надвиснла заплаха от дефолт, заради техните дългове

Испания и Италия имат дългове от 3,4 трилиона долара, или почти 10 пъти повече от Гърция.

Но с нарастването на кредитите за тях и краха на големите банки, те не могат да заемат достатъчно пари, за да платият дълговете си.

Резултатът: Испания и Италия също са изправени пред дефолт.

Предупреждение № 6

Глобалните дългови пазари преживяват критическа криза

В очакване на неизпълнение на такива големи държави като Испания и Италия, почти всички на дълговите пазари по света замират, тъй като инвеститорите са в паника и бягат от тях.

Тази паника не само смазва способността на PIIGS да заема пари, за да отложи дефолта ... но също така и заплашва да унищожи дълговите пазари в страни като Франция, Германия, Япония, Великобритания и Съединените щати. Това може да означава рязко покачване на лихвените проценти и в крайна сметка, неспособността да се заемат пари при всякаква лихва.

Предупреждение № 7

Порочният кръг от дефолти по държавните дългове и банкрути на банки ще доведе до глобална депресия

Дефолтите ще предизвикат фалит на банки. Те от своя страна ще ускорят дефолти на на други страни длъжници.

Този порочен кръг ще блокира потока на кредити за домакинствата и фирмите, вкарвайки световната икономика в депресия и порочния цикъл ще се повтаря отново и отново.

В крайна сметка ние ще видим един продължителен период на големи икономически трудности за милиарди хора по всички континенти.

Скептичните?

Ако е така, аз не те обвинявам, мисля, че има причини за това. Въпреки че има много по-сериозни причини да сме скептични по отношение на тези, които смятат, че ние можем лесно да избегнем катастрофата.

Причина № 1

Дори върхушката във властта признава опасността.

U. С. финансовият министър Тим Гайтнър предупреди за "каскадни дефолти", "паническо теглене на спестявания от банките" и "катастрофален риск".

Международния валутен фонд казва, че "глобалната икономика навлиза в нова опасна фаза."

Президентът на Световната банка Робърт Зелик предупреди, че Европа, Япония и Съединените щати в такава опасност,  рискуват не само себе си, да потънат на дъното, но да повлекат цялата глобална икономика. "

И никога не забравяйте: това е одобрено на лидерите, които искат да успокоят финансовите пазари. Човек може само да си представи това, което те казват в частен план, и когато никой не чува.

Очевидно е, че кризата сега е преместена далеч от стадия на отрицание.

Причина № 2

Основните кредитни рейтингови агенции най-накрая започнаха да признават опасността.

Ето някои от последните примери:

Миналия петък, 6 октомври Fitch понижи рейтинга на Испания и Италия.

Агенцията посочва опасността от Европейската дългова криза от влошаване на рецесията все повече, която може само да влоши способността на правителствата да помогнат на техните сриващи се икономики.

Относно Испания Fitch, съобщава за още по-значителен структурен бюджетен дефицит, високо ниво на Нетният външен дълг, и крехкостта на възстановяването, докато в страната върви процес на намаляване на кредитирането.

За Италия, Fitch също така посочва за  "висок обществен дълг и данъчна тежест, неефективен публичен сектор, бариери пред конкуренцията на пазарите за стоки и услуги, както и ясно изразена разлика между Севера и Юга."

Въпреки това, най-голяма загриженост според Fitch е фактът, че "рискът от по-нататъшно влошаване в еврозоната, дългова криза и нестабилността в стойността на италианските дългови облигации, допълнително ще подкопаят доверието в банковата система.


"В този сценарий", продължава Fitch, «загрижеността за банките ще се прецени от гледна точка на кредитни линии за правителството, което може да стане един порочен кръг на влошаване на кредитоспособността на правителствата и банките."

В навечерието на 6 октомври Мудис понижи рейтинга на 12 финансови институции на Великобритания.

Причините? Подобно на тези, за които преди това е понижен на големите банки в САЩ:

Муудис вярва, че британското правителство е по-вероятно да даде време на малките институции да паднат, ако те са в тежко финансово състояние ... и че дори най-големите банки ще усетят намаляване на държавната подкрепа.

В сряда, 5 октомври, Мудис понижи с един замах, рейтинга на Италия с три пункта.

Като цяло, включително намаляването на Ситигруп и Банк ъф Америка, обявен седмица по-рано, ние преценяваме, че общият дълг на правителствата и финансовите институции, които в последните 10 дни са с понижен рейтинг, е 7.3 трилиона долара.

