Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
08.02.2016 12:34 - Банковата криза в Съединените щати?
Автор: zahariada Категория: Новини   
Прочетен: 951 Коментари: 0 Гласове:
3


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
Банковата криза в Съединените щати? Икономика и финанси - 02.08.2016 

Надничайки в предполагаемото "банкова криза", можем да разберем алармата от европейците не може да се каже на американските банки.
http://www.zahariada.com/

image

Европейските банки (от началото на годината):Какво знаем за кризата? Мнозина вярват, че са налице основания за безпокойство, тъй като цените на акциите, особено европейските банки, подсказват, че нещо не е наред.

Deutsche Bank - спад от 34,6%;

Societe General - спад от 25,8%;

BNP Paribas - спад от 24,3%;

Banco Santander - спад от 24,0%;

UBS - спад от 20,9%.

И това е само за един месец. Загрижеността за Европейския ситуация се дължи на няколко фактора.

  1. Постоянни правни разходи и разходи за преструктуриране;
  2. Забавянето на европейската икономика;
  3. Намалена активност в управлението на активите, което се отразява отрицателно на липсата на инвестиции, предоставени от клиенти;
  4. Възможни проблеми с балансовата стойност на активите, имайки предвид, че европейските банки не извършват мащабни отписвания на проблемни активи, както правеха американските банки;
  5. Въпроси относно обема на капитала: докато американските банки са се увеличили капитала си чрез поставяне на нови акции в 2008-2009 г. европейските банки все още не са направили това; като резултат от американските банки не се чувстват необходимостта да се набира капитал, който най-вероятно няма да се каже и за европейските банки.

Тук всичко е ясно. Но с американските банки, като по-голяма яснота е.

Американските банки (с началото на годината):

Fifth Third - спад от 24,8%;

Банката на Америка - спад от 24,3%;

Zions - един спад от 21,9%;

Key - спад от 19,7%;

JP Morgan - спад от 14,8% в сравнение.

Както може да се види, възникнаха проблеми дори в регионалните банки.

Говорейки за проблемите на американските банки, следните аргументи.

  1. Влияние отвън. Мнозина се страхуват от китайската история на ужасите. Но Regionals, които отпускат заеми на земеделските производители, също намаляват. Международното положение може да има стойност от, да речем, Citigroup, но не и за средната регионална банка.
  2. Падащи рентабилност. Загрижени за ниски тарифи? Това определено е проблем, но 40 на сто или повече от средния доход на САЩ банкови сметки на Комисията, по-скоро, отколкото лихвите по заеми, отпуснати.
  3. Балансовата стойност на съмнение. Сток инвеститори не могат да смятат, че акциите на големи банки се търгуват при значителна отстъпка до балансовата им стойност.

Трябва да се отбележи, че с изключение на 2008 г., това е рядко състояние. В допълнение, на баланса на качеството сега е много по-добре, отколкото е било преди 10 години. Не е за тайна, че след 2009 г. банките са преминали строг държавен контрол. Тези, със съотношение на кредити на стойност обезпечение в размер на 60 на сто, те бяха сред щастливците.

Банките се проверяват два пъти годишно. По този начин, Фед е наясно с всяка издадена заем.

  1. Кредитите за петролните компании. Това е сериозна история на ужасите, но акциите се търгуват като ако девалвирала абсолютно всичко и се елиминират всички фирми в бранша.

Няма съмнение, че спекулантите люлеещи ситуацията, веднага след като могат да бъдат, духаше всички видове ирационални теории на конспирацията (от серията "е цялата машина") - това е ясно, че "машината" е от полза нестабилност.

Въпреки това, тъй като наскоро отбеляза, банков анализатор Пол Милър, пазарната предположението, че всички портфейли на банките в енергийния сектор, нямат стойност, безсмислен.

Следното се случва. Тези, които притежават тези акции при изчисляване на поскъпването (например, хедж фондове), сега са принудени да продават, само за да се намалят рисковете. Тази принудителна продажба.

Така че нека да не се получи в истерия и се надявам, че някои здрав разум ще надделее скоро.

Източник


 ПОВЕЧЕ ОТ CNBC "Най-най-добрият готвач" почина на 44-годишна възраст Уорън Бъфет копае дълбоко в големия си залог масло This could be the ultimate bull trap Stovall: This may signal scary times, but… Top China defector passes state secrets to US Cramer: Here"s the golden price for oil



Гласувай:
3



Спечели и ти от своя блог!
Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39942280
Постинги: 21940
Коментари: 21634
Гласове: 31039
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930