Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
04.03.2010 12:26 - НАП съдейства за извършване на престъпления?
Автор: zahariada Категория: Политика   
Прочетен: 1079 Коментари: 0 Гласове:
1

Последна промяна: 05.03.2010 14:19


Аферата "Октопод" и провъзгласения за бос на организирана престъпна група Алексей Петров ни помогна да разберем за една истина от неистинския ни живот. За какво става дума? След неуспешни или недостатъчно успешни опити за събиране и представяне в прокуратурата на годни доказателства, го погнаха, по американски модел, за неплатени данъци. Стана ясно, че Алексей Петров не е плащал ДДС за доходите си над 50 000лв. Съгласно закона,всички юридически и физически лица, които имат доходи за съответната година над 50 000 лв.,са длъжни да се регистрират по Закона за ДДС и съответно да го платят. Неплащането на данъци в РБългария е престъпление и се наказва. Има съответен състав в НК, който определя вида и размера на наказанията.За добро или за лошо, но той повлече крак, както се казва, и НАП, като национално отгворна институция, се сети, че такъв закон има. При извършването на статистическа проверка се оказва, че повече от 60 % от подлежащите на плащане на ДДС съгласно този закон , не са го правили. От незнание ли? Непознаването на закон, не те оневинява, казват юристи. Това трябва да важи за всички.

СЛУЖИТЕЛКА НА НЯКОЯ НАП.

image

При подаване на данъчни декларации от юридически и физически лица за плащане на плоския данък, всички на които сумата е надхвърляля въпросните 50 000 лв. са били приемани и обработвани. Тук стигаме до компетентност или безхаберие на тези толкова големи професионалисти, според С.Дянков, които са си затваряли очите и не са споменавали, дори и дума на клиентите, че дължат ДДС. От незнание може би, което е недопустимо и както споменах по-горе не ги оневинява. Обяснението е, че за това има други органи на НАП, които следят и контролират за това. Звучи абсурдно, но е факт. Отиваш в НАП, подаваш декларация с доходи 55 000 лв., например, служителят /ката/ я приема без никакви забележки и после органа за контрол те обявява за нарушител, респективно престъпник, за неплатени данъци. Може би в длъжностната характеристика на тези служители няма изрично записано такова задължение, но това не ги освобождава от основното задължение, а именно, спазване на законите.

Това може да се квалифицира, съгласно НК, като съучастие в извършване на престъпление или подбудителство / с бездействието си / към извършване на престъпление. Крайно време е някой да създаде този правен прецедент, за да се образува съдебна практика и тези служители да си вършат работата, както трябва.

Представете си, че ставате свидетел на извършване на престъпление или на подготовка за извършване на такова. Искате или не вие ставате свидетел и не може да откажете съдействие на властите. Защото в противен случай ставате съучастник и прикривател на престъпление, което също е престъпление.

На ход е Прокуратурата. Да, ама не!!!          


image
   ТЕЧЕ УСИЛЕН МИСЛОВЕН ПРОЦЕС.


Тагове:   НАП,


Гласувай:
1



Спечели и ти от своя блог!
Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39989116
Постинги: 21940
Коментари: 21634
Гласове: 31042
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930