Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
11.08.2013 18:22 - Ювелирно изкуство на Древен Египет
Автор: zahariada Категория: История   
Прочетен: 1662 Коментари: 0 Гласове:
2


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
Ювелирно изкуство на Древен Египет   Дата публикации: 15 юли 2013

За древните бижута имаше доста различна стойност, които имат за нас днес. Те вярвали, че перлите са определени магически смисъл, че те по някакъв начин ни предпазва от зли магии от стрес и дори физически нападения. Част от тази традиция е оцеляла и до днес. Но древните, по-специално на египтяните, много по-ясно почувствах, че бижутата трябва да се свързва със силите на природата, които помагат на всеки, който ги носи. Това не е само на бижута орнаменти. Всички народи са го усеща.

image

 

В Египет, бижута обикновено е под формата на божества, в които египтяните вярвали. Най-често срещаният продукт беше може би скарабей Kefer. От Старото царство и преди ерата на Клеопатра бижута египетското изкуство натрупал толкова много богатство, че е почти невъзможно да се категоризират. Трябва да отбележим само, че богатството на Египет не е противоречива и няма никакви несъответствия. Чрез Целите на хилядолетието за развитие (колко точно не знаем - официално три, четири или пет хиляди години) Египет проведе цялата си магия-религиозна сила, въплътена в бижута, носени от известно време и в някои части на тялото.

Има специална, скрити места, които са чувствали като свещени, като например гърдите. Talisman или бижу, което се носи на гърдите, сърцето е винаги защитени. Древните египтяни са били убедени, че сърцето е по-важно от мозъка, че е източник на живот, източник на всички неща. В "Книга на мъртвите" (тя никога не е била така наречената, само че текстовете бяха дадени това име, защото ние ги намират в непосредствена близост до мумиите) каза: "Сърцето ми - майка ми, сърцето ми - баща ми." Носени близо до сърцето на сърцето символ или изображения, свързани с възраждането, особено на скарабей. Scarab е символ на жизнеността, възкресението, символ на дейност: това бръмбар е много бързо работи на пясък, и поради това се счита за символ на динамика, мобилност. В допълнение, скарабей са видими само елитрата и крилата са сгънати навътре, и този, който не го знае, не вярва, че този бръмбар може да лети, но той ни изненадва с неговия пилот. Древните каза, че крилата са едни и същи, ние можем да създадем в нашето сърце, духовност крила, крилата на силата, и че можем да бъдем изненадани, ги чувства. Вътре в тялото ни, този случай от плът и кръв, можем да намерим и разпространяват своите крила.

Древните бижутери правят бижута и други части на тялото, различни от сърце. Например, някои бижута се поставя в средата на челото. По този въпрос, обичат да пишат на Запад в популярни книги го наричат ​​третото око или, както индианците око Dangma. Древните египтяни също имат важна роля в този момент, и доколкото е възможно, се опита да затвори символ на воля и власт. Този символ е, по-специално, змията буто, който ние наричаме Юри, ако този символ се използва за обозначаване на фараона.

Някои продукти, които се носят на китките, раменете и глезените. От египетските изображения понякога ни изумява изображение на някои войнствени хора, като Рамзес II, на внушаващ благоговение, с меч на кон, но в същото време с много бижута. Днес, ние мисля, че това е така при всички женски атрибути, и видял мъж с декорация на врата, веднага го наричат ​​хипи. На китките и раменете носеше красиви гривни метали, най-вече украсени със символа на Udzhat, че е Окото на Хор. Между другото, все още има някои носовете на египетски лодки красят Eye - смята се, че тя помага да се вижда добре.

В този смисъл, Египет е доста забележително: в Elephantine Island Aswan и на много лодки имат допълнителни лопатки - в случай, че не може да плува по платната или да спират на банката и на тези гребла синьо мастило писмен знак за вода. Имаше една традиция - и тя сега живее в хората - които могат да влязат в контакт с някои психически сили и да го разберат.

Ние казахме, че бижута носен на глезените и други части на тялото, прекрасно съчетани със свещените места, които в индийската традиция нарича чакри, е определени кръгове, колела, които се считат за особено неимуществени, от съществено значение с човешки органи, които управляват нашия умствен или духовен живот . Така че, древните египтяни имали богат избор от скъпоценни предмети, посветени на магическата страна на живота. Имаше бижута само за погребални церемонии: на мумии носели различни медальони, които биха могли да ги защитава по време на пътуване в Аменти. Амин-Ti означава "земя на Амон или Амин." Ti - това е един магически квадрат, Амин - богът Амин (Амон), което понякога е свързано с бог Амон Ра-Ра (изобразен като слънчевия диск с крила), които Съюзът би могъл да бъде представен на различни божества и религиозни форми, и в същото време той е бил покровител на мумии.

Jewelers на древен Египет използват продуктите си предимно от злато, сребро и електрон. Electrum - най-трудната сплав, съединението от злато, сребро и други метали (в момента е почти невъзможно да се получи), която е подобна на сребро, но блясък като платина. Silver за древните египтяни е още по-голяма стойност от златото, защото тя е свързана с Isis, практическите мистерии, който е с мистерии и магия, среброто се използва в комбинация със злато и камъни, които египтяните дължи на свещената власт. Точно както китайците са направили техните основни символи на нефрит (например, символ на вселената, те са имали голям нефрит колело с дупка в средата), египтяните често се използва лапис лазули, който е един от най-магическите камъни. Те също така са използвали карнеол, минерална червен, кристал, стъкло.

За древните египтяни бижутери е много важно да се стъклен или керамичен предмет вътре е със същия цвят като на екстериора. За нас това няма значение, ако имаме нужда от купа или ваза от синьо, достатъчно е, че е син от външната страна. Нашата Western начин на мислене вече може да се разбере защо тези сладки столове в тази стая, облицована зелено сукно трябва да е зелен, и вътре, където никой няма да види. Но древните египтяни мислят по различен начин. В творбите на високо качество, тези, които са били благословени в църквите (всъщност в онези дни, както и сега, имаше големи майстори и прости занаятчии, които са създали продукт за масовия потребител), виждаме, че цветът на материала вътре е същата като отвън.
Автор: G. Polkovsky



Тагове:   Египет,   НА,   древен,   ювелирното,


Гласувай:
2



Спечели и ти от своя блог!
Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39970354
Постинги: 21940
Коментари: 21634
Гласове: 31041
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930