Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
08.01.2014 17:04 - Как ще се експеримента с книжни пари
Автор: zahariada Категория: Новини   
Прочетен: 1596 Коментари: 0 Гласове:
0


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
  Как ще сe експеримента с книжни пари

image

Въз основа на системата на хартиен валута съдържа в себе си семената на собственото си унищожение . Temptation монопол производител на пари, за да се увеличи предлагането на пари е почти непреодолим . В такава система , с все по-голяма сума пари в обращение и , като следствие, с непрекъснато повишаващите се цени , това прави малко смисъл да спестите пари, за да придобие активи в бъдеще. Най-добрата стратегия , въз основа на този сценарий , ще отидат в дълг да купуват активи и да плащат дълговете си по-късно е девалвирала валута. Освен , че има смисъл да се купуват активи , които след това могат да бъдат дадени като обезпечение за допълнителни банкови заеми. System с книжни пари води до прекомерна задлъжнялост .

Това е особено вярно за играчи като големите предприятия , банки и правителството , които имат право да очакват , че те ще бъдат снабдени с финансова помощ от новосъздадения парите.

Сега ние сме в ситуация , че за системата на книжните пари изглежда като задънена улица. След края на последния цикъл на правителството спаси лоша инвестиция в частния сектор и увеличаване на социалното им разходи , което води до експоненциален ръст на бюджетните дефицити и държавния дълг . Централните банки са отпечатани пари за закупуването на държавен дълг ( или я правят като обезпечение за заеми на банковата система) от безпрецедентен мащаб. Лихвените проценти бяха намалени до почти нула . Бюджетните дефицити остават големи . Няма значителен реален растеж не погледна през . В същото време , банковата система и другите финансови играчи седят на планини от държавния дълг. В случай на неизпълнение от страна на държавата, нямаше да се случи незабавно фалита на банковия сектор . Повишаването на лихвените проценти до по- реалистични стойности , или продажба на активи, закупени от централната банка може да застраши платежоспособността на банковия сектор , фирми с висок дълг и правителството. Той се чувства като една лавина от фалити може да предизвика дори забавя печатане на пари (сега наричан " сгъване количествени улеснения " ) . Не изглежда висока и вероятността от радикални съкращения на държавните разходи и дефицити , имайки предвид, че съществуват в демократичните страни стимули за политиците.

Така че ще се печатат пари с близки до нулата лихвени проценти постоянни толкова дълго, тъй като хората не губят вярата си в хартиени валути ? Възможно ли е да се запази съществуването на система на книжните пари , или ние ще неизбежно , рано или късно , ние получаваме хиперинфлация ?

Има най-малко 7 функции :

1 . Инфлация. Правителствата и централните банки могат просто да продължат по пътя на инфлацията и да отпечатате необходимото количество пари, за да подкрепи банковата система , правителствата и другите субекти левъридж . Това допълнително ще увеличи риска от недобросъвестно. Тази опция в крайна сметка ще доведе до хиперинфлация и по този начин разрушаването на дълг. Benefit длъжници , инвеститорите губят . Богатство Paper , че хората са спестявали цял живот , не е в състояние да осигури висок стандарт на живот, колкото изглеждаше преди .

2 . Отхвърляне на социалните помощи . Правителствата могат да подобрят финансовото си състояние, просто не изпълнят обещанията си . По този начин , правителството може драстично да се намалят на публичните пенсии , социално осигуряване и обезщетения за безработица , за премахване на бюджетния дефицит и да изплати дълговете набрани . Много плащания са изчислени на хората , ще бъде безполезно .

3 . Неизпълнение на дълга си . Правителствата могат също открито отказват да плащат дълговете си . Това означава загуба на банки и застрахователни компании , които инвестират своите клиенти спестявания в държавни облигации. Хората виждат стойността на техните взаимни фондове , инвестиционни фондове и застрахователни дружества, чиито ценни книжа пада, което вече е причинила загуби са станали известни . Правителство подразбиране може да доведе до срив на банковата система . Лавина от фалити надигна лица ще станат икономически Armageddon . Ето защо политиката на доскоро направил всичко, за да се предотврати този сценарий да се случи .

