Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
12.05.2014 10:35 - Съхранение на вода в земната мантия
Автор: zahariada Категория: Хоби   
Прочетен: 1494 Коментари: 1 Гласове:
4


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
Съхранение на вода в земната мантия

Публикувано
на 17 март 2014 г. |
 

image

Необичайни диамант открит от международна група от учени , начело с необичайно предложение - въпреки че експерти смятат, че съставът на мантията на Земята е основно минерали , на дълбочина от повече от петстотинKm под земната повърхност може да бъде на големи количества вода.


Ако учените не правят грешка , че това е огромен подземен океан е отговорен за много явления , включително тектониката на плочите и вулканични изригвания и земетресения , които тя причинява . Резултатите от проучването показват онлайн научна издание на природата.

Заключение относно съществуването на подземен океан е направена през 2008 г., когато на отмиване близо до бразилския град Zhuyin показа необичайно диамант. Неговият външен вид е доста посредствен - защото с лошо качество , дори исках да я изхвърлите - но не намери следи от минералния състав на ringwoodite - форма на оливин , минерал, който е част от мантията . Основната разлика от оливин , че образованието е необходимо за неговото вода, която е с няколко процента от масата на минерала . До този момент , учените ringwoodite получени само в лабораторията или намиращи се в състава на метеоритно материал .

Геолозите все още не е напълно информиран за процесите, които протичат дълбоко под земната повърхност. Преди учените са били в състояние да учат добре на дълбочина от 12 километра пробити от руски специалисти на територията на Kola супер - дълбок сондаж в региона Мурманск . Текущото ниво на технологично развитие не позволява да се вземат проби от мантията .

Още по- трудно да се проведе проучване за " преходна зона " между горната и долната мантия . Той се намира на дълбочина от 520-660 км . В рамките на тази зона мантия материал става толкова гъста поради огромния натиск , че тя вече не е валидна тектонски промени , настъпващи на повърхността. За изучаване на процесите, които протичат в такава дълбочина могат да се размножават само случайно емисиите от вулканични изригвания. По предположение, експерти , изучаващи бразилски диамант , това разделяне могат да бъдат обяснени от водния слой между горната и долната мантия . Освен това , водата може да бъде по-голяма от океаните на Земята, всички заедно.

Според един от авторите на изследването Canadian Graham Пиърсън от университета на Алберта в Едмънтън , това не е океана , описан от Жул Верн , където можете да плавате на лодката. Ученият отбелязва, че може да влезе вода в мантията с помощта на така наречените отдалечаване говорим зони , където една блокове на кората попадат в друга поради тектонични размествания . По предварителни оценки , делът на тези слоеве на водата е около 1 %. В резултат на реакции, възникнали при високи температури и огромен натиск , там се появи ringwoodite , който се появи на вътрешната страна на диаманта , която изплува на повърхността на вулканично изригване.

Пиърсън вярва, че с течение на времето може да се превърне в ringwoodite оливин обикновено, така че те са били късметлии , че минералът в диамант запазена в оригиналния си вид .

Чрез хипотеза , учени, вода в зоната на преход може да се разтворят в магмата достигане на дъното на континенталните плочи и ги омекотяване . В резултат на това , че има " слаби страни " , от който магмата под високо налягане се издига към повърхността , или " избутва " зони на земната кора , причинявайки земетресения .

Тази теория отрича съществуващите идеи за причините за тектониката на плочите , за да обяснят своите мантия teplogravitatsionnymi течения - конвекция, което е причинено от разликата в температурата в централните региони на планетата. Също така силно влияние върху тектоничните плочи упражни приливните сили на Луната и силата на Архимед , тъй като всъщност плочи " флоат " в разтопената мантия .


Неознат свят


Тагове:   вода,   мантия,   НА,   земната,   дъхранение,


Гласувай:
4



Спечели и ти от своя блог!
1. andrei - Захари,до сега никой учен
14.05.2014 10:23
не знае,какво се случва с водата подложена на свръх високо налягане.Знаем за трите агрегатни състояния на водата,но има и други които не могат с днешните технически и научни средства да бъдат установени и изследвани!?
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39751855
Постинги: 21940
Коментари: 21633
Гласове: 31017
Архив
Календар
«  Март, 2024  
ПВСЧПСН
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031