Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
06.08.2016 18:15 - ПАЗЯТ В ТАЙНА ПОДЗЕМЕН ТУНЕЛ ОТ РОДОПИТЕ ДО ДУНАВ! КАКВА Е ПРИЧИНАТА!?
Автор: zahariada Категория: История   
Прочетен: 2173 Коментари: 4 Гласове:
5


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
ПАЗЯТ В ТАЙНА ПОДЗЕМЕН ТУНЕЛ ОТ РОДОПИТЕ ДО ДУНАВ! КАКВА Е ПРИЧИНАТА!?

06 юли 2016

image

http://www.zahariada.com/

 Неподозирана връзка между Северна и Южна България съществува дълбоко под земята. Твърдението е на радиестезиста доц. Ангел Калинов. Според него подземен и таен за масите величествен тунел прекосява почти цялата територия на страната ни.

Преди да стане радиестезист, доц. Калинов е бил дълги години начело на катедрата по генетика към Висшия селскостопански институт в Пловдив.

Ангел Калинов е влизал в тунела и дава детайли за незнайния подземен път. Ширината му е 7 метра, копан е още от траките. Може да се влезе в него от параклиса „Свети Димитър“, който се намира до Асеновата крепост. Началото на самия тунел е в полите на Родопите минава под Стара планина и древната крепост Арчар, под дъното на река Дунав и излиза в Румъния.

Според доц. Калинов цялата територия на величествените Родопи е прорязана от подобни подземни пътища, в които могат да минават и коне. Поредица от тунели има и край Белинташ. Край скалния феномен са и големите тракийски съкровища, скрити в пещери край Момин камък и Равен камък. Има предание, според което лично владетелят Александър Македонски е дарил златна колесница на светилището, твърди доц. Калинов.

Генетикът-радиестезист има карта на белинташките подземия, на която са посочени 3 олтара. Към самата зала има точно 6 входа като едва 2 от тях са използваеми, до останалите трябва да се копае. Един от подземните пътища излиза над Бачково, където се намира защитеният природен обект „Червената стена“. Според доц. Калинов има точно описание за една от тамошните пещери – бронзова врата в 61-ия тунел и няколко стъпала след нея… Тунелът има пряка връзка с Бачковския манастир. Още от стари времена на днешното място, на което е разположена бачковската света обител се е намирало светилище на траките.

Недалеч от Белинташ, край билния път самият доцент Калинов е разкрил и скривалищата на Вълчан войвода. Пещерите, според Калинов са били ползвани като тайници и от много други хайдути. На този етап човешки крак не е стъпвал в пещерите и никой не знае какво е скрито в тях. Страх от смъртоносни капани в проходите е причина да не бъдат изследвани дългите пещери.

С внушителния тунел, който стига чак до Румъния са свързани и тепетата в Пловдив, твърди още доц. Калинов. Според него над село Марково, където минавал тъмният тайнствен подземен проход Александър Македонски е имал палат. Именно в двореца е била скрита цялата плячка от завоевателните персийски походи на пълководеца.

Доц.Калинов, който се е сдобил с прозвището пловдивският Индиана Джоунс се е натъкнал на 7 прохода под Младежкия хълм в Пловдив. Всички те водят към масивна гробница на тракийски владетел. Близо до Младежкия хълм се е издигало селище. Хората от древния град са влизали в светилището по подземен път, за да направят своите жертвоприношения.

През същото тепе е минавал и канал с минерална вода. Целебната течност е идвала от Родопите и е влиза направо в царския дворец на Бунарджика. Палатът е бил построен от траките, но след години е бил модернизиран от Филип Македонски. Александър Македонски пък е обитавал двореца като малък, а самият Аристотел е пристигал от далеч, за да го обучава.

Големи бани е имало в двореца на Бунарджика. Същата тази минерална вода има каптаж и край село Войводиново, откъдето продължава до Хисаря, твърди Калинов. Възрастните пловдивчани още помнят минералния извор на Бунарджика, който е пресъхнал след големия земен трус от 1928 година.

С точност самият Ангел Калинов е установил, че дворецът е бил само на 40 метра от ресторант „Големия Бунарджик“. Радиестезистът е убеден, че главният вход на палата може да бъде открит, ако се копае в района на тенис кортовете под паметника на Альоша.

Трихълмието в Пловдив крие неподозирани съкровени тайни като Златна колесница, подобна на тази на Александър Македонски стои скрита в недрата на Стария град. Под него минава част от трасето на подземния тунел и излиза на амфитеатъра. Единият от входовете на тунела може да видите зад Иконната галерия в Стария Пловдив като това е само едно от разклоненията на подземния път. В част от другите разклонения има несметни съкровища, категоричен е доц. Калинов. Поличбите обаче, вървят ръка за ръка с авантюризма на много изследователи.

Историята разказва за експедиция от Франция, която влязла в тунела под Стария град и не се върнала. Това се случило преди 90 години и до ден днешен няма и помен от французите. Свещеник от църквата „Св.Св. Константин и Елена“ пази ключа към входа и не го дава на никого.

Според доц. Калинов днес ще може доста по-безопасно да се проникне в тунела, по чието трасе със сигурност има редица капани и пропадания. Със специална екипировка може да бъде разкрита цялата подземна мрежа, за да стане достъпна за хората.

http://delo.bg




Гласувай:
5



Спечели и ти от своя блог!
1. jacomoo - А , дали е така?
07.08.2016 18:36
Някой може ли да изчисли ако е бил строен от траките колко стотици или хиляди години е трябвало да се копае? Или ако е широк 7 метра, да изчисли лицето по 200 км, и да видим , че от изкопа май трабва да стане една планина като Пирин може би!
цитирай
2. zahariada - Да
08.08.2016 16:57
Не знам дали е така.
цитирай
3. indiram - Здравей, Захариада!
08.08.2016 18:52
А, може думата ТУНЕЛ да има друго значение - път, трасе, проход... теренът в ония години, вероятно е бил по-различен от днешните ни представи!
Приемам, че е път, при това, най-пряк път, свързващ Юга/Родопа и Беломорието и Севера/Дунав и отвъд Дунава...

Цитирам: - Възрастните пловдивчани още помнят минералния извор на Бунарджика, който е пресъхнал след големия земен трус от 1928 година.
...
Поздрави!
цитирай
4. leonleonovpom2 - Здравей, приятелю!
12.08.2016 21:43
Във връзка с коментар едно, за обема на изкопа
Дадена е ширината- 7метра, да приемем че височината е поне три метра, или дори четири
За улеснение, сечението е правоъгълно
Обемът е:

7 х 4 х 200 000 - 5 600 000 Около шест милиона кубически метра изкоп

много по- малко от обема на Пирин!
Но друг въпрос изниква Как е построен този тунел По какъв начин, с какви машини?!
Този изкоп трябва д е укрепен, без бетон или метални тръби това трудно може да стане!

Хубава вечер!
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39971634
Постинги: 21940
Коментари: 21634
Гласове: 31041
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930