Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
12.08.2016 17:28 - Пет китайски оръжейни системи, откраднати или копирани от Русия и Америка
Автор: zahariada Категория: Други   
Прочетен: 825 Коментари: 0 Гласове:
1

Последна промяна: 19.08.2016 13:18

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
  Пет китайски оръжейни системи, откраднати или копирани от Русия и Америка За информация - 08.09.2016

http://www.zahariada.com/

image


Когато имаше на Китайската народна република, се видя, че китайската икономика не е в състояние да се конкурира със САЩ или СССР в областта на военните технологии и в производството на модерни оръжия през 1949 г. в резултат на война и революция. Доставки от Съветския съюз помогнаха изгладят над пропастта през 1950, както и доставката от САЩ и Европа - през 1970 и 1980. Въпреки това, на Културната революция в Китай почти унищожен на технологиите и научните изследвания, вкарвайки страната в още по-голяма изостаналост.

Така, Китай отдавна е принуден да се допълни правната доставката на вътрешното иновации и промишлен шпионаж. Накратко, Китай има отдавна установена традиция постепенно открадне военни технологии от Русия и Съединените щати. С течение на годините, шпиони на Пекин са станали по-умели и гъвкави в своите методи.Експертите са пет системи, че китайците са частично или изцяло "назаем" или копирани.

Chengdu J-7 . През 1961 г., когато напрежението между Съветския съюз и Съединените щати постигнаха крайна степен, руснаците предадени на Китай рисунки и материали, свързани с новия си изтребител МиГ-21. Този подарък означава опитва да изгради мостове, и се надявам, че сътрудничеството между комунистическия гигант все още е възможно.

Въпреки това, този щедър жест не се оправдават. Китайско-съветски отношения продължават да се влошават, като в края на 1960 почти на ръба на война. Китайците работят по чертежи и други материали, и в крайна сметка освобождават им J-7, който беше почти пълно копие на МиГ-21. По-късно, те продали J-7 (износ версия - F-7), в пряка конкуренция с руснаците продават на МиГ-ове. Нещо повече, след възстановяването на отношенията между САЩ и Китай в началото на 1970 г., на китайски J-7, продавани директно на американците, които ги използват в ескадрилата, където американски пилоти са обучени да се бият срещу Съветския съюз.

Shenyang J-11. Разпадането на Съветския съюз в началото на 1990 г. бележи размразяване в руско-китайски отношения. В Русия не е имало по-сериозна причина да се въздържат от предоставяне на най-напредналата военна технология за Китай. По-важното е, огромния съветски военно-промишления комплекс в отчаяно се нуждаят от клиенти, и на руските въоръжени сили не могат да си позволят да купуват ново оборудване. С ръка, Китай се нуждае от нови източници на високотехнологично военно оборудване, като Европа и САЩ, наложено оръжейно ембарго, след клането на площад Тянанмън.

По този начин, през 1990 г. някои от най-големите сделки в областта на ръцете между Москва и Пекин са били сключени. Един от най-важните включена продажбата, предоставянето на лицензи и трансфера на технологии за производство на изтребители Су-27 многоцелеви. Сделката дава на китайския един от най-опасните оръжия за въздушно превъзходство, като в същото време то е предвидено средствата за оцеляването на руската авиационна индустрия.

Въпреки това, тази ера на сближаване не може да продължи твърде дълго. Детайли остават неясни и противоречиви, но руската твърдението, че китайският народ веднага започнаха да се нарушават условията на лицензията, като зададете Су-27, нейните авиониката и я превръща в J-11. В допълнение, те започнаха да се разработи вариант на самолета за самолетоносачи, който е пряко нарушение на определените условия.Присвояване на руска технология доведе до срив на отношенията между Русия и Китай, и е причинил на руснака да се държат много по-предпазливи при изпращане на неговите "семейните бижута", китайската армия.

Shenyang J-31. Още преди откровения Сноудън хвърли светлина върху масивна китайския промишлен шпионаж, американските анализатори подозират, че Китай краде информация, свързана с програмата F-35. Реалността на кражбата стана ясно, когато бе съобщено на китайския стелт изтребител J-31. Самолетът на външен вид много прилича на двумоторен F-35, но без възможност за вертикално излитане, присъщи на версията F-35B.

Предполага се, че J-31 също не разполага с много модерни авионика, който има потенциала да направи F-35 един от най-ефективните бойци в света. Въпреки това, J-31 в крайна сметка ще доведе операции срещу самолетоносачи и има потенциал да се конкурира с Joint Strike Fighter American на международния пазар.

Безпилотни летателни апарати

През 2010 г. Китай е далеч зад САЩ в областта на безпилотни производствени технологии. От тогава, китайци са показали значителен напредък, а днес те произвеждат безпилотни самолети, които могат да се конкурират с американските модели на пазара на международни оръжие. Как те успяват в такъв кратък период от време?

Според американското разузнаване, китайските хакери са откраднали технология от няколко източника, включително и правителството на САЩ и частни компании (General Atomics), свързани с производството на безпилотни летателни апарати. Най-новите китайски търтеите визуални и технически характеристики, много подобни на американските си колеги, маркиране значителен пробив в китайската авиационна индустрия.

Vision Technology Night

След войната във Виетнам, Министерството война на САЩ реши, че е време да се направи значителни инвестиции в развитието на които ще гарантират Америка "господство през нощта." Това е довело до сериозни подобрения в технологията на нощно виждане, включително технологии, позволяващи войници, бронетранспортьори и самолети, за да видите заобикалящата ги среда и да се борят в тъмните условия. Тази техника е донесло огромни ползи за няколко конфликтите на САЩ от 1980 г. насам.

Китай се опитва да сложи край на това превъзходство, и насочва част от техните шпионаж усилия в придобиване и копиране на технологията на САЩ в тази област. Така че, имаше няколко кибер-кражба, както и няколко традиционни не съвсем законни бизнес операции, когато китайски бизнесмени получиха технология, обект на контрол в областта на износа, от американски компании.

Последно воле

В Съединените щати започна да показва увеличаване на активността срещу задържане или забавяне на китайската промишлен шпионаж. Следван от обвинения в китайски офицери, широка вълна от осъждане на китайския шпионаж и целенасочена репресивни мерки срещу отделни китайски компании. Въпреки това, предвид обширните търговски контакти между Китай и Съединените щати, напълно да спре изтичането на технологията е почти невъзможно. Освен това, Китай независимо създаде силна иновативна икономика. В действителност, тъй като китайската технология са наравно със САЩ и в някои случаи по-добри от руснака, ние скоро може да се види как самите китайци са изправени пред сходни проблеми на промишлен шпионаж.

Източник 




Гласувай:
1



Спечели и ти от своя блог!
Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39901280
Постинги: 21940
Коментари: 21634
Гласове: 31037
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930