 

Countries and Institutions Downgraded in
Past 10 Days Alone Have at Least

$7.3 Trillion in Total Debts Outstanding

image

 

Общата задлъжнялост на страните и финансовите институции, които само за последните 10 дни понижиха рейтинга си

Причина № 3

Ерата на спасяване на банките приключи.

Фактите са прости:

- Дори най-богатите страни не могат да си позволят да спасят най-големите банки. И обратното ...

- Дори не най-богатите банки в Европа биха могли да си позволят да финансират дефицитите си към суверенни правителства.

Сега, обаче, те разчитат едан на друга, в опит да се избегне колапса. Европейските банки са притиснати от потъването на токсичните дългове на европейските правителства. И в същото време, европейските правителства се опитват да намерят начини да увеличат финансовата самостоятелност на банките.


Но цялата конструкция се базира на нищо повече от легализиране на лъжата, банките имат право да лъжат за цената на кредита в страните от PIIGS, капитализацията си и своята жизнеспособност. А правителствата лъжат за това колко наистина намаляват разходите на банките в несъстоятелност.

Тържествените обещания са изпълнени. Книжата курсират насам-натам. Но това не е по-добро от пренареждане на шезлонги на Титаник.

Това ще ви повлияе, независимо от това къде живеете.

Например, ако живеете в страна, която е доста добре развита, и не е с големи финансови рискове, то там няма да има такива, тогава може би си мислите, че имате имунитет от Европейския криза.

Но ЕС е най-голямата икономика и банки в света. Би било много неразумно да се мисли, че Европа може да падне, и някои други региони ще останат на масата.

Само една пазарна зараза е достатъчна да предизвика краха на цивилизацията ни, и да унищожи трилиони долари в облигации, акции и недвижими имоти.

Така че моят съвет остава същия:

* Извадете всички или повечето от парите си от удара веднага.

* За всички уязвими активи, които все още притежавате, направете застрахователна защита - връщане на инвестициите, които ще растат, когато стойността на активите пада.

* Що се отнася до средствата, чрез които можете да си позволите да рискувате - отидете, потенциално на еднократна печалба, използвайки същата инвестиция обратно.

И най-важното, пазете себе си!

Мартин Вайс

Още по темата:
http://revolutionarypolitics.com/?p=5995 





Гласувай:
15



Спечели и ти от своя блог!
1. анонимен - :-)
18.10.2011 06:52
Мартин е човек който би препоръчвам, но ето ви още ;-).

http://www.youtube.com/watch?v=EZVVVBiyISo

А това е така наречения "декан на дефлационистите" ;-)!!!

http://www.youtube.com/watch?v=KQaXHiUpj8s
http://www.youtube.com/watch?v=eVbnni_23jk
http://www.youtube.com/watch?v=bQuHevTSVrI

Дори и "австриеца" Красимир Петров не му е фен :-))).

Ето и нещо от Красимир на български, че наскоро ме обвиниха, че съм поствал само английски материали, какво да правя като в мрежата повечето материали са такива .

http://bgpuls.com/krasimir-petrov
http://bgpuls.com/krasimir-petrov/article0011

Това е писано през 2004-а. Разбира се тогава българите слушаха такива като Иван Ангелов, Ганев, разбирачите от ИПИ, те се изживяват на "пазарни" специалисти.

Хайде разказ за дефлацията и депресията :-))).

http://www.youtube.com/watch?v=czcUmnsprQI

http://www.youtube.com/watch?v=U9w0S9bEXIw

Но начело с такива като сегашните управници на България, без значение на коя от политическите корпорации принадлежат - червена, синя, жълта, виолетова, кафява и т.н. няма шанс за подобни политики :-(. Особено с министър на финансите - възпитаник на Световната Банка ;-)!
цитирай
2. анонимен - Чичо много взе да изтрещяваш тоя ...
22.10.2011 13:53
Чичо много взе да изтрещяваш тоя блог вече !
Нямаше да имам нищо против, ако не спамеше нон-стоп всеки ден с глупости, който дори не си струва да обсъждам. Айде успокой се малко вече това е блог.бг не r/conspiracy!
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39744220
Постинги: 21940
Коментари: 21633
Гласове: 31017
Архив
Календар
«  Март, 2024  
ПВСЧПСН
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031