Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
01.08.2011 12:11 - Учените заявиха: "По-умни от това, не можем да станем!"
Автор: zahariada Категория: Новини   
Прочетен: 2650 Коментари: 5 Гласове:
3


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
Изследователи заявиха, че човешкия мозък е достигнал своите предели на мощност

Източник 

1.08.2011

image

Ние изобретихме пеницилина, космическия кораб, компютъра и дори изкуствено сърце, списъкът на човешките чудеса е безкраен. И така, какво ще се случи с човешкия ум тогава?


Ако вярваме на изчисленията на учените, нищо няма да се случи.

Силата на човешкия ум е в апогея си, и както се казва, да станеме по-умни физически не можем.

Те твърдят, че за да стане по-умен, всеки човешки мозък се нуждае от огромно количество допълнителна енергия и кислород, които ние просто не можем да му предоставим.

Професорът по невробиология Саймън Лофлин заявява: "Ние демонстрирахме, че мозъкът трябва да консумира енергия за неговото функциониране и конфигурация е достатъчно взискателна, за да ограничава нашата дейност и да определя начина, по който сме организирани.

Подобряване на мислителните умения изисква много енергия, дотолкова, че мозъка да намери връзките, той винаги трябва да проверява информацията от различни източници.

image

Shrinking? Experts claim over time the brain could reduce in size, back towards our our Neanderthal ancestors, to reduce the energy it consumes

Тези енергийни изисквания ограничават информацията, която можем да обработим."

Други изследователи твърдят, че влакната на мозъчната мрежа, които свързват различните части на мозъка една с друга, няма да могат да работят по-добре.

Те открили, че най-умните хора имат най-добрата мрежа и комуникацията между различните части на мозъка става много бързо.

Но учените твърдят, че мрежата изисква огромно количество допълнителна енергия за станат по-ефективни. Но човек не може да даде количеството допълнителна енергия, така че ние не можем да станем по-умни.

Професорът по психиатрия в Кеймбридж Ед Балмор, който се специализира в сканиране на мозъка, измерва ефективността, с която различни части на мозъка комуникират един с друг.

Той открива, че импулсите при умните хора са по-бързи, отколкото при по-малко интелигентните.

Той казва: "Високата интеграция на мозъчните мрежи, очевидно са свързани с по-висок коефициент на интелигентност.

За интелекта се налага да се плаща. Ставайки по-умни, означава, че се подобрява комуникацията между различните региони на мозъка, но това строго ограничава  енергетическите предели, така също и пространството, необходимо за мрежата."

Асистент професора по психиатрия в Медицински център в Утрехт, Холандия Мартин ван ден Хойвел, който също изучава как различията в мрежите на човешкия мозък засягат IQ, заявява: "Повишаването на капацитета на мозъка би изисквало непропорционално нарастване на потреблението на енергия.

Доста рисковано е да се правят прогнози за по-далечно бъдеще, но това, което е ясно е, че има сериозни ограничения на интелекта. "

 

 




Тагове:   мозък,


Гласувай:
4



Спечели и ти от своя блог!
1. zahariada - :))) Re:1 nikstan
01.08.2011 12:52
Учени, какво да ги правиш! Може би съдят по себе си.
цитирай
2. zelas - Ключът към съвършенството, обаче ...
01.08.2011 14:39
Ключът към съвършенството, обаче не е в мозъка.
цитирай
3. razkazvachka - а, започваме официално да навлизаме в епохата на
01.08.2011 16:03
планираното ограничаване на мозъка

ако имах блог, щях да разправя приказка по въпроса:))))
цитирай
4. zahariada - :))) Re: 3 zelas
01.08.2011 17:53
Кой говори за съвършенство? Става дума за мозъчни функции. Това противоречи и на общоизвестното твърдение, че ползваме само 6 до 8% от възможностите му. Явно останалото е вестибуларен апарат за да се различаваме все пак от четирикраките.
цитирай
5. zelas - Кой говори за съвършенство? Става ...
01.08.2011 22:29
zahariada написа:
Кой говори за съвършенство? Става дума за мозъчни функции. Това противоречи и на общоизвестното твърдение, че ползваме само 6 до 8% от възможностите му. Явно останалото е вестибуларен апарат за да се различаваме все пак от четирикраките.


Ролята на мозъка за интелигентността на тялото се надценява много. Ние нямаме нужда да го развиваме, той не е създател, както вече показа хилядолетната история на цивилизации базирани на силата на мозъка. Решенията които мозъкът измисля създават само нови проблеми.

Да развиваш мозъка си е като да си чешеш краста, колкото по чешеш по зле става.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39918607
Постинги: 21940
Коментари: 21634
Гласове: 31038
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930