Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
15.10.2011 13:49 - Американците търсят работа в Китай
Автор: zahariada Категория: Новини   
Прочетен: 3822 Коментари: 3 Гласове:
3


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
В Китай на работа? Американците търсят работа в Китай

Източник 

11.10.2011

image



В продължение на много години американски работни места за специалисти отиваха в чужбина, в страни като Китай и Индия.
Сега те са последвани и от самите работници.

"Аз съм просто уморена от това, което се случва с икономиката у дома. Мислех, че в други страни,  може би ще имам по-добър късмет ", казва Франсин - бивш агент на недвижими имоти от Лас Вегас, която е в търсене на работа наскоро преместила се от град Ксиан, в централната част на Китай.

Тя работи на две места, но казва, че стандарта на живот в Китай е по-добър, отколкото в Невада. "Това е вид ирония - средната класа в Китай се разраства, докато в Америка започва да изчезва"

Франсин, която прави изявлението си пред msnbc.com при условие на анонимност, преди да се премести там, никога не е била в Китай, и не говори китайски. Но тук тя намира достатъчно местни говорещи на нейния език, и казва, че "когато срещна някой, който не говори английски, започва да играе с него на игра на думи." Франсин и нейният съпруг се преместват в малък апартамент, където той работи внос / износ, а тя работи като журналист на свободна практика. Тя казва, че е изненадана от разликата в отношенията със своите съседи, което се усеща веднага.


"Да бъдеш беден винаги е лошо, но ако имате затруднения с доходите, когато живеете в САЩ, хората се отнасят не е много добра", казва 28-годишната Франсин. Китай хората са много учтиви и почтителни, въпреки финансовото си състояние, и на мен, това ми харесва."

За работната сила на САЩ, работеща в чужбина, няма точни данни. През 2004 г. в САЩ , Бюрото за преброяване, отначало се опитало да ги води, но след това зарязало статистическите данни на около 4 милиона американци, които по това време работят в чужбина. През 2009 г.  Държавния департамент заявява, че той вярва, че в чужбина живеят около 5,3 милиона американци, но казва, че тази цифра е остаряла. Това означава, че не може да се разбере, колко по света са като Франсин. Но събирането на анекдоти от цял ​​свят, означава, че много американци са анализирали и са разбрали за себе си същото като американските корпорации - живота извън Америка е по-евтин, и в някои отношения по-лесено, отколкото в Съединените щати. Редуването на приливи и отливи, което е продължило 400 години, сега кара работниците да напускат Америка, за да опитат късмета си някъде другаде.


"Когато пазарът се срина, единствената работа, която можеше да се намери, това беше временно, или работа с високо текучество. Във всеки случай, да се  свържат двата края, не е било възможно, да не говорим за факта, че нищо не може да се спестява. "Така че след изчерпване на дебата със себе си, реших да продам малкото, което имах, а останалата част го поставих в камера за съхранение, и с триста долара в ръка, аз отлетях за Китай."

Американците търсят работа по целия свят. Веднага след финансовата криза, много експерти по финанси и инвестиционни банкери на Уолстрийт са избягали в Хонг Конг и други азиатски страни, където банковият сектор все още процъфтява. Американците се заселват в Австралия и Китай. Сега в Австралия, американците все още са на трето място, които подават молба за работна виза, преди тях са само британците и индийците, а потока през последните 5 години е нараснал с 80 процента.

"Аз постоянно получавам имейли от хора, които казват нещо като :"Не мога да намеря работа тук в САЩ, така че искам да отида в чужбина ", казва Уилям Бийвър, който управлява сайт за американските емигранти OverSeasDigest.com.


Уоли, също пожелал да говори, при условие на анонимност, преди три години напуска западния бряг на Флорида, и отива да работи в ОАЕ.

"Не е лесно да си напуснеш къщата", казва той. "Най-голямото предизвикателство за мен беше, когато си тръгнах,  оставих след себе си жена и две деца. Съпругата ми и аз се съгласихме, че аз ще отида първо, ще проуча нещата, а след това те ще дойдат. Важно е да имаш подкрепа от семейството си, преди да отидеш на пътешествие по този начин. "

Франсин не е имало такъв план, и такава подкрепа, както е в случая с Уоли.

"Моето семейство е в шок, и това е меко казано, и много хора бяха против решението ми да напусна", каза тя. "На баба ми отне известно време да разбере как американец може да напусне Америка."

Най-важното, казва Франсин, е да бъдеш отворен.

"Хората са хора навсякъде. Така или иначе, можете да започнете нов живот ", казва тя. "Ако имате достатъчно смелост просто си вземете паспорта, и ако имате достатъчно пари за билет, оставете любимите си неща в камера за съхранение и пристигайте в Китай".




Тагове:   китай,   сащ,   работа,


Гласувай:
3



Следващ постинг
Предишен постинг

Спечели и ти от своя блог!
1. zelas - Не ми се мисли на какво ще заприлича ...
15.10.2011 16:30
Не ми се мисли на какво ще заприлича Азия, когато наистина стане по развита от Америка и Европа.

Аз викам, бягайте всички в Азия и оставете Европата на мен, циганите и животните! :))
цитирай
2. анонимен - :-)
16.10.2011 11:28
Аз лично препоръчвам на автора на блога да гледа и от другата посока. Ето един известен блогър, който ама никак не е "позитивно" настроен към политиката на американското правителство, това не му пречи да е критичен и към Китай.

http://globaleconomicanalysis.blogspot.com/2011/10/chinese-banks-deteriorate-loan-sharks.html

Проверете само цените на недвижимостите на Пекин и Шанхай, софийско-варненските ще ви се сторят като на някоя махала в планината.

Това не означава, че няма такива работници, просто повечето са китайци завръщащи се в родината си от Америка, говоря си с китайци по въпроса, не чета по вестниците ;-).

Така, че ако чакате на китайския локомотив, може ама не сега :-(.
цитирай
3. zahariada - :))) Re:2 Анонимен
16.10.2011 13:16
Нямам тенденционно отношение към нито една от страните. Преди време публикувах текст за новоизграждащите се китайски градчета, в които със китайски инвестиции, се развиват производства. Целта е била отваряне на работни места за местни жители, но след това се оказва, че там работят китайци. Движението на работната сила е конгломерат от различни фактори и лични мотиви. Това е просто информация, която се наблюдава от изследователи на тези явления. Политизиране или пристрастия от моя гледна точка, няма. По-скоро наблюдение и изводи, лични, разбира се. Благодаря за коментара! Изборът "какво мисля" е неприкосновено право на всеки.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39740370
Постинги: 21940
Коментари: 21633
Гласове: 31017
Архив
Календар
«  Март, 2024  
ПВСЧПСН
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031