4 . Финансова репресия. Друг начин да се измъкнем от капана на дълга е финансова репресия. Финансова репресия - това са мерки, които да се пренасочат повече пари на държавата и по този начин за премахване на националния облекчаване на дълга . Финансова репресия може да се изрази в законодателството намалява привлекателността на инвестиционни алтернативи , или, по- точно , в регламента, насърчават инвеститорите да купуват държавни облигации. Заедно с реален растеж и намаляване на разходите , финансова репресия може да играе роля по отношение на реалното намаляване на дълговото бреме на правителството.

5 . Погасяване на дълга . Проблемът на прекомерен дълг може да се реши чрез фискални мерки. Идеята е да се отърве от правителството на дълга и рекапитализиране на банките чрез данъчно облагане. Намаляване на претоварване дълг частично елиминира нуждата от централните банки в поддържане на ниски лихвени проценти и разширяването на печатане на пари . Валута отново да бъде поставено на по-солидна база. За да се постигне тази цел , правителството на тълпи оттегли богатство, за да плати на държавния дълг . Правителството просто увеличава съществуващите данъчни ставки , или може да прибегне до еднократни богатство конфискационните припадъци. Всъщност , МВФ наскоро предложи да се въведе в Европа едно време 10 на сто данък да се намали високото ниво на публичния дълг. Мащабните съкращения на разходите могат да се използват за погасяване на дългове . След Втората световна война Съединените щати може да намали съотношението на дълга към БВП от 130% през 1946 г. 80 на сто през 1952 година . Това обаче е малко вероятно да намаляване на дълга чрез съкращаване на разходите ще работи отново. По това време Съединените щати не са в последния етап на една успешна война. Двойна намаляване на държавните разходи до 118 млрд. долара в 1945-58000000000 през 1947 г., е била постигната основно чрез намаляване на разходите за военни цели . Изглежда малко вероятно, че подобни намаления днес правят без маса политическа съпротива и фалити левъридж лица , зависими от държавните разходи .

6 . Паричната реформа. Налице е пълна версия на парична реформа , с участието на ( частично) неизпълнение на държавен дълг. Той е много привлекателен, ако искате да се отървете от огромния държавен дълг , без да се прибягва до силна инфлация на цените . Това е подобно на натискане на бутона за рестартиране и продължаващо режим на книжни пари . Такава реформа е извършена в Германия след Втората световна война ( след последната война версия на финансова репресия падна далеч ) , когато старата книжни пари , за райхсмарки , бяха заменени с нови пари хартия, германски марки . В този случай , инвеститорите , които имат огромни количества стари пари , са жертви на мащабна отчуждаване , но тежестта на дълга на много хора да падне .

7 . Участие на вложителите . Може да се проведе и участието на инвеститорите , което се равнява на половината парична реформа . С участието на вложителите , както се случи в Кипър , кредиторите на банките ( вложителите ) да станат акционери на банките . Вземания от банки намалява и увеличава стойността на акциите . Намаляване на паричното предлагане . Привличане на инвеститори рекапитализиране на банковата система и едновременно с това унищожава лошите дългове . Акции могат да растат , така че частично неизпълнение на държавни облигации няма да застраши стабилността на банковата система. Вложителите ще загубят . Например , хората ще инвестират в ценни книжа на животозастрахователни компании, които от своя страна купили дълговете на банки или държавни облигации , ще поеме загубите . В резултат на свръхзадлъжнялост банки и правителства намалени.

Отпред може да бъде всеки от седемте изпълнения или комбинации от две или повече от тях. Във всеки случай , те ще направят загуби, причинени изрични и да се сложи край на илюзията за богатство. В действителност , на данъкоплатците , инвеститори и потребители на валути експлоатирани за намаляване на дълга и валута на по- устойчива основа . Еднократна сума данък върху богатството , паричната реформа , или участието на вложителите са много непопулярни политически опции , като загуби веднага правят унищожително очевидни. При първия вариант се използва инфлацията правителства далеч по-голям успех, тъй като крие разходи за финансова помощ левъридж лица. Въпреки това, съществува риск , че в някакъв момент инфлацията излиза от контрол. И има машина монопол пари не иска в резултат на паричния колапс унищожи тяхна привилегия . Преди да достигне до етап на беглец инфлацията , правителствата все повече ще бъдат други опции, за да се разгледа, тъй като тези алтернативи могат да си позволят да се рестартира системата.



Тагове:   как,   ще,   СЕ,   пари,   книжни,   експентира,


Гласувай:
0



Спечели и ти от своя блог!
Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39988944
Постинги: 21940
Коментари: 21634
Гласове: 31042
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930